Widok

Laserowa korekcja wzroku

Czy któraś z was miała robioną laserową korekcję wzroku? Wiem na czym ten zabieg polega, dlatego chciałabym dowiedzieć się o odczuciach podczas i po zabiegu. Gdzie są robione i w jakiej cenie. Jestem krótkowidzem i mam astygnatyzm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem ze robia w swissmedzie koszt ponad 2 tys,mozesz w internecie poszukac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, i tam właśnie myślę żeby zrobić zabieg, ale chiałabym wiedzieć jakie odczcia są w trakcie i po zabiegu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej.moj chlopak mial taka korekcje jakos ponad rok temu...
robil w Gdansku nad Motlawa...to jest nowy wzrok...
ogolnie zabieg trwal jakies 20min...potem przez 1-2tyg odpoczywasz od [pracy itd...
mowil, ze w czasie zabiegu...dziwne uczucia...np:przemywanie oka albo zapach spalonej skory czy wlosow w czasie juz dzialania lasera..ale oglnie przezyl to:)
po zabiegu co zauwazalne to szybko mu sie oczy mecza...bola,wysychaja...nie moze zbyt dlugo tv ogladac albo uzywac komputera...
ale ogolnie widzi lepiej:) robil badania no i poprawa jest...wiec tak jak powinno byc...
a koszt to bylo ok 2,5tys za oko...i koszt pierwszej wizyty,a te nastepne sa w cenie..to tyle.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ivo - dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój znajomy miał tą operację jakieś 2 dni temu, nie wiem jakie odczucia mu towarzyszyły, ale następnego dnia po zabiegu mógł już prowadzić samochód, a miał poważną wadę +7, a teraz ma 0. Także całkowicie wyleczone oczy. Zapłacił 4.880 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiście nie każdy może mieć taki zabieg i nie każdemu się udaje, to też trzeba brać pod uwagę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam laserowa korekcje w swissmedzie. Robilam tylko jedno oko i mialam niewielka wade. Zabieg sie udał i wszystko dobrze widze. Nie mialam tez zadnych efektow ubocznych, nic mnie ne bolało.
Jezeli mam polecic to w 100% tylko tam ale..
zawsze jest jakies ale, sam zabieg chociaz zupelnie bezpolesny to jednak człowiek jest przytomny. ja bardzo sie denerwowalam i bylo to dziwne uczucie - ciezko to opisac, ale po tym zabiegu powiedzialam, ze gdybym miala tez robic drugie oko to chyba bym sie nei zdecydowala.
Chociaz przede mna i po mnie byly tez zabiegi i te osoby nie czuly zadnego dyskomfortu - były zadowolone w 100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od małego chodzę do różnych okulistów, a badania miałam już robione chyba wszystkie możliwe, więc dyskomfort odpada.
Ale natchnęłyście mnie na operację. Zawsze o niej myślałam, ale nie byłam pewna czy przy mojej wadzie wyzeruje mi się licznik...

http://www.aleksanderdzoga.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam korekcję z -11. Ogólnie przy wysokiej wadzie polecam, bo rezultat jest na pewno na plus. Ale powiększył mi się astygmatyzm i mam efekty uboczne zabiegu - spadek kontrastu widzenia i "efekt halo" wokół lamp co nie pozwala mi prowadzić auta po zmroku oraz tzw 'efekt ghost". http://www.usaeyes.org/lasik/faq/lasik-ghosting.htm Na polskich stronach nie ma informacji o ryzyku i efektach ubocznych, a one występują. http://www.lasikcomplications.com/simulations.htm Noszę nadal okulary korygujące astygmatyzm. Ale jesli masz dużą wadę to mogę polecić, bo gdybym ponownie miała robić to podjęłabym tę sama decyzję. Tylko może nie w "Nowym Wzroku", bo jak przychodziłam z problemami "po" to czułam się jak intruz :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja już dawno chciałem sobie zrobić laserową korekcję, ale zawsze są jakieś inne priorytety jeśli chodzi o wydatki. Trochę tego czytałem i chyba też zdecydowałbym się na swissmed. Czytałem, że tam są zniżki na kartę Benefit, którą posiadam.

Myślę, że osoby, które noszą soczewski tak jak ja i to od ponad 10 lat łatwiej będą znosić zabieg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam zabie 5 lat temu, z -7,5 prawie na zero, pożegnałam soczewki, mam nadzieję że na zawsze. Oboje oczu na raz. Wyliczyłam, że po 6 latach koszt się redukuje z kupowaniem soczewek, płynów, okularów, itp. A komfort- bezcenny. Ale fakt, w nocy nei mogę prowadzić samochodu- efekt halo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zabieg mialam robiony pół roku temu i jestem z efektów zadowolona:)
sam zabieg nie trwał długo i był bezbolesny:) jedyne co mnie przerażało to mój stres:) po zabiegu przez jakiś czas troszkę piekły oczy ale to chyba tak sie zdaża... potem juz było coraz lepiej:) miałam wade -3 na jedno i
- 2.5 na drugie. teraz mam super wzrok od Nowego Wzroku:) czy w dzień czy w nocy:) pozdrawiam i polecam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem tydzień po zabiegu - LASIK w Gdańsku własnie. Nie było się czego bać - wszystko było tak jak się spodziewałam (po godzinach spędzonych na forach internetowych jest się przygotowanym na każdą ewentualność).
Polecam Nowy Wzrok i dr. Staniewicza, który się mną zajmował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rozmawialam z moja okulistka i odradzala mi zabieg. powiedziala ze to tylko zastepuje okulary a nie leczy czyli ze nadal bede slepa :) nie zawsze tez sie udaje do konca osiagnac efekt ten co widzisz jest w okularach. powiedziala ze trzeba to powtarzac po ilus tam latach i ze skutkiem ubocznym tego zabiegu moze byc tak zwana kurza slepota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może się tak zdarzyć, że oko się po prostu nie kwalifikuje do zabiegu i wtedy mógłby on nawet zaszkodzić. Ale to wiadomo dopiero po badaniach kwalifikacyjnych - kluczową sprawą jest stan i grubość rogówki - jeśli jest ok - czyli jest na czym "pracować" to nie ma się czym martwić.
Polecam udać się do centrum okulistycznego które się laserową korekcją zajmuje (ja się korygowałam w Nowym Wzroku) - tam odpowiedzą na wszystkie pytania - bez namawiania - bo oni nie podejmują ryzyka jeśli zabieg może komukolwiek zaszkodzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka miała robiony taki zabieg w Krakowie i zapłaciła 2200 zł. Początkowo widziała troszkę przez mgłę ale po niecałej godzinie wszystko wróciło do normy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może macie jakieś opinie o ArtLide na Obrońców Wybrzeża???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam, bdb klinika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam tam zabieg miesiąc temu,wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co słyszałam, to jest ryzyko, że operacja nic nie zmieni, ale trzeba próbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podłączę się pod pytanie. Od kilku lat mam zgodę okulisty na taki zabieg (wada -4.5 utrzymuje się już 20 lat) i lekarz radzi, że po zabiegu będzie wygodniej (nie trzeba będzie nosić okularów), ale jednak się obawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba najlepiej byłoby spytać się lekarza jak to wygląda, no i skąd pomysł na laserową korekcję? Byłaś u lekarza? Masz zalecenie? Taki zabieg tani nie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz wszyscy wytężają swój wzrok korzystając z jakichkolwiek urządzeń elektronicznych - w pracy komputer, po pracy telefon - to ma ogromny wpływ na wzrok. Jeśli ktoś już nabawił się wad wzroku, to warto to skorygować laserem. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż noszenie okularów do końca życia. Taki zabieg wykonują np. w Medicare w Warszawie - https://medicare.med.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja specjalnie do Szczecina jechałam do Optegry. Tam miałam laserową korekcję metodą Lentivu. Zdecydowałam się na tę metodę, ze względu na jej małą inwazyjność i mój astygmatyzm, który na szczęście w jej przypadku nie stanowił przeciwskazań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pojechałem do Wrocławia wykonać korekcję wzroku laserem do ośrodka okulistyki Spektrum. Polecił mi go mój brat, który tam mieszka. Nie żałuję decyzji i czasu na dojazd. Świetnie wykonali zabieg, widzę doskonale. Polecam ten ośrodek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko w Libermedic.
Libermedic to klinika okulistyczna, która zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro pacjenta. Usługi świadczone w tej klinice są bardzo profesjonalne, a personel jest wyjątkowo zaangażowany w pomoc pacjentom. Polecam tę klinikę każdemu, kto potrzebuje kompleksowej pomocy w zakresie chorób oczu.
https://libermedic.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę https://terazwsieci.pl , na której znajdziecie portal o tematyce mody damskiej, lifstylu i aranżacji wnętrz. Jeżeli jesteście zainteresowani tym tematem, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Samodzielna nauka języka angielskiego - rady :) (149 odpowiedzi)

Hej :) Postanowiłam zacząć uczyć się języka angielskiego. Niestety finanse nie pozwalają na...

nie chce mi sie pracować.... (42 odpowiedzi)

Mam dobrą pracę. Dobrze płatną jak na polskie warunki, atmosfera jest całkiem przyjazna,...

Sąsiad z góry immisja (6 odpowiedzi)

Witam Mam pytanie co zrobić z hałasującym sąsiadem z góry? Niejednokrotnie wzywana policja jednak...

do góry