Widok

L4 w ciąży a prowizja od sprzedaży

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
Moja pensja składa się z podstawy oraz z prowizji od uzyskanej sprzedaży. Prowizja wypłacana jest z dwumiesiecznym opóźnieniem, tzn w styczniu dostałam prowizję za uzyskana sprzedaż w listopadzie. Od dzisiejszego dnia mam l4 i zastanawiam się czy przy wypłacie w lutym dostanę pełną prowizję za sprzedaż wypracowana w grudniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas w pracy koleżankom w ciąży wypłacono połowę oczekiwanej prowizji przez porodem - a drugą część (po realnym podliczeniu należnej prowizji) po powrocie z urlopu. Uznały, że to jest w miarę fair.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem powinna zostać wypłacona normalnie, po podliczeniu. Przecież to tylko zwolnienie lekarskie. W dodatku jeżeli od prowizji są odprowadzane składki to kwota zalicza się do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku (ważne przy macierzyńskim i chorobowym). Warto pamiętać, że do średniej wlicza się 12 miesięcy przed pójściem na zwolnienie i kwoty uzyskane w tych miesiącach - bez względu na to kiedy nastąpiła wypłata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zasiłek pielęgnacyjny na astmę oskrzelową?? (46 odpowiedzi)

Czy coś wiecie czy można dostać zasiłek pielęgnacyjny na dziecko lub dodatek (nie wiem jak to...

Prowadzenie ciąży Gdańsk (8 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, Szukam najlepszego specjalisty do prowadzenia ciąży w Gdańsku. Kogo polecacie?

Bladziutka 2 kreska, kiedy drugi test? Lekarz? (55 odpowiedzi)

Witajcie, dziś rano zrobiłam test (dzień przed przewidywanym okresem) i wyszła bladziutka...

do góry