Widok

Kuchnia

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam. Właśnie wykańczamy mieszkanie i będziemy robić kuchnię. Czy możecie polecić firmę, która slidnie i niedrogo wykonuje kuchnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ikea ikea i jeszcze raz ikea.poswiec chwile,zasiadz do projektu i wymysl-jestem pewna ze bedziesz w stanie dopasowac cos dokladnie pod swoja kuchnie injej wymiary.ja chcialam na wymiar ale jak mi zaspiewalk po 20tys. 17 tys itd.to postanowialm wziac sprawy w swoje rece i wykomhinowac cos z ikea.architekci z ikei na miejscu dopasowuja meble pod Twoja kuchnie(np.nam zostawala przestrzen 18cm i cargo bylo za wysokie- pani architekt na miejscu zapropowala rozwiazania).montazysci z ikei naprawde potrafia uczynic cuda-to przyciac jakas szafke tu dodac listwe i jest super.za moja kuchnie z montazem zaplacilam 6500 a mam naprawde sporo szafek,cargo,szuflad itd...polecam!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
A dodam ze kuchnie robilismy ponad 3 lata temu i wszystko jestn odpukac ok.w klasie i wykonaniu nie ma roznicy miedzy meblami z firm na wymiar-a mamynporownanie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dotykałam tych kuchni z Ikea i ja bym się nie zdecyowała,jakośc woła o pomstę do nieba to nie kuchnia na lata .Pełno jest teraz studiów kuchennych popytaj ,idź na wycenę.Cena kuchni zależy od jakości materiałów ,gorsze materiały tańsza kuchnia.Ja mam robioną przez studio kuchenne i jestem bardzo zadowolona.Jest róznica i to badrdzo duża między kuchniami na wymiar od dobrego producenta a kuchni z Ikea,mam porównanie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kuchnie z Ikea też wbrew pozorom tanio nie wychodzą .No ale widzę ,że jakaś akcja promująca kuchnie z Ikea na forum się zaczyna sądząc po wpisie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cała kuchnia za 6,5 tys..Bez komentarza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mam kuchnie z castoramy i dobrze mi z tym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprawdź u http://factors.com.pl/solidne-fronty-kuchenne/ znajdziesz coś dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to możliwe, jak najbardziej. My kupiliśmy kuchnię z ikei za ok 8 tys., nie wliczając w to sprzętu AGD. Mamy naprawdę sporo szafek, do tego barek, szafkę narożną, 3 szafki wiszące. I faktycznie zgadzam się z Martą, że panowie od montażu to spece - wszystko składają w kilka godzin.
My mamy kuchnię od 5 lat, póki co żadnej usterki. Fakt, że kupowaliśmy jeszcze przed zmianą kolekcji, ale nie sądzę, żeby jakość jakoś bardzo teraz odbiegała od tego, co mieli 5 lat temu.
ps: nie jest to reklama!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bez sprzetu kuchennego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możliwe :D Tyle że taka kuchnia rozpadnie się po jakichś trzech latach,w najlepszym wypadku bedzie wyglądałam jjakpo powodzi, a nasze za "20tys." będę służyły 20 lat w nienaruszonym stanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy kuchnię robioną u stolarza na wymiar. Kilkanaście szafek stojących i wiszących (spora kuchnia) plus do tego blaty. Tylko uchwyty kupiliśmy sami i mąż je zamontował. Całość 4500 zł (stolarz wszystko montował). Służy nam ponad 7 lat. Nadal jest super, zero reklamacji czy czegokolwiek. Jesteśmy zadowoleni. Od tego kolesia teściowie mają szafy w 2 pokojach, a szwagierka też kuchnię i wszyscy od lat zadowoleni. Dobre wykonanie doświadczonego stolarza robi swoje, meble na lata. I wcale nie muszą być drogie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No fakt;glowna roznica to cena... w poprzednim mieszkaniu mielismy kuchnie z "remonowanej firmy wykonujacej kuchnie pod wymiar" i po 2 latach po "renomie"nie bylo sladu.Uprzedzam pytania:dobrej jakosci materialy,zawiasy itd.,malo szafek-calosc ponad 10tys.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja też mam meble kuchenne z ikea. Wymienialam 2lata temu, jak narazie spelnia swoją funkcję. Radzę tylko zainwestować w inne blaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

również mamy kuchnię ikea (łącznie 4,5m zabudowy góra i dół) bez blatu i sprzętów kuchennych wyszło nas ok 7tys. propozycja kilku "wykonawców" to 15tys w górę. Kuchnia w tej chwili ma 3 lata, nie zmieniło się nic jeśli chodzi o zawiasy, systemy domykania szuflad itd.
porównując to z innymi firmami które wykonywany nam w mieszkaniu szafy na wymiar to ikea nie ma konkurencji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja również mam kuchnie z Ikea, po 3 latach żadnych śladów użytkowania, jestem super zadowolona, mam na wysoki połysk i super się sprawdza a gotuje dużo i często. Bardzo praktyczna kuchnia. Koleżanka ma na wymiar bardo droga również lakierowana i zaczęła jej pękać powierzchnia. U mnie nic takiego się nie dzieje. Dla mnie tylko Ikea, choćbym nie wiem ile kasy miała, po prostu jest najlepsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Powtórzę się ,reklamą Ikea śmierdzi z daleka.Normalna osoba napisałaby,że jest ok i nie rozwodziła się nad zaletami kuchni ,która posaiada aż od 3 la.Dlaczgoż to jak kuchnie takie swietne,blaty blee.Każdy normalny producent kuchni i sprzedawca posiada w swojej ofercie blaty z różnego materiału do wyboru a tu blaty nie te.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Kuchnie takie świetne jak pozostałe meble marki Ikea?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi w planerze ikea wyszlo ok 17tys za same meble (dosc duza kuchnia). U stolarza zaplacilam 11tys plus 1300 za blaty z drewna egzotycznego. Kuchnia bialy polysk ze żłobionymi uchwytami. Jestem zadowolona na razie, korzystamy nieco ponad 2 lata i nic sie nie dzieje, moge polecic stolarza: p. Kądziela z Kosakowa. Polecilam juz 2 znajomym ktorym spodobala sie nasza kuchnia, zrobili swoje kuchnie tez u niego i rowniez sa zadowoleni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też uważam że Ikea nie jest wcale tania, jak robiłam kuchnię to u stolarza wyszło mi cenowo to samo ale szafki i szuflady z hamulcami i lepszej jakości, a w ikei zwykłe. Jedynie co to może jak się robi u jakiegoś stolarza to może się okazać problem po jakimś czasie z reklamacją, a Ikea jest:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

my mamy niedawno kupioną kuchnie z ikea. czy tansza - nie wiem, pewnie od zwyklego stolarza taniej; z super wypasionego studia duzo drożej. składaliśmy ja sami, zaoszczedzilismy sporo na montażu, a i tak trzeba było poprzeniosic instalacje, bo zmieniła mi się wizja po zrobieniu jej w planerze (okazało się że blatu roboczego bede miała bardzo mało i dopiero tam to zauważyłam). na plusy stolarza to wiadomo - na wymiar, przyjedzie, zmierzy, jak dobry zaproponuje alternatywny dla ew.głupich pomysłów, zrobi i zamontuje. na minusy:jak nie masz poleconego, a tylko takiego z pseudopoleceń z netu to możesz się nieźle naciąć (połowa opinii w necie pisana jest przez firmy lub zlecone przez nie), my mamy solidnego w wykonaniu stolarza, ale problem u niego z terminowością (z reszta u znajomych były tego samego typu problemu z ich wykonawcami). dobrego, terminowego i z sensownymi cenami (nie najtanszego, ale żeby ceny nie zwalił z nóg) nie znaliśmy, a nie chcielismy brać w ciemno, licząc że opinie internetowe się sprawdzą bądz też nie.
z ikea na minus - jak masz niewymiarową kuchnię to możesz mieć problem, nie wiem jak w wtedy z montazem; u nas po prostu szafka została docięta przez męza i zastosowane panele wykonczeniowe. minus kolejny: do wyboru tylko trochę frontów i blatów, standardowe na miejscu; takie na zamówienie chyba z 8tyg sie czeka.
plusy ikea - długa gwarancja, z opini znajomych nie ma z nią problemu; również agd ma dłuższa gwarancje niz standardowo. wszystkie zawiasy, prowadnice do szuflad z cichym domykaniem sa bluma (odkrylismy to podczas skladania kuchni, o tym nie widzielismy;))
transport umówiliśmy na kolejny dziś w przedziale czasowym i w tym czasie wniesiono wszystko do domu (pewnie z montazem maja podobnie); na miejscu w ikea sa stanowiska z doradcami kuchennymi - nam pani obejrzała wszystko co mieliśmy zaplanowane, każdą szafkę o kolei, zaproponowała kilka zmian kosmetycznych, pokazała niektóre rzeczy w sklepie jak wyglądają.
na chwile obecna jestesmy zadowoleni, a jak bedzie sie sprawować to zobaczymy po latach (na razie jest euforia, że wogóle mam kuchnie z działającymi wszystkimi sprzętami) :D
przy kupnie w ikea warto poczekać na jakąs promocję (mają kilka razy do roku) - my czekalismy na ta gdzie 10% wartości kuchni idzie na kartę ( w ten sposob mozna dostac do 2000tys), wiem ze tez jest jakas promocja od czasu do czasu na agd, szczególó nie znam, ale kolega tak kupował.
jeśli jednak wybierzesz opcję stolarz - popytaj znajomych, poproś ich o pokazanie kuchni, mechanizmó itd i dopiero wtedy zdecyduj to co bardziej Ci odpowiada.
powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja co prawda nie mam kuchńi z ikea ale dużo innych mebli. Nie narzekam a wręcz uwielbiam za design i prostotę :)

Jednak chętnie poznam konkretne nazwy firm, które robią na wymiar, dobrze i w dostępnych cenach, ponieważ kolory frontów ikea ńie do końca pasują do moich wyobrażeń. Robiłam kuchnię u stolarza i po 5 latach kuchnia się rozpada, o przygodach, które miały miejsce już na etapie jej montażu nawet nie wspomnę! I teraz po kilku latach mam tego efekty w postaci rozwalających się szafek... Takie samie przygody miałam z meblami do łazienki, gdzie Panowie nie potrafili wyciąć dziury na umywalkę ;)

Jeżeli więc możecie to zamiast narzekać na ikeę, podajcie konkretne namiary na firmy, które robiły Wam kuchnie i jesteście zadowoleni. To będzie zarówno dla autorki jak i dla mnie (korzystającej przy okazji ;) konkretna informacja.

I naprawdę darujcie sobie te uwagi o reklamie... ikea jej nie potrzebuje - tam są tłumy i zawsze będą bo konkurencji póki co nie mają. Nikt nie musi szukać wątków na forach zagrzebanych pod kategorią Rodzina j dziecko, żeby zachwalać ich produkty :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dodam jeszcze, że wśród moich znajomych są osoby, które mają kuchnie z ikea i takie, które mają od stolarza czy studia i zdania są podzielone. Jedne są bardzo zadowolone z ikei, inne mniej i tak samo w przypadku mebli innych niż ikea, jedna kumpela zapłaciła za same meble 17 tyś u stolarza i po roku widzi przebarwienia na frontach (białe meble). Jeśli chodzi o ikea to chyba rzeczywiście łatwiej jak kuchnia jest na tyle ustawna, że nie wymaga wielu dostosowań, docinek... ale moja poprzedniczka powyżej pisała, że z tym też dali radę, więc trudno jednoznacznie ocenić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja u zwykłego stolarza też chyba bym kuchni nie zrobiła tylko sprawdzonego producenta kuchni,studiu kuchennym gdzie masz gwarancje na meble ,zawiasy,hamulce,fronty szafek.Ja mam kuchnie od 9 lat i nic się z nią nie dzieje,pierwotna wersja była od włoskiego producenta,druga (kuchnia była powiększana )od polskiego i jestem zadowolona.Nigdy ne wykluczałam zakupu mebli ikea,design ok.i mi się podoba,nie ma tam przerostu formy nad treścią co widać w niektórych polskich markach, z jakością niestety gorzej ,szafka na buty,komoda się mi się rozpadła,sofa zapadła co na jedno wychodzi.Oglądałam kuchnie w Ikea ,dotykałami nie zaryzykowałabym ,wolałabym więcej zapłacić za lepszą jakość co by się później nie bawić w naprawy i reklamacje.No ale każdy ma inne wymagania co do kuchni i jakości,moi rodzice mają od zwykłego stolarza i są zadowoleni .Co kto lubi ,wolny wybór ja wychodzę z założenia ,że lepiej więcej raz zapłacić niż dwa razy płacić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nika a czy mogłabyś napisać u jakiego polskiego producenta robiłaś kuchnię z której jesteś zadowolona? :)
Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

serio wydaje Ci się, że ikea bawi się w reklamę kuchni na jakimś śmiesznym malutkim forum przez opłacanie piszących? chyba serio masz niewielkie pojęcie o tej firmie. To nie firma pana Zygmunta który ma sklepik na matarnii i chce, żeby kuchnie zamawiać u niego a nie u kolegi z Sierakowic. Marketing tej firmy wygląda "odrobinkę" inaczej :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Może i nie firma pana Zygmunta ale oferuję często produkty na poziomie firmy pana Zygmunta.Stop,obraziłam małe solidne firmy,niepotrzebnie.Zdradź w takim razie coś na temat marketingu tego giganta bo widzę ,że zorientowana jesteś w temacie.Biedactwo musi się realizować na tym"małym,śmiesznym forum ".Faktycznie coś takiego jak marketing szeptany nie istnieje no ale ja nie zorientowana a arkanach marketingu Wielkich Gigantów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

I jak zwykle najważniejsze jest, żeby sobie nawzajem "wygarnąć"... marketing firmy Ikea chyba nie jest przedmiotem tego wątku...
Poproszę więc jeszcze raz o namiary na firmy, które Waszym zdaniem stanowią konkurencję dla Ikea. Jeżeli z taką łatwością przychodzi Wam krytyka ich mebli to rozumiem, że sprawdziłyście, porównałyście i macie pewność, że można znaleźć na rynku coś lepszego - proszę więc o podanie nazwy konkretnej firmy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do mieszkanka, z 7 lat temu, sami dobieraliśmy elementy kuchni modułowej z brw. Do dziś wszystko w porządku. Oglądaliśmy w weekend obecne propozycje i teraz, do domu, też zdecydowaliśmy się na brw, tym razem ze sprzętem, którego oferta powiększyła się przez te kilka lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Próbowaliśmy robic w Ikei, ale projektowanie było lekko nieintuicyjne i ciezko było dopasować tak, aby wszystko było ładnie zabudowane. Koniec końców zrobiliśmy meble na wymiar i jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy usilnie wciskają Ci ikeę, ludzie świat istnieje poza wielkimi korporacjami, mój sąsiad niedawno urządzał swoje mieszkanie, odkrył sklep http://homlando.com/, jest to nowy sklep więc ceny nie są wygórowane, możesz znaleźć ciekawe inspiracje i ponadto jest darmowa dostawa do końca marca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nikt niczego nie wciska bo i jaki w tym nasz interes? Tylko jak sama widzisz jakoś konkretne przykłady "ńiekorporacyjnych" ofert się nie sypią... a ja bez złośliwości takiej właśnie opcji szukam. To co zaproponowałaś póki co dopiero pracuje nad ofertą mebli na wymiar a inaczej kuchni zrobić się w moim przypadku nie da ale dziękuję i proszę o więcej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej jest wybrać meble robione na zamówienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto w internecie jest także szukać pomysłów na aranżacje. Połaczenie pokoju do codziennego wypoczynku z miejscem, w którym wspólnie z rodziną spożywamy posiłki to wbrew pozorom świetnym pomysł. Pozwala on na zbudowanie jeszcze lepszych więzi rodzinnych. Kluczowe będzie dobranie odpowiednich mebli, tak by wnętrze było spójne i wprowadzało nas w zrelaskowany nastrój. Przeglądając blogi bardziej znanych projektantów można wywnioskować jedno, białe meble - https://meblekatmandu.pl/biale-meble są jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów. Możemy jest także komponować z innymi kolorami jeśli mamy takie życzenie. Inspiracji znajdziemy wiele także pozostaje zebrać odpowiadające nam pomysły i stworzyć wnętrze idealne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem najlepiej jest jednak zajrzeć do https://www.gero.pl/ . Znajdziecie tutaj wysokiej jakości sprzęty jak i wiele innych produktów, które wyróżniają się wysoką jakością i dobrą ceną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my sami remontujemy kuchnie, naprawd zbliza to do siebie pary, wiec moge ci polecic :) zonce wlasnie przyszly dzis jej wymarzone plytki z https://plytkizkamienia.pl/ i sie nimi zachwyca od 4 h, musze przyznac ze ladne i porzadne. jak sie zdecydujesz na takie rozwiazanie to polecam strone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli będziesz właśnie przechodzić do aranżacji kuchni to pamiętaj aby wybierać wysokiej jakości produkty jak baterie kuchenne. Miejscem w którym znajdziesz niezbędne urządzenia z branży techniki grzewczej i sanitarnej jest https://www.hurtowniainstalatora.pl/kuchnia/baterie/baterie-z-wyciagana-wylewka. Firma posiada w tym temacie bardzo bogate doświadczenie a jej rozbudowany asortyment sprawia że zaopatrzysz się w jednym miejscu bez zbędnego tracenia czasu na szukanie w rożnych miejscach. Ich celem jest kompleksowość, terminowość dostaw, wysoki poziom sprzedaży, a także budowa trwałych relacji z klientami. Dodatkowo dbają aby stale poszerzać asortyment o coraz to nowe produkty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najważniejsze by była wygodna. Kilka rozwiązań potrafi zmienić podejście do całości. Taki przykład dam. Większość montuje piekarniki pod blatem. Też tak robiliśmy. I zawsze wyciąganie nagrzanych produktów to było pewne wyzwanie i para w twarz :) Teraz zamontowaliśmy piekarnik gazowy Solgazu tak, że jak jest otwarty, to łatwo do niego sięgnąć. A pod spodem jest szuflada. Funkcjonalnie taki układ jest dużo bardziej praktyczny, a wizualnie też jest fajnie. Szczególnie jak ten SPG67 ciekawie wygląda. Prosto ale i nowocześnie, więc w taką koncepcję fajnie się wpisuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli macie twardą wodę to polecam zamówić zmiękczacz Water Technic, aby woda z kranu nie zostawiała osadu i kamienia. Remont kuchni to idealny moment na montaż takiego urządzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

do góry