Re: Jakie studia gwarantują zatrudnienie
Skończyłem w tym roku Mechanię i Budowe Maszyn na PG. Doświadczenie starałem się łapać w czasie studiów. Całą magisterkę tj. 1.5 roku przepracowałem - przez pierwsze 3 miesiace byla to praktyka, a...
rozwiń
Skończyłem w tym roku Mechanię i Budowe Maszyn na PG. Doświadczenie starałem się łapać w czasie studiów. Całą magisterkę tj. 1.5 roku przepracowałem - przez pierwsze 3 miesiace byla to praktyka, a potem zaproponowali mi prace na umowe zlecenie. Ustawiłem sobie tak grafik zajec na uczelni, że moglem pracowac na 3/5 etatu.
W tamtym roku zaczalem robic uprawnienia zawodowe na inżyniera spawalnika, w czerwcu mam egzamin.
Ze znalezieniem pracy nie mam problemu. W pazdzierniku po obronie pracy mgr zaczalem szukac nowej pracy i zajelo mi to tydzień. W czasie tej pracy zaczalem rozgladac sie za czyms lepiej płatnym i od nowego roku pracuje w kontroli jakości w stoczni.
Znajomi, którzy nie mysleli o karierze zawodowej na studiach - tylko "studiowali" i wyszli na rynek pracy z pustym CV do teraz nie moga ogarnac roboty, a jak już maja propozycje to za 1600 brutto na śmieciówce.
Także jak widać - jak juz ktos decyduje sie na rozpoczecie studiów - niech łapie doświadczenie w czasie ich trwania. Bez papierka - nie masz szans od razu na lepsze stanowisko. Bez doświadczenia - nie znaczysz nic na rynku pracy. Także trzeba znaleźć złoty środek :-)
Aaa... i język angielski - bez tego tez nie znajdziesz pracy. Nie mówię żeby ogarniąć język jak tłumacz czy nauczyciel akademicki. Należy znać na tyle, aby się dogadać - czyli conajmniej poziom b2 - c1.
zobacz wątek