W kwietniu 2019 miałem wykonywany zabieg LASEK, po dłuższym zastanowieniu, czy chcę dłużej wracać do sił ale mieć komfort podczas sportu i ewentualne zabiegu (LASEK) czy widzieć super w miarę szybko ale potencjalnie bardziej inwazyjny zabieg i możliwe komplikacje podczas sportu (LASIK). Wybrałem pierwszą opcję. Czas oczekiwania na miejsce to ok. miesiąc, badanie wstępne rzeczowe i otrzymałem do wyboru dwie metody, razem z wyjaśnieniem i opisem. Sam zabieg bezbolesny, w znieczuleniu miejscowym, natomiast po zabiegu bardzo ale to bardzo wzrosła wrażliwość na światło. Pierwsze 3 dni to siedzenie po ciemku, spora poprawa widzenia od razu po zabiegu. Tydzień w soczewkach opatrunkowych nie jest łatwy, ale do zniesienia. Potem po ich zdjęciu i kontroli trochę gorsze widzenie - gojenie się rogówki bez soczewki, lekko podwójne widzenie, ale to efekt gojenia i przystosowania do nowego widzenia, to trwało ok. 1.5 miesiąca. Po 2 miesiącach od zabiegu mam idealne, ostre widzenie. Dużo zależy od wrażliwości poszczególnych osób. Trzeba być cierpliwym i dobrej myśli :) bez stresu