Widok

Krzywa insulinowa - gdzie i za ile?

Dietetyk zalecił mi badanie, które nazywa się krzywa insulinowa. Gdzie w Gdańsku można zrobić to badanie i za jaką cenę?

To jest to badanie, gdzie trzeba wypić dużą ilość glukozy i wytrzymać ileś czasu bez popijania czy zwrócenia tego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to badanie wymaga skierowania od lekarza, więc po prostu odwiedź swojego lekarza rodzinnego, powiedz o zaleceniach dietetyka i poproś o skierowanie. Lekarz powinien również pokierować Cię gdzie można to badanie wykonać. Ja miałam wykonywane w akademii medycznej.

Tak, to jest to badanie z dużą ilością glukozy, po której nie można nic popić i trzeba odczekać 2 godziny. Tortura.
Pamiętaj, że musisz zabrać na badanie swoją glukozę, którą kupisz w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja robiłam krzywą i dostalam glukozę do wypicia w laboratorium, nie musialam miec własnej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w końcu zrobiłem to badanie i musiałem mieć swoją glukozę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podepnę się. Podejrzewam u siebie jakiś początek cukrzycy typu 2... od jakiegoś czasu męczy mnie nadmierne pragnienie i ostatnio cały czas biegam do toalety... Jestem wiecznie zmęczona i ciągle mam ochotę na słodkie. Niestety nie jestem teraz ubezpieczona. Przeczytałam właśnie w sieci, że to pierwsze objawy cukrzycy i że prosta glikemia na czczo wystarcza, żeby rozwiać wątpliwości. Czy takie badanie, nie krzywa cukrowa, którą miałam wykonywaną lata temu, jako nastolatka, ale glikemia na czczo, może być wykonana w laboratorium na Kołobrzeskiej odpłatnie i bez skierowania? Ile kosztuje? Ktoś kiedyś robił? Jakieś wskazówki? Czy chodzi o zwykłe badanie poziomu glukozy na czczo?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Glikemię na czczo zrobisz wszędzie bez skierowania. 2x glukoza >126 i masz rozpoznanie cukrzycy. Nie jest potrzebna krzywa cukrowa do diagnozy cukrzycy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Dobry ginekolog! (172 odpowiedzi)

Zna ktoś jakiegoś dobrego ginekologa-położnika w Gdańsku?Może być gabinet prywatny. ;)

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

Ortopeda luxmed gdańsk (10 odpowiedzi)

Witam! Ma ktoś doświadczenie z którymś z ortopedów w luxmedzie najlepiej w Gdańsku? Z tego co...

do góry