Widok

Kupno mieszkania od dewelopera

Cześć, wiem że nie jest to do końca związane z tą grupą ale mam nadzieję, że jednak mi pomożecie
Pytanie odnośnie kupna mieszkania od dewelopera czym się kierowaliście, czy macie jakieś porady na co zwracać uwagę przed wyborem, o co pytać, czy uważacie ze mieszkania "narożne" są fajne do zamieszkania?
Czekam na jakiekolwiek informacje, z góry dziękuję ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybierałem mieszkanie według kryteriów w następującej kolejności:
1.Lokalizacja
2.Wielkość i układ mieszkania (żadnych skosów, pokoje prostokątne; przedpokój/korytarze stosunkowo niewielkie tj. ok. 10-15% powierzchni mieszkania; okno w aneksie kuchennym)
3.winda
4.Cena
5.Piętro (preferuję pietra wysokie, ale nie ostatnie)
6.Strona świata (preferuję wschód / południe)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uzupełnienie:
3.1 Garaż podziemny i pomieszczenie gospodarcze/komórka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie warto kupować teraz mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkanie zawsze warto kupić, oczywiście pod pewnymi warunkami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzić lokalizację, bo na makietach wszystko wygląda super, dookoła bloku drzewa. A blok wklejany jako tzw. plomba może sąsiadować np. z kamienicą do rozbiórki z nieciekawym towarzystwem. Warto też zobaczyć, czy nie jest przy samej linii wysokiego napięcia, bo wtedy białaczka gratis. I do odbioru brać fachowca. Praktycznie nie ma mieszkań bezusterkowych. Ale są deweloperzy, którzy odwalają fuszerki do kwadratu. Warto poczytać opinie na forach mieszkańców.

No i zwróć uwagę na opłaty: https://wygodnie.pl/porady/fundusz-remontowy Na przykład na to co zawiera w sobie fundusz remontowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (4 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

pokrycie dachu - dach. ceram. (27 odpowiedzi)

czy Ktoś z Was w ostatnim czasie korzystal z firm, usług dotyczących właśnie pokryć dachowych...

do góry