Widok

Koszt miesięczny życia singla w Gdańsku/Gdyni

Cześć, pytanie do wszystkich singli w Gdańsku lub Gdyni :)
Ile trzeba zarabiać minimum żeby spokojnie przeżyć na pomorzu? Jakie są ceny kawalerek?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem bo nie jestem samotnie mieszkającym singlem (jeszcze) ale się wypowiem. Ceny są takie jak w ogłoszeniach, czyli kosmiczne, kawalerkę z opłatami znajdziesz za +/- 1500-1800pln. Do tego na jedzenie tysiaka (zakładam że nie masz zamiaru jeść codziennie najtańszych parówek aczkolwiek posiłki przygotowywać i tak we własnym zakresie), do tego środki czystości/art higieniczne stówka, bilet miesięczny stówka, bo zakładam że auta na utrzymaniu nie mamy, jakieś ubrania na promocjach średnio stówka, jakieś mazidła czy wizyty u kosmetyczki/fryzjerki bo widzę że jesteś kobietą nie wiem - trzy stówki, inne nie przewidziane wydatki dwie stówki, do tego chociaż trzy stówki wypada odłożyć na zapas. Wychodzi razem 3300-3600 i tyle wypada mieć inaczej na pewno nie będzie spokojnie. Facetowi będzie trochę taniej bo zwykle ma mniej wydatków ale i tak bez przynajmniej 3000 będzie lipa, a to i tak zakładając że zaspokajamy tylko potrzeby mieszkaniowe i zapełnienie brzucha bo na nic innego nie będzie pieniędzy. To tak z moich wyliczeń, nie wiem może się mylę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

No z pewnością para ma taniej. W Gdańsku te pieniądze za kawalerkę to może być nawet ciężko, może bez opłat tak. Ogólnie Trójmiasto to kosmos cenowy, jakbym miał drugi raz zaczynać to tylko Warszawa. Mieszkania też drogie, ale rynek pracy dużo lepszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ze strony kawalera mieszkającego na swoich 36m^2 wygląda to tak:
Opłaty za mieszkanie + prąd + TV/net + telefon średnio 500-550 zł
Auto - 700 zł.
Jedzenie średnio 800 zł
Ciuchy - strzelam, 100 zł?
Środki higieny/chemia - starzelam, może 120 zł?
Jakieś abonamenty typu Tidal Master, Photoshop - 100.

Więc wychodzi niecałe 2400 na życie na jakimś tam, przeciętnym poziomie. Jestem w stanie sobie odłożyć ok 1600 przy swoich 4k/m-c. Ale jeśli najmujesz, wtedy czynsz zjada praktycznie wszystkie środki, które mógłbyś sobie odłożyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (52 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

DGP Security Partner - kwalifikowany pracownik ochrony - obiekt wojskowy (4 odpowiedzi)

ktoś coś wie na temat tego ogłoszenia ?? pojawia się od dobrego tygodnia wysłałem już 2x cv ale...

do góry