Odpowiadasz na:

Re: Kolejny zamach we Francji , kolejny raz muzułmanin zabija niewinnych ludzi

@ George Soros...

A tak na poważnie, to dotknął Pan interesujacego temtu - tenmatu ekonomii poznania. Realizacja niezwykle złożonego scenariusza spiskowego jest nieporównanie bardziej... rozwiń

@ George Soros...

A tak na poważnie, to dotknął Pan interesujacego temtu - tenmatu ekonomii poznania. Realizacja niezwykle złożonego scenariusza spiskowego jest nieporównanie bardziej nieprawdopodobna niż scenariusz ataku przygotowanego przez terrorystów. Otóż scenariusz spisku musiałby się faktycznie skladać z dwóch scenariuszy - fałszywego scenariusza ataku i prawdziwego scenariusza operacji zmyłkowych. Realni terroryści, o których wiemy że byli realni, mieli w swoim planie znacznie mniej operacji do wykonania niż autorzy scenariusza spiskowego, i zakładali wykonanie paru operacji a potem dalej scenariusz rozwijałby się wg planu i przypadku.

Scenariusz spiskowy wymagałby zaangażowania w kłamstwo znacznie większej liczby osób, i co by w nim robili realni terroryści ? Oraz kto by się zgłosił na ochotnika do wykonani samobójczych misji zmyłkowych ?. Tak więc scenariusz spiskowy ociera się o absurd z uwagi na ryzyko. Terroryści ryzyko mieli wkalkulowane, co innego ze spiskowcami. wyglądałoby to tak, jakby scenarzyści opracowali najpierw skuteczny w 100% plan akcji a potem wprowadzili do niego poprawki przewidujące, uwaga, zdarzenia przypadkowe, scenariusz sukcesu celowo psujące,żeby wyglądał, dla zmyłki, wiarygodnie. A co najzabawniejsze, to założenie, ze celowo zaprojektowane jako nieudane elementy scenariusza, udało się zrealizować w 100% skutecznie.

Stopień prawdopodobieństwa obu scenariuszy jest nieporównywalny.

zobacz wątek
8 lat temu
~łowca absurdów

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry