Widok

Kapitańska Rumia

Rumia Temat dostępny też na forum:
Kameralna inwestycja powstaje w zacisznej części Rumi. Ogromnym atutem jest naturalne zielone otoczenie domów i sąsiedztwo lasu. Jednocześnie z ulicy Jachtowej bardzo szybko dostać się można na przystanek SKM, co oznacza doskonałą komunikację z całym Trójmiastem.

W ramach inwestycji powstają budynki dwukondygnacyjne w zabudowie bliźniaczej. Na każdym piętrze znajdzie się oddzielny lokal ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak jak napisala Pani u gory "mieszkanka" jesli nie kreca cie imprezy na lawce i uchlewanie sie co weekend do stanu upodlenia to jestes gburem.... Pani "mieszkanko" ludzie kupuja mieszkania aby w nich swobodnie zyc i wychowywac dzieci a nie po to zeby wysluchiwac wiecznych imprez, to nie jest pol kolonia tylko zycie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

SKLEP

Niebawem odbiór etapu 4tego, piąty też powoli uskuteczniany.
Ktoś stawia sklep typu zabka albo chociaż piekarnię żeby nam bułeczki z rana ciepłe przywozili?
No i browarek wieczorem fajnie zrobić:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

piter

wszystko zależy od ludzi.
są wspólnoty i są jasno określone warunki. jak ludzie ogarnieci to wpłacają co miesiąc po kilkadziesiąt złotych na funduss remontowy i wsio, jakos to hula
a jak są bezmózgi i nie robią tego to ich problem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby ok..

Kolejne osiedle bez rozmyslu co będzie dalej... Niestety opinie dotyczące imprez i tego typu rzeczy są prawdziwe. Chciałem kupić mieszkanie w kolejnym etapie ale moja kuzynka ktora tam mieszka po czasie powiedziała żebym absolutnie tego nie robił. Jakość wykonania i rzeczy najbardziej istotne są ok. Niestety jeszcze na tym osiedlu trzeba żyć. Brak intymności wszyscy na "tapecie". Fajnie jak większość dba o ogródek i zasadzi kwiatki ale trafi się taki jeden jak w 1 wspólniecie który ma w nosie ... Papierki , resztki jedzenia, butelki i niezadbana trawa i psuje to cały odbiór. Jasne rozumiem imprezę raz na jakiś czas ale tam latem codzienie siedzą na ławce i piją piwo ktoś powyżej napisał o dzieciach na osiedlu. One to widzą i to trochę słabe.
A pomyślał ktoś co to będzie za 10 lat jak trzeba będzie robić naprawy cz domek nr 24 zrzuci się na domek 30 chyba nie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Serdecznie zapraszamy
Jak ktoś nie chce się integrować to nie zmuszamy. Krzywdy nikomu tez nie robimy tym ze dobrze się trzymamy.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jachtowa

Poperam, my wzielismy na parterze z racji zagospodarowania ogrodu :)

zdrowe podejscie, mam nadzieje, ze 4 etap bedzie bez spin ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

:)

Mieszanka ja będę wpadał na ławkę na pewno :)
właśnie o to chodzi, że mnóstwo ludzi chce się integrowac a zawsze znajdą się zgredy z co to siedzą w domu i są aspolecznikami....

walić smutnych ludzi!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

:)

nam też powiedziano, że poddasze dla góry a ogródek dla domu.
nam to pasuje, wszak nie wyobrażam sobie żeby sąsiad z dołu chodził mi po mieszkaniu próbując coś na siłę upchać na strych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Akt końcowy

Czy ktoś się może orientuje jaki jest koszt aktu przeniesienia własności ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jeśli chodzi o imprezy na ławce. To nie zawsze są one z piwem. Po prostu się spotykamy. Jesteśmy zgranym osiedlem. Conajmniej połowa osiedla dobrze się zna i żyje w bardzo dobrych relacjach.
Takie opinie wystawiają Ci , którzy są zazdrośni o te relacje. Albo najzwyczajniej w świecie są gburami. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkania są w miarę dobrze wykończone. Nie ma aż takiej tragedi. Zawsze się znajdzie coś co nie będzie pasować. Sąsiadów z boku nie słychać w ogóle. Tylko przy głuchej ciszy slychac sąsiadów z gory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może to ludzie, którzy nie chcą słyszeć innych powinni wyprowadzić się do ładu do głuchej ciszy i tam odpoczywać? To jasne , ze mieszkając wśród innych ludzi zawsze będzie głośniej. Przyjazdy policji? Złe wiadomości. Z tego co wiem była raz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

odp

Tak po akcie końcowym jest założona wspólnota.
5 lat to Orlex musi dać rękojmi bo tak wymaga ustawa deweloperska.

Jeśli chodzi o ogródki od razu dostaliśmy informacje w biurze że ogródek i poddasze jest wspólne i piętro ma poddasze, a parter tylko i wyłącznie korzysta z ogródka. I będzie to uchla potwierdzone
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to po odbiorzE?

Czy po odbiorze mieszkań ustanawiacie jakas wspolnotę czy poki co orlex ma rejkojmie 5 letnia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupilismy mieszkanie na gorze i wierzymy, ze sami fajni ludzie nas beda otaczac.
Przeciez bedziemy sie widywac nastepne 50 lat co rusz, milo byloby storzyc fajne relacje.
Nie mowie tutaj o codziennym odwiedzaniu ale wspolny poszanowaniu siebie nawzajem.
Imprezy, czemu nie? o ile nie za czesto - kazdy ma prawo sie wybawic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

4 etap

Jesli dol bedzie mogl sobie, na spokojnie, odgrodzic ogrod i zagospodarowac, bez ciaglych imprez, a gora nie bedzie puszczac "petkow" z balkonu, to damy rade ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

alan

oby w 4 etapie kultura zwyciezyla :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

N o właśnie ,,,Chodzi tylko o kulturę, a ogródki, niech każdy sadzi kwiatki, wystawi meble ogrodowe i pamięta, że na gorze mieszkają ludzie.Na każdym rumskim osiedlu są ogródki należące do dołów ,ale obowiązują zasady.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oczywiście, że kultura powinna obowiązywać wszystkich mieszkańców osiedla.

Widzę, że dotychczas, musiały być niepotrzebne spiny o coś oczywistego, jak wzajemną uprzejmość sąsiedzką - ciekawe, jak to będzie w 4 etapie ...

Tak, czy inaczej - kupując mieszkanie na parterze, mam w planach, po prostu zagospodarowanie go. Mam nadzieję, że sąsiedzi, będą w porządku i damy radę mieszkać, wspólnie w ramach jednego osiedla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tu chyna nie chodzi o ogrodek tylko o kulture jaka na nich powinna obowiazywac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
do góry