Widok

KOŚCIÓŁ - ŻUKOWO

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny czy byłyście w którymś z Kościołów w Żukowie? Cy jest tam jakiś fajny Kościółek(sympatyczni księża, ładny wystrój)?Mamy wesele niedaleko Żukowa tak więc Kośiół w tej miejscowości byłby najlepszym rozwiązaniem.Proszę o opinie i zdjęcia jeżeli macie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tzw. dolny kościół w Żukowie - nie jestem z Żukowa, więc dokładniej popytaj mieszkańców. Piękny, średniej wielkości, mszę mojej koleżanki prowadził młody, zaprzyjaźniony ksiądz, wiec nie wiem, jak to jest "w standardzie". Wiem, że miejsce jest oblegane, więc lepiej się spieszyć... Kuzynka męża się spóźniła i miała do wyboru godzinę 13 lub 19...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Żukowie są trzy kościoły, ja bywam w dwóch.
OD Ronda w stronę Gdyni jest jeden - nowowybudowany, na zwenątrz wygląda bardzo ładnie, ale w środku jest jeszcze sporo do zrobienia.

Drugi kościół to właśnie ten dolny - bardzo stary i bardzo ładny, ma swój klimat, trzeba przyznać. Ale ja mimo wszystko wolę chodzić do górnego - mają tam (jak dla mnie) księży, którzy bardziej do mnie "docierają".
W czasie mszy myślę, o tym co mówi ksiądz, a na dole staram się, ale to nie takie proste. Jest tam jeden ksiądz (wydaje mi się, że to proboszcz), który strasznie...nudzi
Kiedy on prowadzi mszę zawsze trwa ona godzinę - kazanie musi miec ileś tam minut i koniec - nawet jeśli właściwie już wszystko powiedział - mówi dalej.
Ja wolę rzeczowo..:))
ale wybór należy do Ciebie, w końcu na pewno sa tam jeszcze inni księża:)

pozdr:)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Może jeszcze ktoś wie coś na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam kiedyś w tym nowowybudowanym. Faktycznie mają tam jeszcze sporo do zrobienia ale mimo tego mam wrażenie, że atmosfera w tym Kościele jest bardzo fajna i przede wszystkim proboszcz wygląda bardzo sympatycznie. Zależy też, kiedy masz ślub, bo może do tego czasu zostaną jeszcze przeprowadzone jakieś prace remontowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pinakolada może poświęc przyszłą niedzielę i odwiedź oba kościoły, warto to zrobić:)))

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie www.diecezja.gda.pl jak wejdziesz na dekanaty i parafie to ten Kościól tez tam jest. Mają swoją stronę internetową na której są zdjęcia Kościoła. Całkiem fajnie wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kościół Górny:

image

image

image

image

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tej stronie jest sporo zdjęć dolnego kościoła:
http://wnmp-zukowo.alleluja.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś ma może zdjęcia udekorowanego dolnego kościoła w Żukowie.
Będe miała tam wesele i byłabym wdzięczna za jakieś zdjęcia.
A i jak wcześnie trzeba iść do księdza zamówić termin w kościele?
Na ich stronie piszą około roku wcześniej, ale słyszałam że 3 miesiące wystarczą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry