Widok

Jazda lewym pasem

Jadąc lewym pasem gość z prawego wciska się przedemnie co skutkowało ostrzejsze chamowaniem po rozmowie z nim twierdzi że za szybko jechałem a ja uważam, że nie ustąpił pierwszeństwa i kto ma racje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obaj macie rację i... dużo szczęścia.
Jeśli do tego w przyszłości, każdy z Was, przed podobnym manewrem, będzie miał w pamięci "rysę" ze zdarzenia i odpowiedni kod reakcji to tylko się cieszyć.
Ważne, że nic Wam się nie stało. To jest COŚ więc "rąsia" na zgodę i szerokości bo warto żyć i warto śmigać autem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

pierwszenstwo ma osoba znajdujaca sie na pasie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

". Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony."
Art 22 § 4 ustawy prawo o ruchu drogowym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A prawko masz? Bo chyba normalne, ze powinien ustąpić. I się nie kłócić wgl :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja trochę z innej beczki , jak są roboty drogowe i znak "miło by było gdybyście jechali na suwak" i w tej sytuacji gość po chamsku wpier..dziela mi się przed maskę to czy mogę z czystym sumieniem wstrzymać się na sekundę z wciśnięciem pedału hamulca , szczególnie gdy jadę autem, któremu wizyta w ASO na czyjś koszt nie zaszkodzi ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Uwielbiam jazdę na suwak. Nigdy, nikomu nie wpitzielam się przed maskę i chętnie wpuszczam tych, którzy kumają prawidłowy ruch suwaka.
Ps
Śmieszą mnie tzw. Cwaniaki, z obu pasów - jedni pienią się byle nie wpuścić a drudzy kombinują zamiast jechać do końca pasa.
Mentalność Polaków... ale nie wszystkich i Tych pozdrawiam. Na pohybel burakom i róbmy swoje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc
o i tu panie lekki powiew normalnosci, a moze jest nas wiecej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

Ubezpieczenie samochodu (25 odpowiedzi)

Sprawa jest nastepujaca mam stare auto ktore chce zezlomowac, skonczylo sie w nim ubezpieczenie,...

do góry