Widok

Komunikacja 126

po co komu pętla na początku Banina?
miejscowość rozrasta się w stronę Miszewa, a moje dziecko żeby dojechać do szkoły musi iść 1,5 km do pętli na autobus 126, bo ma autobus o godz. 7, a potem o 10 (ul. Pszenna), a wystarczyłoby rozwinąć trasę autobusu 126 o całe Banino, tj. dwa przystanki i dzieci miałyby dojazd do Gdańska nawet w weekend (tak nie ma nic poza pętlą),, po przeciwnej stronie sklepu Odido jest nawet miejsce do zawracania autobusu, pisałam do gminy, ale musi nas być więcej, żeby zastanowili się nad takim prostym rozwiązaniem
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2
I koniecznie powinien mieć dwa przystanki na Polnego Wiatru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś z was się orientuje jak jest z dojazdem autobusu w kierunku szkoły z ul Lipowej początek banino. .?od strony pepowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko gryf 810 jedzie z Kartuz
http://gryf.trasownik.net/linia-810.html

przystanek: Banino Lawendowa najbliżej

problem w tym, że jedzie tylko do Lotniczej i skręca w stronę Wrzeszcza czyli w przeciwnym kierunku :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
onon jest tylko jedno logiczne wytłumaczenie dla tego przestanku mianowicie planowanie stworzenia tam strefy biznesowej w około tak jak to wygląda w innych krajach przy lotniskach w innym przypadku nie kupuje tego przystanku jako logicznego
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki bezsens to po co on tam stoi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dla ciebie :D
w kazdym razie wystarczy częstotliwość kursów PKMki Kościerzyna -Gdańsk przez stare Rębiechowo, przystanek jest w zasadzie w pobliżu granicy Banina, pociągi będą jeździły z tego co się orientuję co 30 minut.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o takim połączeniu jakoś się nie mówiło
Kościerzyna - Gdańsk czy Kościerzyna - Wrzeszcz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież powstanie takie połączenie z chwilą otwarcia PKM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wprowadzając sie kilka lat temu do Banina wiedziałam jaka jest komunikacja. Miałam auto i woziłam dziecko do Wrzeszcza i jechałam do pracy do Sopotu.
Do kogo pretensje teraz macie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Wiesz kiedyś rolnik jechał w konia do Wrzeszcza i też było ok ? było ?

chyba chodzi o to żeby ułatwiać sobie życie tym bardziej ze tyle podatków generują nowi mieszkańcy także mają prawo do oczekiwań.

Ja mam 3 samochody wozimy dzieci do szkoły ale zagłosuje za maks komunikacją dla Banina bo Świat idzie do przodu i nie na koniu tylko na coraz to nowszej komunikacji.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Wiadomo już, że - przynajmniej na początku - nie będzie tak, jak wymarzyli sobie mieszkańcy górnego tarasu Gdańska. Pociąg w obu kierunkach nie pojedzie co 15 minut. - Po pierwsze: składy PKM nie dojadą do centrum Gdańska. Ich bieg będzie kończył się na stacji Wrzeszcz. Na głównym szlaku - między lotniskiem a Wrzeszczem - pojadą trzy pociągi na godzinę w obu kierunkach. To spowoduje, że co 60 minut będzie jechał pociąg do i z Kartuz, Kościerzyny i Gdyni - wyjaśnia Ryszard Świlski, zastępca marszałka województwa pomorskiego."

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Mniej-kursow-na-linii-PKM-Groza-nam-puste-pociagi-n84801.html#tri
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to pomyłka, co godzinę mamy pociąg z Rębiechowa, a nie zapchany świniobus 126 że drzwi się wyłamują i co drugi z kursu wypada...
teraz fajnym pomysłem byłoby zorganizowanie czegoś na kształt tej nowej linii autobusowej, która małym busikiem objeżdża całą Osową i zajeżdża pod dworzec.
No i pociąg dojedzie do wrzeszcza w okolo 20 minut a nie 40 w korku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
mysle ze aby wrócic w tamte czasy musisz sie teraz wyniesc gdzies pod kartuzy :) bedzies znadal mogla sie uzalac nad swoim losem i chwalic jak dajesz rade :D
czasy sie zmieniaja i nikt do niczego nie ma pretensji, ludzie zwyczajnie chca normalnie jezdzic do pracy bo przybylo troche ludnosci w baninie a kursow autobusu jakos nie widze dodanych w rozkladzie, autobusy nie sa z gumy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po pierwsze ceny biletów na PKM będą na pewno wyższe niż autobusowe. Teraz płace 51zł miesięcznie, a sądzę, że na PKM płaciłabym z dwa razy więcej. Po drugie PKM nie jedzie tą samą trasą i może niektórym nie pasuje się ciągle przesiadać itp. Po trzecie słyszałam tylko raz o wyłamaniu drzwi. Po czwarte z tego co się orientuje świnie trzyma się w oborach, a nie w autobusach. Nigdy nie widziałam tego zwierzątka w autobusie, a jeśli Pan widział to proponuje wybrać się do jakiegoś psychiatry. Po piąte jak ktoś woli jeździć pociągiem to niech sobie jeździ, ale proszę zostawić w spokoju autobus. Wolisz PKM to jeździj nim, ale nie proponuj likwidacji 126 tylko dlatego, że Twoja subiektywna opinia jest taka, że pociąg lepszy. Ja wole autobus i mogę się z Tobą spierać, ale nie mam zamiaru narzucać Ci zdania czym masz jechać. Pozdrawiam serdecznie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
zdania nie masz zamiaru narzucac ale do psychiatry wysylasz :D
dla mnie nie ma problemu jezdzijcie sobie 126, kazdy jezdzi tym na co go stac w sumie, pkmka jest fajna alternatywa i moze w waszym swiniobusie sie luzniej zrobi jak zacznie kursowac :)
dodatkowo nie wiem moze wyziewy pasazerow spod pach spowodowaly ze deko nadintepretujesz wypowiedzi, wcale nie chce likwidacji linii 126, tylko dolozenia nowej objezdzajacej nasza wies :) wy sobie jezdzijcie autobusem z wylamanymi drzwiami, taki lokalny folklor jest sie z czego ponabijac :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
to jest dopiero kultura wypowiedzi - świniobus a kim Ty jesteś by ludzi obrażać.
Wyjmij słomę z butów!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
dajecie sie wozic jak swinie :) no to swiniobus :D prosta rzecz, czy ktos z yntelygentow jezdzacych dzien w dzien zapchanym po kokarde 126 mysli o ewentualnym bezpieczenstwie w razie kolizji? jestescie tam jak swinki upakowani we wlasnym smrodku i sie na to zgadzacie, bo jakos nie oponujecie na tylke konkretnie aby przewoznik to odczul :) widac lubicie swiniobusy z wylamujacymi sie drzwiami. Ciekawe co bedzie jak ktoras swinka wypadnie przez okno :D ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
to powiedz to w ZKM bo inne autobusy tez jeżdzą w Trójmieście i też są przepełnione a ludzie to nie świnie murgrabio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wożą was jak świnie z taką samą dbałością o wasze bezpieczeństwo to widać nimi jesteście :D rachuba jest prosta, jesteś tym na co sobie pozwalasz :) skoro wystarcza wam wypakowany śwniobus, to czemu przewoźnik ma się starać :) dla niego lepiej więcej bydła w ścisku przewiezie, więcej kasy przytuli na jednym kursie...
Nie dociera, że to wy świnki kształtujecie sami tą patologię przewozową bo pozwalacie tak się wozić :) w smrodzie i przepełnieniu byle tanio.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Wzmianka o likwidacji 126 była do poprzednich osób, które to zaproponowały. Po drugie dla Pana wiadomości stać mnie na jazdą PKM. Mieszkam w domu jednorodzinnym bez kredytu. Jestem studentką politechniki, pracuje i mam stypendium. Wybieram autobus, bo tak wolę, a nie dlatego, że muszę. Poziom Pana wypowiedzi wskazuje na to, że uważa się Pan za nie wiadomo kogo, a zazwyczaj (co wynika z moich obserwacji) takie osoby nic nie osiągnęły i piszą takie rzeczy na forum, żeby zwiększyć swoją kulejącą samoocenę. Myśli Pan, że jest lepszy, bo nie jeździ "świniobusem" ? Szkoda tylko, że wartość człowieka określa się po tym jak traktuje innych ludzi, co ma inteligentnego do przekazania i zaoferowania sobą. Z Pana obraźliwych i ironizujących opinii stwierdzam, że ma Pan z tym problem. Nikt kto ceni samego siebie, nie potrzebuje zapewniać się o swojej "zarąbistości" poprzez wykpiwanie innych ludzi. Pozdrawiam serdecznie wszystkich jeżdżących "świoniobusem"!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry