Odpowiadasz na:

Re: MAMUSIE I DZIECIACZKI LIPCOWO- SIERPNIOWO- WRZEŚNIOWE 2010 CZ.17 (56)

Aniaa:
moja lekarka też powiedziała po 6 miesiącu i dała książeczkę, w której jak powiedziała wszystko jest wytłumaczone co i jak i tam jest od 5 miesiąca :P

No to zapytałam... rozwiń

Aniaa:
moja lekarka też powiedziała po 6 miesiącu i dała książeczkę, w której jak powiedziała wszystko jest wytłumaczone co i jak i tam jest od 5 miesiąca :P

No to zapytałam kuzynki, która jest lekarką, od roku mamą i jej mama czyli moja ciotka jest lekarką- i ta poleciła już od 5 miesiąca.

Natomiast w medycynie praktycznej (taki miesięcznik dla lekarzy znalazłam):
Wprowadzanie pokarmów uzupełniających a ryzyko alergii
Wyniki prospektywnego badania kohortowego, opublikowane na przełomie 2009 i 2010 roku, potwierdzają wcześniejsze obserwacje, że opóźnione wprowadzanie do diety niemowląt pokarmów uzupełniających, takich jak pszenica (>6. mż.), owies (>5. mż.), żyto (>7. mż.), ryby (>8. mż.), jaja (>10,5. mż.), mięso (>5,5. mż.), ziemniaki (>4. mż.), zwiększa ryzyko wystąpienia alergii na pokarm oraz alergii wziewnej w 5. roku życia. Na tej podstawie można stwierdzić, że aktualne zalecenia dotyczące braku wskazań do eliminowania lub odraczania wprowadzania pokarmów potencjalnie alergizujących do diety niemowlęcia są uzasadnione.

Dostępne dane naukowe dotyczące ryzyka wystąpienia celiakii i cukrzycy typu 1 potwierdzają zasadność wprowadzania glutenu (najlepiej jeszcze podczas karmienia piersią) nie później niż w 6. miesiącu życia.

zobacz wątek
14 lat temu
nilkaa

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry