Widok

ŁÓŻECZKO DLA DWULATKA-jaki wymiar?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam
Jaki wymiar łóżeczka będzie najlepszy dla dwuletniego dziecka czy 140x70 czy może większe 160x80 a może jeszcze większe?
a jakie wy macie łóżeczka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój ma 20 miesięcy i ma 140x70 i jest fajne ale jak chcesz na dłużej to bierz 160x80 raczej większego bym nie brała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy 160 na 75 jakos tak na pewno bym nie kupla 140 bo to szkoda kasy chyba ze masz juz takie z lozeczka co mozna przerobic inaczej na pewno nie. takie 160 na dluzej posluzy po prostu albo sa te z ikea rosnace co mozna rozkladac ale mi sie nie podobaja do konca dlatego mamy 160.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do jakiego wieku posłuży mi 140x70?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też stoję przed dylematem jaki rozmiar. Byłam prawie zdecydowana na 160x80, ale po zasięgnięciu jeszcze kilku opinii u znajomych okazało się że wielu z nich zakupiło od razu duże łózka, na długość 200 cm (z tym że z barierką ochronną). No i sama też się zaczęłam zastanawiać...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy lozeczko ktore sie rozciaga, rosnie z dzieckiem:) mamy narazie na 140 rozlozone i mysle ze jeszcze dlugo dlugo tak zostanie. Pozniej mozna je rozlzyc na 160 i w nastepnej kolejnosci na 2m
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślałam raczej o mniejszym ponieważ chciałam postawić je do sypialni żeby synek spał jeszcze z nami nie chce mi się biegać do drugiego pokoju jak w nocy się obudzi a jeszcze się budzi, u niego w pokoju mam wielkie łóżko rogówka rozkładana i mogłabym go od razu przenieść ze spaniem do pokoju ale z lenistwa chcę kupić to mniejsze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jeszcze napiszcie w jakim wieku wasze dzieci zaczęły same w swoim pokoju spać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza 2 latka ma takei rozciagane lozko teraz ma dl 135, potem 160 a potem 200 szerokosc 90
i przeszla z tego szczebelkowego na to wieksze jak miala 1 rok i 10 mcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj od 8msca zycia spi w swoim pokoju od 2tyg na nowym lozku a ma dwa lata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ala ma prawie 1,5 roczku. W swoim pokoju śpi od czasu jak skończyła 6 miesięcy, a po Nowym Roku planuję zmianę z łóżeczka na większe łóżko.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja śpi sama od urodzenia, z tym że ja przez pierwszy miesiąc spałam z nią w pokoju, bo ma tam jeszcze kanapę, ale od tego czasu już śpi zupełnie sama.
W przyszłym tygodniu kupujemy łóżeczko 160 x 75, a do tego pościel już taką normalną na długość 200 cm.
Ja się zdecydowałam na średnie łóżeczko ze względu na drugie dziecko, będziemy musieli niedługo mieć w tym pokoju z powrotem łóżeczko dziecięce, więc nie chciałam sobie aż tak zastawić. A jak drugie dziecko podrośnie to kupię takie z wyciąganym drugim łóżkiem po prostu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że 180x80 też by wystarczyło praktycznie do szkoły średniej, przynajmniej dla dziewczynki a takie są na pewno tańsze od 200 cm tu możesz też poczytać http://makajo.pl/2017/05/jakie-lozko-mlodziezowe-wybrac/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można wybrać 140 cm lub 160 cm wystarczy na kilka następnych lat. Można zajrzeć na stronę https://artbo.pl gdzie jest duży wybór takich łóżek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

sprawdz na sprzedam tam jest ogłoszenie niedrogie łozeczka z ikei -rosnące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My własnie mamy takie łóżko sosnowe z Ikea, te rosnące z barierką sciąganą sa moim zdaniem najlepsze. Do tego solidny materac i łóżko super. My dokupowalismy materac niedawno, tu macie dobre nawet dla małych alergików http://materacyk.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas synek po skończeniu 2 lat dostał łóżko 160 cm z barierkami. Spał w nim 3 lata, bo potem i młodszy skończył 2 lata i wstawiliśmy im piętrowe dł. 190 cm, śpią w nim 2,5 roku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdybyscie dobrego materac szukali dla dzieciaka polecam Fiki Miki. Super materac od nich teraz kupilismy synkowi, już z tych większych Odeo +. Polecam mega wygoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

do góry