Widok

Które liceum polecacie?

Nauka Temat dostępny też na forum:
Do którego liceum w Gdańsku łatwo się dostać i jest dosyć dobre?
Mam na oku dwa dobre licea, teraz potrzebuje jednego do którego łatwo sie dostać ale ma w miare dobrych nauczycieli itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze się zastanów. Ja kiedyś niestety źle wybrałam i maturę będę robić dopiero za 2 lata. Przerwę miałam trochę długą, ale całe szczęście zrozumiałam, że muszę to wszystko nadrobić. Od niedawna chodzę do Progresu i mam nadzieję, że tutaj już uda mi się zdać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre Liceum jest na Oruni tzw."Melioratka" - ludzie którzy,tam nie chodzili mają bardzo negatywne zdanie na jej temat nie wiem dlaczego - całkowity bezsens TAKIE BEZPODSTAWNE WYDAWANIE OPINII NA TEMAT PLACÓWKI EDUKACYJNEJ TYLKO NA PODSTAWIE TEGO bo ktoś im coś powiedział lub koledzy lub koleżanki którzy,byli i są NADAL głąbami chodzili tam i sobie nie radzili z nauką więc wydali negatywną opinię i tak ta zła opinia poszła dalej.

Proponuję pójść tam na "DNI OTWARTE" pochodzić popytać co i jak.

Osobiście ukończyłam właśnie to liceum z bardzo dobrym wynikiem świadectwa maturalnego!

Szkoła przede wszystkim BAAAARDZO BAAARDZO CZYSTA! CO SIĘ CHWALI! NO W KOŃCU TO ZESPÓŁ SZKÓŁ INŻYNIERII I OCHRONY ŚRODOWISKA. :-)

Gorąco polecam!

Jako absolwentka powyższej szkoły bardzo miło wspominam spędzone tam lata!

Nauczyciele cisnął noooo! ale,w końcu po to chodzi się do szkoły aby zyskać wiedzę a nie wyjść ze szkoły po 3 latach jako "głupia gąska" która,chodziła tam tylko w celach towarzyskich!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nigdy nie należy sugerować się negatywami którzy,próbują Nam wmówić inni.

Zanim wybierzemy szkołę dla siebie sprawdźmy ją osobiście!

Ja jestem zadowolona,że właśnie tę szkołę kiedyś wybrałam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze warto sie zastanowic nad szkola ktora da Ci jakis fach odrazu, nie musi to byc zawodówka! ale technikum ,lo ekonomiczne czy inne takie j.w.
rozejrzyj sie jaki zawod bys chciala ewentualnie wykonywac od kosmetyczki przez pielegniarke po elektronike i wtedy dopytaj sie co trzeba "skonczyc" zeby to robic, zawodow jest wiele, a studia tez Ci nie dadza gotowej odpowiedzi, tylko wydluza stan zawieszenia bo moze sie okazac ze trafisz w 10 i bedzie ok, a jak nie to bedziesz wiedziala ze jednak tego juz nie chcesz wykonywac ;) a nie bedziesz gybac ze zawsze chcialam ale mi nie wyszlo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok da jej fach, ale nie da doświadczenia. Pracodawcy w 90 % patrzą na doświadczenie w pracy, a nie na to czy ma papierek czy też nie. W technikum będzie miała raptem 3 lub mniej miesięcy praktyk przez 4 lata, a to nie jest zbyt dużo.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Technikum (przynajmniej tam gdzie ja chodziłam, Technikum nr 7 w Oliwie) od 1. do 3. klasy jeden dzień praktyk po 6h plus zajęcia w wakacje.
Nie jest to dużo ale nie jest to też mało. Nie oczekujmy, że osoby które kończą średnią szkołę mają mieć 10 letnie doświadczenia.
Prawda jest taka, że coraz częściej pracodawcy chcą studenta do 26 r.ż. z 15 letnim stażem:> Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest to możliwe.
Lepiej mieć 3-12m-czne doświadczenie niż nie mieć go w ogóle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Liceum jest ogrom. Lepiej iść do jakiegoś lepszego bo jednak wydaje mi się, że jest lepszy start dzięki temu. Ja skończyłam w Progresie, dla dorosłych bo nie udało mi się zdać matury w innym. No ale skończyłam i mam się dobrze. Kończę właśnie studia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudio, nie ma dobrych liceów, do których łatwo się dostać. Napisz jakie 2 wybrałaś, a doradze ci 3. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej przekonać się samemu. Prawda jest taka, że nie liczy się tyko podejście nauczycieli ale i Twoja determinacja. Ja kończyłam LO w Akademii PCE i bardzo sobie to chwalę. Nie musiałam płacić, nauczyciele doceniali to, że chcę się uczyć, że chcę zdać maturę i pomagali mi w tym. Z pustego i Salomon nie naleje. Trzeba po prostu chcieć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dobrze powiedziane, rzuciłem plusa :)
Determinacja jest najważniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli ktoś planuje studia na politechnice lub generalnie na jakimś kierunku ścisłym to w moim przekonaniu powinien iść albo do I LO albo do CG przy Sztormowej 9 -> http://www.cg.gda.pl/rekrutacja.html
Z resztą w sieci jest dużo opinii na temat obu szkół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prywatne licea są dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko rozejrzeć się za sprawdzonymi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wątek stary, ktoś podbił ale aktualny. Też zaraz będziemy przed decyzją. Moje dziecko chodzi tam do podstawówki prywatnej GSP ale jest tam też liceum GLO i skłaniam się tam go zostawić. Podoba mi się szkoła, indywidualne podejście do każdego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni znajduje się Zespół Szkół Jezuitów im. Stanisława Kostki. Chodziłam tam do liceum i mogę wam polecić to miejsce. Jest to niepubliczne liceum, w którym stawiają na naukę, rozwój osobisty ucznia i przygotowanie go do matury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a dlaczego są takie słabe opinie na temat szkoły podstawowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powodzenia wszystkim w nauce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Peeling do skóry głowy (6 odpowiedzi)

hej zastanawiam się jaki peeling do skóry głowy możecie polecić

dobry adwokat od prawa rodzinnego (12 odpowiedzi)

nie chodzi o rozwód, a raczej dobro dzieci w rodzinie...sprawa bardzo pilna...i bardzo skomplikowana

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

do góry