Widok

Kościół w czasie zarazy

Hydepark Temat dostępny też na forum:
Czy racje na Pan Gądecki mówiąc : szpitale leczą choroby ciała, a kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha. Dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach.
Czy człowiek wyposażony w umysł świadomie powinien narażać swoje zdrowie i życie przebywając w dużych zgrupowaniach ludzkich w trakcie mszy św. ?
Czy przypadkiem rezygnując z użycia swojego umysłu organizacja kościoła katolickiego w Polsce nie namawia nas do grzechu każąc uczestniczyć ciałem w imprezie masowej jaka jest niedzielna msza św w budynkach kościołów ?
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 56

Czy dotyczy to jedynie kościołów? Czy przebywając w komunikacji zbiorowej ludzie nie są równie narażeni? A w szkołach, przedszkolach, zakładach pracy, biurach, instytucjach?
Czy rok temu, kiedy o koronowirusie nikt nie słyszał, nie byli w tych samych miejscach narażeni na inne choroby zakaźne, jak choćby gruźlica, świerzb czy nawet zwykła grypa, która również może być śmiertelna?

Jak się obawiasz, to siedź w domu. Nie decyduj za innych, jak mają żyć.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 81

Ignorant. Nie wiem z czego wynika twoja ignorancja ? Może z tego że nie masz dla kogo żyć? Nie masz o kogo się troszczyć? Braku empatii i zrozumienia dla trosk i życiowych wyzwań innych ludzi ?
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 25

Pomyśl człowieku!!! Dasz głodnemu jeść? Kosciół nie da!!! zamkniety!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 25

...jaki kościół daje głodnemu jeść? to kościół trzeba dokarmiać, vide post trutnia z Torunia.
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 15

ale droga do wieczności tylko jest drogą Pana Jezusa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Z tego co się orientuję to w wierze chrześcijańskiej ciało jest tylko nośnikiem duszy i dbanie o nie nie jest jakoś istotne, a każdy żyjący dąży nieuchronnie do śmierci docelowo z zamiarem zmartwychwstania i życia wiecznego, jedynie czego nie wolno to popełniać śmierci z własnej ręki bo jest to grzech, natomiast narażenie się na ryzyko zgonu już nim nie jest i polega bardziej na zdaniu się na los i upatrywaniu w tym dzialania siły wyższej
"Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" ;)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 19

Pan Gądecki z Organizacji Kościoła Katolickiego w Polsce nawołując wiernych do zbierania się w kościołach reprezentuje typową dla tej organizacji postawę, która myślenie zastępuje strachem. A najlepiej gdy jest to strach boży, bo wtedy poważniej to wszystko wygląda.

To, do czego wzywa Pan Gądecki to brak odpowiedzialności i nawoływanie Polaków do zbiorowego samobójstwa.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 21

Powinieneś być zadowolony. W Kościołach na ryzyko zarażenia się narażone są głównie osoby wierzące a ciężki przebieg choroby zagraża głównie osobom starszym. Jedni i drudzy stanowią znaczącą część (jeśli nie większość) tak znienawidzonego przez ciebie i resztę trzody elektoratu PiS. Jeśli wymrą, to wzrośnie wyborcza szansa dla politycznych pupili waszych mocodawców.

Atakując bpa Gądeckiego wykazujesz krańcowy brak konsekwencji i logiki.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 37

Robię to z prawdziwą przykrością ale tym razem muszę się zgodzić że Skyajajem. W zaistniałej sytuacji każdy obywatel jest odpowiedzialny nie tylko za siebie ale i za osoby ze swojego otoczenia. Nawiążę tutaj do marszałka Grodzkiego. Narażanie siebie i innych na potencjalne zachorowanie poprzez wyjazd do kraju w którym występuje zagrożenie to nawet nie brawura ale głupota.
Nie powinniśmy co prawda dać się zwariować i wpadać w panikę ale narażanie się na kontakt z potencjalnie chorymi podczas mszy świętej czy wizyty w kraju gdzie występuje zagrożenie to ponoszenie niepotrzebnego ryzyka. A żeby się pomodlić nie trzeba koniecznie iść do kościoła.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 10

No i cross zepsuł własnie caly misterny ogólnoświatowy plan walki ze starzejacym się społeczeństwem poprzez eksterminację seniorów :p
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

W życiu bym się nie przyznał do tego że przyszła mi do głowy teza że koronawirus może być rozwiązaniem problemu starzejących się społeczeństw. I że ktoś właśnie świadomie to rozwiązanie wprowadza w życie. Nie, nie. Żadnych takich teorii spiskowych.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ha! I tu cię mam. Nie napisałeś że byś nie pomyślał tylko że byś się nie przyznał :P
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

@sadyl

Poraża mnie płytkość twoich horyzontów myślowych.
Jeżeli ktoś ma ochotę na zarażenie się, to jest jego sprawa. Nie jest już jego sprawą, jeżeli przez niego ucierpi inny człowiek.
Należy tu przypomnieć podstawową zasadę wolności : wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda innego.

To, co robi organizacja kościoła katolickiego w Polsce to próba łamania wolności w imię podporządkowania się organizacji.
Twojego wywodu na temat powiązania tej sytuacji z PiS nie skomentuje, bo czegoś tak głupiego nie da się skomentować.
Musisz być po prostu niezwykle głupi, aby w ten sposób myśleć.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 12

Że zacytuję z postu powyżej, dla Sadyl :"Musisz być po prostu niezwykle głupi"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Można było zamknąć granice, kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o koronowirusie w Chinach. Albo, na wzór Izraela, wprowadzić przymusową kwarantannę, dla osób wjeżdżających do Polski. Ale wówczas opozycja wyłaby pod niebiosa, jak to kaczystowski reżim łamie prawa człowieków. Mimo, że restrykcje dotknęłyby stosunkowo niewielki odsetek społeczeństwa.
Teraz mamy ograniczanie wolnosci zgromadzeń, zamykanie szkół, przedszkoli, instytucji kultury, odwoływane koncerty i panikę w sklepach. Ale to jest ok, bo to "przezorność". Jej koszty społeczne i gospodarcze będą kosmiczne. I obciążą oczywiście rządzących - nie dziwi zatem, że opozycja fatalna zainteresowana jest podgrzewaniem atmosfery - wbrew logice i faktom.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 19

Żył kiedyś stary sprytny Kaczorek, w sobotę mówił, że dziś jest wtorek. A gdy na piwko miał ochotę, to z wtorku żwawo robił sobotę. I wielu znalazł zwolenników, nie brak na świecie alkoholików.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 10

>Ale wówczas opozycja wyłaby pod niebiosa,
>opozycja zainteresowana jest podgrzewaniem atmosfery - wbrew logice i faktom.

Wiadomo, koronawirus to wina Tuska.
Z tego co wiem to ustawa została przyjęta wspólnymi siłami w Sejmie i w Senacie, tak wiec twoja teoria jest goo*no warta.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało mieć miejsce 12-13 marca. Zostanie ono przeniesione na późniejszy termin, którego jeszcze nie ustalono.

Czyli jeśli chodzi o ich spotkania, to ci panowie nie do końca wierzą, że modlitwa załatwi sprawę.
Nie wiadomo o co chodzi ?
Wiadomo. O kasę z tacy.
Organizacja Kościoła Katolickiego w Polsce nie może zostać przecież bez kasy od owieczek.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 20

Tusk by nam o tym wirusie nawet nie wspomniał, dopiero jakby się kostnice zapełniły i ludzie by się sami zorientowali to by było palenie głupa i krokodyle łzy, za to cwanie i bezkosztowo według ekonomicznej kalkulacji
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 25

>Tusk by nam o tym wirusie nawet nie wspomniał,

Kolejny forumowy głupek, który na podstawie szklanej kuli toczy swoje projekcje.

>za to cwanie i bezkosztowo według ekonomicznej kalkulacji

W Polsce cwane neokomunistyczne władze przebadały 2000 osób, w tym samym czasie w Niemczech przebadano 200 000.
Chodzi o oszczędzanie na zdrowiu Polaków, bo nie ma kasy.
Kasa poszła na Nagrody Plus One Im Się Należały czyli przelewy publicznych pieniędzy na prywatne konta funkcjonariuszy neo-PZPR oraz program 2 Miliardy na Propagandę Reżimową.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ty jestes tą panna, ktora mowila ze szkoda 300 zl miesięcznie na rate za samochód:))))
Oczywiscie, ze to ty.
Trojmiejski plebs.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

@Skydiver oraz @Gdynianin to jest ten typ ludzi którym jak kończą się argumenty zaczynają ciskać kłamliwymi farmazonami
Mogłabym napisać że Sky to i**ota, a Gdynianin ma ciężki objaw demencji i użytkowników myli, ale nie będę złośliwa i tak nie napiszę :P
Jak robić kurtyzanę z logiki to po całości
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

>Tusk by nam o tym wirusie nawet nie wspomniał,
>jakby się kostnice zapełniły
>ludzie by się sami zorientowali
>by było palenie głupa

Kocio to ten typ ludzi, co to wnioski wyciągają z faktów istniejących wyłącznie we własnej imaginacji.
Na podstawie tych faktów starają się następnie argumentować.
Wszystkie założenia są w trybie przypuszczającym, ale wnioski są niezaprzeczalne.

Jak robić kurtyzanę z logiki to po całości..... zgadzam się w 100%.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sky pięknie umie obracać kota ogonem, a swoje słowa hipotezy potwierdzam i istotnie tak właśnie myślę, tylko gdzieś się tu Sky-owi kontekst "przypadkowo" zgubił, a dokładnie, akurat w tej manipulacji mojej wypowiedzi jest zepchniecie czasu trybu niedokonanego na drugi plan, czyli hipoteza przedstawiona jako fakt dokonany
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jestes typową frustratka marzaca o sredniej.krajowej.
Zyjemy w zupelnie roznych swiatach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

I wszechwiedzący @Gdynianin, na zasiłku dla intelektualnych inaczej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Dlaczego jest taka prosta zależność?
Im wiekszy forumowy intelektualista tym mniejsze dochody?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

No nie wiem, ale ty pewnie wiesz lepiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Mialo byc "intelygenci".....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pamiętajcie, ze wirus nie rozróżnia celu zgromadzeń i nie za bardzo boi się ani kościołów ani panów księży.
Dlatego jedyną prawidłową postawą jest unikanie zgromadzeń, niezależnie od tego co twierdzą panowie z polskiego oddziału organizacji Kościoła Katolickiego

Pomódl się w domu.
Nie zarażaj.
Nie daj się zastraszyć terrorystom.

image
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

To bardzo ciekawe. Dlaczego przeszkadza ci msza sw. w Kosciele, do ktorego najprawdopodbniej nie pojdziesz, ale nie przeszkadza ci, ze
- nie zamknięto ...poczty, na którą pójdą ludzie, ktorzy otrzymali awizo i muszą odebrac listy polecano z urzędu miejskiego ( zamknięty dla ludzi z zewnątrz, ale dziala i wysyła..., z Prokuratury Miejskiej ( zamknieta dla ludzi , ale dziala i wysyła listy polecone), z Urzędu Skarbowego ( zamknięty dla ludzi z zewnątrz, ale działa i wysyła listy polecone), podobnie listy z zus, pzu, urzędu Wojewodzkiego i z innych instytucji. niektorzy starsi ludzie odbierają na poczcie wynagrodzenia. Czas pracy poczty skrócono , co oznacza, ze spotkają się tam tłumy, na listach moze znalezc się wirus -udowodnione naukowo itp.

- nie zamknieto Urzędów Miejskich, Wojewodzki, Skarbowego, wewnętrznie muzeów itp - zamknięto je dla petentów, ale sami urzednicy przychodząi chociaż pracują w ograniczonym zakresie, to są w pracy, mijają się na korytarzach, w drzwiach wejsciowych, zalatwiają między sobą sprawy. W kazdym urzędzie moze pracowac więcej niż 100 osob! W kosciolach nie moze się zgromadzic wiecej niz 50 (ostatnio przez kilka dni liczylam - od 10 do maksymalnie z księzmi 20, odstępy miedzy siedzącymi ludzmi np 10 metrowe, 2 wejscia. B. krotkie msze sw. Brak nabozenstw.
- nie zamknięto sklepów spozywczych - jest mozliwosc zrobienia zapasów lub kupowania on line. Starszym osobom dowozenia przez wojsko itp Łudzisz się ze nie zarazisz się w sklepie spozywczym, gdy twoja odleglosc od kasjerki to metr, raczej mniej. od innych klientów jestes rowniez b. blisko, mijacie się, dziala klimatyzacjai roznosi po sklepie wirusa
- nie zamknieto (jeszcze niedawno, nie wiem jak dzis) sklepow budowlanych typu castorama - tlumy ludzi w sklepach, bo trzeba cos robic, idzie wiosna
- wspolna klatka schodowa w niektorych blokach, w ktorych mieszkaja setki ludzi, to rowniez wylęgarnia zarazków...
- co z komunikacją miejską , ktora dziala....
-co z taksówkami, ktore dzialają
- restauracjami dzialajacymi online - a jesli salatkę przygotowywal chory na koronowirusa?
- co z nadal wracającymi ludzmi z zagranicy, potencjalnie chorymi
- co z pelnym dopilnowaniem osob na kwarantannie (niemozliwe, juz kilku ucieklo, a jesli ktos podal nieprawdziwy adres w karcie lokalizacyjnej)
- nie wspominając o aptekach , ktore muszą dzialac, bo sa nie tylko chory na koronowirusa i przychodniach oraz szpitalach, gdzie leza tez inni chorzy . co z dentystami , gdy cię zaboli ząb. Co gdy pechowo skręcisz kostkę i tak trafisz na SOR?
- czy pociągi juz w obrębie Polski nie kursują? czy tam jest się bezpiecznym?
- czy kierowcy Tirów nie wracają z Włoch i jadą tam z powrotem
- czy autobusy pks w obrębie Polski nie kursują? ile osob wsiada do autobusu?, do pociągu?,
-
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

Przeszkadza mi, gdy organizacja, która formalnie powołuje się na Boga, Biblię, miłość do człowieka jednocześnie namawia tych ludzi do zagłady.

Czy naprawdę uważasz, że wielki Bóg, który jest stwórcą wszystkiego przykłada wielką wagę do tego, gdzie się modlisz ?
Czy Bóg potrzebuje tego, aby taki robak jak ty i ja modlił się do Niego z budynku kościoła a nie z budynku domu ?
Czy Bóg naprawdę potrzebuje, abyś przyjął jego ciało symbolicznie reprezentowane przez mieszaninę wody z mąką w budynku kościoła, a nie w postaci np chleba, który przyjmiesz w domu ?

W tych szczególnych chwilach prawdy wychodzi, czy organizacja będąca w Polsce oddziałem Kościoła Katolickiego mówi o religii czy jest po prostu organizacją opartą na szamańskich rytuałach bez prawdziwego oparcia w wierze.

Po to Bóg wyposażył nas w rozum, aby z niego korzystać.
Kościół Katolicki pozostał jednak na pozycjach zarządzania ludźmi przez strach, a nie przez wiarę i wiedzę.
Przez ostatnie 17-18 wieków z bardzo dobrym skutkiem to robił.
Te metody tłumaczenia Boga są jednak dziś nieaktualne.

#zostajewdomu,
#nieidędokościoła
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 10

Proponuję nie wypowiadać się w materii, która jak widzę Pana nie dotyczy. Powyższy komentarz dość szczegółowo został rozwinięty w temacie, ale jak widzę każdy powód jest dobry aby przyłożyć w KK. Dlatego zamiast walić jak w bęben w kościół, które mimo wszystko przyjął jakieś zasady i dyscyplinę radzę zastanowić się kto poniesie odpowiedzialność za zaistniałą sytuację, bo jak na razie to my zwykli ludzie dostajemy w d...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

poczta, pociągi, apteki, sklepy są potrzebne, kościół nie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

święta prawda!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pan Jezus jest Panem wirusa. A wiara czyni cuda. Ludzie małej wiary siedzą w domach. Wczoraj tak jak tydzień temu byłem na drodze krzyżowej. o niedzielnej mszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

>Pan Jezus jest Panem wirusa.

Serio ?
Stasio Gądecki tez tak uważa ? A co na to Tadzio Rydzyk ?

To jest już jakaś sekta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

może i twoja prawda ale na pewno nie święta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A po co iść do kościoła ? Tam nic nie załatwisz ani nie dostaniesz !!!!! No ,mogliby rozdawać dary jak za stanu wojennego !!!! Ale po co teraz my dajemy na tacę !!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Ale po co teraz my dajemy na tacę !!!!

A to obowiązkowe? Nie wiedziałem.
Skoro piszesz w liczbie mnogiej ("my") to znaczy, że sam również dajesz/dawałeś. A jeśli to robiłeś, to miałeś ku temu jakieś powody. Czyżby zniknęły?
Masz temat do refleksji nad motywami swego postępowania, ale nie do pytania innych o jego uzasadnienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Musialem .Przepraszam. Niema obywatela! Trojka dzieci gloduje . W Gdansku miescie dobroci. Nie mam sie juz gdzie odezwac i prosic o pomoc. Pracuje tzn pracowalem i nic nikt nas nie zna.. Przepraszam dzwonilem do kilku Kosciolow w Gdansku o pomoc i nawet nie ma mowy,a potrzebuje tylko srodkow czystosci i jedzenia!!! nie dla mnie!!! pieniedzy nie chce!!! wladz nie prosze wiadomo. Pracowalismy na dniowki!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie martwcie się. Chodzę do Kościoła, ale w obecnej sytuacji, zresztą jak znaczna większość wiernych, uczestniczymy w transmisjach mszy i innych nabożeństwach za pośrednictwem mediów. Aktualnie niemalże wszechobecny dostęp do internetu, radia i tv sprawił, że uczestnictwo w obrządkach można zastąpić oglądając (mam wrażenie) setki opcji serwowanych przez Kościół. Przyznaję, że to nie to samo co realny udział w liturgii lecz w zaistniałej sytuacji to najwłaściwsze podejście, które szanują i rozumieją niemal wszyscy. Co przekłada się na oglądalność w mediach i absencję w kościołach, do czego ze względu na koronawirusa, nawołują hierarchowie instytucji kościelnych. Dla nas wierzących to nie koronawakacje od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii. To trudny okres dla wszystkich. Przyznam, że transmisję Mszy niedzielnej sprawowanej przez dominikanów w Łodzi oglądałam ze łzami w oczach... aż do kazania. Niemoc, bezsilność i wzruszenie zarazem.. Wiem, może brzmi to dla niektórych nieco emfatycznie, a nawet całkiem niezrozumiale czy może nawet histerycznie. Trudno opisać doznania, z którymi mierzymy się teraz w zasadzie wszyscy, ale uszanujmy siebie nawzajem. Dbajmy o innych, o dobro wspólne. Przez własną niesubordynację czy może nawet lekkomyślność nie narażajmy życia i zdrowia drugiego człowieka. Przecież chyba nikt nie chce przyczynić się pośrednio lub bezpośrednio do uszczerbku na zdrowiu czy śmierci innych ludzi. Pozdrawiam i zachęcam zostańmy w domu, jeśli tylko możemy. Trzymajcie się cieplutko. Jeszcze raz pozdro dla każdego;)Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sam jesteś pan, to jest Biskup
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

Biskup to osobna płeć?
Biskup jest płci męskiej, więc to Pan.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Używanie wobec pana Stasia Gądeckiego tytułu biskup mogłoby być mylące.
Wprowadzałoby bowiem mylne przekonanie, ze ten pan ma coś wspólnego z intelektem.

W przypadku zawezwań Pana Stasia do odwiedzin kościołów w czasach zarazy mamy do czynienia wyłącznie z aktem bezprzykładnego terroryzmu.

#zostajęwdomu
#nieidędokosciola
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Przynależność do jakiejkolwiek sekty zawsze była zgubna .Z utworzenia sekty korzystają tylko jej przywódcy , reszta to barany do strzyżenia .
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mogę się do boga, a nie do księdza i równie dobrze mogę to robić w domu. od ponad dwóch miesięcy nie byłam w kościele i choć miałam wyrzuty sumienia, to potem uznała, że tak jest lepiej i bezpieczniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obawiam się, że udając się w miejsca przez ciebie wymienione nie grozi człowiekowi jedynie narażanie się na jakąś chorobę fizyczną, nie czytałeś? - " Ślepi wiodą ślepych...".
Wszak - " Wąska jest brama i wąska jest droga, która wiedzie do Życia i niewielu nią idzie...".

Owce głos znają.
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Koronawirus

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

do góry