Widok

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:

https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-koalicja-obciachu,nId,2861393

No i ten tytuł, w moim guście. KO - koalicja Obciachu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dzien postny. Znaczy katolik. Katolik nienawidzacy ludzi. Bojacy sie ludzi. Bojacy sie zycia w realu. Netowy bohater-kaleka.
Chory psychicznie?

Partia obciachu?
TW Ryszard, prokuratorzy PRLowscy skazujacy w procesach przeciwko opozycjonistom, oficerowie wojska PRLowskiego i wielu innych towarzyszy.

Towarzysze swoi sa dobrzy i nawroceni. No ba. Towarzysze obcy to komunisci i postkomunisci.

A Ziemkiewicz? No cóż, nikt go nie traktuje powaznie, poza plebsem ze sciany wschodniej i plebsem z duzych miast.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Piwowski troll łowca ponownie nasila swoją agitacje przed wyborami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
To jest temat do działu polityka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zasady pracy i emigracji dla komunistów i pegierowców.
W dużej mierze ustaliła je prawdopodobnie E na podstawie własnych wieloletnich obserwacji zarówno dorosłych, jak młodzieży.
Komunista to ktoś, kto miał legitymację partii PZPR albo był blisko tej partii. Niektórzy PGR-owcy też ją posiadali.
Ogólnie zasady są trochę paradoksalne, bo większa lojalność (wobec Moskwy) jest nagradzana większą możliwością emigracji na Zachód.
Powiedzmy, że na Zachód chciało wyjechać młodsze pokolenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Emigracja na Zachód (oraz do wszelkich innych krajów):
Raczej niezbyt częste, by oboje rodzice byli w partii. Wystarcza więc jeden rodzic.
Wystarcza, by dziecko mogło emigrować. Tak mi się wydaje na podstawie bazy przypadków.
Wyjeżdża i jego rodziców nie powinny spotkać jakieś konsekwencje.
Natomiast niepartyjni pegierowcy mają gorsze zasady - gdy wyjedzie młody człowiek, umiera ktoś z rodziców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie wydaje się, że im ktoś był wyżej w partii, tym jego dziecko ma lepszą posadę na emigracji, raczej powyżej pracy fizycznej.
Dzieci pegierowców pracują na farmach.
Jest pewna gradacja, jak się zdaje, zachowanie dawnej hierarchii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zasady pracy w Polsce:
Komuniści raczej mieli posady, często dobre, po 89 roku, też z pewną gradacją. Do tych komunistów zaliczyłbym średni funkcyjny personel powyżej szeregowego.
Niepartyjni pegierowcy byli na krawędzi bezrobocia, w pracach dorywczych albo upokarzających najniższego szczebla. Partyjni szeregowi pegierowcy od prac fizycznych też.
Dzieci komunistów radziły sobie słabo na rynku pracy, dostawały często upokarzające pseudoetaty, tzw. kanały, co mogłoby wskazywać, że były wypychane ku emigracji. Dzieci pegierowców tak samo, tylko na tych gorszych zasadach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie daję gwarancji, gdyby komuś coś się przydarzyło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Część młodzieży komunistycznej ma jednak w Polsce dobre posady w wielkich miastach. Są z prowincji, wyjechali tam na studia. Wywodzą się z prowincjonalnych warstw kierowniczych partii.
Młodzież pegierowska, w tym dzieci średniego personelu, trafia często do państwowych służb mundurowych, ale chyba na szeregowe stanowiska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przypuszczam, że 1/3 społeczeństwa była w jakiś sposób komunistami w 89 roku, nawet nie licząc szeregowych niepartyjnych pegierowców. Być może nie należy liczyć niepartyjnych małżonków komunistów, co zmniejszyłoby ten procent, ale nikt tak nie robi, nie myśli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdarzały się przypadki komunistów partyjnych, którzy nie radzili sobie, rozpijali się, umierali przedwcześnie, jednak procentowo raczej chyba nieliczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Partia postkomunistyczna niewiele już znaczy, 25 posłów, tu i ówdzie prezydenci miast. Moim zdaniem poszła w jakimś oryginalnym, lecz szkodliwym dla siebie kierunku. To nurt jakby narodowy, ani prozachodni, ani prowschodni. Nurty narodowe są tępione w dzisiejszym układzie na świecie. Zachowują się jak PIS mniej więcej. Polska jest jednak z natury prawicowa, więc rządzi PIS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krytyka Polityczna miała być lewicą typu zachodniego, ale też weszła w ten nurt narodowy. Partie popierane przez Krytykę to cała Lewica i liberalna część PO. Krytyka jest przeciw PIS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://dziennikbaltycki.pl/quiz/8009,z_ktora_partia_ci_po_drodze_test_preferencji_politycznych_wybory_do_sejmu_i_senatu_2019,q,t.html
Ten prosty quiz wykazał, że jestem wyborcą Lewicy. Ale ja nie popieram tego dziwnego izolacjonizmu. To prawdopodobnie coś prowincjonalnego. W ogóle Polska południowa to jakaś wysepka-zaścianek wobec zarówno Zachodu, jak Wschodu. Jestem za równowagą mocarstw w dawnym stylu. Może świat się zmienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dyrektorzy/kierownicy PGR dość często dalej prowadzili te same duże gospodarstwa rolne na prowincji, a ostatnio ich dzieci często to kontynuują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty masz czytać Ziemkiewicza, zamiast wspominać swoje dzieciństwo w PGR. Co do Stinga, jakoś nie przemawia do mnie to, że Rosjanie kochają dzieci. Oni od wieków są bandą złodziei i degeneratami. Należało by ich zdenazyfikować, ku czemu jest doskonała okazja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli jest tak dobra atmosfera dla konserwatystów, wręcz rzekomo cała nowa epoka, to dlaczego atmosfera w powietrzu jest inna, liberalno-nazistowsko-nordycka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naród polski podobno jest rozmodlony i dużo pielgrzymuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaburzony, to co piszesz jest bardzo interesujące. Rozwiń ten wątek o nazistach z PGR ów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że z E komuniści mieli o wiele lepiej niż w innych możliwych wariantach. Z drugiej strony świat szedł raczej ku lewicowości od ok. 1800 roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Motyw PGR ów jest nieodłączny, w objawieniach Zaburzonego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.youtube.com/watch?v=wHylQRVN2Qs
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ziemkiewicz. czekaj czekaj, czy to jest ten co podobnie jak Putin i Ławrow mają zakaz wstępu do Wielkiej Brytanii ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Okazał się po latach antysemitą i antygejem. Ale zarobił ogromne pieniądze na atakowaniu liberałów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co do emigracji dzieci komunistów i pegierowców, teoria już mi się zmieniła. Oparłem się wcześniej na kilku fałszywych przypadkach. Ci ludzie nie byli w istocie komunistami albo przypadkiem mieli fuksa w wyborze kraju.
Wydaje się, że nie można emigrować bezpiecznie dla rodziny do żadnego mocno kapitalistycznego kraju. Można jedynie do kraju zachodniego, który ma atmosferę mocno lewicową. Robi się z tym coraz gorzej ostatnio, a sprawa jest uznaniowa. Kiedyś pewniakiem była Szwecja, najwyraźniej była dozwolona. Dozwolone były miejsca typu dawna NRD czy też Belgia, tam gdzie jest socjalizm. Lewicujące kraje egzotyczne typu Peru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zasady pracy w Polsce dla tych grup, o ile się zorientowałem ostatnio, są mniej więcej takie: jeśli ktoś radzi sobie, może funkcjonować, a jeśli odrzuca system, nie potrafi dopasować się, trafia na bezrobocie i stopniowo gnije i ginie. Taki odsiew naturalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W partii albo ktoś był, albo nie był, proste rozgraniczenie na dwie grupy. Tylko że pegierowcy zostali zaliczeni zbiorowo do komunistów, choć dość nieliczni byli zapisani do partii. Jeśli ktoś był w partii, to jego dzieci są komunistami, a niepartyjny małżonek - trudno powiedzieć, raczej jest komunistą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ze służbami mundurowymi trochę przesadziłem, też oparłem się częściowo na fałszywych przypadkach, ale samo zjawisko istnieje.
Ogólnie jest gorzej niż lepiej, i to pole minowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieci szeregowych niepartyjnych pegierowców idą do wojska czy policji, pewnie na niskie stanowiska. W moim miasteczku nie ma takich policjantów mimo obecności pegierowców, jest apartheid. Na wsiach podobno taka kariera jest możliwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reszty nie poprawiam, bo zwariuję. Trzeba mocno uważać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejne pokolenie - wnukowie, trudno powiedzieć, jakie są dla nich zasady. Ukształtują się wkrótce. Może takie same, może ulgowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie ten fakt, że nie akceptuję obecnego systemu, był gdzieś głęboko ukryty i ujawnił się dopiero po wielu latach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy to znaczy, że teraz system mnie po cichu zlikwiduje? Podobno to nie żarty, tylko planowe prawie unicestwienie sporej liczby Polaków. Nie wiem, jak wielkiej. Milion, dwa, więcej? Trudno to nawet udowodnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Starałem się polubić ten system, ale miałem widać jakąś blokadę mózgową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma fizycznej likwidacji, to takie pozostawienie samemu sobie, z problemami, z biedą materialną. Podejrzewam, że wiele zależy od psychiki danej osoby. Jest dyskryminacja w zatrudnieniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zabiedzenie to model z gett żydowskich. Ale nie jest to zbyt skuteczna metoda, tyle że długotrwała i umęczająca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie ciężkie warunki życia są jednak na pewno wyniszczające. Dzieje się to stopniowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie udaję, nie kalkuluję, tak się to po prostu skończyło z wielu powodów. System atakuje mnie już właściwie fizycznie, różnymi metodami. To dziwna historyjka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://pl.wikipedia.org/wiki/Getto_w_Chrzanowie
Po dłuższym pobycie w getcie jednak fizycznie można przeżyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to jest dobre.

image

Następuje zmiana formatowania mózgu droidów model "patriota". Za późno. Polski już nie ma, jest w naszych sercach. A my niczego Wam nie zapomnimy.

https://youtu.be/L-hkKmhssSU
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatecznie stwierdziłem, że komuniści i pegierowcy nie mogli bezpiecznie emigrować. Pozytywne przykłady, jakie znajdowałem, dotyczyły ścisłej elity, która jest widać na specjalnych prawach. Osobiście dałem sobie z tym spokój, nawet z krótkimi wyjazdami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jednak bardzo przesadne ograniczenie.
Ogólnie też nie mogę korzystać z różnych gadżetów mocno zachodnich.
Ktoś tak sobie wymyślił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

E-sport dlaczego gry online zostały uznane za dyscyplinę sportową? (5 odpowiedzi)

E-sport oznacza sport prowadzony w formie elektronicznej. Podobne rozwiązanie staje się oczywiste...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Lemingi i szczepionki (14 odpowiedzi)

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/419528-a-tacy-byli-postepowi-pomorze-przoduje-w-odmowie-szczep...

do góry