Widok

Laktator - używałyście? przydaje się?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy to zbędny gadżet czy się przydaje? Jakiej firmy używałyście i czym się kierować przy zakupie? Kupowałyście używany czy nowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jestem zainteresowana tematem więc się podłączam pod pytania koleżanki;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na początek kupiłam "na wszelki wypadek" ręczny laktator Avent. Po porodzie okazało się, że u nas bez tego sprzętu ani rusz. Ja miałam problem z dłońmi, ręczne "pompowanie" mnie dobijało, pokarmu miałam jak na lekarstwo... Nie było możliwości karmienia piersią.

Uparłam się, kupiłam używaną Medelę Mini Electric, z czasem rozbudziłam laktację na tyle, że jako większy niemowlak mój Dzieć dostawał trzy mleczne posiłki dziennie z mojego pokarmu. (wcześniej był karmiony mieszanie)
Po jakimś czasie padł silniczek i kupiłam nowy, taki sam laktator.

Ściągałam pokarm 13 m-cy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie się przydał
miałam dwa - ręczny Aventu i elektryczny Medela mini, oba dostałam w spadku po koleżankach które już nie potrzebowały
korzystałam z Aventu kilka miesięcy - przy rozbujaniu laktacji, przy nawale, odciągałam przed każdym karmieniem po 20-30 ml kiedy stwierdzono u mojej córci nietolerancję laktozy i robiłam zapasy na czas powrotu do pracy
osobiście polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie się przydał i to bardzo. Miałam ręczny Avent.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam też ręczny avent i się sprawdził, szybko i bez problemu się odciągało i to w normalnej siedzącej pozycji :) no i mogłam zostawić małego z mężem, a on karmił pod moją nieobecność butelką. a to co osobiście najbardziej mnie urzekło, to nakładka masująca, często okazywała się pomocna jak miałam bardzo obolałe twarde piersi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy pierwszej córce miałam laktator ręczny Aventa, potem kupiłam używaną Medelę Mini Electirc. Obydwa laktatory były w ciągłej eksploatacji ;) Więc przydały się w 100%

przy drugiej również zakupiłam Avent, ale w ogóle nie używałam go i sprzedałam po 5 mies. bo młoda nie tolerowała żadnej butli ani smoka, chciała tylko pierś. więc ściąganie mleka byłoby bezensowne bo i tak nie miałabym jak jej go dać.

upatrz sobie jakiś laktator, pokaż mężowi i jak pojawi się maluszek to zadecydujesz czy jest ci potrzebny :) zawsze mąż może ci go kupić i przywieźć do szpitala :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym się wstrzymała z zakupem,bo nie wiadomo czy się przyda. Gdyby był potrzebny do rozbudzania laktacji to zdecydowanie elektryczny albo chociaż ten mini elektryk,bo na ręcznym się wykonczysz.
Jeśli będzie potrzebny w szpitalu to dostajesz od nich swoją sterylna końcówkę i uzywasz ich elektrycznego laktatora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez bym się wstrzymała.
Ja mam avent ręczny i medele mini electric (w spadku po siostrze, kupiłam sobie tylko końcówki i części wymienne dostępne)
Medeli nie uzyłam ani razu, a avent kilka razy pod prysznicem w czasie nawału, ale bez też bym się obyła.

Wg mnie najlepiej kupić jak będzie potrzebny zamiast "na wszelki wypadek". wczesniej na pewno warto zrobic rozeznanie i wybrac model zeby potem meza wyslac po to co trzeba :)

A jeśli chodzi o nowy/używany to kwestia indywidualna - ja akurat jestem z tych "obrzydliwych" - od obcego bym nie kupiła ;)
A jeśli chodzi o awaryjność, to chyba są to wytrzymale sprzęty, więc pod tym kątem można się skusić na używany.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama miałam ręczny laktator Medeli, który dostałam od siostry. Nie przydał mi się ani razu, bo prowadziłam sobie z karmieniem bez większych problemów. Karmiłam małą przez 17 m-cy, przy nawale i zatkaniu kanalikow mała sama dobie radziła z wyciąganiem mleka.
Z kolei siostra miała mało pokarmu, jej synek nie chciał pić z piersi i pomógł jej tylko laktator elektryczny pożyczony ze szpitala.
Czyli w obu przypadkach na nic się nie przydał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, że laktator się przydaje. Wielu jednak rodziców ma problem z wyborem odpowiedniego modelu. Nie ma się co dziwić, jeśli to pierwsze dziecko. Trzeba bowiem tutaj https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i-dziecko/jaki-laktator-wybrac.html sobie zerknąć i poczytać. Jest tam bowiem ciekawy artykuł na ten ten temat, który wiele wyjaśnia i pomaga podjąć decyzję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak najbardziej używałam elektryczny i jestem bardzo zadowolona. Laktator z większością rzeczy dla dziecka kupiłam tu https://www.onoplus.pl/pl/c/Dziecko/1213
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

do góry