Widok

Kiedy mogła być owu?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jak myślicie, kiedy mogła być owu?
10dc miałam trochę śluzu płodnego (przejrzysty, rozciągliwy). 11dc silny ból okołoowulacyjny. 13 dc znów śluz płodny (wydaje mi się, że było go więcej, ale dokładnie nie sprawdzałam tylko tyle, co widziałam na zewnątrz).
Teraz zastanawiam się czy serduchując 10dc (wieczorem) mogłam zajść w ciążę?
Dziś mam 23dc. Od kilku dni mam objawy zapowiadające @ (których zwykle nie miewam): ból głowy, powiększone i bolesne piersi, mdłości (na które w przypadku ciąży jest zdecydowanie za wcześnie), wczoraj byłam osłabiona, trochę muli podbrzusze i boli w krzyżu.

Co myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dziewczyny, dlaczego Wy się nie zabezpieczacie???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jeśli chcesz stosować NPR, a ściślej metody objawowo-termiczne to najpierw się ich naucz, potem stosuj.
By potem nie wygadywać głupot iż "są nieskuteczne". :D
Jeśli Ci się nie chce uczyć, lepiej zrezygnuj i kup sobie tabsy, spiralę czy co tam jeszcze, nie wymagającego myślenia i wiedzy.

Na postawione przez Ciebie pytania nikt nie odpowie bo za mało informacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A kto powiedział, że ja nie chcę zajść w ciążę???
Stosować NPR umiem, ale tego nie robię, bo nie daję rady mierzyć temp.
Chcę sprawdzić, czy moje przypuszczenia podzielają też inni.
Tylko tyle.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nikt nie wie kiedy była owu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zależy ile dni trwa cykl miesiączkowy. 10-ty dzień to wcześnie, ale zajście w ciążę jest możliwe, ponieważ nasienie w pochwie może przetrwać aż tydzień (taką informację podał mi mój ginekolog). Zawsze można użyć testów owulacyjnych, wtedy będzie większa pewność. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zawsze trwają 27 - 29 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie będę tworzyła kolejnego wątku o takiej samej tematyce, więc zapytam tu.
"Życzliwe" osoby proszę o powstrzymanie się od komentarza :)
Nie unikam ciąży, choć planowo mamy starać się od stycznia.
Mam jednak wątpliwości (w sumie to bardziej nadzieja, że może jednak...).
Otóż:
Serducha były codziennie od 10 do 13dc.
Od 14dc mam śluz biały, lepki, gęsty (czyli mega niepłodny). Cykle mam (jak już pisałam) 27 - 29 dni. Przed 13dc nie zaobserwowałam śluzu przez serduchowanie (było tylko uczucie wilgotności, zwiększone libido).
Dziś jest 16dc: od wczoraj boli mnie podbrzusze jak na @ (czasem takie uczucie mam w okolicach owu).
Czy mając dziś nadal taki niepłodny sluz i bóle jest szansa, że owu dopiero będzie?
P.S. nie doszukuję się potencjalnych objawów ciążowych w 16dc :)
Zastanawiam się tylko czy mogę być przed owu jeszcze w sytuacji opisanej powyżej???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli serducha były 13dc to wg mnie jak najbardziej jest szansa na ciążę przy długości cyklu 27dni:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie, czy wy nie potraficie w dojrzały,cywilizowany sposób werbalizować myśli i zdarzen??!

niby dorosłe, w wieku prokreacyjnym ,nierzadko już mające dzieci a uzywają sformułowań typu fasolka, przytulanko teraz serducha -zenada!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
tak czy inaczej teraz wpadłam na to, że mogłam od 14dc robić testy owu - wtedy miałabym jasność
zaczynanie ich w 16dc jest chyba bez sensu, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam brać witaminy wraz z partnerem, szybciej pójdzie.Śluz płodny jest tylko trzy dni i to widać na papierze przy rannym moczu. Owulacja występuje po tych trzech dniach śluzowych, w ich trakcie plemniki są w stanie dotrzeć do jaja.Nie ma sensu mierzyć temperatury, śluz jest ważny, trzeba nauczyć się go sprawdzać.Mi się udało dzięki temu zajść w ciążę..Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem już "sfilmowana", bo wszystko mnie boli od tygodnia (podbrzusze napięte, krzyż, piersi, sutki).
Dokładnie tak miałam w 1 ciąży. Dziś 21dc, więc muszę jeszcze poczekać (bo nawet na betę byłoby chyba za wcześnie?).
Oczywiście doskonale wiem, że to wszystko świadczyć może zarówno o ciąży jak i o zbliżającej się miesiączce. Ehh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobra, dziś 24dc i test wyszedł pozytywny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję u mnie 16dc i też nie mogę się doczekać terminu miesiączki po staraniach o drugie dziecko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję :)
i trzymam mocno kciuki, aby się udało
ja byłam już w aptece i kupiłam 2 kolejne testy, żeby jutro to sprawdzić jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki test pokazał Ci 2 kreskę najwcześniej? Teraz to za wcześnie ale w przyszłym tygodniu chciałabym zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie zwykły pink strumieniowy o czułości 25. Nie spodziewałam sie, że cokolwiek wykaże tak szybko. Zrobiłam go, bo chora jestem i biorę leki (na szczęście bezpiecznie w razie czego)
dzis zakupiłam bobo test strumieniowy o czułosci 10, i drugi pink taki jak zrobiłam dziś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj https://kobiecystyl.pl/jakie-sa-rodzaje-i-kolory-sluzu-przed-okresem/ jest ciekawy artykuł, który wiele wyjaśnia. Między innymi dowiecie się jakie są rodzaje i kolory śluzu przed okresem. Myślę, że ten artykuł rozwieje wszelkie wasze wątpliwości. Warto się tam rozejrzeć, poczytać i dowiedzieć się więcej, aby taką wiedzę odpowiednio wykorzystać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te kwestie są chyba do oznaczenia w modelu Creightona. A Twoje objawy typu somatycznie zmieniajace sie ciało, mi tylko by sugerowaly, ze albo mam za chwilę miesiaczke, albo ze mniw dopadła tez infekcja...zrob test ciążowy, lub badanie BetaHcg. Jeśli masz taka łaskę i jestes w ciąży... Gratuluję! My z mężem po wielu latach nadal czekamy, a 1 dzieciatko stracilismy we wczesnej fazie rozwoju... dziecko =blogoslawienstwo. pamietaj o tym, proszę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

do góry