Widok

Jazda lewym pasem z prędkością max. to za mało?

Mam do Was takie pytanie... a jestem ciekaw Waszych odpowiedzi, bo kazdy kierowca inaczej to widzi. Typowa sytuacja- jadę sobię obwodnicą, LEWYM pasem, jadę 120km/h (tam gdzie wolno). Jadę z prędkością max. I co? I po chwili już mi na zderzaku siedzi jakiś mercedes suv albo super bolid z prowincji, zdezelowany passat. Kurde, o co chodzi? Na lewym pasie nie należy się wlec, ale v max to v max. Nie mam obowiązku ani prawa jechać szybciej niż 120 w tym miejscu! Więc czemu od lewopasiarzy wymaga się żeby jechali szybciej albo zniknęli?

Dodam, że jadę tak nie mając zamiaru zjeżdżać przez kilka najbliższych zjazdów, dodatkowo na prawym pasie duży ruch, co uprawnia mnie do korzystania z lewego pasa.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 29
@Marzyciel

prędkość max możliwa w tym miejscu nie ma nic do rzeczy, każdy może sam decyzować czy łamie przepisy czy nie.
Lewy pas nie słuzy to tego aby się na niego wbić i jechać przez cała obwodnice. Wyprzedzasz-wjeżdzasz na lewy a nastepnie zjeżdzasz na prawy, ot cała filozofia. Lewy pas słuzy do wyprzedzania.
Skoro podjąłeś ten temat, to zapewne tak robisz, czyli jesteś klasycznym MISTRZEM LEWEGO PASA - najgorzej.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 17
@Marzyciel - mistrz lewego pasa "at his best"...
Wbij sobie go głowy jedną podstawową zasadę poruszania się po dwupasmowych drogach, że lewy pas służy do wymijania. Nie jest istotnym, czy jedziesz 120km/h, gdy z tyłu zbliża się do Ciebie pojazd i wyraźnie sygnalizuje abyś mu ustąpił miejsca, to Twoim obowiązkiem jest to zrobić.
Osobiście nigdy nie mrugam światłami, sygnalizując aby ktoś zjechał na prawy pas, włączam lewy kierunkowskaz PROSZĄC w ten sposób kierowcę przede mną, by ustąpił mi miejsca.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 20
Ja też włączam lewy kierunek a i tak niektórzy nie rozumieją. Zawalidrogi są i będą. Lewy pas służy do wyprzedzania, nie do jazdy. Nie uczyli na kursie?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jeżeli cała obwodnica jest mocno obłożona samochodami, zderzak przy zderzaku, i taką obwodnicą przejeżdża 60 tysięcy aut na dobę, to 30 tysięcy aut łamie przepisy? Zastanów się Halewicz, co ty pieprzysz. Lewy pas jest do wyprzedzania, ale w przypadku bardzo dużego natężenia ruchu lewym pasem jeździ połowa samochodów. Trudno żeby wszyscy ściskali się na prawym pasie. Mnie nurtuje raczej to, jakim prawem ktoś na mnie wymusza na lewym pasie większą prędkość. Jeśli dla ciebie 120km/h na lewym pasie to bycie "mistrzem lewego pasa", to masz coś ewidentnie z głową :) Albo rejestrację GWE.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 25
Swoją drogą przy dużym ruchu kierowcy z prawego pasa nie jadą 120, ze względu na >3,5t i inne. Więc jak by nie patrzeć- wyprzedzam ich, prawda?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Nie co pieprzę, a kogo pieprzę, jeśli już^^ Ale to już moja prywatna sprawa z kim sypiam.
Jeśli podejmuję decyzję przekroczenia prędkości powyżej 120km/h i sygnalizuję, że chcę Ciebie wyminąć, to Twoim obowiązkiem jest przepuszczenie mnie, a nie złośliwe i uporczywe uniemożliwianie mi wyminięcie Twojego samochodu. Przy wymijaniu przyspieszę, wyminę Ciebie, a następnie mogę zwolnić.
Konkludując, nie masz racji, pieniaczysz na drodze, zajmujesz lewy pas, jesteś głupio złośliwy i argumentujesz jak wiejski filozof w swoim kombi z dziecięcym fotelikiem na tylnym siedzeniu.
NIE WOLNO blokować lewego pasa - i tyle w temacie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 20
Już widzę jak po ustąpieniu miejsca na lewym pasie jedziesz tylko kawałek i znowu chowasz się grzecznie za samochodami ;) Nikomu niczego złośliwie nie blokuję, tylko mnie wkurza że jakiś burak mi siedzi na zderzaki na lewym pasie nawet wówczas, gdy jadę 140 na obwodnicy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 15
quote: "tylko mnie wkurza że jakiś burak mi siedzi na zderzaki na lewym pasie nawet wówczas, gdy jadę 140 na obwodnicy." A było max 120km/h? Jednak łamiesz przepisy? o_O
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Czasami. Ale nie lubie tego robić. A już na pewno nie będę tego robić, gdy taka pogoda, nawierzchnia bywa mokra i w ogóle do bani. Wtedy struś pędziwiatr Halewicz będzie musiał poczekać ;) Przypominam o nowych znakach z ograniczeniem do 100kmph od Osowej do Morskiej ;))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
1. Pieprzyć to można coś, a nie kogoś. Konkretnie pieprzy się jedzenie.
2. Nie wymijać, tylko wyprzedzać. Może skomentuje cytując "nie uczyli na kursie"?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wyprzedzanie!! Wymijamy samochód stojący.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jadąc obwodnicą powinieneś sobie "Halewicz" na dachu postawić koguta niebieskiego. Wówczas nie będziesz musiał nikogo "prosić" ...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wystarczy posiadać taki śmieszny breloczek do kluczy, który świeci mocnym błękitnym światłem ledowym; gdy jadę po zmierzchu i parę razy nim zaświecę, to jadący przede mną z reguły szybciutko zjeżdża na prawy pas^^ Taki drobny żarcik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
I ten ktoś chce innych pouczać, co jest w porządku a co nie? Może takie "niezjechanie" na prawy pas to też taki żarcik? Kazdy z nas może mieć inne poczucie humoru.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Nie jest istotnym, czy jedziesz 120km/h, gdy z tyłu zbliża się do Ciebie pojazd i wyraźnie sygnalizuje abyś mu ustąpił miejsca, to Twoim obowiązkiem jest to zrobić"

Absolutnie nie ma takiego obowiązku. A jak Halewicz uważa inaczej, niech wskaże konkretny przepis z ustawy. Zakładamy, że człowiek jedzie lewym pasem z maksymalną dozwoloną prędkością.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie ma żadnego przepisu (poza obowiązkiem jazdy prawą stroną) - aczkolwiek skoro ktoś sygnalizuje, że chce przejechać, to nie można wykluczyć, że na przykład wiezie do szpitala ciężarną żonę, która już zaczęła rodzić, chore i mdlejące dziecko wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej, etc.. - dalej mamy zakładać, czy damy spokój założeniom?

Nie ustępowanie miejsca na lewym pasie to zwykła, czysta złośliwość małego (nie wzrostem), zakompleksionego człowieczka, który prawie dostanie orgazmu, że kogoś zablokuje. Jasne, że nie zawsze da się zjechać na prawy pas ale....zakładamy, że się da ^^ Szkoda na te dywagacje klawiatury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
No to jak nie ma przepisu, to i nie ma obowiązku. I wówczas należy pisać, że kultura tego by wymagała, że człowiek powinien być człowiekiem (itd) a nie że to jest obowiązek. Korzystanie ze świateł niezgodnie z ich przeznaczeniem też chyba nie ma umocowania w prawie. Jak ktoś nie ustąpi, to źle, ale jak ktoś mruga z tyłu, to już jest to przejaw kultury...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeśii jadę z max prędkością i ktoś mnie pogania sygnałami ?
może złodziej kradzionym autem ucieka z miejsca przestępstwa
może małolat popiuje się koleżkom
wiozący ciężarną żonę zestresowany sytuacją
Nikogo z wymienionych nie zwalnia z przestrzegania przepisów a zablokowanie przez prawidłowo jadącego może zapobiec nieszczęściu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pozdrawiam Marzyciel i szerokosci.
Podoba mi sie to co napisales.
Dotyczy to nie tylko obwodnicy...
Zdarzylo mi sie jechac nad ranem do Slupska... 4-5 rano.
Z Brzuszkiem pod szyja i starszym Dzieckiem obok.
Jechalam lewym pasem gdy wyskoczyl za mna czubek w "super aucie".
Na prawym pasie duzy ruch, sznur aut a palant swieci mi po oczach (jego swiatla na wyskosci mojego lusterka)i trabi.
Przeskoczyl mnie z prawego na lewy i co zrobil ? Przychamowal tuz przede mna czego spodziewalam sie i uniknelam stluczki "z mojej winy".
Malo tego... zatrzymal sie w koncu wiec chyba raczej nie spieszyl sie ...
Wysoki, wysportowany, dobrze ubrany BYDLAK...
Watpie czy gdyby zobaczyl ciezarna z Brzuchem i Dzieckiem to cos by to zmienilo... a przeciez nie obwieszam auta jak choinki kolorowymi zaslonkami i misiami "przed slonce" ale wlasnie po to by bylo jasne, ze woze "Miliony" w samochodzie...
Swieta nie jestem... czesto ustepuje, czasami nie...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 15
Powinno się Tobie odebrać dożywotnio prawo jazdy...rondlu.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 12
popieram , z brzuszkiem tak popindalac i nie "chamowac"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
ble he he ....
uwielbiam ten internet a to forum to po prostu raj ble he he
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Rondel, skoro auto, jadące za Tobą wyprzedziło Cię z prawej strony, było więc miejsce, by na ten prawy pas zjechać i przepuścić "bydlaka". Dlaczego tego nie zrobiłaś? Bo nie? Lewy pas nie jest do jazdy.
Poza tym zachowujmy jakąś kulturę jazdy. Skoro widzę, że jakiś "bydlak" wpycha się przede mnie na mój pas, wpuszczam go, bo wierzę, że bez powodu tego nie robi. Tak jak ja- wpycham się tylko wtedy, gdy naprawdę mocno się spieszę. I szczerze mówiąc rzadko kiedy trafiam na osła, który nie ustąpi... bo nie. Reasumując, zacznijmy od siebie, a później gańmy innych.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 6
Żeby było jasne:

Istnieje coś takiego jak mistrzostwo lewego pasa. Lewy pas często traktowany jest jak prawy. Ludzie tam jadą z prędkością standardową, jadą uporczywie, bez względu na wszystko. Ja wiem, że sa takie sytuacje, dlatego starałem się Wam naprodukować, by było jasne, że nie opisuję takiej sytuacji. Opisuję sytuację, gdy korzystam z lewego pasa przepisowo, a burak za mną i tak siedzi na zderzaku. Wkurza mnie to. Nie będę deptał i narażał życia, bo Halewicz swoim gratem musi wyżyłować 160 na obwodnicy ;p
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 13
Grat raczej 160 nie pojedzie :-P
A co Ci szkodzi zjechać na moment na prawy i przepuścić go? Niech jedzie. Jego życie. Czy też "nie bo nie?"
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój grat? Z czystej, męskiej potrzeby dominacji napiszę Tobie tylko to: 416KM/290+ km/h...nawet byś nie zauważył czym jadę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11
Oh Halewicz, jak podrosnę chcę być taki jak ty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niestety nie dasz rady Marzycielu. Pozostaniesz tam, gdzie jesteś teraz, brakuje Ci kreatywności w życiu. Ale nie każdy może być taki, jakim chciałby być. Zatem pozostaje Ci jazda lewym pasem i satysfakcja z blokowania przejazdu innym. Co kto lubi, nieprawdaż? :)

Klassische schadenfreude ^_^
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Niulka... wiem, ze opis przerasta Twoja wyobraznie... dlatego "wpychaj sie" dalej ...
Halewicz przynajmniej rozbraja egoizmem i "dziobkiem"... ble he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
"Na lewym pasie nie należy się wlec, ale v max to v max."

Marzycielu dlaczego przepisy traktujesz wybiórczo? V max tak a ruch prawostronny to już nie?

Halewicz
"Wbij sobie go głowy jedną podstawową zasadę poruszania się po dwupasmowych drogach, że lewy pas służy do wymijania."

Do wyprzedzania. Wyprzedzanie i wymijanie to dwa różne manewry.

"Jeśli podejmuję decyzję przekroczenia prędkości powyżej 120km/h i sygnalizuję, że chcę Ciebie wyminąć, to Twoim obowiązkiem jest przepuszczenie mnie..."

Z czego wynika ten domniemany obowiązek (poza zwykłą kulturą jazdy)? Na pewno nie z przepisów kodeksu drogowego.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
hm.. utrudnianie, to również łamanie przepisów. Nie wiem tylko jak się ma utrudnianie w łamaniu przepisów przez innego kierowcę...?:) jest jakiś prawnik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Lewy pas służy do wyprzedzania. Nie wolno więc jechać nim, gdy prawy pas jest wolny.

- Zbyt długa jazda lewym pasem to jedno z najczęstszych przewinień polskich kierowców dodaje policjant.

Przypomina, że kara za takie wykroczenie to 150 zł mandatu i 2 punkty.

Blokowanie lewego pasa przez innych kierowców nie usprawiedliwia jednak poganiania ich długami światłami i zbliżania się do nich na zbyt małą odległość.

Źródło: http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/bezpieczna-jazda-autostrada-nie-blokuj-ale-i-nie-poganiaj
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie chodzi o poganianie , to tylko prośba o ustąpienie. Nie oczekuję, ze kierowca przede mną pojedzie szybciej, tylko, ze zjedzie na prawy, a potem moze sobie znów wyprzedzać tych co na prawym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
uuuu Panie Hilary, nie radzę drażnić Cross'a:) Teraz przekopie orzecznictwo SN, glosy i komentarze, aby udowodnić Ci, że ostatecznie nie ma żadnego przepisu nakazującego jazdę prawym pasem, a jeśli nawet jest, to go nie ma...a dlaczego? BO TAK!!! ^^
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Cross, w ostatnim zdaniu zadałeś sobie pytanie, wyraziłeś wątpliwość, szukałeś odpowiedzi, aby w końcu udzielić jej sam sobie w tym samym zdaniu - podziwiam, szczerze. Semantyczny, logiczny majstersztyk:)

Kultura jazdy jest wystarczającym argumentem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Marzyciel jesteś typowym okazem prostaka który, próbuje się dowartościować rejestracją. To że, nakleisz sobie nalepkę mądry nie znaczy że tak jest
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Uuuuu, widzę "realista" ma GWE :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
ty pewnie masz N bo to największe ofiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Marzycielu, przy tobie kałuża jest oceanem , taki jesteś płytki. Widać masz jakąś fobię na punkcie rejestracji, a może sam jeździsz z GKS, GKA lub GPU. Nie najważniejsza jest rejestracja, tylko to co sobą reprezentuje osoba w środku pojazdu. Pomyśl o tym jeśli masz jeszce czym, jeśli Ci zawiść i głupota do końca nie zniszczyła szarych komórek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Kultura jazdy jest wystarczającym argumentem"

Z tym się oczywiście zgadzam. Nadal jednak interesuje mnie to skąd wzięło się u Ciebie stwierdzenie że inni kierowcy mają obowiązek ustąpić Ci pierwszeństwa.
Widzę że wracasz do starych nawyków odwracania uwagi gdy brak Ci argumentów.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
"Uporczywa jazda lewym pasem ruchu narusza przepisy Prawa o ruchu drogowym, które stwierdzają, że obowiązuje ruchu prawostronny i należy jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni."Komisarz Jarosław Mazek, Biuro Ruchu Drogowego KGP (podstawa prawna KRD art. 16).

Nie brakuje mi argumentów, jedynie uznałem, że dyskusja w tym zakresie jest pozbawiona sensu i bardziej niż akademicka. Nie wolno złośliwie i uporczywie blokować lewego pasa. Zatem jeśli ktoś jedzie lewym pasem, a ja chcę go wyprzedzić, a ów ktoś może zjechać na prawy pas, to ma obowiązek ustąpić mi miejsca. Reszta, jak wyżej.

Budzi moje zdziwienie, że zamiast doczytać, co stanowią przepisy, chcesz "bić przysłowiową" pianę w sprawie, która prawnego punktu widzenia jest oczywista. Jako skrajny legalista powinieneś w tej chwili posypać głowę popiołem, uderzyć się w pierś i przejść do następnego tematu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
ludzie wymijanie a wyprzedzanie to dwie różne sprawy, do założyciela tematu, czy jeździsz w mieście wszędzie 50km/h? czy jedziesz jak tzw fala, uwielbiam mistrzów lewego pasa i ludzi nie używających kierunkowskazów szczególnie zjeżdżających z ronda
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
"ludzi nie używających kierunkowskazów szczególnie zjeżdżających z ronda"

wiedz tylko że włączony kierunkowskaz nie nakazuje kierującemu skręcić i w razie czego gdy z ronda nie zjedzie będzie to i tak nieustąpienie pierwszeństwa, więc po co się niepotrzebnie denerwować ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Cross, w ostatnim zdaniu zadałeś sobie pytanie, wyraziłeś wątpliwość, szukałeś odpowiedzi, aby w końcu udzielić jej sam sobie w tym samym zdaniu - podziwiam, szczerze. Semantyczny, logiczny majstersztyk:)

Pytanie zadałem Tobie nie sobie a bzdety o pytaniach i odpowiedziach w tym samym zdaniu to z Twojej strony bicie piany.

"Jeśli podejmuję decyzję przekroczenia prędkości powyżej 120km/h i sygnalizuję, że chcę Ciebie wyminąć, to Twoim obowiązkiem jest przepuszczenie mnie..."

Może powinieneś umieścić na samochodzie nalepki o treści "wy takie, owakie szaraczki macie obowiązek ustąpić mi pierwszeństwa. W końcu ktoś może o tym nie wiedzieć a megalomania ma swoje prawa.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Widzę, że z braku kontrargumentów w zakresie meritum, przeszedłeś płynnie do pozostałych moich komentarzy:) Ok^^

Wiem, że zadałeś pytanie skierowane do mnie, ale jednocześnie w tym samym zdaniu zasugerowałeś odpowiedź, więc co do zasady miałem rację; zadałeś tzw. pytanie z tezą.

Co do szaraczków, etc., to chyba umyślnie pominąłeś zdanie, w którym napisałem, że sygnalizuję w sposób ogólnie przyjęty w cywilizowanych krajach, że proszę o ustąpienie miejsca - włączenie lewego kierunkowskazu. Zatem nie widzę w tym żadnej megalomanii, a stosowanie ogólnie przyjętych zwyczajów na drodze; nie mrugam światłami, co poniektórzy.

Napisałeś, że gdy nie mam argumentów, to unikam dyskusji, zatem uprzejmie Ciebie informuję, że przyjąłem wyzwanie i oczekuj, że nie utnę z Tobą dyskusji w żadnym momencie:) Będę bezwzględny w dyskusji, tak jak drzewiej bywało w zakresie "sytuacji przymuszenia" przy parkowaniu w niedozwolonym miejscu. A niech się dzieje! A co! ^_^
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
chłopaki,po co ta dyskusja,czemu bijecie pianę??....Ci co robią taaakie oczy niech przekroczą polską granicę i niech tam spróbują być mistrzem lewego pasa...mandat kilkaset euro na pewno poprawi im samopoczucie i poprawi wyobraźnię na drodze....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
I to jest właściwa odpowiedź.
Chcemy do Europy, tej Zachodniej, a tam nie ma miejsca na mistrzów lewego pasa. Tych chętnych nauczy (nie "pouczy") policja. Niestety, nasza policja drogowa jest niewidoczna, a nawet gdy robią za gwiazdorów programu Uwaga pirat, to ograniczają się do prędkości. Czy kiedyś poruszyli temat, który omawiamy (art. 16 ust. 4 ustawy prawo o ruchu drogowym). Więcej: takiego wykroczenia NIE MA w taryfikatorze!!! Nie ma w taryfikatorze, a więc nie można za nie karać, dla policji nie istnieje!!! Śmieszne? Nie, to polska rzeczywistość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Niemczech jadąc lewym pasem na autostradzie, o ile ma się ku temu odpowiednie parametry silnika, trzeba się liczyć z tym, że za chwilę pojawi się pędząca "rakieta", a niemieckim kierowcom w ogóle do głowy nie przyjdzie, że jakiś skończony kretyn będzie blokować lewy pas!

Za blokowanie lewego pasa powinny być bardzo wysokie mandaty, bo gros wypadków na obwodnicy jest właśnie spowodowana przez takich osłów, mistrzów lewego pasa.
Wiele razy musiałem nagle hamować, bo jeden z drugim osioł zapragnął właśnie wjechać na lewy pas, aby z prędkością 90km/h wyminąć TIRa, który jedzie 85km/h...a to, że ktoś się zbliża lewym pasem, to już osła nie interesuje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na zachodzie również znajdą się korowcy, którzy blokują lewy pas...i wcale to nie są Polacy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natomiast żaden z nich nie będzie wypisywać taki bzdur na forum, jak powyżej, co niektórzy wypisywali.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Pewnie już "niepolacy" bądź berlińczycy strony wschodniej lub turasy. Rasowy deutsch ma zakodowane, aby ustąpić pojazdowi zbliżającemu się..., jadącemu tym samym pasem ruchu, ustąpić pojazdowi włączającemu się do ruchu, nadjeżdżającemu-wjeżdżającemu na autostradę z jego prawej strony oraz w obszarze zabudowanym bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu sygnalizującemu zamiar przecięcia jezdni, również w miejscach, gdzie nie ma znaków poziomych (pasów na jezdni) czy znaków pionowych. Najzwyczajniej mają to we krwi i tyle tajemnicy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Obwodnica nie jest autostrada, wiec porownanie jest bez sensu. Przez wiekszosc czasu oba pasy na obwodnicy sa maksymalnie oblozone. Prawy pas zajety przez ciezarowki jadace 80km/h. Wiec ktos jadacy lewym pasem 100-120km/h je wyprzedza a nie blokuje pas. Jesli zmuszasz kogos do wciskania sie na prawy pas miedzy ciasno jadace ciezarowki - na Zachodzie dostalbys za to mandat, oraz ten zjezdzajacy na prawy pas zostalby otrabiony przez TIRa. Na zachodzie przy takim ruchu nikt nie mysli o szybkim jezdzeniu, tylko o wlasnym bezpieczenstwie i nikt nie szaleje. Ma to zazwyczaj miejsce w okolicy miast, czyli cos na ksztalt obwodnicy. Sa tam tez limity predkosci, znacznie bardziej przestrzegane niz w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zazwyczaj osoba przed toba nie ma gdzie zjechac. Wiec de facto wymuszasz na kims bardzo niebezpieczny manewr. Prawdopodobnie ktos bedzie musial wciskac sie miedzy auta na prawym pasie, co moze spowodowac karambol. Lub wymuszasz nerwowe zachowania osoby jadacej przed toba. Na obwodnicy jest tak ogromny ruch, ze takie miganie swiatlami mozna porownac do biegania po zatloczonym chodniku i rozpychania sie lokciami. Na obwodnicy jest ograniczenie predkosci, bo nie jest to autostrada, wiec nie wymuszaj na kims lamania przepisow.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
często widuję auta z naklejką dziecko na pokładzie a idiota(ka) zachowuje się jakby chciał(ła) zabić siebie, dziecko i wszystkie żywe istoty na swojej drodze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
lewy jest do wyprzedzania , dziekuje i dobranoc:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie Halewicz - "wymijanie" to nie wyprzedzenie. Lewy pas na obwodnicy nie służy zatem do wymijania. Warto znać definicje, jeśli chce się pouczać innych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak, oczywiście masz rację - zwyczajnie się przejęzyczyłem:) To trochę jak ze spinaczem i zszywaczem, zawsze mi się mylą, który jest który. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzyciel wyraźnie napisał,że jadąc prędkością maksymalną dozwoloną na danej jezdni lewym pasem nie ma możliwości zjechania na prawy pas ze względu na duży ruch na tym pasie.
Skoro porusza się szybciej lewym pasem niż pojazdy jadące prawym pasem postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i nikomu nie blokuje ruchu ponieważ cały czas wyprzedza pojazdy jadące prawym pasem !
Podczas wyprzedzania nie ma też obowiązku wciskania się na prawy pas pomiędzy inne samochody jadące w kolumnie stwarzając tym samym zakłócenie i zagrożenie w ruchu na prawym pasie tylko dlatego ,że jakiś nowobogacki wszystkim chce zaimponować ,że jego auto na obwodnicy jedzie 200km/godz. łamiąc przepisy o ruchu drogowym. Zwłaszcza ,że obwodnica trójmiejska przez takich właśnie kierowców uchodzi za wyjątkowo niebezpieczną ,gdzie co rusz zdarzają się groźne wypadki samochodowe.
Poza tym nauczcie się w końcu poruszać po jezdniach płynnie,bezpiecznie a nie jak zające z pasa na pas.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
w sumie można by było się zgodzić , ale gdyby tego nowobogackiego , który wszystkim chce zaimponować, zastąpić ojcem z małym dzieckiem ,które wbiło sobie ostry przedmiot np: pod oko i pędzą do szpitala to można by podyskutować...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Polsce obowiazuje nakaz jazdy prawstronnym pasem. Lewy służy do wymijania, a nie do wleczenia sie, bez wlgledu czy jedziesz 120,czy 220km/h. To czy łamię przepisy to moja sprawa, i innym nic do tego czy dostanę mandat czy nie. Jeżeli jedziesz 120km/h a na zdarzaku siedzi ci ogon to albo przyspiesz albo zjedz na prawy pas i dostosuj prędkość albo wymijaj! takie proste a niektórym trzeba tłumaczyć. WTF ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
...kolejny od wymijania, skąd Wy się ludzie bierzecie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
"To czy łamię przepisy to moja sprawa, i innym nic do tego czy dostanę mandat czy nie."

To czy ktoś łamie przepisy nie jadąc prawostronnym pasem i dostanie za to mandat to tylko jego sprawa i nic innym do tego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bynajmniej, bo uniemożliwia innym życie/jazdę. Aspołeczna jednostka, która nie powinna mieć prawa jazdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tylko odpowiedziałam komuś o pseudonimie 'cara', który tak własnie myśli. Jego 220km/h wg niego też jest tylko jego prywatną sprawą. A wg mnie nie. Dla mnie to jest aspołeczna jednostka, która stwarza zagrożenie dla innych.
Za jazdę 220km/h może być mandat, ale za samo nieustąpienie takiemu mandat nie grozi. NIe mylić z obowiązkiem jazdy po prawej stronie ale to nie są sytuacje tożsame, mimo że niektórzy w ten sposób próbują nadać większy sens swoim egoistycznym zapędom (niektórzy jeszcze pomagają sobie dziecinnymi niebieskimi światełkami).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I rzeczywiście, jazda z maksymalna prędkością "uniemożliwia innym życie/jazdę".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, masz rację. Należy jeździć lewym pasem z dozwoloną prędkością. To że komuś za nami z takich czy innych powodów się spieszy, jest bez znaczenia. Dozwolona prędkość, lewy pas...dziel i rządź księżniczko, amen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisales cos o Niemcach i ze dostaloby sie mandat za jazde lewym pasem. Hmmmm, po pierwsze tam sa 3 pasy i nie ma tam ograniczenia predkosci. Wowczas prawy pas jest dla ciezarowek, srodkowy dla osobowych jadacych normalnie i 3 pas dla szajbusow, ktorym zycie niemile. W wielu miejscach autostrada ma 2 pasy, zwezenia, remonty, lub jest obwodnica miast. Wowczas mozna zobaczyc ograniczenia predkosci. I tam WSZYSCY sie do nich stosuje. Szajbusy znikaja, nikt nie miga swiatlami, kierunkowskazami. Za siedzenei na zderzaku jest duzy mandat. Za zajechanie drogi ciezarowce mandat oraz bedzie sie otrabionym (a ty probujesz do tego zmusic kierowce przed soba, zeby zwolnil gwaltownie i wpakowal sie miedzy ciasno jadace samochody na prawym pasie). Niestety o pospiechu musisz zapomniec. To nie na tej drodze. Stwarzasz niebezpieczenstwo. Ktos moze przez ciebie po prostu zginac. Jak ci sie spieszy, zaplanuj inaczej dzien. Albo przestan sie spieszyc. Albo spiesz sie tak, zeby nie robic niebezpiecznych manewrow i zmuszac do tego innych. Jesli ktos jedzie dozwolona predkoscia na lewym pasie to niestety ale sie gon. Skoro tak piszesz o innych krajach. Aha i pamietaj - dozwolona predkosc nie oznacza, ze ktos musi jechac co najmniej taka predkoscia. Trzeba dostosowac predkosc do warunkow jazdy. A to moze oznaczac, ze bezpieczna jazda czasem to nawet i 30km/h.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro brak ograniczenia prędkości, zatem czemu uważasz tych, którzy pędzą lewym pasem za szajbusów? Uważasz, że Niemcy (w dorozumieniu ustawodawca) nie ograniczając prędkości na lewym pasie promują "szajbusów"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No coz, to moje osobiste zdanie. Ktos kto jedzie 200km/h a jest tam takich sporo to po prostu ktos zazwyczaj b. mlody, z duza sklonnoscia do ryzyka, ocena ryzyka zas zerowa. Byc moze generalnie lubi kusic los. Jesli ktos lubi ryzyko, albo sam sobie szkodzic jest to dla mnie ok, poki nie szkodzi tez innym. A niestety pedzac samochodem przy duzym ruchu, w ten sposob masz b. duzo szans na zaszkodzenie innym, zabijajac ich. Inny przyklad - pal papierosy, ale nie przy innych. Skacz z mostu, ale nie pociagaj za soba innych. Jedz sam cukier, ale nie namawiaj innych. Pedz sobie samochodem, ale tam gdzie nie ma nikogo innego. Albo w otoczeniu innych żądnych wrazen. Parkuj tak, ale zeby nie przeszkadzac pieszym. Itd. Czym sie kieruja zas Niemcy? Nie wiem, niektore kraje podwyzszaja predkosc, bo wowczas maja wiecej wplywow z podatkow. Inni chca sie podlizac lobby motoryzacyjnemu. Niektorzy wierza, ze ludzie sami siegna po swoj rozsadek i beda dostosowywac predkosc do warunkow. A jesli to nie dziala i jednak robi sie niebezpiecznie, to zmieniaja zasady i robia ograniczenia. Jak wiesz, Niemcy generalnie przestrzegaja przepisow/ograniczen i nie dyskutuja z nimi. Wiec moze dlatego wierza tez w swoj rozsadek? Poza tym w poczatkach motoryzacji na Zachodzie (lata 60-70) tez bylo szalenstwo na drogach i po prostu zostalo ukrocone. Obecne pokolenie juz tego nie pamieta. Od malego ma tloczone do glowy, ze musi przestrzegac przepisow i nie wyobraza sobie inaczej. Polacy sa w takich latach 70tych....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak proste jak przestrzeganie ograniczenia predkości.
WTF nie kumasz tego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taki mały drobiazg w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Wnioski sami sobie wyciągnijcie ))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie minie chwila, gdy przeczytasz, że co z tego, że obowiązuje ruch prawostronny skoro...."ja jadę lewym pasem z dozwoloną prędkością i nie mam obowiązku nikomu ustępować miejsca".

A czemu? BO TAK!!!!!! :))) Szkoda klawiatury...jak zwykle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak zwykle odzywa się ten, komu szkoda klawiatury... A czemu? BO TAK!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE! A czemu?! BO NIE!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie o to mi chodziło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Generalnie obwodnica z dwoma pasami i ograniczeniami jest do d... Wsadzenie do przysłowiowego kotła na dwa pasy ciężarówek jadących sporo wolniej i osobowych jest ogólnie bez sensu. W efekcie przy dużym ruchu chcąc jechać normalnie z dozwoloną prędkością mamy problem kiedy niespodziewanie z prawego wytarabani się jakiś gamoń który sądzi że włączenie kierunkowskazu zobowiązuje innych do ustąpienia pierwszeństwa. Tematu jazdy ponad ograniczenie nie rozwijam bo samo ograniczenie jest dla mnie śmieszne, przy dobrych warunkach da się bez problemu pojechać 180. Całość można sprowadzić do tego że dwa pasy to za mało na takie natężenie ruchu. Czytając wcześniejsze wypowiedzi zauważyłem że pominięto dość istotny szczegół i wklejam:

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

na jezdni jednokierunkowej;
na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
.... czyli można wyprzedzać na obwodnicy z prawej strony

tak poza tym trochę więcej kultury, trochę więcej wyobraźni i trochę więcej życzliwości i by tematu nie było.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak jak koledzy piszą, lewy pas to tylko do wyprzedzania i nic więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie sprecyzowałeś tylko, z jaką szybkością owe wyprzedzanie należy pokonywać mając prawy pas zajęty , a buc siedzi na zderzaku bo wczoraj sprowadził sobie z Niemiec 15 letnie BMW i je próbuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jade swoje 50 czy to lewym czy tez prawym pasem. Mam w d...e tych co muszą zapie... więcej niż to co dozwolone.
Łamię przepisy? Może, ale na pewno jest to mniej niebezpieczne niż pędzić 90 w mieście.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
"A ja jade swoje 50 czy to lewym czy tez prawym pasem. Mam w d...e tych co muszą zapie..."

Nie ma to jak uprzykrzyć innym życie. Czujesz się wtedy spełniony?
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
jag, szacun!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jag, mówimy o obwodnicy. O drodze ekspresowej. Po obwodnicy jeździsz 50-tka lewym pasem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w dniu dzisiejszym jechałem wolniej,około 20 km/h chciałem szybciej i mając auto nowoczesne z różnymi bajerami z napędem na cztery buty, dostosowałem prędkość do:
jadących przede mną wolniej
do warunków na drodze
Kierujmy się zdrowym rozsądkiem, to że ktoś jedzie z mniejszą prędkością znaczy ma powód, samopoczucie, umiejętności.Nulka powinnaś jeszcze na szybie mieć naklejony zielony liść, trochę pokory i nie przesadzaj ze swoimi umiejętnościami bo może jutro będziesz miała dzwon na parkingu i się zdziwisz Swoją energię skieruj na łamiących przepisy przekraczając dozwoloną prędkość naekspresowej, osiedlowej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
To Panie instruktor (nie wiem czego) powiedz mi jakie trzeba mieć samopoczucie, aby jechać 20 lewym pasem na obwodnicy ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
uruchom wyobrażnię i przestań rozśmieszać swoim "instynktem"... ble he he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
samopoczucie - świetne, władca przestrzeni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, będę zapierniczac 160 w korku... no weź się człowieku zastanów, co piszesz. Przecież wiadomo, że trzeba dostosować prędkość do warunków. Nie uważam się za mistrza kierownicy, ale "mistrz" jadący dumnie i uparcie 50-tka lewym pasem na obwodnicy przy normalnych warunkach łamie przepisy. Co z Ciebie za instruktor, że tego nie wiesz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nulka po tobie można się spodziewać wszystkiego. Potrenuj jazdę wózkiem na zakupy na jakimś markietowym parkingu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty potrenuj. Lewym pasem po obwodnicy. Bo co to za różnica czym jedziesz skoro prędkość ta sama.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
I właśnie przez takich złośliwych jak małpa inni wk... się i kiedy jest okazja to depczą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu nie ma o czym dyskutować. Każdy kto twierdzi, że może sobie jechać cały czas lewym pasem bo jedzie z maksymalną prędkością jest po prostu mentalnym dzieciakiem, by nie powiedzieć imbecylem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Motoryzacja

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (35 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...

do góry