Z punktu widzenia logiki nie potrzebujemy żadnego punktu odniesienia, żadnego porównania. Potrzebujemy wyłącznie dobrych ram teoretycznych jakich nam dostarcza teoria ewolucji i konsekwentne...
rozwiń
Z punktu widzenia logiki nie potrzebujemy żadnego punktu odniesienia, żadnego porównania. Potrzebujemy wyłącznie dobrych ram teoretycznych jakich nam dostarcza teoria ewolucji i konsekwentne badania nauk szczegółowych w tym społecznych odnoście wpływu ewolucji na kształt procesów społecznych. Tu korzystamy z koncepcji teorii przestrzeni społecznej i jej konkretnych wymiarów w postaci relacji społecznych. Analizujemy jak powstają w toku takich procesów rozmaite instytucje i jak te instytucje realizują podstawowe relacje społeczne.
Z takiej analizy wynika, że pewne modele społeczne są funkcjonalne a inne nie. Granicą funkcjonowania kultury i kultrowych instytujci jest państwa, konkretnie państwo narodowe, które może przybierać różne kształty, ale tylko ono może być środowiskiem rozwojowym.
Państwo federalne w Europie jest więć ideą utopijną, próbą zakompleksionych lewaków europejskich pragnących powtórzyć eksperyment z państwem federalnym w Ameryce, ukształtowanych w tamtejszych specyficznych warunkach. Pisałem, że to technicznie niewykonalne i analiza to potwierdza. Amerykanie mają w tej chwili poważne problemy polityczne z powodu niewydolności obecnej struktury liberalno-konsumpcjonistycznej, a co dopiero mówić o Europie i brukselskim molochu o cechach totalitarnych. Jak wynika z poprzednich akapitów, tylko państwo narodowe może zapewnić demokrację a Unia nie ma swego narodu europejskiego, więć widać,że to technicznie jest nie do wykonania. Koniec, kropka. To są decydujące argumenty ułożone w spójny wątek, oparty na modelu wygenerowanym przez ewolucję..
zobacz wątek
2 lata temu
~łowca absurdów