Widok

Lekcja historii na żywo

Mamy oto do czynienia ze zjawiskiem bezprecedensowym - szambo, dotychczas rozumiane w sensie metaforycznym, moralnym, zlało się z szambem jak najbardziej dosłownym, fizycznym.Wylało się, zlało się i płynie, płynie też w jakby z góry wyznaczonym kierunku i fizycznie i metaforycznie zmierza w kierunku Gdańska, by tam się połączyć z szambem lokalnym. Wydarzenie niezwykle symboliczne. Jaki zadziwiający zbieg okoliczności - Historia pisze lekcję historii na żywo.

Ciekawi mnie w tej sytuacji reakcja mieszkańców Gdańska. Czy ta symbolika dotrze do nich ? Czy zwycięży zacietrzewienie, dla którego żaden obciach nie ma granic, bo dokonał się rozpad umysłu, czy poczucie realizmu i odpowiedzialności ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wojsko zbudowało most i ścieki popłyną do oczyszczalni. To przysporzy PiSowi sympatii w północnej i centralnej Polsce. Prezes Kaczyński powiedział że Polacy powinni zarabiać minimum 3 a potem nawet 4 tysiące. Opozycja krzyczy, że to skandal bo mają zarabiać 2200. Opozycja dała się wpuścić w kanał jak dzieci. Jeśli służby specjalne nie wykreuja jakiejś afery na miarę większa niż Watergate, to PiS powinno mieć 50 procent. Przeplywy są już tylko między KO a SLD. Mogą się zrównać i dostać po 15-18 procent.
Kto dba o własną d*pe, ten powinien układać sobie dobre stosunki i sympatykami i politykami PiS. Opór jest daremny. Tak jak Trzaskowski się poddał i nie torpedowal mostu pontonowego, tak Dulkiewicz powinna współpracować przy muzeum Westerplatte. Krynica Morska i okoliczne samorządy powinny zaś działać przy przekopie Mierzei. Greenpeace Polska nie broni przyrody tylko interesów niemieckich. Dlatego zlekcewazylo wyciek ścieków. Nie wolno im uderzać w polityka PO Trzaskowskiego, bo PO to reprezentanci stronnictwa niemieckiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

> Opozycja dała się wpuścić w kanał jak dzieci.

Bo to durnie są. Poszli tęczową ścieżką, wiedząc, że konserwatywnym Polakom (nie tylko wyborcom PiS-u ale i części własnego elektoratu) to się nie spodoba. Rozkręcili N g*wnoburz w tematach, które niezbyt przeciętnego Kowalskiego interesują (vide Air Kuchciński czy brudne rozgrywki w nielubianym powszechnie środowisku prawniczym). Ich natłokiem immunizowali społeczeństwo na bomby, które okazały się zmokniętymi kapiszonami i teraz faktycznie coś porównywalne z Watergate może być mało. Z każdą pierdółą lecieli na skargę do organów unijnych.
Reasumując: zrobili wszystko, aby PiS wygrał najbliższe wybory miażdżącą przewagą.
Bezradność lalusia Trzaskowskiego tylko dopełniła obrazu konduity opozycji fatalnej.
Żal, bo Polsce potrzebna jest porządna opozycja, żeby trzepać Pisiorów po łapach, kiedy się należy. Ale póki co, nie widać na nia szans.
Środowisko PO, PSL czy SLD jest już totalnie wypalone. Kukiz się zatracił a Konfederacja czy Skuteczni jeszcze nie dojrzeli do tego, aby społeczeństwo obdarzyło ich zaufaniem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wysmażyłeś sążnisty tekst, który należałoby skrócić do krótszej i istotniejszej konstatacji:

Ludzie bez zasad nie nadają się do żadnej służby publicznej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Bo to durnie są"

A kim jest samotny, 60paro letni alkoholik bez rodziny,vdorobku zawodowego, z zerowym stanem posiadania?
Ach, zapomnialem o wartosciowej 30letniej bmce. Choc tysiak to nie stan posiadania tylko koszt jedej imprezy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żyjmy tak, żeby po naszej śmierci nawet grabarz płakał
Mark Twain

Z dedykacją dla łowcy pasztetowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli interesujecie się historią Słowian to polecam Słowiański Sklep gdzie możecie zamówić ciekawą literaturę na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Emerytura -Ale chce być komuś potrzebny (3 odpowiedzi)

Jestem na szybszej emeryturze .Mam hobby ,zainteresowania nie nudzę się .Pracowałem w jednym...

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2263 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

PRACA NA INFOLINI (10 odpowiedzi)

Szukam pracy na infolini sprzedażowej w Trójmiescie. ( oprucz TEPSY I TRANSCOMU ). Czy ktos...

do góry