Widok

Kartuzy - Porodówka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy któraś z kobiet rodziła w Kartuzach??Mieszkam po za trójmiastem.Pierwszego synka rodziłam w Wojewódzkim ale że teraz są te korki i wszystkie budowy drogi martwie sie że tam nie dojade a zwłaszcza w godz szczytu.Szukam alternatywnego szpitala.Mam szybki dojazd do Kartuz ale nie znam opini.W internecie znalazłam ale z roku 2007-2009. Czy któraś z was ma akutalniejsze opinie??
image

image



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aga, a nie myślałaś o Kościerzynie? Tam dość prężnie działa szpital i odz. położniczy. Nie mam własnych doświadczeń, ale może tam będzie Ci też blisko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie tam jest mi troche za daleko...rozmawiałam z rodziną i mówili/radzili aby sobie darować bo drugi poród zawsze idzie szybciej i moge nie zdążyć...
image

image



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tym się nie kieruj,moja przyjaciółka ma 3 dzieci i właśnie trzeci poród był najdłuższy i najcięższy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam w Kartuzach. Jak i wszystkie moje znajome. Warunki są jakie są ale pod względem personelu i opieki nie miałam żadnych zastrzeżeń.
Jak coś to pytaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolezanka rodziła rok temu, mówiła że warunki słabe, ale opieka rewelacyjna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radziłabym Ci Kościerzynę. Wiekszosc opini wsród znajomych rodzacych w Kartuzach są niezbyt pochlebne, w szczególności gdy pojawią sie problemy.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak już miałabyś wybierać Kartuzy czy Kościerzyna to zdecydowanie radziłabym Kościerzynę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie co koieta to opinia.
Nie zależy mi na super warunkach,chce urodzic i wrócic ze zdrowym dzieckiem do domu.
U mnie w rodzinie też dużo dziewczyn rodziło w Kartuzach i są zadowolone...
A ja jednak mam wątpliwości
A co do Koscieżyny to jednak mam godz jazdy...
image

image



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Synka rodziłam 2 lata temu w Kartuzach, jeśli chodzi o położne przyjmujące poród to były bardzo miłe, mimo iż sala do porodu rodzinnego była zajęta pozwolono mężowi być przy mnie, pytały się jak się czuję, podawały wodę do picia jak już nie miałam sił było naprawdę dobrze

Sale dla kobiet po porodzie jak i cały oddział miał być remontowany ale do tej pory jest jak jest, nic się nie zmieniło, czyli niezbyt przyjemnie, to mnie trochę odstrasza przed kolejną wizytą w lipcu, ale nie to jest przecież najważniejsze, wiele szpitali wygląda jeszcze jak 30 lat temu.

Były oczywiście incydenty które mnie bardzo zbulwersowały, ale myślę że trafiłam na taki personel na danej zmianie.
Otóż przez cały pobyt w szpitalu miałam problem z karmieniem, a właściwie brakiem mleka, mimo przystawiania mleka nie było a mały płakał więc musiałam prosić pielęgniarki, które czasem z łaską mi to mleko przygotowały, najgorsze było to co raz usłyszałam że: jak po mleko to do krowy prosze!!!!

Mimo to mam nadzieje ze to był jednorazowy wybryk którejś z pań, i teraz chyba również będę rodzić w Kartuzach najgorsze są te korki do Gdańska, i choć drugi poród niekoniecznie będzie szybszy i lżejszy raczej stawiam na Kartuzy, zawsze bliżej dla rodziny która może odwiedzić.

A jeśli zastanawiasz się nad Gdańskiem to mój gin poleca Zaspę lub Kliniczną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje za opinie :)
No właśnie te korki.. :/
No i rodzina moze odwiedzić,co do Zaspy to nie mam dobrej opini.
Jak w każdym szpitalu można trafić na złą zmiane.
A lekarze pediatrzy??Dobrze badaja dziecko?
image

image



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie panie proszę o pomoc w opini o porodzie w Kartuzach po remoncie , waham sie nad zaspa i Kartuzami...
Jak wyglada po porodzie gdyby były jakieś komplikacje z dzieckiem czy wioza gdzieś czy może maja oddział dla niemowlakow jak tez wyglada pomoc przy karmieniu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpisuję się pod pytaniami. Widziałam zdjęcia, oddział wygląda ładnie, coś tam jeszcze cały czas dłubią. Oddział neonatologiczny też jest.
Lekarzy też nie ma co tak bardzo słuchać, mój poleca Zaspę i Kliniczną (!!!), z której odszedł i nie pracuje nigdzie. Jak mdlałam z osłabienia i wymiotów polecił Wejherowo, bo super lekarza i specjaliści, a przy ostatniej rozmowie powiedział, że nie rozumie dlaczego pacjentki wybierają ten szpital.
Czy ktoś wie coś więcej? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy pomogę ale rodziłam w 2012 czyli trochę przed remontem urodziłam dwoje dzieci i jestem bardzo zadowolona, jeżeli chodzi i laktację to oczywiście jest Pani która pomoże, jeżeli chodzi o mnie to było spoko, jestem zadowolona. jeżeli mogę coś doradzić to nie przyjmować propozycji szybkiego porodu (masowanie szyjki) jeżeli chodzi o mnie to boli jak chorerka, poza tym ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy któraś z Pań rodziła w Kartuzach przez cc? Jak to wygląda? Ile trzymają w szpitalu? Jak wygląda pomoc przy dziecku? Wizyty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie też bardzo zależy mi na opiniach szpitala w Kartuzach. Mam tak wielki dylemat jaki szpital wybrać:(
Proszę pomożcie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rodziłam kilka miesięcy temu w Kartuzach. Byłam już po terminie i poród był wywoływany 3krotnie, za każdym razem lekarz informował mnie co zamierzają i pytał czy się zgadzam. Położne bardzo miłe, jedna jest trochę dziwna, na szczęście na czas porodu trafiłam super. Mówili mi, że nie nacinają krocza niepotrzebnie, ale wszystkie dziewczyny, z którymi rozmawiałam były cięte. Jest możliwość skorzystania z gazu rozweselającego. Chciałam spróbować, ale jak wreszcie zaczęły się skurcze, to poszło błyskawicznie i nie zdążyłam;) Ja karmiłam tylko piersią, ale personel pytał wiele razy, czy są problemy z karmieniem, czy jest wystarczająco pokarmu i widziałam, że niektóre mamy dokarmiały butelką, nie było presji na kp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zero informacji? Nikt tam nie rodził?:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po cc tylko przy pierwszym wstaniu jest pomoc. Ale potem musisz sobie radzić sama. Zero pomocy przy dziecku, zero doradztwa laktacyjnego, tam nikt nie ma pojęcia o karmieniu piersią. Oddział neonatologiczmy porażka, nie miałam pokarmu, kazali przystawiać, piersi puste, dziecko głodne więc chciałam mm. Wyliczają buteleczki, mimo, że mała płakała nie dali mi więcej, bo niby brzuszek będzie ja bolał. A ja mam przystawiać. Dziecko mi głodzili, spadło z wagi bardzo dużo i mimo wysokiej żółtaczki wpisali, bo nie było miejsc już, bo dużo pacjentek, słyszałam to na własne uszy na obchodzie.

Poza tym, że ładny i po remoncie to nie polecam. Zdecydowanie nie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Trochę to smutne:( Czy któraś z Pań ma takie same doświadczenia z Kartuzami? Przecież po cc przeważnie jest problem z pokarmem :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
usuwano mi w tym szpitalu torbiel jajnika
pomimo ze to traumatyczne przezyciejesli chodzi o bol lepszej opieki i troski na tym oddziale niż miałam doswiadczyc nie moglam:)
jak juz zaczelam chodzic i sie poruszac oberwowalam jak traktuja tam kobiety w ciazy i powiem z tym co widzialam np w wejherowie a w kartuzach niebo a ziemia przedewszystkim nie mecza tych kobiet jesli nie idzie naturalnie to rodza cesarkami ale nie upieraja ze ze baba po 12 h rodzi naturalnie nie idzie przez 3 h to leca z cesarka jak patrzalam przerob byl tam niezły wiec kobiety jednak decyduja sie na ten szpital
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam cc choć w 2012 ale jestem bardzo zadowolona. CC było we wtorek do domu wyszłam w piątek. Małą dostawałam do karmienia, w czwartek przywieźli ją ok 8 rano i została już pod moją opieką, choć pielęgniarki przychodziły co jakiś czas i pytały czy mają zabrać. Ogólnie dla mnie spoko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy któraś z dziewczyn jeszcze wypowie się na temat opieki w kartuzach??
słyszałam niezbyt korzystne komentarze, dlatego bardzo sie waham między zaspą a kartuzami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także byłabym wdzięczna za świeże opinie. Jakie panują tam warunki, jakie badania wykonuje się noworodkom i czy można liczyć na dobrą opiekę? Pozdrawiam wszystkie mamy i proszę o podzielenie się wrażeniami, jeśli któraś w Was tam w ostatnim czasie rodziła:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będę również wdzięczna za wszelkie opinie oraz info czy po cc jest możliwość skóra do skóry...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodzilam w maju. Na opieke nie narzekam, polozne mile, zagladaly i pytaly czy trzeba pomoc. Obchod 2 razy dziennie. Dziecko po porodzie ubierane jest w szpitalne ciuszki. Kapiele tez wykonuja polozne, daja masc posladkowa. Badaja sluch, pobieraja krew na badania chorob genetycznych. Jesli chodzi o szczepienia to maja wlasne szczepionki. Ja szczepilam inna niz szpitalna. Trzeba to wczesniej zglosic. Sale sa 1,2 i 3 osobowe. Przy salach lazienki. Ogolnie czysto i schludnie. Jedzenie typowo szpitalne czyli dietetyczne ;) Sala porodowa ma prysznic, jest pilka i worek. Badaja tetno dziecka. Nie mialam znieczulenia bo mi odradzili ;) podali oxy i porod szybko poszedl. Zaproponowali gaz rozweselajacy i nawet pomogl. I maz na sali tez sie przyda ;) pomagal mi oddychac i masowal plecy :) Nacinali mnie ale ladnie pozszywali wiec jestem jak nowa. Porod przyjmowala polozna o imieniu ( chyba) Elwira. Bdz pomocna. Z tego co wiem to Kartuzy maja poziom referencyjny 1 czyli jakby cos sie dzialo z dzieckiem lub z toba to zawoza do Gdanska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy sa aktualne opinie?

Glownie chcialam sie dowiedziec czy po cesarce dziecko jest przy mamie oraz czy jesli trafi sie sala jednoosobowa czy ktos z rodziny moze zostac na noc?

Nie zebys swirowala ale pierwszy porod mialam w Wejherowie i byla taka mozliwosc. Drugi porod jesli bedzie jeszcze szybszy do Weja nie zdaze :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

nietrzymanie moczu po ciąży (26 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

Puszczanie mleka nosem??? (8 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry