Widok

Likwidacja składek ZUS - na czym polega trik.

Oszustwo polega na zamianie instytucji "składki" na instytucję "podatek"
Jest sobie ZUS, jest indywidualne konto składkowe i jest gwarancja wypłaty indywidualnego świadczenia. Klient może żądać jakby zwrotu swojej składki w postaci np. świadczenia emerytalnego.

Jeśli zamienimy składkę na podatek to dowiemy się brutalnie że podatek jest zgodnie z definicją : art. 6 Ordynacji Podatkowej z dnia 29 sierpnia 1997 r., z późn. zm. (Dz. U. 1997 t., nr 137, poz. 926):

podatkiem jest publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu lub gminy, wynikające z ustawy podatkowej.

I myk polega na słowie bezzwrotne.

Moim zdaniem t o jest likwidacja emerytur i innych świadczeń, w białych rękawiczkach.
Urząd skarbowy będzie z nas ściągał składki żeby za 30 lat powiedzieć że było to świadczenie bezzwrotne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale przecież ZUS i tak nie ma środków. Bieżące wypłaty pokrywa z bieżących wpływów - od ludzi i od Skarbu Państwa. Więc w istocie nic się nie zmienia. Składki w ZUS to kwoty napisane na papierku, i tyle. Nawet sądy się wypowiadały w temacie wskazując, że wpłacone do ZUS składki nie są własnością wpłacającego, a ZUSu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dotąd dług ZUS-u był po prostu rolowany na kolejne pokolenia. Ale toczona "kulka" zaczęła niepokojąco pęcznieć.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2006 r otworzył puszkę Pandory. Skoro emerytura jest PRZYWILEJEM a NIE PRAWEM, które się należy jak psu buda, można przy niej dowolnie majstrować.
No i rząd PłOmiennych Miłośników Narodu tego dokonał, zmieniając wiek emerytalny, rozpiżając kasę z Funduszu Rezerwy Demograficznej oraz z OFE.
Lemingi podkuliły ogon. Zatem droga stoi otwarta, żeby np. podnieść wiek emerytalny do 100 lat. Kto zabroni? Oczywiście stopniowo, żeby żaba nie wyskoczyła.
Obecny system jest idiotyczny. Likwidując ZUS i przenosząc obciążenie bezpośrednio na skarb państwa, robimy malutki kroczek w dobrą stronę. Potem, za nieco mądrzejszych (może tacy się nam kiedyś trafią) rządów można zrobić kroki kolejne.
Ale likwidacja ZUS, to KONIECZNOŚĆ. Armia darmozjadów za darmo nie "pracuje"!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Ale likwidacja ZUS..."

Jeżeli gdziekolwiek była mowa o likwidacji ZUS to musiałem to przegapić. Premier obiecywała likwidację składek na ZUS nie samego ZUS-u. Ja zrozumiałem to tak że ZUS jako instytucja zostanie, będzie tylko inaczej finansowany. A jeżeli jakimś cudem zostałby jednak zlikwidowany to ponieważ natura nie znosi próżni w jego miejsce powołano by podobny twór działający na dotychczasowych zasadach (czyt. przepieprzający kasę przyszłych emerytów) i zatrudniający tą samą armię darmozjadów.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To, co Premierzyca obiecywała jest dla mnie równie znaczące, co obiecanki wyborcze kandydata na Prezesa Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Pocztowych ;)

Likwidację ZUS-u dałoby się (przy odrobinie dobrej woli) przeprowadzić w ramach istniejącego systemu gospodarczego.
Emerytury przerzucić na Urzędy Skarbowe, zasiłki i renty na NFZ. Podnieść znacząco emeryturę minimalną, dodrukowując pieniądz, tym samym pozwalając na wzrost inflacji do poziomu przynajmniej 8-10%. Wprowadzić coroczną rewaloryzację kwotową, co (przy inflacji) w kilka lat spłaszczyłoby zasiłki emerytalne. A przede wszystkim: do obsługi takiego systemu wystarczyłby Excel a nie program informatyczny za dziesiątki Mzł i armia darmozjadów :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hmm, może to odrobinę rozjaśni, chociaż jest to najmniej konkretny wywiad z obecnym Ministrem Finansów jaki zdarzyło mi się czytać:
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-szczurek-likwidacja-skladek-to-nie-bajka-podpisuje-sie-pod-p,nId,1884769

@ sadyl, Cross:
Przestańcie proszę pisać o "armii darmozjadów". Rozumiem, że nie pałacie miłością do ZUS-u, ale to nie powód żeby wypowiadać się w ten sposób o jego pracownikach. Co chcecie w ten sposób osiągnąć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pracownik ZUS może być doskonałym pracownikiem i świetnym człowiekiem, co nie zmienia faktu, że jest darmozjadem. Nie wytwarza PKB a jedynie go konsumuje. Jak każdy inny urzędnik zresztą. Im mniej urzędników tym mniejsze wydatki państwa na ich utrzymanie czyli niższe podatki czyli każdemu z obywateli zostaje trochę grosza więcej.

Poniatno?
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko znajdź jeszcze w ZUS-ie urzędników :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie nomenklatura jest ważna. Urzędnikiem jest każdy, kto zajmuje się przerzucaniem najzupełniej zbędnych stert papierów czy stemplowaniem bzdurnych zaświadczeń. TO nie wina pracowników ZUS tylko baranów na Wiejskiej oczywiście, którzy durne przepisy wymyślają.
Im prostsze przepisy tym mniej skomplikowana infrastruktura informatyczna do ich obsługi jest potrzebna i mniej rąk do przerzucania papierów i przystawiania stempli. Czyli mniej kasy z budżetu na samo utrzymanie biurokratycznej machiny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No ok ;) Tyle, że słowo mimo wszystko ma negatywny wydźwięk. O ile jeszcze definicję można różnie zinterpretować, to synonimy raczej nie pozostawiają wątpliwości ;)
http://sjp.pwn.pl/szukaj/darmozjad.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bosch... co za debil z tego MinFina - grzebać przy PIT'cie, zamiast go całkiem zlikwidować (z całą masą innych, zupelnie zbędnych podatków).
Opodatkowana powinna być KONSUMPCJA a nie DOCHODY!
Czyli praktycznie cały dochód SKarbu Państwa (poza dochodem z np. eksploatacji kopalin) powinien pochodzić z JEDNOLITEGO podatku VAT!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Pracownik ZUS może być doskonałym pracownikiem i świetnym człowiekiem, co nie zmienia faktu, że jest darmozjadem. Nie wytwarza PKB a jedynie go konsumuje."

Lepiej bym tego nie ujął.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam ino taką uwagę, że to nie ekipa z Wiejskiej, a rząd jest winien istniejącemu stanowi rzeczy.
Skoro członkowie rządu mogą być jednocześnie posłami (narusza to zasadę rozdziału władzy wykonawczej od ustawodawczej) to w istocie rząd narzuca sejmowi sposób postępowania. Stąd tzw większość parlamentarna i tzw dyscyplina partyjna. W efekcie nie przedstawiciele narodu, ale poplecznicy rządu uchwalają ustawy i ustalają zasady funkcjonowania, między innymi instytucji państwowych.
ZUS nigdy nie reprezentował ludzi, nie robi tego i robił nie będzie. ZUS jest jedynie maszynką do kreowania ruchu pieniądza i uszczuplania jego masy na obsługę kosztów tego ruchu.
Zaś rząd ma swoje interesy, co słychać na pewnych taśmach.
Zainteresujcie się demokracją bezpośrednią. Obok dyktatury to obecnie jedyny sposób na pozbycie się demokratycznego tałatajstwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ sadyl:
Czytałam kilka wywiadów z Ministrem Finansów. We wszystkich powtarzały się wątki upraszczania i uszczelniania systemu podatkowego. Uszczelniania głównie w kontekście VAT, bo tam jest największy problem ze ściągalnością. Plus unikanie opodatkowania CIT przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego. Dopóki się z tym nie uporają, nie ma co liczyć na rewolucję. A dobrze póki co nie jest:
http://wpolityce.pl/gospodarka/257182-70-mld-zl-luki-podatkowej-slabe-wplywy-z-vat-i-cit-polski-fiskus-nie-radzi-sobie-ze-sciaganiem-podatkow-od-zagranicznych-firm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przecież wyraźnie POwiedzieli że "zlikwidują" składkę na ZUS.
Samą składkę!
O likwidacji ZUsu jako instytucji nic nie było.

Urzędnika się nie zwalnia, taki urzędnik i jego rodzina to najlepszy elektorat.
Im więcej urzędników tym większe poparcie dla status quo.

Zresztą obiecać nic nie kosztuje.

Wybierzcie mnie, głosujcie na mnie! a na waszym koncie będą widnieć niedługo miliony!....
(taką inflację wam zrobię)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Zresztą obiecać nic nie kosztuje."

To prawda. Festiwal obietnic trwa. A co wyborcy usłyszą po wyborach od wygranych, przegranych i tych, którzy ledwo przekroczyli próg wyborczy? Usłyszą gromkie WALCIE SIĘ!!!
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlatego jestem zwolennikiem władzy jednostkowej (dyktatura/monarchia) a nie rozmytej poprzez "demokrację" Tzn. profity są Nasze ale odpowiedzialność żadna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ktoś może tak konkretnie w paru słowach wyjaśnić wobec kogo Polska jest zadłużona? Bo ja się nie znam na ekonomii, a ciągle słyszę dług ogromny, koszty obsługi długu kosmiczne, licznik długu niedługo się przekręci itd. To kto nam tyle pieniędzy ciągle pożycza i na co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wobec różnych instytucji finansowych świata i trochę wobec rządów ok. 53%, pozostała kwota wobec polskich banków ok 22% i reszta wobec OFE i osób fizycznych. W sumie jest jakieś 22 tysia długu na łeb.
Pożyczamy na rozwój, aby żyło nam się dostatniej. W tym roku brakuje w budżecie 50 mld, wiec pożyczymy. Albo sprzedajemy obligacje, które skupimy później a drożej, czyli tez pożyczamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, już mi jaśniej. Ale polskich banków to już chyba nie ma. W ogóle prawie już nas nie ma. Bo jeśli kraj traci coś bezprawnie podczas wojny lub zaborów, to można to "szablą odbić". Ale jeśli coś jest dobrowolnie sprzedane, to mamy pozamiatane.
I te instytucje finansowe świata mnie zastanawiają. Bo jeśli jest jakiś bank światowy to jaką on ma osobowość prawną? Czy on ma jakiś numer regon, jest zarejestrowany w jakimś indeksie podmiotów gospodarczych, składa zeznania podatkowe i wreszcie czy płaci podatki? Bo jeśli tak, to w jakim kraju? A jeśli to wszystko jest zapisane i podliczane w jakimś kraju, to czemu to się nazywa bank światowy? I skąd miał pieniądze na rozruch interesu? I jaki ja, obywatel świata mam wpływ na wybór prezesa i rady nadzorczej takiego banku?
Ponoć wiele wyjaśnia lektura książki jakiegoś Chińczyka pt. "Wojna o pieniądz". My tego nie czytamy, Chińczycy czytają i dlatego pewnie gospodarczo są w tym miejscu, w którym są. Jak Chińczyk napisze streszczenie to przeczytam. Chyba, że zostanę politykiem, to przeczytam całość
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie chodzi o polskie banki w sensie właściciela kapitału, tylko o polskie banki w sensie miejsca rejestracji spółki. Oczywiście, zdecydowana większość z nich jest w rękach obcych.

Światem rządzi stosunkowo wąska grupa ludzi. A robi to poprzez różnego rodzaju organizacje gospodarcze albo społeczne, które jak najbardziej są legalne i porejestrowane. Kasa zaczęła się gromadzić w ręku elitarnej grupy w drugiej połowie XIX wieku. Poprzez mnóstwo firm i organizacji ludzie ci po dziś dzień trzymają wajchy światowego rozwoju pod łapką. Są to choćby wszyscy udziałowcy Banku Rezerwy Federalnej (USA): N.M. Rothschild z Londynu, Rothschild Bank z Berlina, Warburg Bank z Hamburga, Warburg Bank z Amsterdamu, Lehman Brothers z Nowego Jorku, Lazard Brothers z Paryża, Kuhn Loeb Bank z Nowego Jorku, Israel Moses Seif Bank z Włoch, Goldman Sachs z Nowego Jorku i JP Morgan Chase Bank z Nowego Jorku i ich nastęcy prawni, jak też Williama Rockefeller, Paula Warburg, Jacoba Schiff i Jamesa Stillman jako osobyfizyczne. Mocarzem jest Goldman Sachs Group, Inc, zarejestrowany w USA i rodzina Rockefellerów (Chase Manhattan Bank, JP Morgan Chase, Fundacja Rockefellera).
Działaja legalnie i powinni płacić podatki. Coś tam płacą, ale więcej nie, bo używają powszechnie tego, co w żargonie zwie się optymalizacją podatkową - czyli tak układają swoje interesy (inwestycje i przepływy, jak tez dochody), żeby podatki płacić jak najniższe.

Jak powstaje dług? W okresie parytetu złota można było wziąć złoto i wydać banknot. Nie można było wydać banknotu nie mając złota na jego pokrycie. Wojny światowe zmieniły ten standard. Można było wydać banknot nie mając złota na jego pokrycie. I zaczęto to robić. Tak powstały niespłacalne długi. Wierzycielem są banki, tj System Rezerwy Federalnej, które drukowały i dawały rządowi USA i innym pieniądze nie mając nic na ich pokrycie. Pieniądz szedł na zakupu i obracając się generował powstanie kolejnych długów u kolejnych ogniw systemu. I dzisiaj wszyscy są winni tej wąskiej światowej finansjerze. Ciekawe, że USA jako państwo nie ma prawa drukować własnego dolara tylko robi to prywatny związek kilkunastu prywatnych banków, nieprawdaż?

W efekcie powyższego ukrywany jest ścisły związek pomiędzy bankami a przedsiębiorstwami i uczelniami, gdyz okazało by się, że finansowe multi kulti jest w istocie mało różnorodne.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który rozdaje karty w EU, powstał w ... Bretton Woods, New Hampshire, USA :-)) Polecam lekturę krytyczną Josepha Stiglizta - pointa; najlepiej radzą sobie te kraje, które przeciwstawiły się MFW (Chiny, Indie, Malezja), a te, które działają ściśle wg MFW są w stanie katastrofalnym (Argentyna, Indonezja, Tajlandia). Ale to już opowieść na zupełnie inną okazję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Same zacne słowiańskie nazwiska. Podobne do tych, co trzęsą Hollywood'em. I ponoć także przemysłem porno. I jeszcze ponoć JFK coś kombinował, żeby zmienić system emisji dolara. I być może dlatego nabawił się śmiertelnego zatrucia ołowiem. Uwielbiam spiskowe teorie dziejów, bo one wcale nie są spiskowe.
By the way, czy ktoś wie, czemu 11 września zawalił się trzeci budynek? Czy 7 miliardów ludzi nadal uważa, że upadły tylko dwa? I czy ktoś może znaleźć jakiekolwiek zdjęcie samolotu uderzającego w pentagon? W końcu to pentagon, powinien być monitorowany z wielu miejsc i z satelit. Bo ja jak na razie znalazłem tylko film, na którym widać końcówkę pocisku typu cruise a potem kulę ognia.
A nieważne. Proszę dalej o tym ZUSie. I tak nie ma sensu, bo emerytur nie będzie żadnych. Trzeba będzie sprzedać spłacane 30 lat mieszkanie, kupić domek holendrerski i małą działkę na kaszubach, a za resztę wieść wesołe życie staruszka. Obyśmy tylko zdrowi byli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie ma żadnego filmu o samolocie walącym w pentagon. Amerykanie są zacofani i nie używają ani kamer, ani aparatów, ani innych rejestratorów obrazu. Za to jest dużo filmów o meteorycie w Czelabińsku.
I silnik z ruin ma się nijak, do silnika z teorii.

Trzeci budynek runął z rozpędu, ale spoko, tam były tylko archiwa.

ZUS przetrwa. Nawet po naszych trupach. A może właśnie dzięki nim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Goldman mowisz...

:)

https://www.youtube.com/watch?v=0LVfnrYAdoA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leci sobie samolot a w nim gostek. I narzeka, że wszystkiemu winni Żydzi, przez nich nawet Titanic zatonął. Na co współpasażer:
- Jacy Żydzi, Titanic zatonął przez górę lodową (iceberg).
Na co gostek:
- Iceberg, Goldman, Blumental - wszyscy oni tacy sami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tym też jest spiskowa teoria :)
Ponoć chodziło o wyłudzenie gigantycznego ubezpieczenia.
A w sprawie WTC7 po wielu miesiącach znalazł się świadek. Strażak powiedział: "no co wy? Zagrażał bezpieczeństwu to go wysadziliśmy".
Już to widzę. Karetki, ekipy poszukiwawcze, tysiące trupów, pył, kurz i panika, a tu wchodzi sobie profesjonalna ekipa saperów i robi profesjonalne wyburzenie budynku. Pewnie jeszcze sobie spokojnie pogwizduje "hiszpański harlem", bo co z tego że jakieś dwie chałupy obok się zawaliły?

I dżołk.

Przy kolacji siedzi rodzina ortodoksyjnych Żydów. W pewnym momencie odzywa się syn:
- Mamo, tato, zaręczyłem się.
Ojciec lekko zdenerwowany pyta się:
- A jak się nazywa ta narzeczona synu?
- Goldberg.
Ojciec z wyraźną ulgą:
- Oj to dobrze. Widać pochodzi z dobrej rodziny. I domyślam się, że bogatej. Powiedz jeszcze drogi synu, jak ma na imię twoja wybranka?
- Whoopi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepsze rozwiązanie, jak wyjść z tej piramidy finansowej, z tego złodziejskiego systemu jakim jest ZUS, ma J. Korwin-Mikke. Wywalamy z pracy urzędników ZUSu odpowiedzialnych za pobór składek - zostaje tylko nieliczna grupa odpowiedzialna za ich dystrybucję. + sprzedaż w prywatne ręce dużej części nieruchomości ZUSu - odpadną koszty utrzymania tych nieruchomości
Obowiązkowa składka emerytalna do ZUS zostanie zastąpiona podatkiem - wg. wyliczeń średnio 300-400 zł. Jak sama nazwa wskazuje - za ten podatek nic nie będzie nam przysługiwało. Jest to podatek na spłatę długów po 3 RP. Sami będziemy sobie 'prywatnie' oszczędzać, każdy na własną emeryturę. Jeżeli będzie nieoszczędny i będzie głodować na starość - chcącemu nie dzieje się krzywda.
Oczywiście w miarę jak emeryci będą wymierać, ten podatek będzie coraz niższy aż w końcu zniknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Korwin 25 lat temu postulował, żeby natychmiast zlikwidować ZUS, ówczesnych emerytów utrzymywać ze wpływów z prywatyzacji aż poumierają, a dla przyszłych emerytów wprowadzić składki ubezpieczeniowe w prywatnych firmach ubezpieczeniowych. Ale teraz to już nieaktualne. Wpływy z prywatyzacji poszły na konsumpcję i zostały rozkradzione pod nadzorem takich ówczesnych autorytetów jak Janusz Lewandowski, czy upiorny dziadunio Waldemar Kuczyński. Zostało już tylko 3 % majątku na sprzedaż. No i te nieszczęsne lasy państwowe jeszcze zostały. Spółka, co nimi zarządza prowadzi gospodarkę rabunkową a sprywatyzowanie ich byłoby jeszcze gorsze niż pozostawienie tej spółki u koryta.
Czyli nie wiadomo co robić. Zmusić ludzi, by odkładali 10 % pensji się nie da. Bo jeśli ktoś pracuje za najniższą krajową i ma rodzinę na głowie, to raczej kombinuje jak z debetu wyjść i minimalną ratę na karcie spłacić. O oszczędzaniu nie ma mowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ilona mi to podrzuciła ;]

http://zus.pox.pl/zus/zus-zamawia-posilki--dla-5-tysiecy-urzednikow.htm

Ktoś się jeszcze oburzy na słowo "darmozjady"? ;>

EDIT: Nie dotyczy to pracowników ZUS a uczestników szkoleń:
http://www.zus.pl/wai/bip/default.asp?id=220&idz=174475
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Jak wyliczyliśmy powyżej, dzienna stawka wyżywienia dla urzędnika ZUS wynosi ponad 55 zł. Dla porównania - dzienna stawka wyżywienia w polskich szpitalach wynosi zaledwie 9 zł, a w domach dziecka... 7 zł."

Bo pracownik ZUS musi mieć siłę do ciężkiej i wytężonej pracy, którą codziennie w trudzie i znoju wykonuje dla dobra nas podatników. ;-)))))))
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ktoś się jeszcze oburzy na słowo "darmozjady"? ;>

Nie oburzy się. Szkoda tylko, że zawsze obrywa się "darmozjadom", a nie tym, którzy decydują. Sadyl, uwierz, że wkładanie wysiłku w coś, co w efekcie jest postrzegane jako "praca" jest mocno rozczarowujące. Nie pracuję w ZUS-ie, ale coś na ten temat wiem. Postaw się na miejscu "darmozjada", który przejmuje się swoją pracą. Co może zrobić? Może wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi, a i tak usłyszy, że "nie można tego nazwać pracą". Może w końcu dojść do wniosku, że ma dosyć, a wtedy na jego miejsce zatrudnią innego "darmozjada", który będzie się przejmował mniej ;) I po którym takie słowa spłyną jak po kaczce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież to są jakiej jaja z tym naszym kochanym rządem. Jest ciężka sytuacja na rynku przez tego wirusa, brak pomocy ze strony rządu a oni podnoszą składki z tego co widać https://www.zus.info.pl/skladki-zus-2021/ . Czy oni naprawdę nie mają rozumu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszelkie aktualności i nowe przepisy tego wspaniałego urzedu ;) można poczytać tutaj https://zus-info.pl/ jest tu też bardzo dobrze uporządkowana lista placówek https://zus-info.pl/lista-placowek/ oraz wyszukiwarka formularzy https://zus-info.pl/formularze/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Prezent dla kobiety (162 odpowiedzi)

Co można kupić kobiecie znając się od dwóch miesięcy. Zapraszam do dyskusji panie też mogą...

Rodzice a esportowa kariera? "Całą rodziną naradzaliśmy się, czy pozwolić mu wyjechać..." (3 odpowiedzi)

Coraz więcej nastolatków marzy o karierze profesjonalnego zawodnika esportowego. Wielkie nagrody,...

Handel walutami - gra warta swieczki? (16 odpowiedzi)

Handel walutami - gra warta swieczki? Da się na tym zarobić, czy to raczej opcja tylko dla...

do góry