Widok

Kominek dymi przy podkładaniu - czy ktoś ma taki problem?

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Kominek dymi przy podkładaniu czy ktoś ma taki problem?Jakiej mocy kominki macie u siebie zamontowane?Pytanie kieruję głównie do mieszkańców z osiedla Królewskiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Otwórz szyber przed otwarciem drzwiczek. Działa nie tylko na Królewskim :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otwieraj dopiero jak jest żar,wtedy nie dymi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
a drzewo suche masz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drzewo jest suche;szyber ,dolot zimnego powietrza z zewnątrz i wewnątrz pootwierane.Kominek mam 14 kW,wylot spalin 200 a komin fi 160
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie robi sie redukcji na kominie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drewno bo drzewo jest zawsze mokre bo jeszcze rosnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a wyciag w kuchni pracuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wyciąg jest wyłączony,nawet przy podkładaniu otwieram okno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jakie jest natezenie tego dymu, ale przy otwieraiu drzwiczek zawsz cos tam sie wydostaje, jednak nie powinno byc tak ze kominek dymi na pokoj :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba drzwiczki najpierw lekko uchylić a po chwili dopiero dokładać drzewo. Jak od razu otworzysz to wiadomo ,że dymu duzo wyleci.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
zamontuj tzw "strażaka" na kominie. to koszt od 200 do 600zł wraz z montażem. polecam strażaka na łożysku, bo nie trzeba oliwić trzpienia obrotowego by nie skrzypiał przy obrocie.

cofanie się dymu może być uzależnione od budowy komina. Norma budowlana przewiduje minimalną wysokość szybu kominowego od więcki dachowej, a to nie oznacza wcale że komin musi być wyższy niż najwyższy punkt dachu (a tak właśnie powinno być).

nie daj sobie tylko wmówić że cofanie się dymu jest spowodowane np włączoną wentylacją w kuchni. O ile w wyciągu nie masz zamontowanej turbiny z Boeinga 737 nie ma takiej możliwości by wytworzyć podciśnienie w mieszkaniu i rozgrzanym gazom spalinowym łatwiej było się cofnąć do mieszkania jak kierować do komina. To tak jakby twierdzić że przy włączonej na maksa wentylacji w samochodzie, łatwiej się otwiera drzwi, bo przecież w kabinie robi się nadciśnienie.

Powodów może być oczywiście więcej, jak chociażby źle poprowadzona rura spalinowa, i nie wszystkie są oczywiste. u mnie strażak rozwiązał problem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dziękuję za zainteresowanie moją sprawą
Strażak jest zamontowany.
Przy otwieraniu drzwiczek ruchem wolnym wydostaje się nie wielka ilość dymu,ale czuć w całym domu.Chciałem uniknąć brzydkiego zapachu ze względu na małe dziecko.Widać,że komin ma ciąg,bo pali się bardzo dobrze,ale gdy tylko otwieram drzwiczki to tak jak by komin się przydusił.Zaznaczam,że komin jest nowy bo i mieszkanie nowe .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
niewielka ilość dymu i zapach to uroki kominka, jesli chcesz palic bez zapachu to pal gazem, kominek syfi i smrodzi, z czego niektorzy nei zdaja sobie sprawy (zarowno z natezenia smrodu jak i natezenia syfu wokol) kiedy go montuja jako z zalozenia zrodlo ciepla na jesienne i wczesno wiosenne dni, niestety rzeczywistosc czesto weryfikuje w okrutny sposob marzenia o sielskich wieczorkkach z zona przy trzaskajacym ogniu...
taki lajf niestety lepiej nie bedzie ;)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5
mocno przesadzasz, pewnie nie masz kominka bo Ci całe życie powtarzali, że to syf i kotłownia w salonie :)

Pozdrawiam wszystkich grzejących się przy ogniu!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8
mam kominek z plaszczem podlaczony do CO, rąbanie i latanie z drewnem co 30 minut niestety nie jest dla mnie, syf robi sie przy tym niemilosierny, dodatkowo sprawnosc tego typu urzadzne grzewczych jest niezbyt fajna, jak ktos ma weza w kieszeni i juz musi palic drewnem to niech sie lepiej zastanowi nad piecem na drewno, bo kotlownia w salonie to niezbyt fajne rozwiaanie, ale co kto lubi, u mnie kominek chodzi sobie od swieta i jako niszczarka do dokumentow i tyle w temacie a elementh mozesz sobie zaklinac rzeczywistosc ze palenie w nim jest super latwe i przyjemne, oczywiscie raz na ruski rok tak, codziennie jak budzisz sie w zimnym pokoju bo przegapiles dyzur na dokladanie w nocy :d to juz nie jest takie super, no moze dla dusigroszow ktorzy chca oszczedzic stowke na sezon (policzone) wklad ma 18 kW co w zupelnosci wystarcza na ogrzanie mojego domu, jednak nie ma takiego rodzaju drewna i brykietu ktory by sie jaral cala noc :D i szkoda mojego czasu na pierdzielenie sie z malo wydajna technologia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 15
przykro mi, że masz najbardziej problemowy i najbrudniejszy z kominków czyli ten z płaszczem wodnym, tak wybrałeś teraz cierp, równie dobrze mogłeś postawić piec na ekogroszek w salonie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
dokladanie drewna nie rozni sie niczym od klasycznego z rozprowadzeniem powietrznym, cyz u siebie masz to rozwiazane w jakis automatyczny sposob? nie nosisz drewna w koszu nei rabiesz bo sluzacy to za ciebie robi :) na plaszcz nie narzekam to akurat jest najsprawniejsze rozwiazanie, syfi sie jednakowo bo technologia palenia w kominku nie zalezy od tego czy wklad ma w srodku wymiennik cyz nie, wkladasz drewno i podpalasz u ciebie jest inaczej?
serio nic ci sie nie brudzi? przy dokladaniu dym nie leci na salon nie smierdzi wedzonka w calym domu - a moze juz zwyczajnie nie czujesz a ludzie ktorym reklamujesz ogrzewanie tym sposobem zatykaja nosy jak z toba gadaja :) ale jak mowie jestes pewnie przekonany ze niewiadomo ile oszczedzasz na sezon :d otoz nie jest to az tak wiele, a kiedy przemnozysz sobie godziny spedzane na rabaniu i czyszczeniu syfu to wychodzisz na zero, ale co kto woli :D
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
Dlaczego w swoich opiniach upieracie się, że palenie w kominku czy rąbanie drzewa to takie niedogodności??? Otwieranie kominka powoduje smród wędzonki na cały dom?? Co za brednie, wystarczy przed otwarciem kominka, otworzyć mu dopływ powietrza (każdy wkład to ma) i otwierać szybę powoli, to bardzo istotne, bo popiół nie leci Ci do salonu, tylko zostaje w kominku. A jeżeli robisz coś nieumiejętnie to nie odradzaj innym korzystania z kominka.
A jeżeli ktoś ma problem z rąbaniem drzewa i tego nie lubi, zawsze może zamówić sobie drzewo pocięte i porąbane, w czym jest problem? W zrobieniu rozpałki?? (śmiech)
Palący w kominku to dusigrosze, to nawet ciężko skomentować, na prawdę słabe masz argumenty.
U mnie nie było gazu kiedy budowałem dom, teraz jest,ale nie będę już zmieniał kompletnie instalacji. Mam piec na ekogroszek i dodatkowe zródło, czyli kominek, którym przepalam powiedzmy do grudnia. W każdy weekend znajduję godzinkę ,żeby sobie przygotować rozpałkę na cały tydzień, żaden problem, a plusy dla zdrowia i formy.
Mam wkład tarnava 21 kw, jak podłożę spore kawały drzewa np. o 22, to o 6 rano mam żar, jak komuś bardzo zależy i jest zimno na dworze, można podrzucić i się znowu zacznie palić.
Także wszystkim posiadającym dom jak najbardziej polecam palenie w kominku i z żoną przy rozpalonym ogniu tez fajnie posiedzieć, kto ma ten wie o co chodzi ;)
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 3
co kto lubi, latanie z drewnem od poniedzialku do niedzieli niestety nie jest dla mnie, wiecej w tym czasie zarobie niz oszczedze, a zeby z zona posiedziec mozna sobie zapalic kominek raz na tydzien a przez reszte czasu ogrzewac gazem, mniejszy syf i mniejszy klopot, chyba ze ktos ma nature scouta i musi inaczej sie udusi :d to co wynika z calej tej durnej dyskusji kominek niestety nie jest przez*jebistym rozwiazaniem dla wszystkich :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
A Ty masz chyba jakiś straszny problem z przeliczaniem wszystkiego na złotówki. Widzę to w każdym poście w tym wątku. Ja tego nie traktuję jako zarobek/strata . Co ja tu z reszta mogę stracić jak po pracy podrzucę do kominka, no chyba, że pracujesz 6-22 ,to już nie wnikam. Lubię ruch, inaczej nie bawiłbym się w dom, tylko zamieszkał w jakimś kwadracie na Przymorzu, dlatego dla mnie kominek w domu to podstawa. Pzdr
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
IMO sa lepsze formy aktywności fizycznej niż crossfit z siekierą :D kominek pochlania czas ktory jest zbyt cenny aby go tracic na takie pitoly
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
> kominek pochlania czas

Kominka nie mam. Ma go moja była, zatem przez kilka lat z kominkiem "mieszkałem".
Mam piec kaflowy.
Dzisiaj naciąłem i narąbałem drewna na jakieś 2 tygodnie palenia. Zajęło mi to raptem 2h (z przerwą na kawę i papierosa). Zatem z tym "pochłanianiem czasu" nie demonizujmy ;)
Pracuję głównie w domu, zatem dorzucanie do pieca też nie jest jakoś szczególnie absorbujące. Choć trzeba to robić częściej niż przy kominku, bo palenisko znacznie mniejsze.

@autor wątku:

Jak już znaczna część przedpiśców wspomniała:
- otwieraj drzwiczki stopniowo (lekko uchylasz, potem dopiero na maxa) - pisałeś, że tak robisz, ok.
- nie wiem, co jest dla Ciebie "dymem". Odrobina zawsze się wydostanie. Fakt, że kominek zasmradza pomieszczenie. Lub.. jak kto lubi.. przepełnia wnętrze aromatem. Ale jesli dymu jest naprawdę sporo, to w 100% jest wina komina. Może Ci się wydawać, ze masz dobry ciąg.. ale jeśli palisz dużą ilość drewna na raz, ilość powietrza (konsekwencja zbyt słabego ciągu) może być niewystarczająca. Wiem, jak gargantuiczne ilości powietrza ciągnie mój piec - mimo, że płonie w nim raptem może (objetościowo) max 2-3 dm³ drewna na raz.
Przepal sadpalem, regularnie przepalaj obierki. Jeśli nie pomoże - zawołaj kominiarza, bo może to nie kwestia niedrożności ale błędu konstrukcji?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedno:
Rozpal w kominku i tak po pół godzinie sprawdź temperaturę na rurze spalinowej.
Jeśli oczywiście masz do niej dojście.
Pirometru zapewne nie posiadasz.. zatem sprawdź mokrą szmatą (ręki szkoda;)
Jeśli syczy przy dotknięciu, to ok. Wylot spalin z kominka powinien mieć przynajmniej 300-350° (pod tym względem kominek jest nieekonomiczny - w piecu kaflowym wystarczy 120-150°)
Jeśli jest mniej, nie będzie właściwego ciągu. Mniej będzie, jeśli masz płaszcz wodny lub radiator na rurze przy dystrybucji ciepłego powietrza.
Studzenie spalin po wylocie z kominka jest ekonomiczne, ale pogarsza warunki spalania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko ok i racja.
Mi sie akurat mocno zmienilo jak przyszlo na swiat dziecko, ktore min na skutek kominka wpadalo w zapalenie oskrzeli co miesiac.
Kominek bardzo wysusza powietrze, co wplywa fatalnie na chore dziecko.
Kazdy taki dym dla malucha z chorymi oskrzelami czy plucami jest niemal zabojczy i bardzo trujacy.
Wtedy mi sie oczy otworzyly i kominek jest sporadycznie jak dziecka nie ma.
Te i rozne inne zabiegi sprawily, ze od 3 lat dziecko nie mialo juz takiej choroby. Jesli ma kaszel to jest bardzo lagodny, trwa kilka dni i nie przechodzi w zapalenie oskrzeli i dusznosci. W momencie jak sie przeziebia to wszyscy maja wrecz zakaz zapalania kominka.
Tak wiec to wszystko jest sprawa indywidualna i trzeba miec swoj rozum...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Kominek bardzo wysusza powietrze

Jak każde ogrzewanie ;)

O tej porze roku (kiedy powietrze jest jeszcze w miarę ciepłe a wilgotność względna często osiąga 100%) nie ma to większego znaczenia. Ma, mroźną zimą, kiedy wilgotność bezwzględna powietrza atmosferycznego jest bardzo niska.
Jak pisałem powyżej - kominek jest bardzo "żarłoczny" na powietrze.
Ciągnąc "suche" powietrze z zewnątrz i dodatkowo je podgrzewając, sprawia, że wilgotność względna spada znacznie poniżej preferowanej wartości ok 50-60%
Rozwiązaniem, jak przy każdym innym ogrzewaniu, są nawilżacze.
Lub suszarka na pranie.. choć widok suszących się gaci w salonie nie każdemu odpowiada :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety nawet pranie nie dzialalo, mokre szmaty, nawilzacze. Wilgotnosc spadala nawet do 30-40%. Mielismy problem z oczami, dziecko wpadalo w astme. Skonczylismy palic w kominku, skonczyly sie problemy. Zwykle ogrzewanie az takich "suchot" u nas nie powoduje.
Ja zreszta nie tesknie za kominkiem, mniej pracy, czyszczenia, wietrzenia itd. Ale oczywiscie - dla kazdego dobre co innego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja kupiłam kominek wolnostojący i stawiam na nim naczynie z wodą która nawlza powietrze a jak dodam olejek zapachowy to mam cudowny zapach w salonie. A wodę do naczynia pół litrowego dolewam co godzine w zasadzie ale mam super nawilżone powietrze....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aa i jeszcze jedno, grzejesz sie przy ogniu a potem wychodzisz do ludzi i smierdzisz jak wedzona parowka, ja dziekuje :D czasy wikingow juz przeminely niestety bezpowrotnie i bycie wedzonym smierdziuchem niezbyt uchodzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
No i nie pal chwastów:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu kolego masz rację kominek to wspaniała rzecz, ja ogrzewam cały dom 130m i jestem zadowolony, mam czysto nawet przy wylotach na piętrze, A że trochę czuć przy składaniu to nie taki problem, dokłada się rzadko. Picie kawki czy herbaty przy kominku to przyjemność. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam tak samo i też nie wiem co zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też to wszystko porobilem i nic. Ciąg mam dobry bo przy rozpalaniu aż huczy tak się pali , mam dębine 3 lata wcześniej szykowana to jest sucha. Jak bym dokladal przy mocnym żarze to się nie dymi ale jak podejść, trzeba by mieć kombinezon hutniczy. Tragedia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tak mam i jest strażak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wkładaj plastyku !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nigdy nie palę plastików!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak podłączona jest sama kaseta kominka do przewodu spalinowego?
jaka jest odległość i czy odsadzka (podejscie rury) nie jest zbyt poziomo, albo z wygibasami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gościu jak nie masz pojęcia co piszesz to nie pisz nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Ty się lecz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cofanie dymu jest uzaleznione tez od budowy komina, czy jest dobry ciag, czy jest wentylacja i jaka.
Niestety zawsze trochę wlatuje, dlatego od jakiegoś czasu zaprzestałam używania kominka ze względu na dziecko.
Dym jest b. szkodliwy dla dzieci, może powodować/wzmagać astme.

Teraz ogrzewam tylko gazem, kominek okazjonalnie jak nie ma dzieci, czyli raz na pare tygodniu. Dzieki temu nie ma tez syfu, nie musze czyscic kominka, nosic drewna i nie ma smrodu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
też miałem taki sam problem a nawet i większy bo przy silniejszych wiatrach cofał mi się dym do środka ale po zamontowaniu strażaka (koszt 180 pln.) problem się rozwiązał i teraz ciągnie aż miło a jeśli chodzi o cofanie się dymu to zawsze będzie się troszkę cofało przy otwieraniu drzwiczek i tego się nie uniknie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smrod? Ludzie, czym wy palicie? Zapach palonego drewna to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w posiadaniu domu. :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak palisz raz na miesiac to jasne, ale codziennie to i najlepsze perfumy zbrzydna :D a niestety palone drewno daje od ubran i poza domem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
śmierdzi zawsze gdy pali się mokrym drzewem, ja palę w kominku codziennie wysuszonym drzewem i niue mam problemu z jakimkolwiek "smrodem" a unosi się jedynie bardzo delikatny zapach palonego drzewa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
miałem kiedyś też taki problem ,ale już go nie mam bo sprzedałem kominek razem z mokrym drzewem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej
Ja jestem b. zadowolony z kominka 15 kW z płaszczem wodnym i nie mam problemów z dymem czy brudem. Od 8 lat mam idealnie biały sufit w salonie nad kominkiem co chodzi świadzcy o tym że nie brudzi i nie mam powodu do ponownego malowania.
Wiadomo ze kominek nie moze byc jedynym zrodłem ciepla , wiec gdy spada temperatura zalacza sie piec gazowy.

W kwestii dymienia to oczywiscie suche, sezonowane drewno buk lub grab, powolne otwieranie drzwiczek , strażak i stosowanie sadpalu , bo głównym problem kominka z płąszzcem wodnym jest niska temperatura spalania cp powoduje osadzenie sie smoły w kominie zamiast sadzy.

Kominierz tez nie wyczysci smoły, wiec jedynie Sadpal pomaga przy jej usuwaniu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tyle, ze te srodki sa bardzo toksyczne. Potem przeciez leci to bezposrednio na twoj ogrod.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Hej
zamiast sadpalu można używać wysuszonych obierek ziemniaczanych.zawierają dużo soli mineralnych i daja podobny efekt jak sadpal

Wtedy bedzie ekologicznie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
trzeba drzewo nosić, trzeba sprzatać o ho ho. Jacy leniwi ludzie a juz drewno rąbać no nie nie w tych czasach ok Wasz problem ale pisanie bzdur w stylu ubranie Ci śmierdzi kominkiem to już przegięcie. Masz otwarty kominek ,że Ci śmierdzi? w kurtce ,płaszczu, garniaku przy nim siedzisz?
Ludzie na całym świecie maja kominki w domach od wieków jakoś mając duży salon , duży kominek bogatym nie śmierdzi w Skandynawii, Kanadzie itp. a tu proszę czasy wikingów minęły. Ciekawa teoria
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Popieram. Kominek to fajna rzecz ogrzewam cały dom i nie narzekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdury wypisujesz, takie rady przekaż tacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba ten post był o problemie dymienia, a nie czy posiadanie kominka to fajna rzecz, i wyższości ogrzewania gazem nad drewnem albo odwrotnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do wczoraj miałam ten sam problem! przy otwieraniu kominka by doładować opał !!! cały dym wchodził do salonu ! ale już dzisiaj problem zniknął wraz w wizytą kominiarza !!! okazało się że komin się zatkał przez " sezonowane suche drzewo " które okazało się mokre i z stąd ten zapchany komin i dym w domu !!! od dzisiaj koniec palenia w kominku ! szyba umyta ! popielnik porządnie wyczyszczony a boki kominka opukane małym młoteczkiem by odpadła cała smoła ! wyczystka też uprzątnięta !!! oj sporo pracy ale warto o to zadbać by mieć spokojną głowę przed następnym paleniem w kominku !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

trzeba powoli uchylać drzwiczki. Jak od razu otworzysz szeroko to wiadomo ,że dym wlatuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dbać warto na bieżąco.
W trakcie intensywnego użytkowania, dokładając do kominka, otwieram szyber i na chwilę doplyw powietrza "z wewnątrz". Dolot powietrza z zewnątrz, na stałe, ustawiony 2/3. Jeszcze nie zdarzyło się by dym wpadał do salonu.
Każdego ranka wybieramy popiół i czyścimy wszystkie szyby kominka. Co 2-3 dni, drucianą szczotką oczyszczam ścianę tylną z sadzy.
Każde rozpalenie w kominku to przyjemnośc, czystość, ciepło i światło.

Ps
Polecam też preparat diavolina
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

wyczyść komin bo jest zapchany pewnie ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

najpierw troszkę otwórz, poczekaj chwilkę i dopiero. Jak na oścież otwierasz od razu to nie ma siły by nie dymił. I nie czyszczę codziennie bo to bzdura
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwieram szyber i zaraz drzwiczki kominka na całego. Nigdy nic nie idzie na salon. Przy dolocie powietrza z zewnątrz nic nie gmeram.
Rankiem odkurzam popiół, psikam wszyskie szyby preparatem do ich czyszczenia i wycieram ręcznikiem papierowym ~10 min przy kawie i kominek jak nowy :)
Bajka! Zwłaszcza w tym sezonie gdy dom ogrzewany gazem i kominek tylko dla przyjemności, widoku ognia i nastroju.
Instalacja kominka musi być poprawnie wykonana i utrzymywana w należytym stanie. Polecam kominek z dolotem powietrza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zagas go woda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I właśnie dlatego, by nie musieć się użerać z dymieniem i podkładaniem zdecydowałem się do domu kupić kominek gazowy od kratki.pl. Ciepło mam, przytulnie mam, mogę sobie obejrzeć płomienie, a wszystko wygodne na maksa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Najlepiej nie dokładać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wezwij kominiarza kawki ci może gniazda zrobily nie ma cugu albo masz zapchana rurę nawiewu on ci przepchać i może twoja też to może będziesz zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mokre drewno !!!!! Kup suche 3- letnie profesjonalnie sezonowane drewno w firmie IC w Redzie. Nadleśnictwo Gdańsk - plac składowy. Tel. 785 111 111.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry