Widok

Maciej Patyk zlec. 215

Dobry wieczór,
Chciałbym podzielić się z Państwem opinią na temat firmy Perfect Construction która wykonywała dla mnie wykończenie mieszkania pod klucz (prace budowlane + zabudowy stolarskie )
Zamysł mój był taki że skoro pracuje za granicą i często nie ma mnie w domu powierzę moje mieszkanie w ręce” profesjonalistów „ którzy będą koordynować prace pod moją nieobecność i wykonają prace według projektu. Niestety dałem się złapać na profesjonalny obraz firmy wykreowany w Internecie, oraz przez Panie odpowiedzialne za pierwszy kontakt z klientem.
Pełny komentarz znajduje się na innych portalach (ze względu na ograniczoną liczbę znaków)
Moja cała negatywna przygoda z firmą Perfect Construction trwała 11 miesięcy(...) prze moje mieszkanie przewinęły się cztery ekipy budowlane, kosztowało mnie to wiele nerwów. Firma PC była odpowiedzialna za koordynację prac budowlanych na mieszkaniu, nie wywiązała się z tego. (...)

Posiadam pełną korespondencje potwierdzającą moje zarzuty wobec PC. NIE POLECAM !
Moja ocena
oferta: 6
 
obsługa: -
 
jakość usług: -
 
czas realizacji: -
 
przystępność cen: 2
 
ocena ogólna: -
 
4.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 101 nie zgadzam się z tą opinią 9

Witaj Maciej,
możesz podać namiar na to inne forum gdzie podzieliłeś się obszerniej swoimi doświadczeniami z tą firmą?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Praca do kitu"

Wpisz w google , Perfect Construction praca do kitu. Niestety tam co jakis czas pada serwer z tego co widze. Wystawiałem również na innych portalach takich jak Opineo, niestety komentarze mimo dowodów są usuwane. Dlaczego ? Bo portalowi nie chce się bawić w spory sądowe, lepiej przyjmowac pozytywne komentarze na portal bo nikt ich nie zaskarży.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,

Chciałbym podzielić się z Państwem opinią na temat firmy Perfect Construction która wykonywała dla mnie wykończenie mieszkania pod klucz (prace budowlane + zabudowy stolarskie )

Zamysł mój był taki że skoro pracuje za granicą i często nie ma mnie w domu powierzę moje mieszkanie w ręce” profesjonalistów „ którzy będą koordynować prace pod moją nieobecność i wykonają prace według projektu. Niestety dałem się złapać na profesjonalny obraz firmy wykreowany w Internecie, oraz przez Panie odpowiedzialne za pierwszy kontakt z klientem. Zostałem oszukany.

Opiszę sytuację w podpunktach gdyż temat jest strasznie obszerny a liczba znaków ograniczona.

1.Pierwszy kontakt w biurze z Panią „manager sprzedaży”. Oferta przedstawiona bardzo profesjonalnie , w ramach zachęty otrzymaliśmy bonus w formie położenia kafelek na balkonie na koszt firmy. Na pytanie o ewentualne opóźnienia zostałem poinformowany, że zdarzają się bardzo rzadko J

2.Po podpisaniu umowy wstępnej nastąpiły konsultacje z projektantem. Dla mnie projekt wykonywał Pan Paweł Kulik ,który nie był On pracownikiem PC a wynajętym podwykonawcom. Polecam wszystkim którzy chcą wykonać mieszkanie w stylu nowoczesnym, bardzo sumienny , bardzo dobry kontakt. Prowadzi obecnie firmę pod nazwą GoHome, nie współpracuje już z PC. Dlaczego ? Polecam zapytać się go osobiście. J

3. Po sporządzeniu projektu przyszła kolej na wycenę. Tutaj proszę dokładnie sprawdzić co jest wliczone w wycenę gdyż u mnie zdarzyły się podpunkty które od razu wydały mi się podejrzane. Podam jeden przykład o czym mówię:

Podczas wyceny została doliczona mi opłata za podcięcie drzwi w łazience .Zadzwoniłem do producenta drzwi i otrzymałem informację że jeżeli kupuje się u nich drzwi to robią podcięcie w cenie. Po przedstawieniu tego Pani manager sprzedaży, podpunkt zniknął z wyceny….

4.Przekazanie mieszkania dnia (14.11.2016). Tutaj zaczęły się prawdziwe problemy. Według umowy wykończenie mojego mieszkania miało trwać 30 dni roboczych. Przez trzy tygodnie (15 dni roboczych) na mieszkaniu nie działo się totalnie nic… Po mojej interwencji dostaliśmy nowy aneks zawierający zmianę terminu oddania mieszkania + rekompensatę. Prace ruszyły .

5. Podczas prac zostałem wielokrotnie oszukany przez Panią koordynatorkę Agatę C. Podam kilka sytuacji które przeżyłem na własnym mieszkaniu podczas współpracy z PC.

-według umowy powinny być używane farby Fluger, na mieszkaniu znalazłem farby „Jedynka” po mojej interwencji znikły a pojawił się Fluger J

- podczas mojej wizyty na mieszkaniu , zjawił się patrol Policji w poszukiwaniu jednego z podwykonawców. Człowiek został wylegitymowany i wrócił do pracy. Można to sprawdzić na posterunku w Gdyni Cisowej.

- przekazałem firmie PC podłogę drewnianą dębową. Zostałem zapewniony przez Panią koordynator że mają specjalną ekipę „parkieciarzy „ . Efekt był taki że na skutek złej technologii kładzenia podłogi musiała zostać zerwana w salonie i położona jeszcze raz przez inną ekipę. PC oddało mi pieniądze za usługe położenia podłogi.

- podczas prac dostarczyłem na mieszkanie komplet sprzętu AGD do kuchni, po wizycie jednej z ekip zginęła bateria od kuchni , oraz płyta indukcyjna. Po moim ostrzeżeniu że zgłaszam sprawę na Policję firma PC odpisała że sama znajdzie winnego wśród podwykonawców i odkupi sprzęt byle bym nie zgłaszał sprawy na Policje.

Na skutek wszystkich tych zajść ponownie wydłużył się czas oddania mieszkania, za który ponownie otrzymaliśmy aneks + rekompensatę. Niestety w związku z tym prace budowlane się przedłużyły również stolarz nie mógł wykonać swoich prac. Tutaj wymienię kolejną pozytywną postać po projektancie, mianowicie stolarz Pan Paweł Kamiński firma LOWEN.

Polecam , jesteśmy bardzo zadowoleni z zabudów meblarskich oraz bardzo dobrego kontaktu . Firma LOWEN nie współpracuje już z PC , Dlaczego ? J Polecam zapytać się Pana Pawła.

Mieszkanie zostało odebrane (część budowlana ) dnia 10.04.2017. Czyli po 5 miesiącach… Po około 100 dniach roboczych a nie 30 jak zostało mi to przestawione w ofercie. Niestety to nie był koniec nieprzyjemnych sytuacji, mieszkanie zostało odebrane z usterkami. Jedną z nich była usterka prysznica (źle wykonany spadek prysznica) przez to po kąpieli stała tam woda. W między czasie okazało się że również została źle wykonana hydro-izolacja prysznica i wyszła wilgoć na ścianę graniczącej z łazienką . Według umowy firma PC powinna naprawić usterki z protokołu w ciągu 2 tygodni od daty oddania mieszkania. Naprawa nastąpiła po 5 miesiącach…. Było to poprzedzone napisaniem przeze mnie kilkudziesięciu maili oraz mnóstwem telefonów. Tylko w pewnym momencie gdy zapłaciłem ostatnią transze zostałem zepchnięty na ostatnie miejsce w kolejce . Całą korespondencja z PC wygląda tak że gdy zaczynają się problemy to Panie koordynatorki nie odbierają telefonów i nie odpisują na maile. Gdy po raz kolejny została mi obiecana ekipa do naprawy usterek która następnie się nie zjawiła. Pojechałem do siedziby firmy w CH OLIWA gdzie miałem spotkanie chyba z najbardziej negatywną postaciom w PC. Pani Dyrektor Techniczna Alina L., podam tylko jeden cytat z rozmowy. Poprosiłem o podanie mi konkretnej daty kiedy ktoś się zjawi i naprawi ich usterki. Usłyszałem „ Wie Pan, nie mam ani kota ani kryształowej kuli by podać Panu takie daty”

W tym momencie zatrudniłem prawnika ( żałuje że nie zrobiłem tego wcześniej ) Po interwencji prawnika ,weszli na mieszkanie naprawili poprawki. Moja cała negatywna przygoda z firmą Perfect Construction trwała 11 miesięcy, przez ten okres zostałem wielokrotnie okłamywany przez Panie koordynatorki, prze moje mieszkanie przewinęły się cztery ekipy budowlane, kosztowało mnie to wiele nerwów. Firma PC była odpowiedzialna za koordynację prac budowlanych na mieszkaniu, nie wywiązała się z tego. Ogrom niekompetencji i arogancji osób odpowiedzialnych za moje mieszkanie jest nie do dopisania. Komunikat dla firmy Perfect Construcion gdyż zostałem ostrzeżony przez podwykonawców że w razie wstawienia negatywnego komentarza będę straszony sądem. Wszystkie wyżej wymienione sytuacje jestem w stanie udowodnić przed sądem. Mam pełną korespondencje mailową , wszystkie SMS, które potwierdzą wszystkie wypisane przeze mnie sytuacje. Nic nie koloruje.. bo nie muszę. Nie wiem czy inni klienci mieli takie przeżycia jak ja ale z mojej strony z czystym sumieniem NIE POLECAM nikomu współpracy z ta firmą.

Pozdrawiam Maciej Patyk zlecenie 215

Komentarz w oryginale :-) usuwany za interwencją z wielu portali takich jak np Opineo..
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem przerażona, wpłaciłam firmie PC ponad 100 000, - zl na zakup materiałów i robociznę (60 000,- zł - w 2016 r.). Prace powinny się już kończyć, a jeszcze nie ruszyły.
KM
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam opiekę prawnika. Im szybciej tym lepiej....
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam kancelarię z gdyni jedliński i wspólnicy. znają dobrze temat tej firmy i naszą sprawę też prowadzą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

bardzo polecam kancelarię z gdyni jedliński i wspólnicy. znają dobrze temat tej firmy i naszą sprawę też prowadzą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0


Ja współpracowałem z PC i w moim przypadku wszystko było ok, więc naprawdę jestem zdziwiony czytając to, u mnie wszystko wykonali w terminie, nie było żadnych problemów z niedoróbkami i nie było także problemu z kontaktem z firmą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

podpisuje sie pod postem! moze warto by takie sprawy wyjasniac bezposrednio z firma zamiast kogos oczerniac? W moim przypadku nie mam wiekszych zastrzezen co do jakosci uslug. Wykonczenie pod klucz wykonane tak jak sie umawialismy z takich materialow jakie mialy byc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 16

Tutaj ma Pan przykład...

Wykonywali wykończenie mojego mieszkania, miałem 10 miesięczne opóźnienie oraz masę problemów.
Następnie wystawiłem im komentarz opisujący całą sytuację. Ale w między czasię firma zmieniła nazwę z Perfect Construcition na Perfect Construction Północ .
i dostaje od nich odpowiedz na mój komentarz:

"Opinia nie dotyczy firmy Perfect Construction Północ sp. z o.o. - operatora marki Perfect Construction Interiors. Ukazała się w sposób automatyczny, ze względu na upływ czasu na jej moderacje i wyjaśnienie z Opineo.pl. Reklamacja w trakcie."

Czy tylko dla mnie to jest nieuczciwe ? to można dodać człon do nazwy firmy i nieodpowiadać za wszystko co się do tej pory robiło ? Można tak się tłumaczyć z negatywnych opini ?
Pozostawiam to do własnych przemyśleń.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajnie ze z podobnego ip piszesz....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Też mnie to zaskoczyło, że akurat 3 klientów pisze pozytywnie i IP są po sobie. Przypadek?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę przeczytać powyższą opinię ze zrozumieniem. Wyraźnie widać wielokrotne próby wyjaśniania z firmą.
Moje doświadczenia były identyczne - 3 spotkania z właścicielką doprowadziły po prawie 6 miesiącach do jako-takiego wykonania zamówienia. Naprawy, poprawki, dodatkowe zakupy zrobiliśmy już sami, bo nie mieliśmy siły walczyć o realizację każdego elementu umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry