Widok

Komunijny problem :)

Rodzina i dziecko Prezenty Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny,
Potrzebuję porady w sprawie prezentów na komunię. Idziemy na dwa przyjęcia : do kuzynki i mojego chrześniaka.
Przy czym tak, dla dziewczynki hm... wszystko wchodzi w grę a dla chłopca - zabawki, niecodzienne atrakcje (takie jak np. wyjście do Loppy's World).
Z góry serdecznie dziękuję za każdą podpowiedź, pomysł :)

ps. z pewnych względów kaska w kopercie nie wchodzi w grę...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wyjście na plac zabaw prezentem na komunie zwłaszcza dla chrześniaka to zły pomysł!.Zabawki co niby klocki na komunie!!No chyba że masz na prezent 50 zł przeznaczone to radze nigdzie nie iść!!!!!!!!!!!Kupić aparat fotograficzny,rower,albo jakoś wypasioną hulajnoge!!!!!!!!!!!1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 20
Czy ja napisałam, że mam przeznaczone 50 zł na prezent ?
Rodzice nie chodzą z młodym nigdzie (kino, teatr, basen, płatne place zabaw) , więc od takich (dla niego) super wyjść jest ciocia tzn. ja .
Rolki już mu kupiłam, hulajnogę też kupiłam, rower ma...
W nosie mam co pomyślą rodzice (wiadomo kaska się przyda, no bo ba... zwróci się komunia) ale ja uważam że to, ma być prezent dla DZIECKA, i to DZIECKO ma być zadowolone :-)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
"kupić aparat fotograficzny,rower,albo jakoś wypasioną hulajnoge!!!!!!!!!!"

Monika chyba cie pogięło .. taki tekst z tyloma wykrzyknikami..

każdy kupuje takie prezenty jakie sa w jego budżecie
i od kiedy jest taki obowiazek ze trzeba dawać od razu na komunie takie wypasione prezenty

jak ktos ma duuużo kaski to owszem mozna czemu nie ;) ale żeby od razu nome z tego robić

ludzie wyluzujcie troszke bo sami sie nakrecacie...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aparat fotograficzny 300 zł,rower 400 zł hulajnoga 150 zł,to nie są wyposione prezenty!N a plac zabaw to go zabierz w urodziny!!!!!Wyposiony prezent np laptop!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 15
https://www.ministerstwogadzetow.com/
moze tu wpadniesz na jakis pomysł

monika0751 jestes przybita jak paczka gwozdzi!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dla dziewczynki coś z biżuterii...nie musi być złota, srebrna też jest piękna, a np. kolczyki mogą być pamiątką na całe życie.

dla chłopca może wyjście na jakiś mecz, niekoniecznie piłkarski, ale np. żużel. Mam syna w tym wieku i wiem, ze taki prezent byłby super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gwożdzie w paczce nie są przybite!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
O losie znowu jakaś wojna...

Może powinnas sama zapytać chrześniaka co chciałby otzymać:)
Teraz jest mase pomysłów na prezenty,ale jeśli kupisz mu coś sama bez konsultacji z chrześniakiem i okaże się,że nie jest zadowolony?Badz np ktoś z rodziny kupi mu ten sam prezent co Ty?poradz sie rodzicow chrzesniaka badz samego chrzesniaka,bo jak mowisz pieniązkow nie chcesz dac,i to zrozumiale bo o prezent ma byc dla dziecka,to dziecko ma się cieszyc nie rodzice:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika, ja myślałam, że ty żartujesz, ale ty na poważnie??? szkoda mi Ciebie
Wstyd się pokazywać z takim prezentem za 50 zł??? No sory, ale to nie jakiś plebiscyt na bogatych krewnych tylko komunia! Święta na dodatek!

komunia nie jest od dawania prezentów
prezent to tylko dobra wola

A moze zasponsorować małemu jakieś zajęcia np. judo albo basen?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
a moze dla chrzesniaka jakis fajny zegarek albo mp4 czy cos w tym stylu plus wlasnie jakies wyjscie do aquaparku dla calej rodzinki zeby z nim poszli albo do zoo czy cos w tym stylu tyle, ze uwazam, ze nie powinien to byc jedyny i glowny prezent wkoncu to chrzesniak i choc jedna rzecz taka dla niego powinna byc nie musi byc tez mega droga ale jakas fajna z pomyslem. moze byc srebrny obrazek z grawerem np.
a dla dziewczynki to moze byc wszystko, np wlasnie hulajnoga, bizuteria, ale tez chyba bym wolala kolczyki niz pierscionek czy branzoletke bo ja dostalam cos takiego na komunie a praktycznie nie nosilam pozniej. moze tez jakis fajny zegarek tylko teraz dzieci maja komórki to malo ktore pewnie nosi zegarek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli jestes głupia jak paczka gwozdzi!!
soooorki autorke watku:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
jesli chlopak lubi np. klocki Lego to taki większy zestaw np. Star wars to niestety wydatek 200-300 zł więc całkiem fajny prezent . Dla niektórych nawet zestaw kolckow za 100 zł może być na komunię fajnym , wymarzonym prezentem . Zapytaj chrzesniaka może Ci coś podpowie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla dziewczynki bransoletka charms albo srebrny łańcuszek p. z serduszkiem albo kamieniami Svarowskiego - śliczne są i nie tak drogie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
buhaha rower za 400 zł - to chyba jednorazówka - porządny za 1000 w górę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
beti dla jednych duży wydatek to rower za 400 dla drugich za 6000 , Tobie napewno nie dałabym ani 1 złotówki ...za takie podejście do sprawy ..najpierw zarób a pózniej kup co chcesz ..nawet mieszkanie chrzesniakowi na komunę , nikt Ci nie broni ..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
niektorym z was zycie nie dalo jeszcze o sobie znac,sodówka w glowie.....
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny, ale bez takich ... Każdy daje ile może :) Ja wychodzę z założenia, że to jest ważne wydarzenie w życiu DZIECKA, i to ONO ma być w tym dniu NAJWAŻNIEJSZE :)

Pytałam chrześniaka, ale odpowiedział że prezenty od cioci zawsze są fajne i pewnie coś fajnego dostanie, obojętnie co :) I tyle w temacie.
Z rodzicami jak rozmawiałam, to usłyszałam ,,że no wiesz przydało by się kupić nową/wymienić ... i tu masa rzeczy nie dla małego''.
No właśnie chciałam coś fajnego/praktycznego i taki dodatek dla młodego (w postaci pakietu wejściówek do kina/basen/plac zabaw?) - taki właśnie prezent tylko dla Niego :)
Uwielbia klocki Lego, Garaże Wadera?
Zazwyczaj młody dostaje kasiorkę, bo u rodziców krucho, ale podejrzewam że nic z tego nie trafia do Młodego, bo są ważniejsze wydatki. Ja zawsze jak taki uparty osioł kupuję zabawki+ubrania coś takiego tylko dla Niego.

Dzięki za pomysł z tymi zajęciami judo :)
No właśnie te klocki Lego SW mogły by być radochą dla Młodego :) Dzięki :)

A dla dziewczynki właśnie myślałam o kolczykach z białego złota :) Bo ze złotymi łańcuszkami, branzoletkami różnie bywa, a wydaje mi się że mania kolczyków zawsze jest na czasie...
Dzięki za :
dla dziewczynki bransoletka charms albo srebrny łańcuszek p. z serduszkiem albo kamieniami Svarowskiego - śliczne są i nie tak drogie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa jeszcze ciekawe zestawy - chemik itp,
klocki tematyczne czy technics
bilet na gokarty,
zegarek to tez fajna pamiatka
gitara elektryczna ;)
sprzet muzyczny do pokoju czy przenosny, tablet
wieczne pióro tematyczne (ja mam watermana harley-davidsona)

dla dziewczynki bizuteria, pozytywkan z krysztalami svar.
jakies ciuchy np z idolem/ulubionymi postaciami,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam,że jeśli rodzice są rozsądni warto porozmawiać co dziecko chciało by dostać,z czego się ucieszy a co zarazem będzie pamiątką na dłużej.

Ja po takich uzgodnieniach kupiłam aparat foto plus śliczny srebrny obrazek z wizerunkiem Pana Jezusa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"No właśnie te klocki Lego SW mogły by być radochą dla Młodego"

Mój chrześniak też uwielbia lego i nawet rodzice mówili,że mogę kupić ale uznałam,że to bardziej prezent na inne okazje - urodziny,święta...

Osobiście nie jestem za dawaniem pieniążków w kopercie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Aparat fotograficzny 300 zł,rower 400 zł hulajnoga 150 zł,to nie są wyposione prezenty"

Zależy dla kogo a przede wszystkim zależy od tego jakie mamy podejście do sprawy...

Poza tym zarówno aparat jak i rower można kupić zdecydowanie za więcej jeśli ma się ochotę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przed dylematami komunijnymi jeszcze nie stoję, ale na pewno nie kupiłabym wejściówek na płac zabaw czy inny nawet fajny kurs judo itp. Wychodzę z założenia, że to ma być pamiątka dla dziecka. A taki kurs... Pochodzi, pochodzi i zapomni. Oczywiście to ma być dla dziecka, nie dla rodziców. Też nie jestem zwolennikiem dawania pieniędzy ale czegoś trwałego. W zeszłym roku mąż był przed podobnym dylematem dla swojej chrześniczki. Uważałam, że nie powinien dawać kasy tylko coś kupić. Ale on się uparł i dał pokaziną kopertę. Gdy zapytaliśmy młodą co sobie kupiła za pieniążki z komuni odparła, że mamie zepsuł się laptop...

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja swoją Komunię bardzo dobrze pamiętam, bo dostałam fajne prezenty:

-radiomagnetofon - taki na dwie kieszenie (wtedy był szał na przegrywanie piosenek na czyste kasety TDK, no i miał mikrofon, więc można było nagrać swój głos)

-zestaw komunijny - biały zegarek + kalkulator+ cienki długopis

- kanarka w klatce

- od Chrzestnej rajstopy i kasę. Te rajstopy zapamiętam do końca życia, bo były to biodrówki co wiecznie mi spadały z tyłka... :P

Ktoś z Forumowiczów w innym poście podpowiedział aby kupić na komunię LUNETĘ

Ja sama chciałabym taką mieć, zwłaszcza w sierpniu, kiedy to widać spadające gwiazdy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak na Komunie, to BIBLIA DLA DZIECI nie jest droga, a i odpowiednia do uroczystosci ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo żałuje, że uroczystości komunijne stały się pretekstem do kupowania bardzo drogich prezentów. Przecież nie o prezenty chodzi tego dnia. Prezenty niestety odciągają uwagę dziecka, od tego co powinno być najważniejsze.
Taka uroczystość czeka mnie za jakieś dwa lata. Marzy mi się, aby moje dziecko dostało jakieś symboliczne upominki - coś, co będzie do końca życia przypominało mu ten wyjątkowy dzień... Z drugiej strony wiem, że dzieci przez kilka dni będą w szkole debatować, kto co dostał - i te z symbolicznymi upominkami, mogą czuć się pokrzywdzone.
No i czyja to wina?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektórzy robią tak, że na komunie dają o symboliczne pamiątki- ale na urodziny za to kupują dziecku coś bardziej ekstra. I wtedy komunia komunią zostaje, a dzieci pokrzywdzone też nie są;) Moim zdaniem to dobre rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamaO zgadzam się z TWoim podejsciem- rok temu byliśmy z męzem na komunii syna mojej chrzestnej. Uparłam sie, ze dostanie prezent, choć słyszałam, że na laptopa zbierają. Ale my kupiliśmy zegarek i młody przeżywał ten prezen jak nie wiem co:P Od razu go ubrał i się chwalił:):) A kasa którą dostawał widziałąm jak mama od razu do torebki "przechwyca" :/

Z kolei dla mojego barta na komunie kupiliśmy zestaw klocków lego - brat ma bzika na ich punkcie:P No i to również był hit - nawet komórka od ojca nie zrobiła wrażenia:D

Co do wejsciówek kino/ basen- czy będzie mógł tam sam chodzić?? I czy rodzice takich voucherów nie spieniężą:(?

Dla dziewczynki biżuteria chyba super pomysł:) Kolczyki na pewno się sprawdzą - tylko może nnie warto aż na białe złoto się wykosztowywać :)??

Daj znać już po jak się prezenty sprawdziły i na co się zdecydowałaś:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja jestem świeżo po komunii swojej córki :))) i muszę wam powiedzieć że jestem w szoku ale dzieci nie chwaliły się swoimi prezentami, zapytałam Zuśkę w poniedziałek po przyjściu ze szkoły czy dzieciaki opowiadały co podostawały, a ona mi na to, że jakiś chłopiec w klasie zapytał koleżankę co dostała, a ona mu na to, że rodzice nie pozwolili jej o tym opowiadać i tak potem każde dziecko mówiło hehe, także to ja bardziej z tych ciekawskich, a nic się nie dowiedziałam :)))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
o dziś ten temat był poruszony w "śniadaniówce" czyli porannym programie w tv i okazało się, że najbardziej popularny prezent na komunię na tablet, inaczej dziecko będzie odrzutkiem klasowym! szok! więc tylko to w chodzi w grę:) aspekt religijny zupełnie nie ma znaczenia, a ja myślałam naiwnie, że wspomniana biblia, złoty łańcuszek itp. też będą ok. ale to obciach nie będzie czym się pochwalić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jeszcze dodam a propo propozycji komunijnych,moi znajomi swojemu chrześniakowi zafundowali korektę uszu, a sąsiadka kupiła vipowsk bilet na euro, w klasie ktoś dostał bilety na Majorkę (rodzice ma się rozumieć również), a ja dostałam - też się pochwalę obraz z Jesusem:( dobrze być teraz dzieckiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Asiula76, gdyby właśnie rodzice byli rozsądni to nie miałabym problemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my ten problem bedziemy miec za rok, a juz teraz w tej rodzinie jest temat o prezentach. dziwne troche, bo mam wrazenie, ze naprowadzaja nas na prezent ;/

a moze dajcie mala kaske dla rodzicow i prezent dla dzieciakow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pieczulka - serdeczne dzięki za kolejne pomysły :)

Asiula76 - gdyby właśnie rodzice byli rozsądni to nie miałabym problemu :)

mova-n - ,,Też nie jestem zwolennikiem dawania pieniędzy ale czegoś trwałego'' no właśnie, tylko co tu dać? Sama napisałaś :,,Gdy zapytaliśmy młodą co sobie kupiła za pieniążki z komuni odparła, że mamie zepsuł się laptop...'' więc rozumiesz dlaczego nie chcę dać kaski ?

RENNI - oj tak, i ja swoje prezenty pamiętam, mmm... rower góral (moje marzenie, bo nie miałam roweru, nawet takiego zwykłego składaka :( ; kalkulator i biały cienki długopis i zegarek ; jakieś tam złoto (kolczyki, łańcuszki, pierścionek) )

ania_85 - obawiam się, że w dzisiejszych czasach to trochę mało... Przerost formy nad treścią...

Beznicka - mnie komunia starszej czeka w przyszłym roku, i mam nadzieję że nikt nie wywinie mi psikusa i nie wyskoczy z kasą :) Choć marne szanse na to widzę :( Jesteśmy po chrzcie młodszej która w większości dostała kasę no i muszę jakieś konto/lokatę otworzyć i wpłacić Jej, niech leżą... Urośnie to będzie miała. Nie ukrywałam że wolałam coś symbolicznie, typowo dla małej, no ale co zrobić ? Dostała też śliczną pamiątkę srebrną, łańcuszek z medalikiem i matę edukacyjną - jestem bardzo zadowolona :)

miliani - fajny pomysł, i wg mnie tak właśnie powinno być :)

loca-daga - Dzięki :) już myślałam że jestem osamotniona w swoim podejściu :) Rodzice są bardzo luźni pod względem puszczania młodego gdziekolwiek samego, pod warunkiem że nie muszą dawać na to kasy :(
Oczywiście dam znać :)

ziuzik - super podejście rodziców tej dziewczynki :) Od mojej córy też by się raczej nikt za wiele nie dowiedział :) Ona taka że prezenty owszem, fajne są i miło je dostawać ale cieszy się ze wszystkiego, nie ma szaleństwa, bo coś tam, coś... Od początku w sumie uczymy ją, że to nie prezenty są ważne i jak na razie nie mamy problemów np. że prezent nietrafiony bo się nie podoba :)

pinezka - szkoda że nie oglądałam, z chęcią bym się pośmiała od samego rana :-)) A propo propozycji, to brak mi słów, no ale cóż, ile ludzi tyle światopoglądów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeszcze jeden pomysl mi przyszedl. a moze zalozcie lokate i niech rosnie az ukoncza pelnoletnosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja rozumiem forumkę,znam sama kilka par rodziców, którzy za kasę zebraną na roczek,chrzest czy komunię zakupiliby np zmywarkę czy kupili sobie kino domowe co niekoniecznie daje radość dziecku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
mamaO, mnie się podoba jak ktoś wyżej napisał o biletach na gokarty, chłopcy uwielbiają takie zabawy, sama mam chrześniaka i coś takiego to dla niego gratka

aparat foto, taki najprostszy, by dziecko nauczyło się wyrabiać oko do foto, zrobiło sobie pamiątki z dzieciństwa. Mało w jakim domu aparat jest tylko dziecka, bo rodzice kupują sobie, by dziecko nie popsuło to nie dają do ręki. Tutaj byłby tylko jego

zegarek dla chłopca to taki krok w męskość. Ja wiem, że to prezent oklepany, ale chłopaki uwielbiają takie zabawki, bo to już poważna sprawa ;) My w zeszłym roku kupiliśmy taki zegarek i chłopiec był bardzo dumny, że może jakieś tam rzeczy sobie sprawdzać

korki do gry w piłkę i jakieś zajęcia, ale jak rodzice mają w nosie zajęcia z dzieckiem, to pewnie w ogole nie będa chodzić na treningi

Wszystko zależy jaka rodzina, bo tez mieliśmy przypadek, że chłopiec nie umiał jeździć na rowerze, ani nigdzie z nim nie chodzą więc on też uważał, że nic mu nie potrzeba, ale gry komputerowe to było to wielkie COŚ

Jeżeli idzie o dziewczynki to biżuteria dla mnie to nieporozumienie. Czesto rodzice noszą tę biżuterię, a jak dziecko dorośnie to te rzeczy są po prostu niemodne. Łańcuszka dziecku nie załażą, bo rodzice uważają, że ktoś im urwie w czasie zabawy, bransoletka podobnie, że dziecko zgubi. Ewentualnie kolczyki

kiedyś kupiliśmy dziewczynce ładne białe kute łóżko do sypialni, ale była szcześliwa

fajne też są lekcje baletu i strój do tego, spódniczka i baletki

wiadomo fajne są te sprawy edukacyjne, ale to my wiemy, że angielski czy inny jest potrzebny, ale dzieci to lubią coś jednak bardziej ekscytującego

wcale nie musi być drogo, ważna jest pomysłowość

znam rodziny, gdzie potrzeby dzieci nie są ważne, i z tych pieniążków na Komunie Św., dzieci są zwyczajnie okradane, bo wydaje się te pieniądze na wydatki domowe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
emi - fajny pomysł :-), ale kurcze młody ,,na dziś'' nie będzie miał z tego frajdy :( Pewnie pomyślę nad tym przy innej okazji...

Jola - no właśnie, bo tu przecież o radość dziecka chodzi, a nie o zwrot kosztów imprezy dla rodziców. Dzięki :)

Cytrynka - mi też te gokarty się spodobały :)
Kompletnie nie mam pojęcia o tym małym męskim świecie, bo to taki rodzynek :), wszędzie same dziewczynki, ja sama mam 2 córcie :)
Myślę też nad aparatem, co by miał swój, własny prywatny. My mamy swój i naszej małej kupiliśmy taką zwykłą cyfrówkę, więc każda wycieczka, wyjście mamy fajne, śmieszne zdjęcia Jej autorstwa z Jej aparatu np. płyt chodnikowych, bo tam mamo były takie ładne :)

Co rodzina to podejście, my np. uważamy że jak któraś z dziewczyn dostała kasę to to są Jej pieniądze i koniec kropka, nie ruszamy ich. Starsza każde pieniądze jakie dostała albo jakie my dostaliśmy dla niej, dostała do ręki i albo kupiła sobie coś, albo włożyła do skarbonki (a mamy taka fajną do której można tylko wkładać, ale żeby wyciągnąć to trzeba całą skarbonkę rozwalić). Młodsza dostała na chrzciny i też są odłożone albo na konto albo właśnie do drugiej skarbonki i niech leżą, bo to są JEJ/ICH pieniądze a nie nasze. Może i głupie, może takie niedzisiejsze, ale takie mamy oboje podejście do tej sprawy i koniec kropka.

Nie mniej dzięki dziewczyny za zrozumienie i kolejne fajne pomysły :-)
Pozdrawiam :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dla chłopca może taki zestaw "naukowca" np. jak zbudować zegar z ziemniaka:
http://www.kidsiaki.pl/4M_Zabawka_kreatywna_Eko_zegar-686.html
z tej serii jest jeszcze sporo rzeczy - uczą i sprawiają frajdę (może uda się zaangazować tatę lub mamę do pomocy w zabiawie?)

jeśli masz większe mozliwości finansowe to do tego jeszcze jakieś wspolne wyjście , albo książkę ...

A tekst w stylu: wypasiony aparta itp. to jakaś pomyłka (?!) Komunia nie jest od zasypywania dziecka prezentami ... są one bardzo miłe ale nie konieczne.

I bardzo fajnie, że nie chcesz dawać pieniązków tylko kupić coś Młodemu - taki prezent ma o wiele wieksza wartosc i nie wazne ile bedzie kosztował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak nie ma mp4 -to myślę że to może być dobry prezent
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
chłopcy przeważnie lubią różne gadżety elektroniczne, więc możesz poszukać w różnych sklepach internetowych pochylających się nad tą "okazją", np. http://komunia.mobile2.pl/, albo innych tego typu i na pewno coś ciekawego znajdziesz. My sobie w każdym razie coś dla siebie tam znaleźliśmy (tablecik :-)) A myślę, że i dla dziewczynki da się tam coś znaleźć ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo zegarki już niemodne... :)
>>>>> RZUCAM PALENIE >>>>> UCZĘ SIĘ FOTOGRAFII >>>>> WYCHODZĘ ZA MĄŻ >>>>>

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Osobiście lubię prezenty niematerialne i uważam, że na taką uroczystość również pasują. Przeważnie w przygotowanie takiego prezentu trzeba włożyć więcej wysiłku i pokombinować co by sprawiło radość osobie, która ma być obdarowana.

Możliwości są nieograniczone, można łączyć atrakcje w całe programy, np. połączyć kino, teatr, park linowy, czy gokarty z wycieczką do innego miasta, zwiedzaniem.

Można też wybrać się na kilka dni do Tropikalnej Wyspy:
http://www.tropical-islands.de/pl/goscie.html
albo nawet do Legolandu, czy Disneylandu...

By nie iść z "pustymi rękami" można przygotować imienne zaproszenie ze zdjęciami, opisem atrakcji, itp., dołączyć folder reklamowy....

Takie prezenty dają przeważnie niesamowite wspomnienia, a te są bezcenne. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

O czym warto pamiętać podczas organizowania komunii swojego dziecka? Długo szukałam odpowiednich zaproszenia komunia święta w rozsądnej cenie i natrafiłam na ofertę sklepu internetowego FarroDesign, gdzie znajdziecie najróżniejsze zaproszenia na chrzest, komunie lub ślub.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

do góry