Widok

Konstytucja

W I PRL można było isc do więzienia za Solidarność. W postaci znaczka, koszulki, transparentu, czegokolwiek.
Na mojej szkole w latach 80-tych to słowo ustawicznie pojawiało się na ścianie i ustawicznie było zamalowywane, a inne jak np. ch***j nie było.

Dziś w II PRL, ci sami bolszewicy tez postanowili zakazywać. Bo bolszewicy z PiS stanowią ideologiczna ciągłość z bolszewikami z kpzr i pzpr.
Zakazali wiec słowa kon sty tu cja

Rzecznik nowej organizacji nazywającej siebie KRS, pan Jarosław Dudzicz - zapamiętajmy to nazwisko - właśnie stwierdził , że infografika z napisem Konstytucja jest dla sędziów zakazana.
Dlaczego ?
"Jest utożsamiana z określoną opcją polityczną. A sędzia - przypominam - ma być apolityczny i swoją postawą nie wzbudzać podejrzeń, że tak nie jest".
No cóż, bolszewikom Konstytucja kojarzy się z polityką.

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
A rozumiesz różnicę pomiędzy wyrazem konstytucja a info grafiką, którą umieściłeś pod swoim jakże pasjonujący wywodem?
Pewnie rozumiesz. Tyle że jeżeli wziąć tą drobną na pozór różnicę pod uwagę to twoja argumentacja od razu się sypie a cały wywód traci sens.
A tak poza tym to proszę administrację o przeniesienie wątku do działu polityka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bolek też biadoli, że nie może założyć koszulki "Konstytucja" w szpitalu.

https://mobile.twitter.com/PresidentWalesa/status/1073484418411610112/photo/1

Ech... ci bolszewiccy lekarze...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tym dwóm Panom trzeba to wytłumaczyć tak, by mieli szanse zrozumieć. Widzisz jeden z drugim, wyróżniające się innym kolorem słowa TY i JA ? Widzisz. Wiesz co znaczy TY i JA ? Nie wiesz. Bo dla was jest tylko ważne JA. Jeżeli wiesz czym jest dla ciebie JA i co dla ciebie to znaczy, to pomyśl sobie, że oprócz ciebie, czyli JA, jestem też TY, czyli JA . Zatem czasami TY jesteś JA i JA czasami jestem TY. To co nas łączy to słowo konstytucja. czym jest Konstytucja, zapewne coś o tym słyszeliście, i sensu o tym pisać nie widzę. Skupmy się na słowie Konstytucja. My się jego nie boimy, nie identyfikujemy go z waszą czy naszą opcją polityczną. Bo jest to coś, co dla was i dla nas ma być niczym dekalog. Coś co nas łączy i reguluje panujące u nas zasady. Jedni manifestują swoje przywiązanie do zasad kościoła katolickiego nosząc medaliki i krzyżyki, inni manifestują swoje przywiązanie do prawa i jego zasad, nosząc np koszulki z napisem Konstytucja. Jeżeli to obaj zrozumieliście, to jesteście jedną nogą w przedsionku demokracji i zasad prawa. Ponadto, możecie także zatem zrozumieć różnicę pomiędzy noszeniem przez nas koszulek z napisem Konstytucja, a krzykiem z mównicy sejmowej " precz z komuną, przecz z komuną" wydobywającym się z gardła komunistycznego prokuratora stanu wojennego Piotrowicza. To może mierzić, brzmieć jak fałszywa nuta, napawać obrzydzeniem i powodować wzdęcia. Ale słowo Konstytucja, na koszulce w wykrzykiwane ? Wyobraź sobie jeden z drugim, koszulkę z napisem Konstytucja włożoną przez Prezydenta Dudę. Czy według Was wyglądało by to żałośnie, w czymś by to uwłaczało jego majestatowi ? Mógłbym ze swojej strony napisać, że dla mnie była by to profanacja. Niczym biało czerwona szarfa na pruskim mundurze dziedzica Pruskiego, ale nie będę taki. Zatem, tylko mali rozumem i godnością ludzie mogą bać się słowa Konstytucja. Bój się Boga. Amen.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

>A rozumiesz różnicę pomiędzy wyrazem konstytucja a info grafiką, którą umieściłeś pod swoim jakże pasjonujący wywodem?

Nie. Nie rozumiem. Dlatego zamieszczę inną infografikę, która mówi to samo, co poprzednia.
A nawet więcej.
Proponuje przestać skupiać się na gierkach czy Konstytucja jest zapisana tak czy inaczej, tylko zastanowić się dlaczego bolszewicy w latach 80-tych zakazywali słowa Solidarność, a dziś poprzez jakieś samozwańcze niekonstytucyjne organy jaka jest organizacja o nazwie KRS zakazują Polakom słowa Konstytucja.

Najważniejsze, aby młodzi, którzy nie znają tamtej historii wiedzieli, ze oddając w jakichkolwiek wyborach głos na PiS, czyli Partię Bolszewicką przenoszą Polskę w ręce, z których Polska wyrwała się w roku 1989.

image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Niejaki Skydiver, forumowy guru od polityki krajowej i zagranicznej napisał:
"Rzecznik nowej organizacji nazywającej siebie KRS, pan Jarosław Dudzicz - zapamiętajmy to nazwisko - właśnie stwierdził , że infografika z napisem Konstytucja jest dla sędziów zakazana."
Nacisk należy położyć na słowo infografika. To ona została zakazana. Następnie Skydiver jasno i przejżyście wyjaśnia dlaczego tak się stało:
"Jest utożsamiana z określoną opcją polityczną. A sędzia - przypominam - ma być apolityczny i swoją postawą nie wzbudzać podejrzeń, że tak nie jest".
Wydaje się logicznym że apolityczność sędziego afiszującego się z omawianą infografiką mogłaby być podana w wątpliwość.
Jednak suche fakty to temat zbyt mało nośny do politycznej agitacji, którą Skydiver produkuje w ilościach hurtowych. Dlatego sytuację trzeba podrasować. Tradycyjnie wplata więc w swoją wypowiedź bolszewików, II PRL, więzienia i zakazy. A na koniec sugeruje że zakazane zostało słowo Konstytucja a nie konkretna infografika.
Standardem w wypowiedziach skydivera jest takie naginanie faktów żeby stawały się "nośne" i pasowały do forsowanej przez niego jedynej właściwej linii programowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
@Cross : ogromny baner z napisem Konstytucją, wiszący na gmachu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, o czym świadczy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Cross , tak z kolei działają ci, którzy zakazują ikonografiki, kojarzacy się z kolei z przeciwną opcją polityczną : "specjalny wydział Prokuratury Krajowej sprawdza decyzje sędziego Igora Tuleyi - ustaliło OKO.press. Chodzi o orzeczenie z 18 grudnia 2017, w którym nakazał on ponowne śledztwo ws. głosowania PiS nad budżetem w Sali Kolumnowej Sejmu. Śledczy przesłuchują pracowników sądu i sędziów, w tym prezes Sądu Okręgowego w Warszawie"
Co ty na to ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co ja na to? Chciałbym wiedzieć kto i kiedy zakazał słowa konstytucja? To że sędziowie mają być apolityczni i w związku z tym mają zakaz opowiadania się za konkretną opcją polityczną wiemy. Regulują to zresztą przepisy. To dlaczego nałożony został na nich zakaz propagowania tej konkretnej infografiki wiemy. Wyjaśnił to sam Skydiver. Czy taki zakaz jest rzeczą właściwą? Nie wiem. Czy sędziowie powinni być apolityczni? Bez wątpienia. Czy gdyby byli zakaz byłby potrzebny? Pewnie nie. Natomiast skoro post Skydivera skonstruowany jest w sposób sugerujący że nie konkretna infografika a słowo konstytucja zostało zakazane to chciałbym wiedzieć kto i kiedy go zakazał?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
To ogladaj teraz wywiad Tuleja w Fakty po fajrach, jak jest szczury przez 7 postępowań dyscyplinarnych przez "niezależny wymiar sprawiedliwości "
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

>jak jest szczury przez 7 postępowań dyscyplinarnych przez "niezależny wymiar sprawiedliwości "

Przecież jesteśmy w PRL-u.
PiS stworzył państwo o ustroju bolszewickim.
W tym ustroju dyscyplinowanie sędziów to norma. Mają orzekać wg tego, co oczekuje Partia.

Co Cię dziwi ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co, dopóki mnie dziwi, to jeszcze jest nadzieja. Nie dziwią takie rzeczy na przykład paru facetów tutaj. To co dla nas jest patologią demokracji, oni uważają za jej prawidłowo funkcjonującą część.
Zastanawia mnie, w którym miejscu naszego dorastania, życia, nastąpiła ta zmiana postrzegania co dobre, a co złe. Przecież zarówno oni jak i my, uważamy że to w co wierzymy i co robimy, jest dobre.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Nie dziwią takie rzeczy na przykład paru facetów tutaj. To co dla nas jest patologią demokracji, oni uważają za jej prawidłowo funkcjonującą część.

Nie możesz wszystkich mierzyć jedna miarą.
Głos osoby dysponującej świadomym mechanizmem analizy i poznania jest tyle samo warty w demokracji ile głos osoby poddanej manipulacji.
Tu mamy właśnie do czynienia z bezmyślną zmanipulowaną masą, która nawet sobie z tego nie zdaje sprawy.
Dlatego nie przykładam większego znaczenia do tego, co prezentują, bo to nie przedstawia żadnej wartości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Polityka

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Poradnik eko-polityczny (7 odpowiedzi)

W związku z faktem, że władzę przejęli prawdziwi fachowcy, tacy jak Szczerba i Joński, trzeba...

Koniec ery Kaczyńskiego i jego świty (7 odpowiedzi)

Podwyżki emerytur i rent to kpina i wstyd chętnie bym oddał to pis w buty

do góry