Widok
Komunikacja 126
po co komu pętla na początku Banina?
miejscowość rozrasta się w stronę Miszewa, a moje dziecko żeby dojechać do szkoły musi iść 1,5 km do pętli na autobus 126, bo ma autobus o godz. 7, a potem o 10 (ul. Pszenna), a wystarczyłoby rozwinąć trasę autobusu 126 o całe Banino, tj. dwa przystanki i dzieci miałyby dojazd do Gdańska nawet w weekend (tak nie ma nic poza pętlą),, po przeciwnej stronie sklepu Odido jest nawet miejsce do zawracania autobusu, pisałam do gminy, ale musi nas być więcej, żeby zastanowili się nad takim prostym rozwiązaniem
miejscowość rozrasta się w stronę Miszewa, a moje dziecko żeby dojechać do szkoły musi iść 1,5 km do pętli na autobus 126, bo ma autobus o godz. 7, a potem o 10 (ul. Pszenna), a wystarczyłoby rozwinąć trasę autobusu 126 o całe Banino, tj. dwa przystanki i dzieci miałyby dojazd do Gdańska nawet w weekend (tak nie ma nic poza pętlą),, po przeciwnej stronie sklepu Odido jest nawet miejsce do zawracania autobusu, pisałam do gminy, ale musi nas być więcej, żeby zastanowili się nad takim prostym rozwiązaniem
Nie zgadzam się - alternatywa nie jest zbytkiem luksusu.
Mamy 2015 rok i zero autobusów do Gdańska Głównego, i jeden z początku Banina (niektórzy mieszkańcy mają do niego blisko pół godziny marszu) do Wrzeszcza, jeżdżący z częstotliwością zaprzęgu konnego. A Banino zamieszkuje coraz więcej osób, w tym znaczna większość z dziećmi...
Mamy 2015 rok i zero autobusów do Gdańska Głównego, i jeden z początku Banina (niektórzy mieszkańcy mają do niego blisko pół godziny marszu) do Wrzeszcza, jeżdżący z częstotliwością zaprzęgu konnego. A Banino zamieszkuje coraz więcej osób, w tym znaczna większość z dziećmi...
Gdy w Gdańsku pobudowano linię tramwajową na Chełm, to skasowano wszystkie autobusy z Armii Krajowej, wiec nie jest to nic nadzwyczajnego. A Gdańsk jest "nieco" bogatszy od Żukowa.
SKMki w Trójmieście też nie dubluje żaden autobus. Kolejne próby jej uruchomienia kończą się prędzej, czy później.
Lepiej, żeby ten autobus jeździł częściej na trasie Miszewo (z np. pojedynczymi kursami do Przodkowa)-PKM Rębiechowo, niż wlókł się w korku na Słowackiego.
Do centrum Gdańska będzie można pojechać SKMką lub miejmy nadzieję PKMką, więc po co to połączenie. Wg prognozowanego rozkładu pociąg będzie szybszy.
SKMki w Trójmieście też nie dubluje żaden autobus. Kolejne próby jej uruchomienia kończą się prędzej, czy później.
Lepiej, żeby ten autobus jeździł częściej na trasie Miszewo (z np. pojedynczymi kursami do Przodkowa)-PKM Rębiechowo, niż wlókł się w korku na Słowackiego.
Do centrum Gdańska będzie można pojechać SKMką lub miejmy nadzieję PKMką, więc po co to połączenie. Wg prognozowanego rozkładu pociąg będzie szybszy.