Widok

Majowo-czerwcowe Mamusie 2018

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Inciaa - 1.05.2018
B.zos - 3.05.2018
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018
Ina1978 - 7.05.2018
Olesia1986 - 13.05.2018
Esemeska - 20.05.2018
kate - 27.05.2018 (bliźniaki)
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki)

Nowy wątek i zapraszam mamy czerwcowe, może będzie nas więcej i rozruszamy wątek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ja zacznę czerwiec i poproszę o rezerwację na 12.06 :) nie wykluczam jednak maja, biorąc pod uwagę pierwszy poród przedwczesny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, że wątek połączony bo ja to jeszcze nie wiem czy będę majowa czy czerwcowa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Melduję się :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecna:) wiecie moze do ktorego tygodnia powinno sie brac kwas foliowy?i Luteine? Czy juz Wam odstawiono moze? Codziennie boli mnie głowa, nie jest to straszny bol ale jednak:/ cisnienie jakies takie niesprzyjajace czy co:p trzymajcie sie ciepło :)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie biorę kwasu odkąd zaczęłam brać Femibion bo w tych witaminach jest już dzienna zalecana dawka. duphaston też przestałam brac jakoś w 8 tygodniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kwas to można i do końca z racji tego, że jest w składzie supli dla ciężarówek. Luteina/d*pek to już indywidualnie, ja np. Jestem na 3*lutka od początku i na razie nie zapowiada się na odstawienie.
(Lili)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też biorę femibion na drugi trymestr, luteine i duphaston odstawiłam koło 12 tygodnia. Nie mogę się doczekać kolejnego usg, a to dopiero 6 grudnia, skąd mam wiedzieć że wszystko ok? Najchętniej bym chodziła na usg raz w tygodniu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kwas jest konieczny do 10 tygodnia skończonego, potem lekarz mi mowil bym dobrała do końca opakowania.
U mnie ciągle słabo wieczorne wymioty i nie mam siły czuje ciągłe osłabienie ciężko mi zejść z kanapy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda kwads to witaminka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beti, doskonale Cię rozumiem, ja wizytuję raz na tydzień/dwa, a i tak mi mało :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja dzisiaj czekam na wyniki krwi na rozszczep kręgosłupa i posiew moczu - czy pozbyłam sie infekcji. Zapisałam sie tez na usg połówkowe bo na NFZ mało miejsc juz było. Chwilowo z wymiotami sie uspokoiło ale nie jem kwaśnego i prawie owoców. Ważne ze jest lepiej. Mała juz kopie wieczorami. Bedzie nocny Marek po siostrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina zazdroszczę kopniaków :) ja też już wyczekuje ich ❤
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem załamana. Pół dnia przepłakałam. Zrobiłam badanie afp i wyszło mi dużo poniżej normy. A poprzednie prenatalne dobre. Ginekolozka uprzedziła ze jest duze ryzyko ZD. To juz 16 tc. Bez większego namysłu zleciliśmy test Nimfy. Teraz 2 tygodnie czekania. Załamka. A juz było tak dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina przykro mi bardzo. Może jednak będzie wszystko dobrze.. trzymam kciuki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina ściskam mocno. Niestety trzeba czekać. Jak piszesz, że prenatalne były dobre to jest nadzieja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina 3 mam kciuki za dobre wiadomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina trzymaj się.Jesteśmy z Tobą. Musi być dobrze.Innej opcji nie bierz pod uwagę i myśl tylko pozytywnie
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jeszcze ja! Mam termin na 19.06.2017 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część, dopisuję się. Termin mam na 10.06.18
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj powtórzyłam prywatnie afp i czekam. Jestem kłębkiem nerwów. A jeszcze jutro impreza rodzinna i każdy bedzie pytal jak sie czuje. Nie wiem czy dam rade.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ina a dlaczego w ogóle robiłaś to badanie jeśli można wiedzieć? Pierwszy raz słyszę o tym badaniu dlatego pytam, rozumiem że to tylko na życzenie czy jak coś się dzieje?
Dziewczyny moja córka przyniosła że żłobka jelitowke, dziś mnie dopadło. Nie dalej jak 1,5 tygodnia temu przeszłam zatrucie pokarmowe i jestem cała zestresowana bo nie wiem czy to wpływa na dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam skierowanie jak robiłam prenatalne. Tylko to robi sie od 16 tc. Generalnie służy wykryciu rozszczepu kręgosłupa- jak wynik jest za wysoki. U mnie niestety pokazuje co innego. Ja mam polowe wartości referencyjnych co z dużym prawdopodobieństwem ukazuje ZD. Dzisiaj niestety wynik podobny. Nic tylko czekać do dwóch tygodni na NIMFY. Bo on jest czulszy a przede wszystkim nieinwazyjny niż nakłuwanie. Drogi ale czego sie nie robi dla zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ina1978....nie napisze Ci nie panikuj....ale naposze ze jestem z Toba i to tylko badanie. Badania sie nie zawsze jasne....lekarze sie czasem myla i cuda sie zdarzaja. Moja starsza coreczka według wielu lekarzy miala miac porazenie mozgowe miala nie widziec na skutek wylewu 4 st ktory wystapil juz po porodzie....dzis ma juz podan 4 latka i jest okazem zdrowia.....jakolwiek to zabrzmi nie wiem czy jestes osoba wierzaca czy noe ale zwróć sie o pomoc do św Rity...Matemblewo tez nie zaszkodzi:-) trzymam kciuki i mysle o Was cieplo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina - a czy na prenatalnym wyszły jakieś nieprawidłowości, tzn. Nt lub brak kości nosowej? Życzę dużo siły i spokoju!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie. Usg w normie. Przeziernosc 1,4. Dziecko przyrasta ładnie, wymiary z górnej normy. Trzeba czekać. W testach ZD 1:760. Ale to tez z uwagi na wiek bo ja mam 39 lata skończone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyniki usg w takim razie super, trzymam kciuki, żeby wszystko się szybko wyjaśniło i ułożyło po Twojej myśli!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

aktualizacja :

Maj
Inciaa - 1.05.2018
B.zos - 3.05.2018
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018
Ina1978 - 7.05.2018
Olesia1986 - 13.05.2018
Esemeska - 20.05.2018
kate - 27.05.2018 (bliźniaki)
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki)

Czerwiec
Monia - 10.06.2018
lili - 12.06.2018
Paula - 19.06.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny jak tam Wasza waga?
Ja mam prawie -3kg :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi narazie tylko 1,5 kg przybyło i jestem z siebie dumna. Kuchnię omijam szerokim łukiem ale jak już tam trafię to myszkuję aż znajdę coś interesującego :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina1978 duzo siły i spokoju przez te 2 tygodnie najblizsze, ściskam Cie mocno.

Jeszcze nic nie przytylam ale to przy tych moich mdlosciach normalne:) Mialam dzisiaj wizyte i troche lzej na serduchu bo wszystko ok :) Potwierdzone, ze dziewczynka i to całe 12cm szczęścia:)

Witajcie czerwcowe Mamusie :) czerwiec fajny miesiąc, wiem bo sama jestem z czerwca hehe pozdrawiam
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie waga o dziwo stoi, choć brzuch się zaokrąglił :) ale w pierwszych tygodniach doskwierał mi brak apetytu. Czuję jednak, że szybko to nadrobię :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lili ja też mam takie przeczucie, ze nadrobie raz dwa i to juz niedlugo:p ze starszą córką w ciązy interesowały mnie głównie owoce i to te kwaśne a teraz....hmm ciasta, ciasteczka- strach się bać :p
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wag też bez zmian, ale brzuszek już widać :) To moja pierwsza ciąża więc wszystko jest takie nowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie w pierwszej ciąży brzuch pokazał się ok. 7m-ca, jeszcze w 6. znajomi nie dowierzali, że to już tak zaawansowany etap ;) teraz z kolei w sobotę byłam na imprezie i ciężko było mi ukryć mój stan :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny. Dziś zaczęłam 16 tydzień. Od soboty rwa mnie na zmianę jajniki. Czy któraś ma/miała podobnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak mnie bola czasem jajniki:-( wizyte u gin mam dopiero za tydz. A waga....oj oj do gory hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie na wadze -1 ale brzuszek mam taki jak w pierwszej ciąży w 5 miesiącu a u mnie dopiero 12 tydzień. Może bardziej widać bo waże 10 kg mniej jednak życie z małym dzieckiem lepsze niż siłownia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam dziewczyny
jeśli któras z Was kompletuję wyprawkę dla chłopca to zapraszam do mnie na zakupy.
Ubranka takich marek jak: Next, H&M, Smyk, Zara,Coccodrillo, Mothercare, Lindex - podzielone na paczki - wychodzi ok 2-4zł za sztukę
Wyprane w hipoalergicznym proszku Jelp i wyprasowane. Ubranka zadbane w stanie bdb, kupione jako nowe w sklepach.


Spokojnych ciąż i szczęśliwych rozwiązań!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

18 tydzień się zaczął u mnie i nagle mam wysyp pryszczy ehh no tego to sie nie spodziewalam :p macie a moze miałyscie może takie problemy z cerą w ciązy? Z dnia na dzień ich przybywa:/ brzuch mnie czasem ciagnie ale jak poleze troche to mija. Ruchow nie czuję jakos wyraźnie moze jakieś bulgotanie tylko. Mam łożysko na przedniej scianie stad pewnie tak słabo czuję ruchy:/ czujecie juz ruchy Waszych dzieciatek? :) miłego dnia
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie cera leciała w każdej ciąży, w tej wyglądam wyjątkowo koszmarnie, chociaż wraz z końcem 1 trymestru zaczyna być nieco lepiej. Najgorzej, że wielu rzeczy nie można teraz stosować :/

Dzisiaj wizyta i stres mnie już zżera :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daj znać czy jak wizyta. Ja na swoją muszę poczekać do czwartku ale tym razem mam dobre przeczucia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie brzuch też jest juz widoczny i nie dopinam większości jeansów ;) ale waga puki co bez zmian a to już 11 tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej;) dlugo mnie tu nie bylo po drodze byl szpital z krwawieniem po zrobieniu usg, ale nie wiedza skad. U mnie 13+2 niektóre jeansy juz ciasnawe ale to chyba przez wzdęcia MSM nadzieję ze przy blixniakach szybciej wyjdzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ojej kate to miałaś wesoły czas:( a jak teraz? Musisz lezec? Ja tez myslałam, ze przez wdęcia taki brzucho ale jakoś tak coraz większy hehe
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie skończone 16 tygodni, jest mały brzuszek a jak się najem to i większy, na plusie 2 kg. 2 dni temu poczułam pierwsze ruchy, delikatne pukanie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz jest ok. Czasami plamie po luteinie mam pod jezyk ale lekarz mowil ze tak moze byc. Ze tylko jsk będzie krew to do szpitala. Mam więcej odpoczywać Nir dzeigac i ogolnie Nir przemęczać sie. Tydz temu w pn dzidziolki miały prawie po 6 cm. Dzis 13+3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja juz po badaniu. Bobo ma 41mm, serduszko 158, lekarz zmierzyl juz nawet NT i wypatrzyl kosc nosowa, choc prenatalne dopiero za 2 tyg. Wszystko ok, karta ciazy zalozona, kamien z serca! Chyba czas zaczac sie cieszyc :) dajcie znac jak Wasze wizyty!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja wizytuje dopiero 6.12, nie mogę sie doczekać.
Jak Wasze samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam z niecierpliwością do wtorku. U mnie książkowo z 13 tyg zniknely mdlości i wymioty. Nadal jestem osłabion, męczy nawet drobny wysiłek dotego senność mnie dopada ale już widzę że będzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sporadycznie lekkie mdłości, głównie ogromne zmęczenie.

5.12 mam prenatalne i końcówkę 1 trym. mam nadzieję odetchnąć z ulgą i dostać energetycznego kopa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sanopoczucie super:) mdłości minęly raczej na dobre i duzy zastrzyk energii juupi:)
Odebrałam dzisiaj wyniki z badań genetycznych MTHRF i wyszła jakaś mutacja heterogenoza C677T :( nie wiem co to za cholerstwo ale mam 6.12 genetyka wiec sie pewnie dowiem...
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam ta mutacje plus obnizone bialko s jestem pod opieka hematologa...biore codziennie zastezyk z heparyna- neopaein....na fb jest grupa...doryczaca mutacji MTHRF....wszystkiego mozna sie tam dowiedziec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie podpisalam sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.zos tez biore Neoparin i pewnie juz ze mna zostanie do konca ciazy i kwas foliowy 5mg. Białko s mialam ok. Bierzesz moze jakies witaminy z grupy B?? Jak sie czlowiek naczyta cudow na internecie to tylko pozniej same nerwy:/
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej :) bylam dzis na wizycie :) dzieciaczki maja prawie po 10 cm. Pytalam o plec sle gin mowi ze powie na następnej wizycie 20.12. Umówiłam sie tez na polowkowo-prenatalne na 16.01. Dziś 14+1.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam masakryczne przeziebienie a jutro usg nie wiem jak sie zwleke z lóżka ;( najgorsze że kaszel wywołuje u mnie wymioty a już myślałam że to za mną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nadal czekam. To takie życie w zawieszeniu. Trzeba wstać, robić swoje i czekać. JesCze kilka dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A u mnie mdłości i wymioty nie chcą ustąpić. Dziś na 17:30 prenatalne. Aż się boję.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka - Powodzenia! Daj znać po wizycie :)
U mnie dziś początek 13 tygodnia i samopoczucie coraz lepsze, jedynie w nocy muszę biegać na siusiu, co w 1. ciąży zaczęło się dopiero po 6 mcu Oo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie dziś 17.1 tc a od 1,5 tygodnia maluch się wierci i puka. Fajne uczucie, w pierwszej ciąży zdecydowanie później te ruchy czułam. W przyszłym tygodniu w końcu wizyta u lekarza, nie idę więcej do dra Baja przenoszę się do dr Paszkiewicz. Mam nadzieję że poznam już płeć:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już po usg, maluszek 82 mm ledwo się wyrobiłam z testem papa. Nie mógł lekarz dojrzeć czy jest kość nosowa bo twarz miał wciśniętą w macice a reszta ok. Nadal nie znam terminu porodu ponoć na teście papa dopiero wyliczą. Za to wyraźnie było już widać że to chłopak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LaLa a na kiedy Ty masz termin? Ja idę na wizytę 6.12 już się nie mogę doczekać..
Aktualnie walczę z cukrami - dziś mam kiepski humor przez nie.. Poza tym od 2 dni super samopoczucie wiec wziełam sie za porządki świąteczne w kuchni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Esemeska - w pierwszej ciąży walczyłam z cukrzycą, także znam Twój ból. Czy mogę zapytać, jak wyszła Tobie cukrzyca tak szybko? Glukoza na czczo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Esemeska termin porodu podadzą w teście pappa więc za 3 tygodnie będzie wiadomo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć to jeszcze ja się dopiszę. Termin mam na 17.06.2018 r.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, mam termin na 18.06. Przede mną w następnym tygodniu badanie prenatalne a dziś idę na test PAPPA. Z mężem zastanawialiśmy się czy robić ten test ale chyba wole dmuchać na zimno i wszystko sprawdzić.
Co do wagi, na razie -6kg, ale przy wymiotach i odrazie do wszelkiego jedzenia ten wynik mnie nie dziwi. Mam nadzieję ze w końcu mi to przejdzie, pocieszcie mnie ze u Was tez sie skończyło to wraz z 2 trymestrem :)
aha i niestety ale zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążowa, bardzo boje się ze bede miała insulinę do wstrzykiwania... Z dieta ciezko, wlasnienze względu na wymioty..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie 13 tydzień usg i test pappa ok. Na wadze + 3kg bo mdłości i wymioty mnie omineły. Apetyt mam ogromny i do tego słodycze moja nowa miłość☺ strach sie bać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monia85
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka.W końcu mdłości na chwilę odpuściły więc korzystam, żeby opisać moje wtorkowe badanie prenatalne. Tak więc lekarz nie miły i nie odpowiadał na żadne moje pytania :-( trochę ciężko było wytrzymać tym bardziej, że badał mnie 45 minut. No ale przechodząc do samego badania to dzidzie rozwijają się niby idealnie choć przy jednym stwierdził VSD (ubytek przegrody międzykomorowej). Trochę mnie to przeraziło. Na 14 grudnia zapisałam się na jego polecenie do genetyka i ten dokładnie ma mi powiedzieć co i jak i przy okazji omówi wyniki testu PAPPA-wcześniej wyników nie dostanę jak na wizycie u genetyka. Pozostaje czekać choć każda wada serca jest przerażająca dla mnie.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A test PAPPA robiłaś przed badaniem prenatalnym? Pytam, bo z tego co zauważyłam różnie lekarze proponują, by zrobic ten test. W moim przypadku lekarz powiedział żebym wynik PAPPA przyniosła na usg genetyczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lili ja też miałam w pierwszej ciąży. Jutro mam wizyte u diabetologa, obawiam się że dostanę insulinę na noc.

Jak wyszła? Robiłam test obciążenia glukozą. Mój lekarz ze względu na cukrzyce w pierwszej ciąży, moją nadwagę stwierdził, że zrobimy szybciej aby szybciej reagować. Jeśli cukrzyca ma wyjsc to wyjdzie i w 15 tygodniu. A im później tym gorszy wynik może wyjść, bo łożysko dokłada swoje hormonami. Także wszystko przed Wami, a ja już mam to obrzydlistwo za sobą i to jedyny plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja glukozy nie wspominam tak strasznie wypiłam na raz powalczyłam z odruchem wymiotnym i po chwili było ok.
U mnie robilo sie usg i przy pobieraniu krwi dolącza opis usg i ankiete do pappy.
Mi sie zaczeły bóle w pachwinach jakoś w tej ciąży wszystko szybciej idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wlasnie moj lekarz twierdzi ze pomimo cukrzycy w 1 ciazy teraz nie musze robic wczesniej obciazenia, a pomiary mam rozne :/ na czczo na szczescie ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny. Witam tez mamusie czerwcowe:-) bylam w tym tyg u gin. Wszytko ok dzidzia rosnie zaczyna sie 18 tydz. Bedziemy miec 2 coreczke:-) starsza zachwycona. Ruchy dzidzi cudowne nawet juz starsza coreczka i maz mieli okazje je poczuc:-) somopoczucie w koncu dobre:-) ale glowa pelna mysli:-) teraz czekanie na kolejna wizyte yhhhh jeszce 27 dni przeciez ja oszaleje. W pierwszej ciazy tak nie mialam....potem dwie straty :-( i teraz jestem klebkiem nerwow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.zos ja też jestem po jednej zdrowej ciąży, a później dwa poronienia. To więc moja czwarta ciąża i schizuję okrutnie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny:) moja ciąża to też duzo stresu ze wzgledu na wcześniejsze straty:/ pewnie do końca ten strach juz z nami zostanie. Ja do tego boję się cieszyć z tej ciąży bo ciągle ten strach a przeciez wszystko jest ok. Eh ja tez juz chcialabym poczuc kopniaka:) moze niedlugo :) samopoczucie super i apetyt tez heh te badania polowkowe to tylko USG czy jakies badania są dodatkowe?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Test PAPPA robiłam tego samego dnia co miałam usg a po wyniki mam się stawić 14 grudnia czyli dowiem się o nich na wizycie u genetyka. A dziś miałam wizytę u gin i nie mogła zbadać dzieciaczków bo przez 40 minut jej prób ćwiczyły aerobik :D, Są bardzo aktywne jak na swój wiek.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wlasnie tez zastanawiam sie nad tymi polowkowymi badaniami. Moze zrobie je jeszcze gdzies indziej gdzie dokladnie na super sprzecie ktos mnie uspokoji. Moja gin jest dobra dodatkowa na pappa i genetycznym bylam u dr Lenckowskiej....ale ten ich sprzetno nie wiem....a Wy co myslicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polówkowe to tylko usg oglądają anatomie, przepływy, łożysko. Ja jestem po jednej stracie, ale już mi stres odchodzi czekałam na to usg i już jestem dobrej myśli jeszcze jak z pappa wyjdzie prawidłowy wynik to zaczne sie cieszyć. U mnie poroniona ciąża odpoczątku rozwijała sie słabo więc lekarka mi mówiła że różnie może być żeby sie nie nastawiać i dzięki temu jakoś daliśmy radę. Wytłumaczyliśmy sobie że maluszek musiał mieć ciężkie wady genetyczne tak było nam łatwiej. Znam dziewczyny u których nic nie zapowiadało poronienia i to sie jednak inaczej przeżywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lala - tak to u nas tez wlasnie był taki szok :/ ale teraz juz bedzie/ musi byc dobrze :)
Bzos ja chyba pojde normalnie do swojej ginekolog na te połówkowe, jak czegos nie bedzie wstanie zobaczyc ddokładnie to wtedy najwyzej pojde do innego ginekologa dla pewnosci.
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wlasnie te przeplywy....mam zalecenoe od imunologa i hematologa aby je dokladnie wykonac:-) osiwieje:-) myslalam ze po tescie pappa bedzie latwiej....wyszlo ok ale glowa i tak pelna mysli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W końcu doczekałam sie wyników testu Nimfy. Ulga ogromna. Będziemy mieć zdrowa córeczkę. 18 tc zaczęty. Połówkowe 19/12 a w poniedziałek wizyta kontrolna. Tak odreagowałam wczoraj te 2 tygodnie ze wszystko mnie bolało. Głowa, serce, żołądek. To przez kumulacje stresu. Ale juz można sie cieszyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina1978 super wiadomość :) oo to na pewno organizm sobie odreagował:/ teraz to juz tylko relaks :) i przy okazji gratuluję Córeczki :)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo sie cieszę że wszystko dobrze:-) badanie warte swojej ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina czekałam na wiadomość od Ciebie ;) cieszę się że takie dobre wieści jednak usg sie nie myliło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie myliło. Jednak lekarka wspominała ze miała ostatnio przypadek ze usg ładne a jednak zespół downa. Tylko tam nie było badań prenatalnych bo wiek jeszcze nie wymagal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina ja także bardzo się cieszę razem z Tobą!

Ja od dwóch dni na insulinie. 4j na noc, a poranne cukry na czczo i tak ponad normę. Denerwuje się przed każdym kłuciem. 6.12 mam wizytę liczę, że dowiem się płci i spadnie na mnie chociaż jedna radość, bo jak na razie też same nerwy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina1978 super wiesci:-) bardzo sie ciesze:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina super ze wszystko wporzadku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny znacie jakas dobra szkole rodzenia w Gdyni? Najlepiej bezplatna no moze byc płatna dla meza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina - bardzo się cieszę, że wszystko jest ok!

Ja jutro mam prenatalne i oczywiście strasznie się denerwuję. Jak Wasze samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina to super, że wszystko ok :-)

U mnie samopoczucie od 2 dni trochę lepsze. Mdłości pojawiają się sporadycznie ale odruch wymiotny póki co minął :-) jupiiii będę jadła co tylko zapragnę w te święta :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! Dawno tu nie zaglądałam i widze, że zaczyna się dużo dziać! W czwartek mam badania prenatalne i oczywiście stres jest olbrzymi. Poza tym samopoczucie ok, jak przystało na 13 tydzień. Oby tak dalej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Teraz czekam na połówkowe 19/12. Mam do tego czasu zrobić obciążenie glukozą. A to z uwagi na stan przedcukrzycowy w poprzedniej ciaży. Stres odpuścił i jest duzo lepiej. Nawet brzuch mi sietak nie napina. Za to wyskoczył do przodu. Waga stoi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już po prenatalnych, dzidziol zdrowy 67mm, wszystko w porządku, uff! Zapowiada się też, że synek będzie miał braciszka, lekarz dał 80% na chłopczyka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super:)
u mnie tez po prenatalnych, wszystko dobrze z Malenstwem, a tak sie martwilam na zapas...
Jeszcze zeby tylko mdłości i wymioty przeszły, bede juz bardzo szczesliwa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny.
Taka sytuacja-odprowadziłam rano synka do przedszkola i po powrocie do domu zrobiło mi się słabo i poczułam, że coś mi cieknie. Biegiem do łazienki a tam krwotok. Czym prędzej do szpitala i teraz sobie leżę na szpitalnym łóżku trochę zdołowana. Tzn z dzieciaczkami wszystko ok tylko coś mi się odkleiło. Poza tym czuję się normalnie. Krwawienie nie ustaje od 8:30 i lekarze poinformowali,że do poniedziałku sobie u nich poleżę. Także pozdrowienia ze szpitala w Gdyni Redłowie :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochana leż ile sie da mi tez w12 tyg poleciala krew i lezalam 4 dni w redlowie z tym ze mi sie nic nie odklejalo. Lekarze tam mowili zeby leżeć, lezec i jeszcze raz leżeć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grunt że wszystko w porządku :) dużo zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka dużo zdrówka. Napisz jak dzisiaj ? Lepiej juz troche?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inciaa tak dziś już lepiej. Jak leżę to nic mi nie jest ale jak chodzę to znów trochę plamię więc pomimo bólów całego ciała od leżenia nadal kiszę się w łóżku. Nie lubię tak leżeć jak w domu tyle do zrobienia. W dodatku dziś na obchodzie lekarz powiedział, że w poniedziałek ok13 będę miała badania i mi powiedzą czy wychodzę czy jeszcze mnie będą trzymać na obserwacji. Katastrofa....ja chcę do domu!!!!
Jedyny plus, że jestem sama w sali 3 osobowej więc nikomu nie przeszkadza jak sobie oglądam filmy do późna :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka-to fajnie, ze juz lepiej:)Nie dziwie ci się:( nikt nie lubi szpitali. Zobaczysz, ze wszystko bedzie dobrze i wrocisz niedlugo do domu:)
...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej! Wczoraj się dowiedziałam, że będzie najprawdopodobniej chłopak! W 18.3 tc waży 225 gramów. Mam już córeczkę także bardzo się cieszę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie. Ja ide 21.12 na wizyte to bedzie 16 tydzien i mam nadzieje ze sie dowiem czy bedziemy mieli corke czy syna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie na 80% dziewczynka :)
MamaDawidka, współczuje "atrakcji" obyś mogła wrócić szybko do domku! Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamo Dawika jak u Ciebie? Jeteś już w domu?
Ja odbralam dzis wyniki pappy i bardzo mnie uspokoiły ryzyko maleńkie, a termin porodu 29 maj ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz po teście z obciążeniem glukoza. Tak wcześnie bo miałam problem w poprzedniej ciazy. Na szczęście cukier niski jak nigdy w życiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja soe teoche martwie o ten moj cukier. Wyniki glukozy mialam 91 (norma do 99) ale ginekolog powiedziała, ze mam uważać i ograniczyc cukier. Ograniczylam ale nie całkowicie bo w najchetniej jadłabym teraz tylko słodkie rzeczy :) jak to jest z tym cukrem? Czy moj wynik jest rzeczywiscie taki zły?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Incia mi wyszedł 89 i nigdy tak niskiego nie miałam. Zawsze w granicy normy 98,99. A tu niespodzianka. Po obciążeniu wynik 126 w normie do 140 także super. Szczególnie ze ja mam insulinoodpornosc i w tej ciazy ciągnie mnie do słodyczy. Wszystko z umiarem i bedzie dobrze. Uważaj na owoce. Po 18 nie wolno ich jeść. W pierwszej ciazy załatwiłam sie arbuzem bo wydawał moście bezpieczny a ma wysoki indeks glukemmiczny. Teraz zdradliwe sa mandarynki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina1978 kurde no to trzeba uwazac jednak:/ sporo tych owocow slodkich jem i to wlasnie wieczorem:(muszę się wziąc w garsc :) dzieki, ze napisalas:)
Ostatnio na wizycie jak gin pytała o slodycze czy unikam to własna rodzona corka mnie sprzedała i powiedziała, ze oczywiscie jem:p na nią tez musze uwazac:D pozdrawiam
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsze od słodyczy sa orzechy, suszone nie kandyzowane owoce. Na dodatek po kilku suszonych śliwkach lub jabłkach nie ma problemu z zaparciami. Wszystko jednak z umiarem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć:)) czerwiec to chyba ja otworzę, termin na 1.06.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Emilia:) czerwiec piękny miesiac - sama jestem z czerwca:p
Trzeba bedzie podsumowac nas bo troszkę juz dolaczyło dziewczyn:) postaram się ogarnąc :p
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A teraz zauważyłam, ze Esemska juz ogranęła listę wyzej:)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MAJ

Inciaa - 1.05.2018
B.zos - 3.05.2018
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018 - synek
Ina1978 - 7.05.2018
Olesia1986 - 13.05.2018
Esemeska - 20.05.2018 - córeczka
kate - 27.05.2018 (bliźniaki)
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki)

CZERWIEC

Emilia - 1.06.2018
lili - 12.06.2018 - synek
Ania - 17.06.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka, ja dziś z bólem w pachwinach cały dzień. Poza tym jakoś leci, gdyby nie cukrzyca której nie moge unormować było by super i nie narzekałabym.
Dziewczyny mam dużo ubranek po synku, może któraś by się chciała zamienić na dziewczęce? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas na 100% dziewczynka. Bedzie Helena. Termin dalej 7/05. Znowu jestem uziemiona- zapalenie oskrzeli i kolejna infekcja ginekologiczna. Do tego takie osłabienie ze krew z nosa mi leci wieczorami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina mamy ten sam termin porodu i objawy ;) mi też leci krew z nosa i mam bardzo silny kaszel i katar, lekarz na razie dal mi sterydy wziewne ale jak nie przejdzie to chyba włączy antybiotyk. A Ty jakie masz leki na zapalenie oskrzeli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze ja:-) aktualnie termin to 6.06.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołączam, termin 11.06 ☺️ To moja trzecia ciąża.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Atrovent, pulmicort, tabletki na gardło, gripovita, rutinoscorbin. Chciała mi dać augmentin ale ja nie mogę go brac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lala tak ja już od poniedziałku w domu ale od wtorku latanie po lekarzach i dopiero teraz chwila spokoju. Tzn miała ginekologa na 8 rano ale już po i do końca tego roku spokój. Następna wizyta 5 stycznia. Tylko endokrynologa muszę załatwić sobie na już.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane czy macie jakiegoś godnego polecenia endokrynologa z Gdyni na nfz?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To sie cieszę że już sytuacja opanowana. Z endokrynologiem nie pomogę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na NFZ nieosiągalny. Tylko prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka to fajnie, ze juz wszystko gra:) a co do endokrynologa to w Gdyni nie znam ale czasem ze względu na ciąże to wciskają w kolejkę więc warto do jakies przychodni sprobowac. Ja chodzę do dr Kuglarz - ona przyjmuje w Nowym Porcie w przychoni ale to też wcisnęli mnie dawno temu tam w kolejkę w pierwszej ciąży i tak zostałam.
Ruchy dzidzi coraz to sielniejsze :) a szczegolnie ok godz 22 kiedy się kładę - istne szaleństwo :p a jak u Was? Dają juz znac dzieciatka?:) mowią, ze przy drugim dziecku szybciej odczuwa sie ruchy ale u mnie przez to łozysko z przodu to jednak pozniej:) we wtorek wizyta :D jak raz w miesiącu tylko wizyta to baardzo się dłuzy :/ gdyby tylko te wizyty tyle nie kosztowały eh :) pozdr
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej.
W ciąży mamy prawo być przyjęte do specjalisty w ciągu 7 dni. Powolujcie się na ustawę za życiem. Znaczy to, że choćby nie wiem co, w przychodni muszą wyczarować Wam termin w ciągu tygodnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie:) ja dostałam skierowanie do endo od mojej internistki, zaznaczyła, że ciąża i uwaga wizyta była za 2dni:) chodzę do endokrynologa w przychodni na morenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po połówkowym. Helena rośnie zdrowo. Wszystko Ok. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ina1978 to super, że wszystko dobrze. U Ciebie ZD 1:760 a u mnie 1:730 również z racji na wiek (35l). Połówkowe dopiero 31 stycznia i wtedy wszystko będzie już jasne.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak ale my robiliśmy jeszcze test nimfy i teraz mamy 99,5% ze wszystko Ok. I ze dziewczynka. Waga moja stoi a to bardzo dobrze. Mała ma 360g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie bedzie dziewczynks i chlopiec :) generalnie wszystko ok chlopiec wazy 203 g a dziewczynka 189 g szyjka 40 mm są troche starsze niz wynika z OM chlopak 17+5 a dziewczynka 17 +4 a OM 17+3 .
Łożysko i plyn owodniowy ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej ja tez połówkowych i wszystko gra :) całe 360g szcześcia :) jak tylko usiadę to dostaję kopa :p takze duuzo się ruszam ostatnio heh pozdrawiam
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super dziewczyny! Duże już te Wasze maleństwa :) ja na polowkowe idę dopiero po Świętach także chwilę jeszcze muszę poczekać. Tymczasem odczuwam silne ruchy także mam nadzieję że wszystko będzie ok. Muszę iść zrobić badania krwi ale nie mogę się zebrac od dwóch tygodni, nie znoszę być na czczo, nie wytrzymuje:D Już 21 tydzień się zaczyna!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tak Beti badania na czczo to też moja zmora ostatnio:/ nie wiem czy Ty tez tak masz ale mnie na czczo bardzo boli głowa:/ i tak ostatnio właśnie wracając z badań musialam wstąpić na pączka do cukierni bo myślałam, ze nie dojadę to domu. Za ok 3 tygodnie muszę zrobić badanie glukozy z obciazeniem więc juz się "cieszę" na ten dzień :) niby 22 tydzień się zaczął a ja na czczo dalej mdłości eh chyba tak juz to ze mną zostanie do końca:):)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam dziewczyny. Ciesze sie ze u Was ok. Ja polowkowe tez mam zaraz po Swietach. Zastanawiala sie ktorasnad szkola rodzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeszcze sie nie umawiałam na połówkowe ale musze zrobić na początku stycznia. Do szkoły rodzenia chodziłam w pierwszej ciąży i teraz nie widzę sensu chodzić pobownie. Wtedy miałam wątpliwości czy mi to potrzebne było dużo informacji nieaktualnych dostałam choćby na temat diety matki karmiącej. Może słaba szkoła :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny. Cóż tu taka cisza? Wszystkie tak objedzone po świętach, że ruszyć się nie mogą? Ja się przyznam, że jadłam wszystko i to w niemałych ilościach. W końcu mdłości ustały więc korzystałam a później się kulałam :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Ja tez niczego sobie nie załowalam:-) jutro mam polowkowe wiec znowu glowa pelna mysli.....stres okropny. Mala w brzuszku szaleje:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jadłam wszystko ale w małych dawkach. Strasznie bolą mnie biodra i ciągną pachwiny. Dzisiaj w Tesco nakupowalam ciuszków za bezcen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, jeszcze ja :). Mam termin na 13.06, jeszcze nie wiem, czy chłopiec, czy dziewczynka, następna wizyta 3.01 i się okaże :).
To moja pierwsza ciąża, więc jeśli chodzi o ruchy dziecka, to muszę się bardzo "wsłuchiwać", ale wydaje mi się, że nabieram wprawy i od czasu do czasu coś wyłapuję.
Jest tu może jakaś mama wegetarianka?
Polecacie jakąś fajną szkołę rodzenia w Gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny! Rano miałam połówkowe, wszystko ok dzidziuś waży 420 gramów, 21.3 tc ,potwierdziło się że chłopak:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny. Juz po badaniu....z dzidzia wszytko ok wazy juz 519g :-) ale pojawil sie kolejny problem:-( skróciła mi sie szyjka macicy :-( lakarka zdecudowala o zalozeniu szwu takze w nowy rok jade do szpita:-( a do tego czasu luteina.....strasznie sie martwie. W 1 donoszonej ciazy nie bylo takich cyrkow a potem te dwa poronienia i dwa zababiegi pewnie zrobily swoje. Chyba do reszyty osiwieje:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie,

chciałabym dołączyć do grona mam oczekujących na nowego członka rodziny. Mam termin na 17.06. Jeszcze nie wiemy kto pomieszkuje w brzuchu ale liczymy na córkę.. Mamy już dwóch synków i aniołkową córcię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.zos współczuję bo ja też po zabiegu i ciągle się o szyjkę martwię. Lekarka mnie pocieszała że po porodzie to łyżeczkowanie aż tak nie uszkadza i na razie jest ok. Trzeba się cieszyć że u Ciebie w porę wyłapali.
Ja dziś byłam na zwykłej wizycie i wszystko ok. 17 stycznia mam usg połówkowe. Maluszek się co dzień rusza więc już jestem spokojna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie po świętach:) widzę, ze nas przybywa - to fajnie:)

B.zos a mocno się skrociła od ostatniej wizyty? Wiesz ja tez pod dwoch zabiegach dlatego też mam stracha:/ poki co jest ok
Czy miałaś jakieś objawy skracającej się szyjki?
Jak tam zdrówko wasze dziewczyny? W aptekach kolejki okrutne:/ u mnie w domu mąż i córka mają.taki kaszel straszny eh dobrze, ze witaminy jakies biore to moze to mnie poki co ratuje :)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inciaa....niec mi nie dolegalo. Czuje sie naorawde dobrze. O ile sie skróciła nie mam pojecia. Z tego strsu nawet nie pamietam jaka dlugosc ma teraz ale lekarka mowila ze pinizej normy. Przepisala mi luteine no i 1 go ide do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurde to dobrze, ze w czas ginekolog wylapała tę szyjkę jak tak nie czuć tego skracania:/ trzymaj się cieplo
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez obawiam sie co z moja szyjka ale zobaczymy 18.01 polowkowe i bede dopytywac o nia. Poki co u mnie chlopak rosnie a ja z nim;) 6 kg do przodu i moje pytanie czy macie jakies godne polecenia kremy na rozstępy??- pierwsze na udach sie pojawiaja u mnie. Dodam ze znany olejek nie podpasowal mi przez zapach. Z gory dziekuje za podpowiedzi. Oczywiscie wszystkim Nam zycze zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie sprawdził się olejek migdałowy nierafinowany nie mam ani jednego rozstępu na brzuchu po ciąży a na piersiach o których nie pomyślałam żeby smarować niestety są. Dobrego przyda się do masażu krocza jak będziesz chciała rodzić naturalnie i do smarowania maluszka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja używam Tołpy mum, krem wzmacniający przeciw rozstępom:) przyjazny dla kobiet w ciąży:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Ja uzywam bio oil ale ciezko cos powiedziec poki co- jest dosc tłusty i potrzeba troche czasu zanim sie wchlonie. Jak juz kupilam to uzywam:p w pierwszej ciazy uzywałam jakiegos balsamu na rostepy dla ciezarnych ale troche rozstepow na brzuchu mam, jakbym nie smarowala to moze bylo by gorzej? Hmm pewnie tak, moze kwestia genow itd tak czy siak natluszczać pewnie warto:)
Lala- ten olejek migdalowy to w aptece kupowalaś? Moze kupie jak mi sie ten co mam skończy:)

Dzisiaj słaby dzień nie dość, ze mnie mdli (znowu od kilku dni z rana) to jeszcze jakaś taka zasapana chodze jakbym maraton przebiegła:p
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuję na allegro 750 ml z dostawą koło 75zł i myślę że do końca ciąży starczy. W aptece kupiłam dwa razy ale tam mają małe ilości 100 ml koszt koło 12 zł warto raz kupić na spróbowanie czy będzie pasował. Ja brałam w doz po zamówieniu bo nie mają na stałe i nazywał się olejek ze słodkich migdałów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, dzieki to kupie na początek z apteki i jak bedzie ok to tez zamówie większość pojemność.
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkiego dobrego w nowym roku :)

a ten olejek migdałowy ma jakiś zapach? Sama chętnie bym wypróbowała. Kończy mi się balsam ale nie czuję mięty do niego.
Rozstępy mam po 1 ciąży, ale mimo to o skórę trzeba dbać. Nie wiem jak u Was ale ja mam teraz bardzo suchą skórę.. Plusem tej ciąży jest to że nóg mogę nie golić. Włoski nie rosną! :)
Pod koniec stycznia mam USG połówkowe i jak to pisze to aż oczy przecieram. Niektórzy jeszcze nie wiedzą że jestem w ciąży a ty za moment połowa pyknie.
Kompletujecie już wyprawki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten co teraz mam ma zapach jak olej spożywczy. U mnie się nie da ciąży ukryć brzuch jak piłeczka szybciutko ta połowa zleciała. Z wyprawki to u mnie tylko apteka i pieluchy resztę mam po synku muszę tylko ubranka odzyskać i przygotować pokoik bo oddaje maluszkowi mój ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry

ja wolałabym coś z ładnym zapachem... Pewnie jak poszukam to znajdę. Mi nie pozostało prawie nic po moich chłopakach( no może 1 pajacyk, 2 pary skarpetek i czapeczki- ale to zatrzymałam raczej z sentymentu niż dla kolejnych dzieci). Dużo ubranek oddałam, część sprzedałam.. nie mam wózka, łóżeczka, fotelika.. nie mam nic. :) także czekają mnie zakupy. Czekam aż poznamy płeć bo nie wiem jaką wersję kolorystyczną wybrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny. Ja juz po operacji zalozenia szwu. Wszystko sie udalo. Mala rosnie i ma sie dobrze. Teraz w poniefzialek czeka mnie wizyta kontrolna i trzymam sie tego ze szew bedzie super trzymal. Narazie musze bardzo sie oszczedzac i duuuuuzo lezec....no to leze yhh. Ciekawe co na to moj hematolog:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W ramach wyprawki mam sporo ciuszków po córci, tylko musze sprawdzić w jakim sa stanie bo pożyczaliśmy je dla kilku dzieci. Oczywiście nie byłaby sobą gdybym nie kupiła czegoś nowego. Obkupilam sie w Tesco na wyprzedażach. Wozek, fotelik i cała resztę mamy. A rzeczy które sprzedałam tez juz kupiłam. Została apteka, pieluchy i wyprawka dl mnie do szpitala. Za to czeka nas remont za miesiąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

B. Zos fajnie, ze juz po wszystkim teraz juz na pewno bedzie dobrze :)
Co do wyprawki to nie mam dla siebie jeszcze nic ale dla Małej dostalam od kuzynki więc cos tam mam ale jeszcze nie wiem co dokladnie bo nie sprawdzałamco w kartonach:p wozki oglądam juz od dawna ale jakos tak nie potrafie sie zdecydowac na jakis konkretny:) lozeczko i fotelik bede miala od siostry więc głównie wozek jest do kupienia i mimo to nie wiem jaki wybrac:p
Gdzie kupic takie szlafroki ciazowe bo pizamy to widzialam ale takie szersze szlafroki cienkie?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzień dobry

chyba też podpytam znajomych, kupować wszystko to spory wydatek. Jeżeli chodzi o wózek to stawiam na mutsy. Duże pompowane koła są idealne na warunki drogowe w których mieszkam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam zwykły szlafrok z sieciowki w sumie mi się nie przydał bardzo gorąco było w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny. Jestem po wizycie u ginekologa. Dzieciaczki mają się dobrze co mnie uspokoiło bo nie czuję jeszcze żadnych ruchów. Co mnie dziś zaskoczyło to gin powiedziała, że na 70% będą 2 dziewczynki :D :D :D. Mam już dwóch synków więc w domu w końcu będzie równowaga bo ta ilość testosteronu czasami mnie przytłacza. Ale potwierdzi to jeszcze badanie 31 stycznia. Szczęśliwa :-). Teraz tylko zbierać ciuszki dla dziewczynek bo dla chłopców to mam po moich synkach ale tylko te uniwersalne mi się przydadzą.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.Zos dobrze, że już po wszystkim, zdrówka życzę. Ja właśnie pozbywam się rzeczy po córeczce bo będzie chłopak także wyprawke Nowa szykuję. Mam łóżeczko, laktator i sterylizatory do butelek, wózek trzeba kupić. Miałam bebetto i chyba znów kupię, albo podobny. Sprawdził się rewelacyjnie a do tego jeden z lżejszych wózków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratuluję :)
A w którym tyg i dniu jestes? U mnie tez bliźniaki i nie czuję ruchów. Trochę mnie to martwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie do mamadawidka :) u mnie 19+5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kate ja jestem w 18 ale ile dni to Ci nie powiem bo nie wiem. Też mówiłam dziś do gin, że nie czuję ruchów ale do 20 tygodnia to ponoć normalne i mam się nie stresować. Powiedziała, że z dziećmi wszystko ok co mnie uspokoiło :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi gin w 18 tyg powiedziała ze MSM łożysko na przedniej ścianie i moge czuc ruchy później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, ze przy lozysku z przodu slabiej czuć ruchy. W 18 tym coś tam lekko czułam a teraz w 24 juz dostaje ładne kopniaki :)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jeden na przedniej ścianie a drugi na tylnej ale nie będę panikować. Poczekam bo jak zaczną kopać to będę miała dość. Pierwszy syn jak kopał to całe żebra miałam chyba sine i wszystko bolało. Mam nadzieję, że teraz będą delikatniejsze dzieciaczki :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tak, w pierwszej ciąży to o spokojnym śnie moglam pomarzyc i te biedne zebra hehe
Czy Wasze dzieci są już głową w dól? Moja jeszcze nie i kopie mnie w podbrzusze i czasami gdzies z boku. Mam nadzieje, ze w koncu sie obroci bo z tygodnia na tydzień bedzie jednak mniej miejsca:)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry

jak zdrówko? Wczoraj taki piękny dzień a dziś znowu bez słońca.. :( mimo że jestem w pracy to wolałabym żeby zaświeciło..Od razu człowiek lepiej się czuje. Ja już wyczuwam drobne ruchy i czekam na więcej.
Czy Wy też macie huśtawki emocjonalne? Mi dziś rano tak chciało się płakać że musiałam połkać sobie trochę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po kolejnej wizycie. 23tc mała długa a chuda. Mam wprowadzić dietę wysokobiałkowa. Dużo odpoczywać. A tak wszystko Ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Czytam ze decydujesz sie na wózek mutsy a na jaki model? Ja tez sklaniam sie ku niemu, zakochalam sie w mutsy igo kolor jeszcze nie wybrany. Czy wiesz gdzie mozna go fizycznie zobaczyć? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jeszcze ja się melduję. Aktualnie 18 tydzień. Termin mamy na 10 czerwca z usg. Za 2 tygodnie połówkowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj ania986. Jak możesz dopisz się do listy.

Ja dziś po wizycie w poradni patologii ciąży na klinicznej. Niestety szyjka mi się skraca i obecnie ma 3 cm co niby jest za mało jak na wiek ciąży. 31 stycznia na połówkowym mam mieć mierzoną i jeśli skróci się jeszcze choćby o 4-5 mm to będę musiała być podszyta. Miała któraś z Was taką sytuację? Zaniepokoiłam się strasznie. Zwiększono mi luteinę z 100 x 2 dziennie do 200 x 2 dziennie. Oby coś pomogło :-(. Chodzi któraś z Was do dr. Adamskiego na kliniczną? Ja byłam drugi raz i wydaje mi się bardzo dokładny, kompetentny ale chciałabym usłyszeć jeszcze inne opinie.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka....co do lekarza nie znam nie bylam ale czytalam opinie...bardzo dobre. Co do szwu na szyjce macicy od 2.01.18 jestem kefo posaiadaczka ...biare luteine 2×100 i duzo leze ....szjka bardzo mi sie skracala bylo juz ok 2cm wiec szybko szew....1go pojechalam do szpitala 2go operacja go wyszlam.....to nie takie straszne...bardziej obawiem sie ze szew moze nie wytrzymac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.zos którego wyszłaś bo cyferka uciekła :-) i w jakim szpitalu miałaś zakładany szew? Ja staram się leżeć ale nie zawsze wychodzi :-(
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka...odpoczywaj ...pozycja lezaca wskazana bo noe ma wtedy ucisku....wiem ze łatwo noe jest yhhh.....wysłam 3go takze dzien po zakladaniu szwu.....nic nie boli ale stracg duzy bo pełna narkoza wszystko na sali operacyjnej....szew zakladali mi w szpitalu w Tczewie. Ale tylko dlatego ze tam moja lekarka:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Misiabela mam pytanie czy wiesz gdzie można zobaczyc na zywo mutsy w 3miescie? Jaki model wybierasz? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć

Monia85 wydaje mi się że w Mama i Ja można zbaczać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny d-dimery wyszly mi ponad 4 tys a norma jest do 500. Czy yo świadczy o zakrzepicy? Mialam ush doppler zyl kończyn dolnych i nie mam zakrzepów.. Boje sie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kate....z tego co sie orientuje to wartosxi d- dimery w ciazy w zaleznosci od tyg ciazy sie zwiekaszaja...normy sa zupelnie inne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kate a moze ten wynik to efekt jakiejs infekcji przebytej niedawno? Tak podobno moze byc z tego z przeczytalam. Trzymam kciuki zeby sytuacja szybko sie wyjaśniła. Przyjmujesz jakies leki typu zastrzyki z heparyny? Dobrze, ze zadnych zakrzepow nie znalezli. Co teraz? Jakies inne badania?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biore tylko acard, infekcji nie miałam. Jutro mam polowkowe wiec się dowiem :)
Najwyżej zapisze mi zastrzyki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kate daj znac koniecznie jak tam po wizycie i co powiedział lekarz.pozdr
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dimery stanowczo za wysokie gdyby bylo 3 tys to ok a mam przeszło 4.
Clexane do końca ciazy i po tez.
Wszystkie narządy są ok i na swoim miejscu
Dziewczyna wazy 572 g a chlopak 381g roznica dlatego bo dziewczyna ma dlugie nogi i tez jest nad chlopakiem wiec ma on mniej miejsca ale waga chłopca odpowiada wiekowi ciazy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kate ważne, ze wszystko ok z dzieciaczkami :) ja tez na zastrzykach w zasadzie od początku (teraz to juz chyba tylko profilaktycznie)
Witamy dalej czerwcówki :) w piatek mam wizyte i doczekac sie nie moge to bedzie 26 tydzien a miesiac od ostatniej wizyty - szmat czasu:p jak tam brzuchy? Rosną? Mojego juz sie ukryc nie da, ciekawe czy kurtka wytrzyma jeszcze z miesiac:p
...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, dołączam do czewcowej ekipy:) temin na 15.06 i jeszcze nie wiemy czy chłopiec, czy dziewczynka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny. Dawno tu nie zaglądałam. Termin nadal 19.06. Będzie dziewczynka :) puki co wszystko ok. USG prenatalne połówkowe dopiero 09.02 i oczywiście już chce wiedzieć czy wszystko jest w porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześc Dziewczyny! jestem z mamusiek listopadowych 201 7 i piszę z pytaniem czy potrzebujecie ubrania ciążowe? Sprzedaję po sobie ubrania rozm M i pojedyńcze L, głównie bluzki i spodnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć! Ja tam powinnam się zmieścić w kurtkę zimową do końca zimy, ale brzuszek rzeczywiście urósł już sporo. Wczoraj byłam na usg i mały waży 650 gramów w 24.1 tc, coś mi się zdaje że waga jakaś niska a ponoć chłopcy więksi? Nie żebym panikowala ale miałam duży problem w pierwszej ciąży z masą płodu i boję się że to będzie powtórka. Chyba już trzeba wyprawkę powoli szykować co? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Beti myślę że jakby było coś nie tak to by lekarz zwrócił uwagę. Rozumiem Cię bo ja jestem mistrzem wkręcania sobie problemów. Ja wczoraj byłam na połówkowym u maluszka wszystko dobrze waży 580g lekarz wyliczył że to 22 tydzień. Szyjka nie jest zbyt długa albo 36 mm ale ponoć w normie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry

w poniedziałek był blue monday a ja mam chyba blue week :) Jakaś rozbita jestem. Czekam na wizytę u lekarza( mam 30.01) i już bym chciała widzieć że po pierwsze jest wszystko ok a po drugie poznać płeć. Mam przeczucie że będzie chłopak ale to może dlatego że nie chcę sobie dawać nadziei na córkę. Wszyscy powtarzają że płeć nie ma znaczenia.. i ja się z tym zgadzam bo zdrowie jest najważniejsze ale jednak każda mama ma jakieś oczekiwania i marzenia. To wszystko potęguje fakt że mielibyśmy już córeczkę ale nie donosiłam ciąży.. I chyba nie uniknę łez smutku jeżeli okaże się że będzie 3 synek.
Poza tym na głowie mam budowę domu, I komunię syna starszego, problemy z refluksem młodszego. Do tego praca, dom, lekcje, gotowanie, sprzątanie, wywiadówki, planowanie.. czekam na słońce i dobrą energię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny zrobiłam aktualizację i proszę o wyrozumiałość jeśli kogoś pominęłam.

aktualizacja :

Maj
Inciaa - 1.05.2018
B.zos - 3.05.2018
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018
Ina1978 - 7.05.2018
Olesia1986 - 13.05.2018
Esemeska - 20.05.2018
kate - 27.05.2018 (bliźniaki) chłopiec i dziewczynka
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki) 2 dziewczynki

Czerwiec
Emilia - 1.06.2018
Monia85 - 6.06.2018
Monia - 10.06.2018
Niezapominajka - 11.06.2018
lili - 12.06.2018
Justi84 - 13.06.2018
Xenna - 15.06.2018
Ania - 17.06.2018
Misiabela - 17.06.2018
Emka - 18.06.2018
Paula - 19.06.2018
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam jeszcze taki pomysł. Może dopiszemy do list przy każdej z nas w którym szpitalu zamierzamy rodzić? Zawsze można zapytać o opinię te, które pierwsze będą rodziły o opinię. Co Wy na to?
image image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kliniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 porob w wojewódzki. ...teraz nie mam pojecia....ale pewnie skonczy sie na wojewodzkim....czego bym nie powiedziala....to w razie w...neonatokogiw maja swietnych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 2 porody miałam w Redłowie i chwalę sobie sam poród. Później opieka i warunki gorsze ale wiadomo to nie wczasy choć położne mogłyby mieć więcej empatii. Teraz ponoć super warunki bo wyremontowali. Chciałabym w Redłowie ale to już nie zależy ode mnie choć się tak nastawiam :-)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejherowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaspa lub Redlowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaspa bądź Redłowo. Niestety z tego co wiem oba szpitale mają obecnie mega problemy z miejscem. Zobaczymy czy sytuacja się poprawi do czerwca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, dawno mnie nie było, ale już się melduję. Otóż zaczęłam 20 tc i - najprawdopodobniej - Mała, a nie Mały waży już 415g, rośnie zdrowo i zapowiada się na początek czerwca ;)

Synka rodziłam na Klinicznej i teraz też bym chciała, o ile będzie miejsce. Jeśli nie, to pewnie wojewódzki. Pozdrawiam Was!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć

dobrze że dziś piątunio. :)
Ja prawdopodobnie wybiorę Zaspę ale zastanawiam się jeszcze nad Kartuzami. Sporo moich znajomych rodziło tam w ostatnim czasie i sobie chwalą. J
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy mogę i ja dołączyć? 17.05
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze my
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze my 10 czerwiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beti ja mam 26tydz i moja Mała waży 750 i dzisiaj na wizycie Pani dr mowiła, ze dobra waga bo tez wydawalo mi się, ze trochę mało :) moja starsza corka urodzila sie z wagą prawie 4kg wiec jeszcze niepowiedziane, ze druga corka nadrobi pod koniec ciązy:) tak czy siak wiadomo, ze lepiej jakby była troche jednak lżejsza od siostry:D takze nie martw się, mysle, ze waga twojego synka jest jak najbardziej ok :)

Co do szpitala to chyba Zaspa ( jesli odeslą do innego szpitala to moze byc kliniczna).
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny...meldyje sie po wizycie mala tydzien do przodu z usg ...wazy 941 g wielka baba:-) szew trzyma szyjka zamknieta mie musze non stop leżeć: -)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej u nas wszystko ok, córcia tydzień temu 550 gram. Poza cukrzycą i problemami ze snem nie jest najgorzej.
Ja chciałabym rodzić w Redłowie, ale ze względu na cukrzyce mogę być odesłana na Zaspę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 8 lat temu rodziłam w Redlowie - co prawda cc- nie tylko z cukrzyca ale i z nadciśnieniem. Teraz raczej Zaspa to tam można zaplanować cc. A ja ze wskazaniem do cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

aktualizacja :

Maj
Inciaa - 1.05.2018 Zaspa
B.zos - 3.05.2018 Wojewódzki
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018
Ina1978 - 7.05.2018 Zaspa/Redłowo
Olesia1986 - 13.05.2018
Bartkowa - 17.05.2018
Esemeska - 20.05.2018 Zaspa
kate - 27.05.2018 (bliźniaki) chłopiec i dziewczynka
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki) 2 dziewczynki Redłowo

Czerwiec
Emilia - 1.06.2018
Monia85 - 6.06.2018 Wejherowo
Monia - 10.06.2018
ania986 - 10.06.2018
Niezapominajka - 11.06.2018 Zaspa
lili - 12.06.2018 Kliniczna
Justi84 - 13.06.2018
Xenna - 15.06.2018
Ania - 17.06.2018
Misiabela - 17.06.2018 Zaspa
Emka - 18.06.2018
Paula - 19.06.2018 Zaspa/Redłowo
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, melduje się po wizycie 25 tydzien wg USG 26 duży chłopak będzie 800g. Pozdrawiam. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopisuję się do listy.

Maj
Inciaa - 1.05.2018 Zaspa
B.zos - 3.05.2018 Wojewódzki
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018
Ina1978 - 7.05.2018 Zaspa/Redłowo
Olesia1986 - 13.05.2018
Bartkowa - 17.05.2018
Esemeska - 20.05.2018 Zaspa
kate - 27.05.2018 (bliźniaki) chłopiec i dziewczynka
Lala - 29.05.2018 chłopiec Zaspa
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki) 2 dziewczynki Redłowo

Czerwiec
Emilia - 1.06.2018
Monia85 - 6.06.2018 Wejherowo
Monia - 10.06.2018
ania986 - 10.06.2018
Niezapominajka - 11.06.2018 Zaspa
lili - 12.06.2018 Kliniczna
Justi84 - 13.06.2018
Xenna - 15.06.2018
Ania - 17.06.2018
Misiabela - 17.06.2018 Zaspa
Emka - 18.06.2018
Paula - 19.06.2018 Zaspa/Redłowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wow, trochę się nas tu zrobiło :) jak się czujecie? Ja już po półmetku, małe w brzuchu dokazuje na całego, trenuje kopniaki :) w drugim trymestrze czuję się świetnie, mam mnóstwo energii. Powiedzcie jak tam wagowo Wasze maluchy stoją, bo moja z wagą 400 w 20 tc wydaje mi się dużawa :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czuję się dobrze u mnie w 22 waga malucha 580 lekarz nic nie mówił więc myślę że jest ok. Ja za to 6 kg na plusie ;) maluszek rusza się delikatnie mam łożysko z przodu więc trochę wytłumia. W pierwszej ciąży to tak synek kopał że nie raz mi się łza zakręciła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej

melduję się z pracy..ostatnie minuty :)
Ja nie wiem ile nasz dzidziuś waży ponieważ jeszcze czekam na wizytę. Ciekawość mnie zżera i tak jak zwykle chciałabym żeby weekend trwał i trwał tak ten mógłby minąć migusiem.
Jeżeli chodzi o zapasy energii to mam znikome. Jednak etat w pracy i etat w domu swoje robią. Dziś wybieramy się na urodziny do znajomego i nie wiem jak wysiedzę. O 22 śpię już twardym snem. Podejrzewam że to też wynika ze słabej morfologii..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dziś po połówkowym, 22 tydzień mały waży 480 gr. Wszystko w porządku. Wstydliwy nie jest, za każdym razem pokazuje że jest chłopcem na 100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć ja mam termin na kwiecień ale wiedzę że Kate ma d dimery ponad 4 tys ja też mam taki wynik najpierw było 4700 teraz biorę clexane 60 i spadło tylko do 4200.Nie wiem czemu jest tak wysoko a ty Kate co masz zalecane i cżyczę gin ci mówił co z tym robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniecznie mam brac clexane di konca ciazy i po również. Mowila ze po ciazy mam się udac do hematologa zeby to sprawdził gdzie tworza się zakrzepy. Nie wiem czy one spadają po tych zastrzykach. Wiem ze trzeba brac bo inaczej dojdzie do zakrzepicy a wtedy trzeba lerzec w szpitalu podobno dziecku to nie zagraża ale ciężarnej tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kate
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki inciaa i lala za wsparcie, to nie o to chodzi że panikuj z tą waga ale z doświadczenia wiem,że jak się czuje że coś nie tak to trzeba pukać i stuka gdzie się da, bo niestety lekarze nie wszystko zauważą. Tak było z moja pierwsza ciąża, 2 lekarzy mówiło że wszystko ok z waga córki a ja wiedziałam że nie i poszłam do trzeciego,który dal skierowanie do szpitala i leżałam miesiąc na patologii aż w końcu w 37 zrobili cesarke i tylko 2300 gramów. Teraz mam usg co 3 tygodnie ze względu na wcześniejszy przypadek więc jestem spokojniejsza. Więc jeszcze 1,5 tygodnia i kolejną wizyta :) Rodzic planuje jak poprzednio na Klinicznej, drugi wybór to Zaspa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry
doczekałam się wizyty. Z dzidzią wszystko dobrze, waży 350 i nic pomiędzy nogami nie majtało także może się uda i będzie panna Aleksandra. Idę na jeszcze jedną wizytę do innego lekarza i mam nadzieję że się potwierdzi. :)
A ja od ostatniej wizyty nic nie przytyłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Misiabela u nas tez panna Aleksandra będzie :)
Dziewczyny czy Wy juz wyprawke dla dziecka macie? Kurde moze juz czas sie wybrac na zakupy:p brzuch mi często twardnieje ale jak poleze to jest ok a tak poza tym to ok:)
Podobno tłoki na porodowkach o zgrozo - i z Zaspy do Tczewa nawet wywoza, kurde jeszcze trzeba się o miejsce martwić - masakra :(
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 10 lat marzę żeby móc nadać dziecku imię Aleksandra. :) Oleńka, Olusia, Ola strasznie mi się podoba. Ja zabiore sie za kompletowanie wyprawki w przyszlym tygodniu. Dla siebie zamowilam juz podklady, wkladki laktacyjne, gatki jednorazowe. Moją uwage przykuły na allegro koszule do porodu. Takie jednorazowe. Chyba tez zamowię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny czy Wy też macie problemy w nocy ze snem?:c macie jakieś sposoby na to?
A nas będzie mała Ania:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas Helena. Ja tak chrapie ze sie sama budzę od tego. A tu jeszcze dobre 3 miesiące przede mną. Jutro wizyta. Zobaczymy ile Hela urosła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Emilia ja mam problem ze spaniem szczególnie nad ranem. Wieczorem zawsze bolą mnie plecy w odcinku kości guzicznej więc wpierw muszę się ułożyć odpowiednio z poduszką między nogami i ciepłym termoforem przyłożonym do pleców. zasypiam dość szybko ale w nocy co chwilę się budzę. Mnóstwo razy przekręcam się z boku na bok. A najgorzej jest od ok. 4 na ranem. Potem magicznie przysypiam jak już ma budzik dzwonić.
A skurcze w łydkach macie? Mnie już kilka razy chwyciło.. ałaa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja dzisiaj po wizycie i Helcia ma 1040g. Dogoniła wymiarowo i pokazuje termin 02/05. W przyszłym tygodniu zaczynam 3 trymestr. Jak to zleciało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas ząbkowanie synkowi wychodzą 3 i już kolejna noc zarwana ☹️ niestety każdy ząbek był przepłakany. Wyprawką zajmę się marzec kwiecień muszę powyciągać z piwnicy i poprać a dla siebie zamówić apteke. Teraz musimy pokoik urządzić powynosić meble i odmalować, synkowi zabrać komode z przewijakiem żebym miała gdzie wyprawkę poukładać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina1978 - Helenka tez pięknie:)
Jeśli chodzi o sen to juz dawno nie przespalam spokojnie calej nocy:) albo Ola daje popalic jakby meble przestawiała w brzuchu :p albo z 6 razy do lazienki i to tak na zmiane cos :p
U mnie 28 tydzień i zaczynam mocno się meczyc - nie ze wzgledu na brzuch tylko mam wrazenie, ze cos mi na plucach siedzi i nie oddycha się fajnie :) pozdr
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie tez oprócz wizyt w toalecie w nocy doszedl ból bioder. Z racji spania na boku jednym lub drugim bola mnie biodra i przez to tez sie budzę. Wspomagam sie poduszkami ale na próżno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłam nowy materac i to chwilowo pomaga. Oczywiście bardziej miękki bo mieliśmy H4. Ale prawe biodro i tak dokucza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny. Ja dziś po połówkowym. Szczęśliwa bo jednak podejrzenie o VSD już nie ma. Serduszka oba są całe i zdrowe. Dziewczynki ruchliwe się zrobiły a podczas badania kopały w miejsca gdzie usg było przykładane co nie było dla mnie przyjemne. W piątek do mojej gin idę z wynikami i w końcu się też dowiem ile mierzą i ważą moje dziewczynki.
Szyjka po 3 tyg intensywnego odpoczynku wydłużyła się z 30 mm na 36 mm więc jestem też spokojniejsza.

Wyprawkę dopiero w kwietniu planuję szykować bo nie chcę, żeby za długo torba mnie drażniła :D
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MamaDawidka to same dobre wieści :) oby tak dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć :)
Chciałabym się dopisać do Was.
Termin mam na 18.06. w brzuszku rośnie dziewczynka :)

Narazie mam problem ze zmiana nicku ale mam nadzieję że szybko sobie z nim poradze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chce rodzic na klinicznej.
A za wyprawkę juz sie biore bo z bluxnisksmi to nigdy nie wiadomo.
Narazie mam malowanie w domu. Dostałam tez juz czesc ciuchów od siostr dla dziewczynki i chlopca. Dostanę tez łóżeczko, wanienke przewijak itp. W sumie to musze kupic kosmetyki dla dziecka jakieś kocyki posciel itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udało mi się założyć nowe konto także powtórzę info żeby było wiadomo od kogo.
Termin mam na 18.06 a w brzuszku rośnie Alicja :)
Planuje rodzić na Zaspie, tak jak pierwszą córkę.

A jak z Waszą wagą? Moja stoi w miejscu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przytyłam juz 14 kg ale ja nosze bliźniaki i startowałam z wagi 63 kg. W sumie tego nie widać chyba wszystko w brzuch idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć
Evelcia666 moja waga od ostatniej wizyty się zatrzymała. Wpierw schudłam prawie 4 kg, potem 2 kg nadrobiłam i tak się zatrzymało. Nie narzekam :) w pierwszej ciąży przytyłam bardzo.. do tego byłam mocno spuchnięta na koniec. Wyglądałam okropnie. Długo zrzucałam balast. Ale sama sobie byłam winna. Czekoladki, nie zdrowe jedzenie, wylegiwanie po pracy. W drugiej ciąży podobnie jak teraz wpierw schudłam a do porodu miałam 10 kg na plusie. Ale tu już byłam świadoma konsekwencji objadania do tego dużo więcej ruchy chociażby ze względu na 3 latka w domu. jeszcze dziś i jutro i mam urlopik :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W końcu udało mi się dziś zrobić krzywą cukrową, rychło w czas bo już zaczęłam 27 tydzień. Mam jakieś 6,5 kg na plusie już niestety ;( a gdzie tu jeszcze kilka tygodni do porodu. W przyszłą środę kolejne usg, nie mogę się doczekać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

misiabela 3 dziecko? Szacun! Mnie trochę zajęło żeby sie odważyć na drugie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć

Ewelcia666 dziękuję :) my zawsze chcieliśmy mieć 3 dzieci. Jeszcze się to trzecie nie urodziło a mój małżonek przebąkuje że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. :) W sumie ja tez nie mówię że to będzie nasze ostatnie dziecko. Wszystko zależy od sytuacji, zdrowia. Wiadomo. Dziś w nocy znowu złapał mnie skurcz, łydka boli mnie do teraz.. :( Ostatni dzień w pracy i ja też mam ferie, jupi!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej dziewczyny ! :) zaczynam kompletowac wyprawke i tak się zastanawiam co na wyjście ze szpitala przagotować jakiś polarowy kombinezon? to będzie maj ale z pogoda nie wiadomo. co myślicie ? To moje drugie dziecko tylko ze pierwsze urodziło się zima wiec problemu nie było a TERAZ sama nie wiem .. pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt w maju to moze byc roznie z tą pogodą więc stawiam na lekki kombinezonik a w przypadku wyzszej temperatury to pewnie tylko kocyk wystarczy:) musimy byc gotowe na wszystko :p
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wyjście ze szpitala lepszy kocyk bo w foteliku jest gorąco szczególnie plecy możesz maluchowi przepocić a przegrzanie gorsze niż zmarznięcie. Polarek warto i tak mieć na spacer ;) My zimą kombinezon zakładamy na spacer a do samochodu zwykłe ubranie i koc jak temperatura podskoczy to dziecko samo koc zrzuca, w śliskich kombinezonach nie wolno wozić dziecka w foteliku bo w razie wypadku może się wyślizgnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny sie tu chwalą imionami dla córek a jak mamy chlopaków jakie imiona chcecie nadać. U mnie bedzie synek i mam ogromny dylemat..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monia85 ja jeszcze nie wierzę że będzie dziewuszka ;) i dla chłopca też mam przygotowane imiona- Jan albo Franciszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz mam w domu Bartosza teraz będzie drugi chłopiec i mamy wybrane Leon( po Dziadku ze strony męża )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bartkowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monia85 ja mam w domu 2 chłopców-Dawida i Adriana a teraz będą 2 dziewczynki i prawdopodobnie Martynka i Alicja
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie bedzie wojtus i prawdopodobnie marcelinka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi podobaja sie imiona: Filip, Tymek, Maks. Ciężko bedzie sie zdecydować;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny!
Chciałabym dołączyć, mam termin na 30.05, planuję rodzić na Klinicznej.

Jest to moja pierwsza ciąża - mam nadzieję, że doradzicie mi w pewnej wątpliwości. Chodzi mi o wybór położnej. Póki co moją położną jest osoba, która przyjmuje i rejestruje mnie do mojego ginekologa. Chciałabym się jednak zapisać na szkołę rodzenia i te darmowe zajęcia wiążą się z wyborem położnej z danej szkoły rodzenia. Wiem, że mogę w każdej chwili zmienić położną ale mam wątpliwości- jednak jest to wygodne, że położna jest tam gdzie mój ginekolog i w razie czego ma z nim kontakt, poza tym nie wiem jak to się odbywa -nadal będzie mnie normalnie przyjmować przy okazji wizyty - tzn ważyć, mierzyć itp czy jak wybiorę położną ze szkoły rodzenia to się coś zmieni? I czy powinnam jej o tym powiedzieć, że chcę zmienić położną?
Wybaczcie, że tak skomplikowanie piszę, już parę dni się nad tym głowię, nie chcę mieć jakichś nieprzyjemności z powodu tej zmiany a może któraś z Was miała taką sytuację...no i czas nagli jeśli chodzi o zapisy na szkołę rodzenia.
ps. moja położna nie prowadzi żadnej szkoły rodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Ja tez szukam polożnej :-) najlepiej na nfz no ale nie koniecznie hihi :-) moze znacie jakas fajna położna ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie że zaczęłaś ten temat! bo mam też pewne wątpliwości.
w pierwszej ciąży miałam położną ze szkoły rodzenia (bardzo polecam jeżeli ktoś jest z okolic Gdańsk Kowale) i teraz też bym ją chciała.
Jednak położna od mojej ginekolog powiedziała że to ona musi być moją położną... to w końcu jest to dobrowolny wybór czy z góry coś jest nam narzucane? Też nie chce mieć nieprzyjemności u niej jak będę chodzić na wizyty do ginekolog. Ale nie mam zamiaru po porodzie jechać z dzieckiem do przychodni żeby zdjęła mi szwy i zobaczyła dziecko. Moja poprzednia położna przychodziła do mnie do domu.
Mam zmienić położną w tajemnicy? :)
Jak tak trzeba będzie to i tak zrobię bo mi na tej nowej nie zależy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A napiszcie kiedy Wasi mężowie/ partnerzy poczuli ruchy dziecka? w pierwszej ciąży mąż poczuł bardzo późno bo kolo 25tc, teraz idzie mi już 22 i dalej on nie wyczuwa choć myślałam że skoro wie czego się spodziewać to już coś wyczuje. Ja już czuje od 18/19 tc, a w pierwszej w 20tc dopiero
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie w tej ciąży dużo szybciej. Ja czułam ruchy już od ok. 16tc, a mąż nieco pózniej. Teraz jestem w 22tc i kopniaki sa tak wyrazne, ze czuje je nawet trzyletni syn ;) w pierwszej ciazy takie ruchy byly duuuzo pozniej.

Nie przejmuj sie, jest jeszcze czas, ciaza ciazy nierowna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to moje okolice. Ktora szkola rodzenia i inicjaly poloznej poprosze hihi...tylko ze ja nie moge do szkoly rodzenia bo mam ciaze prawie lezaca yhhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już po wizycie, 27.3 tc i 1050 kg także nie jest źle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jak maly kopie to juz sie brzuch podnosi. Cudowny widok:) Tata poczuł ruchy w 22 tyg ja ok 19 tyg. Teraz jestem w 24 i czuje juz niezle fikołki. Dziś bylam na krzywej cukrowej- moze do jutra zapomne o tej slodyczy w koncu tlusty czwartek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.zos położna Magda Kuzepska, szkola rodzenia magmed. Nie sądzę żeby trzeba było chodzić do szkoły żeby Pani Magda była położną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w przyszłym tyg idę na krzywa cukrową. I to jeszcze kawał drogi mam bo z świętokrzyskiej wysyłają na kołobrzeska na przymorzu :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wzielam sie za wyprawke i wiejszosc zamawiam z Gemini. Macie doswiadczenie jsk jakościowo wypadają kocyki, posciel itp? Myslalam jeszcze o sklepie tygrysek w rumii bo nie jest drogom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W tygrysku niektóre rzeczy były tańsze niż w Gemini np majteczki siateczkowe trochę żałowałam że się pośpieszyłam z apteką ale to było dwa lata temu. Z tygryska miałam też łóżeczko materac wózek wanienkę i część ubranek. Polecam bo tanio. Ja za tydzień będę robić krzywą żeby była przed wizytą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Evelcia666 dziekuje bardzo. Slyszalam o tej Pani same dobre rzeczy...takze jutro dzwonie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny u mnie słabo:( chyba mnie przewiało ostatnio bo boli mnie pół szczęki i noc nieprzespana eh:(
Powoli zbieram już wyprawkę, jakoś tak pewniej się czuję jak juz coś mam dla nas do szpitala:) u mnie 30 tydzień i Córcia rośnie w siłę
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny. U mnie 28 tydzień. Mała kopie jak szalona. Jestem tak skopana ze mam wrażenie ze sina od środka. Niestety coraz ciężej mi chodzić bo mam problem ze spojrniem łonowym. Wyprawka kupiona, zostało pranie i układanie. Remont na finiszu. Zostaje tylko czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina 1978 dokładnie tak też czuję się tak skopana:) mi po długich spacerach stawia się brzuch i mam wrażenie, ze coraz częściej tak się dzieje:/ ja moze bede sie przeprowadzac niedlugo więc z praniem i prasowaniem muszę poczekac jeszcze.
W smyku małe ubranka w fajnych cenach- takie pajacyki polarowe za 20zl :) w lidlu od 22 lutego ma byc bielizna ciążowa - moze akurat przyda Wam sie ta informacja:) pozdrawiam
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inciaa brzuch mi sie stawia od dawna. Teraz jak zaszaleje z wysiłkiem - czytaj góra 2h mogę coś robić w ciagu dnia- to mam odczuwalne skorcze. Miałam tak w poprzedniej ciazy i wtedy nospa wagonami. Wizyta za tydzień wiec zobaczymy co powie lekarka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny! Co tu tak cicho? Chyba już pierwsze pranie i prasowanie idzie w ruch? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma co pisać u mnie spadek nastroju. Po każdym wysiłku brzuch się napina czasem i dwie godziny potrafi twardnieć ja się martwię choć w pierwszej ciąży było tak samo. Jak się denerwuje to spina się bardziej i wiecie taka panika ciężarnej ;) w środę mam wizytę mam nadzieję że szyjka się od tego częstego napinania nie skróciła, na razie pomagam sobie magnezem i melisą na uspokojenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pocieszę cię ze mi sie tak napinal ze skorczy dostałam. Teraz leżę. Luteina 2x dziennie i w środę kontrola. Niech chociaż do 10/04 siedzi a nie sie na świat pcha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie do doswiadczonych mam lub tych co po prostu wiedzą ☺po ile sztuk trzeba zakupic body, pajacy itd na ten pierwszy okres czyli powiedzmy miesiac. Lepiej rozmiar 56 czy moze 62?? Chętnie wykupilabym pół sklepu ale nie chce niepotrzebnie wydawac kasy. Rodze w czerwcu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tym stawianiem się brzucha to u mnie dalej bez poprawy, chyba muszę ograniczyć moje spacery:p ostatnio wybrałam się po córkę do szkoły i myślałam, ze nie dojdę na miejsce albo bede szła zgięta w pół- bo to troche pomaga. Nie zawsze tak mam ale jak już się napnie to trochę trzyma uparciuch:) czasami po wiekszym wysilku czuję też jakby nieprzyjmne hmm kłucie, ciągnięcie " tam na dole" jakby od pecherza ale pewnie to dzidzia mi dokucza bo wyniki moczu w normie. Tez tak macie czasami? We wtorek mam wizytę to zapytam czy to normalne i mam nadzieje tylko, ze to nie skracająca się szyjka:/
Monia85 ciężko powiedzieć ile tego kupić ale pare kompletow pewnie się przyda, dziecko szybko rosnie:)chetnie tez dowiem się ile właśnie inne mamy szykują rzeczy na poczatek. Ja zaczęłam od rozmiaru 62 i teraz tez wiekszość rzeczy mam zakupione w tym rozmiarze bo starsza corka urodzila się 60cm i liczę, ze młodsza bedzie podobnie mierzyła:) nie pamiętam już czy ginekolodzy szacują tez wzrost dziecka pod koniec ciazy czy juz tylko wagę? Osiem lat temu.do szpitala zabralam sporo rzeczy w rozm 52 i się nie przydały więc fajnie by było wiedziec chociaz przyblizony wzrost :p:p
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wzrostu nie szacowali ja przy synku miałam 56 i 62 ciuszki po rodzinie i bardzo się cieszyłam. Maluszek miał 56 cm jak się urodził ale dziecko jest tak przykurczone przez pierwsze dni że te ciuszki były za duże. Starczyły na dwa tygodnie. Naprawdę żal wydawać pieniądze bo dziecko nawet nie ma jak ich zniszczyć. U mnie dziennie szły 3 komplety ubrań na początku bo dziecko ulewało i pieluszki były za duże i przelatywały siuśki. Pranie na okrągło. Rozmiar 62 ponosił miesiąc. Jednak moje dziecko szybko wzrostem dobiło do 90 centyla teraz dopiero trochę przystopował. Najwygodniej kupić cienkie pajace rozsuwane z przodu lub na zatrzaski z przodu. Ale na upały body na krótki rękaw też się przyda bo wtedy dziecko ubiera się o warstwę mniej niż siebie.
Ja robiłam dziś krzywą cukrową i jestem pozytywnie zaskoczona bo dostałam cytrynową glukozę i spokojnie dało się wypić. Ja nie mam teraz kłuć ale w pierwszej ciąży miałam bardzo silne czasem nawet nogi nie mogłam podnieść lekarz mi wtedy mówił że to więzadła się rozciągają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Glukoza cytrynowa o tak ! Szkoda, ze w brussie mi nie dali takiego cuda:) bo wypić to do końca przy moich mdłościach to był wyczyn:D
Lala a pamiętasz ile takich kompletow bralaś dla dziecka do szpitala?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam 6 ale mąż donosił. Ja byłam niedoświadczoną mamą więc jeśli macie w brzuchu chłopców to wam podpowiem ze jak poczują zimno po zdjęciu pieluchy to automatycznie siusiają :) i synek mi wykańczał na tym ciuchy. Lepiej mieć mniej i donosić bo te rzeczy po szpitalu i tak trzeba wyprać liczę że maj ciepły miesiąc i moment będzie schło. Jak macie suszarki to wogóle nie ma co szaleć z ilością zakupów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam przyszłe mamuśki. Jak to jest u Was z USG 4 d robicie czy nie robicie? Gdzie polecacie zrobić w Gdyni? Właśnie jestem teraz na tym etapie szukania i nie wiem czy wogóle robić bo moja ginekolog nie poleca. Mówi że to wszystko zależy jak się dziecko ułoży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Ja bebe mieć kilka sztuk 56 i 62. 56 moja nosiła przez miesiąc.

Powiedzcie mi kiedy spodziewać sie kasy z zus? Od końca stycznia jestem na zwolnieniu i nie wiem kiedy przyjdzie jada za ten styczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasa przychodzi za dane zwolnienie. Na ogół do 7 dni po jego skończeniu. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie zadzwoń na infolinie to Ci powiedzą kiedy teoj przelew wyjdzie. Od stycznia jedna infolinia dla całej Polski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tel 022 5601600
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny ja po wizycie i wszystko gra:) 31tydzień się zaczął i ponad 1,5kg ma nasza Ola:) szyjka 3,5cm więc ok:)
Jesli chodzi o stawianie sie brzucha to niestety tak pewnie juz do konca ze mną zostanie. Mam zaczac brac zelazo bo cos tam w morfologi zaczyna spadac. W ciazy ze starszą corką zle znosilam przyjmowanie zelaza hmm oby teraz bylo inaczej. Pozdrawiam
...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania ja chcialam zrobic przy starszej corce ale akurat słabo było ją widać wiec dalismy sobie spokoj i zaplacilismy jak za normalną wizytę :/ ale zdjęcia 4d potrafią wyjsc piękne i fajna pamiątka :)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania ja nie będę robić usg 4d, wolę kupić bujaczek leżaczek tiny love, bardzo mi się podoba i będzie to kołyska na dole, a góry tradycyjne łóżeczko.
Jeżeli chodzi o idzie w rozmiarze 56 to ja na pewno będę miała sporo,bo córeczka miała niecałe 2500 kg i 52 cm wzrostu także trochę mi posłużył ten rozmiar. Przypuszczam, że więcej niż 3 kg teraz też nie urodze. Dziś mam usg także będę wiedzieć ile waży:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Melduje sie po wizycie. Jutro zaczynam 30 tydzień. Mała 1420gc wiec pewnie koło 4kg jak siostra bedzie. Na szczęście te skorcze i bolące podbrzusze to nie szyjka. To podobno od infekcji. Dzisiaj wymaz poszedł na posiew. Czekamy. Mam sie mocno oszczędzać ale nie muszce cały czas leżeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po wizycie szyjka trzyma więc niepotrzebna była panika. Synek waży 880g skończyłam 26 tydzień. Ja USG robię zwykle nawet zbytnio mi się nie podobają zdjęcia z tych 4d moja siostra robiła i była zachwycona więc to kwestia upodobań. Maluszek już ułożony główką w dół więc kolejny stres minął oby się nie przekręcił ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina ja też po wizycie, mały już waży 1460 gramów więc jestem bardzo zaskoczona. 2 dni temu bardzo mi fikal w brzuchu i niestety odwrócił się głowa do góry, jest jeszcze czas ale szkoda że się obrócił,bo potem coraz trudniej.Robilam też dopplera i wszystkie przepływy mam dobre, co nie zmienia faktu że kolejną wizyta znowu za 2 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie dziewczyny, jak tam Wasze maluszki przekrecily sie głowkami w dol? U nas 27 tydz i mała dalej pupa do dołu;|
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka a tak u nas głową w dół :) niestety ciagle czuje, ze moja bokserka okłada mi pęcherz i czasami musze stanąć na chwile i przeczekac atak :p ostatnio w sklepie padały takie strzały, ze zgięta w pol przeczytałam składy kilku kremow :D
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas tez głowa w dole. Juz dawno a teraz 30tc. Dokucza mi okrutnie. Na usg oststnim miała okręcona pepeowinr na rączce i ciągnęła nią jak lejcami. Wiec juz mnie nie dziwi ze coś mnie ciągnie. Ogólnie pół dnia zgięta wpół lub leżę bo mi słabo od kopniaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a jak jest z waszymi zasiłkami chorobowymi? Bo ja od połowy grudnia na L4 i za każdym zwolnieniem mam przeboje z pracodawca. A to zgubią druk, a to wyślą za późno. Jak juz sie naprostowało to mi dzisiaj pani w ZUS powiedziała ze za 2 ostatnie elektroniczne zwolnienia żadne dokumenty do nich poza L4 nie wpłynęły. I jestem bez kasy. Brrr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam z tym spokój pracuje w dużej korporacji i to pracodawca przesyła mi wypłatę i sam rozlicza się z zusem więc wypłata kilka dni przed końcem miesiąca :) a zwolnienia miałam wszystkie elektroniczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na zwolnieniu jestem od koncowki stycznia i myślałam że dostanę do końca lutego kasę za wlasnie styczeń ale na infolinii mi powiedzieli że jeszcze nie ma informacji do kiedy mi przesla :(
I tu jest krucho a co doPiero za 2 zwolnienia! No raban bym zrobiła!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dostaje regularnie. Zawsze dzień po skończeniu zwolnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny z takich ciekawostek. Wczoraj byłam na 1 spotkaniu w szkole rodzenia i na 16 dziewczyn tylko 3 bedzie mialo dziewczynki reszta to chłopaki ( ja tez chłopaka urodze) zdziwiła mnie ta dysproporcja i tak sobie myślę ze będa musieli niezle sie starać. Ps. 28 tydzien, mały fika i juz sie nie moge doczekac;)) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monia85 o to rzeczywiscie spora nadwyżka chłopcow w grupie:)
U mnie wyprawka do szpitala juz prawie gotowa jeszcze tylko to wyprać wszystko muszę. Czy planujecie brac laktator do szpitala? ( pamietam, ze pare lat temu to byla niezła kolejka oczekujących:)
Od ostatniej wizyty biorę żelazo i kurde jednak od czasu do czasu boli mnie ten żołądek :(
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie planuje nie byłam w stanie ściągnąć mleka laktatorem lepiej wychodziło mi ręcznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planuje zabrac minimum rzeczy. Resztę można zawsze dowieźć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też nie mam problemu z wypłatą, bo firma zatrudnia ponad 20 osób i to z niej zawsze idzie kasa. 2 dni przed końcem miesiąca. Zbieram się żeby kupić wyprawkę w gemini, w weekend jadę kupić nosidełko maxi cosi. Nie biorę laktatora, jak nie uda mi się karmić normalnie to od razu przechodzę na butlę. Za dużo się nameczylam przy pierwszym dziecku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny ja z innym tematem. U mnie bedzie duża różnica wieku bo prawie 9 lat. Corka nadal negatywnie nastawiona do siostry. Było przez chwile znośnie- jak kupowaliśmy wyprawke i wybierała. Teraz znowu opór materii. Na dodatek poród na początku maja a w maju jej Komunia. Pomyślałam żeby jak maluchom jej coś od siostry kupić jak wrocimy ze szpitala. Tylko 9 latce co? Bransoletkę z serduszkami i grawerem imion?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina koniecznie jej coś kupcie ;) ja mam dwulatka i na pewno brat mu coś przyniesie. Nie znam się na 9 letnich dziewczynkach więc nie podpowiem co, ale zapewne mają wiele potrzeb. My zapewne kupimy jakiś samochód.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No z tymi potrzebami to słabo. Ona wszystko ma. Jest jedyna wnuczka w obu rodzinach wiec nawet z Komunia jest problem co jej kupić. Dlatego podpytuje - moze ktoś ma inny pomysł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest tu ktoś? Jak sie czujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina czekamy na wiosnę :D Nic mi się nie chce a tu rozwiązanie coraz bliżej. Też myślałam o prezencie dla córki od brata, ma 2,5 roku i nie wiem również co kupić,bo generalnie wszystko ma.to chyba zmora naszych czasów;) Myślałam o kasku z Elsa, wiem że by chciała ale to i tak trzeba przymierzyć więc raczej nie byłoby niespodzianki. Dziś mam kolejną wizytę, ostatnio wypadają mi co 2 tygodnie, ale w sumie to dobrze bo zawsze można podejrzeć co tam w brzuszku się dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie samopoczucie różnie. Raz czuję się świetnie, że aż mogę tańczyć a innym razem pomimo nospy i apapu mam takie skurcze, że zwijam się z bólu tak skurcze dokuczają.

Jeśli chodzi o moich dwóch synków-3 i 5 letniego to mam to szczęście, że oni cieszą się z samej myśli o tym, że każdy z nich dostanie swoją własną siostrzyczkę :-). Od początku uczę, że to będą ich dzidzie i będą musieli mamie pomagać. Ostatnio młodszy syn zapytał kiedy w końcu pan doktor wyjmie dzidzie a starszy zapytał jak je pan doktor wyjmie. Wg nich przez pępek i niech tak zostanie :D. Niekomfortowe rozmowy zostawmy na później :D :D
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej!
Mnie coraz częściej męczy zgaga :(
Wyniki krwi mam coraz gorsze i włączyła mi ginekolog żelazo. Oby pomogło. Stąd może moje kiepskie samopoczucie. Tez co chwile jestem przeziebiona.

Chodźcie lub planujecie chodzić na jakieś warsztaty czy spotkania dla mam? Zaczyna mi się nudzić na zwolnieniu kiedy córka jest w przedszkolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam ciężką noc bo synek płakał i krzyczał przez sen bardzo się ślinił więc pewnie ząbki. Poza tym czuję się dobrze. Ja mam hemoglobine odrobinę poniżej normy i biorę od dwóch tygodni żelazo. Bez ciąży też cierpiałam na niedokrwistość. Mam nadzieję że dzięki temu maluszek uniknie anemii bo podawanie niemowlakowi na piersi żelaza łatwe nie jest.
Zapisałam się na warsztaty mamo to ja w Gdyni byłam w pierwszej ciąży i kilka wykładów było przydatnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja cierpię z powodu skurczy i napiętego brzucha oraz ciągłego bólu w prawej pachwinie. Nospa mam wrażenie nie działa a biorę 6 jak lekarka kazała. Teraz mam zrobic dimmery na krzepliwość bo mam super morfologię ale za gęsta krew.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przez napięty brzuch musze leżeć...i tak juz miesiąc:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bylam dzis na wizycie. Wszystko wporzadku chlopak wazy 1340 g dziewczyna 1595 g. Po 38 tyg mam zglosic sie do szpitala ni chyba ze cos wcześniej sie zacznie. Szyjka 35 mm zamknięta. Zastrzyki dalej mam brac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hejka:) u nas roznica w wieku miedzy dziewczynami spora bo 8 lat i na szczescie sama dobrze wie, ze pepek to jedyna mozliwa droga żeby uwolnić siostrę z brzucha :D :D co do prezentu to dzisiaj widzialam takie fajne skrzynki na sekretne rzeczy z napisem np sekret. Mysle, ze takiej 8 czy 9 latce mogłoby sie to spodobac:) i zawsze mozna cos przed młodszą siostrą czy bratem schowac :)

U mnie ok już zolądek przestał boleć od żelaza, brzuch mocno poszedl do przodu a kopniaki stały się bolesne- takze rosnie Corcia w siłę :) wizyta dopiero za 2 tygodnie to bedzie 35 tydzien - ale ten czas leci.
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To super Kate, ja myślałam że jak bliźniaki to szybciej rozwiązują ciążę. U mnie też po wizycie, mały waży 1800 gramów! Rośnie jak na drożdżach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w którym tyg jesteś?
Rozwiązuje wcześniej ciążę jednojajowe a ja mam dwujajowa :) najważniejsze aby donosic do konca 36 tyg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skończone 25 tydzień i wszystkie wyniki - odpukać - wzorowe. Tylko dodatkowe kilogramy trochę przeszkadzają A co dopiero w przypadku bliźniaków - szczerze was dziewczyny podziwiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może nowy wątek? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie 32 tydzień.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrobiłam badania na kolejna wizytę i niestety juz dziś musiałam po receptę jechać. Mam tak duża krzepliwość ze musze brac zastrzyki przeciwzakrzepowe. Acard juz nie dawał rady. Ale moze będę miesc więcej oddechu bo zlecono mi to przez zadyszkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inaczej robiłaś d dimery? Jako miałaś wynik ja mam cały czas ponad 4tysiące pomimo brania heparyny 0.6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak d dimmery bo ja juz tchu nie miałam pomimo brania polocardu 150. Dzwonili wczoraj z labolatorium ze wynik 2266. Moja gin znając moje choroby od razu zareagowała zastrzykami. Mam na razie 3 tygodnie brac i zobaczymy. Wczoraj cieżko było mi pobrać krew nawet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dzoewczyny:-) ja juz 32+4 mialam dzis wizyte mala wazy 2150g :-) lekarka zadowolona i ja tez....szew bedzie mi zdejmowala na kolejnej wizycie:-) a potem zobaczymy jak sie wszystko potoczy:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, ja tez po wizycie. Mała ma ponad 2kg. U mnie 32+6. Długa jest na 35tc. Jestem 13/04 umówiona na zapisy na Cc. Mam nadzieje ze uda sie przed długim weekendem bo z tego co słyszałam to większości lekarzy nie bedzie- majówka. Na dyżurach rezydenci. A z moim poprzednim doświadczeniem to juz chuchamy na zimne. A jeszcze 19/05 Komunia i fajnie by było byc na chodzie juz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ina1978 sluchaj a dlaczego cc? Jesli moge wiedziec....ta nadkrzepliwosc jest chyba wlasnie przeciwwskazaniem do cc...ale moge sie mylic....tak samo ze znieczuleniem zo przy sn.....ja chyba za duzo czytam i juz wariuje......:-) chcialabym byc juz po porodzie i zeby wszytko bylo ok z mala wtedy dopiero odetchne....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie cc składa sie dużo czynników. Choroby, otyłość, wiek, niewskazanie do oxy i jeszcze pare czynników. Zreszta ja poprzednio tez miałam nagle Cc po ignorancji lekarza w Wejherowie wiec tym razem chuchamy na zimne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wracam z wizyty, dziś 30 tydz, mały waży 1365g. Obrócony główką w dół. Podobno ma już włoski - serio.. że to widać??;))) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny co tam u Was??? Cisza tu wielka aż wątek się zgubił na forum ;) chyba jeszcze nie rodzimy co??? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeszcze nie mam zamiaru jutro kończ 30 tydzień i mam wizyte u lekarza. 28 marca USG. Dopiero w połowie kwietnia odbiorę ciuszki po moim synku od siostry i zaczne wielkie pranie. Jeszcze trzeba pokrowiec od fotelika wyprać i gondolę bo leży w piwnicy. Do mają muszę się wstrzymać z rodzeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie podpisałam się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz bym chętnie urodziła. A tak serio jutro 34 tydzień zaczynam. Mam znowu infekcje układu moczowego tym razem z białkiem. Do tego przeziębienie. Spać juz nie mogę w żadnej pozycji. Jem na raty tak małe porcje ze maja 9 latka więcej jada. Jestem juz mega zmęczona. Czekam na 13/04 co powie odnośnie terminu cc lekarz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej ja dzisiaj po wizycie 34+3d i corcia ma 2,5kg a zapowiadała się kruszynka:p szyjka dluga więc póki co szczelnie się trzymamy:) zgaga dokucza co wieczór ale podobno jak się brzucho obniży to minie. Przeziębienie tez nie daje mi spokoju bo corka coraz to nowe wiruski mi podrzuca ze szkoły :) myślę juz chwilami o porodzie i zaczynam chyba pankować pomału:(
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Wszystkie przyszłe mamy:)

Mój termin porodu przewidziany jest na 28 maja:) wiec za ponad dwa miesiące. Mam pytanie do tych z Was które mają skierowanie na cc. Nie ukrywam ze jest to moja pierwsza ciążą i bardzo boje się porodu naturalnego( na samą myśl o szpitalu ręce trzęsą mi się jak u chorego) zastanawiałam się czy istnieje jakas mozliwosc "wykupienia" porodu cc-wiem ze jest wiele mam które powiedzą, że jestem głupia ze każda z Nas to przechodzi itp. ale proszę powiedzcie same czy taka obawa nie powoduje, że każdy dzień jest męką i jednym wielkim strachem. Nie wiem jak poradzić sobie ze swoim strachem, proszę mamy które tak jak ja rodzą niedługo a również mają obawy o wsparcie i pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety na ten moment nie. Ale. Podobno od maja rusza prywatna porodówka w swissmedzie i tam jak najbardziej. Tylke ze oni otwierają juz od września i ciagle przesuwają termin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ingaa zastanów się konkretnie czego się boisz to napewno łatwiej będzię znaleźć rozwiązanie. Jeśli bólu to rozwiązaniem jest znieczulenie i tu cesarka wcale nie jest lepsza, jeśli martwisz się o nacięcie to masz kupę czasu żeby krocze rozciągnąć, jeśli o dziecko to wybierz szpital z wysoką referencyjnością gdzie nie zwlekają z decyzją o cięciu. Ja rodziłam na Zaspie i tam cały czas tętno było monitorowane. Ja się bałam że dziecku może coś się stać przy porodzie ale położna mnie uspokoiła że jak już jestem na porodówce to oni już wszystkiego pilnują.
Przejrzyj wątki tych dziewczyn które nie dawno rodziły ja zaglądam i widzę że są zadowolone z porodu to może troszkę Cię podbuduje :)
Jeśli nie pomoże to kombinuj z cesarką i krytyką się nie przejmuj bo nastawienie przy porodzie jest bardzo ważne. Trzeba się uodpornić na to co mówią inni bo przy dziecku napewno dostaniesz tysiące "dobrych" rad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam cesarke za pierwszym razem i chciałabym teraz urodzić naturalnie choć boję się jak cholera. Leżąc dłuższy czas w szpitalu widziałam jak kobiety dochodziły do siebie pi naturalnym porodzie a jak po cesarce. Naprawdę mega różnica, cesarki nie wspominam dobrze i tego wyszarpywania dziecka z brzucha, potem jeszcze infekcja rany i kolejne 10 dni w szpitalu, straszne to było. Marzę o tym, żeby w domu odeszły mi wody i wtedy do szpitala, urodzić i za 2 dni wrócić. Hahaha ale się rozmarzylam, a zycie i tak zrobi swoje:D Rodzilam na Klinicznej i teraz też tam się wybieram. Mam zgaga a do tego ciągle mokro w majtkach. Czy Wy też tak macie? Już sama nie wiem czy to zwiększona wydzielina czy może wody mi się sacza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej jestem mam sierpniowa ale chciałabym napisac o cesarce, miałam wykonywana na Zaspie. Sam zabieg z szyciem trwał około 20 minut, potem wiadomo bolało obkurczanie macicy. Jak juz wstałam po 10 godzinach to chodziłam wyprostowała i w ogole nie czułam bólu. Wyszłam ze szpotala po 2,5 doby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam zgage milion! Szczegolnie w drugiej części dnia. W majtkach tez mokro Ale Moj gin. Mowi ze wszystko ok. Poza tym kupiłam w aptece też ph
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Test, który uzylam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dwa razy jak nie bylam pewna czy to wody czy wydzielina. Także polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka! Ja też dziś po wizycie. Teraz jestem w 27+3 dni i córeczka waży 1100g i juz główką w dol - a myslalam ze jeszcze nie ale widocznie silne ma ręce skoro jez nogami pomylilam :)
Mnie zgaga czasem też meczy ale narazie na szczęście nie codziennie. Ciągle chodzę nie wyspana a spać w dzień nie mogę jakoś, w nocy tez teraz słabo bo córka ma gorze noce i dużo się budzi i zanim zasne to znowu musze wstawać :/ błędne koło.

A ja się właśnie cesarki boję. Pierwszy poród SN. I oby ten też. CC to jednak operacja z ktora zawsze wiąże sie ryzyko. Z reszta dłużej dochodzi sie do siebie i maleństwem od razu nie można się zająć. A nie zawsze trafi sie na dobre położne które pomogą przystawic do piersi i od razu wcisna butle.
Zastanawiam się nad planem porodu. Będziecie pisać? W ogóle oni czytają to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A i w majtkach tez mam ciągle mokro ale obstawiam ze to naturalne bo w usg wszystko ok. Z reszta w poradnikach jest napisane o zwiększającej sie wydzielinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Zaspie przynajmniej dwa lata temu plan porodu był omawiany punkt po punkcie, więc teraz też napiszę ale tylko kilka punktów tego co dla mnie ważne. Ja miałam bardzo dobry poród sn dostałam gaz który mi pomógł i po 2 h kangurowania poszłam pod prysznic. Jedyne co dokuczało to lejąca się krew i ból macicy przy karmieniu ona wtedy chyba się mocniej obkurcza. Położne same proponowały i donosiły tabletki przeciwbólowe. Życzę wam i sobie takiego porodu bez komplikacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jestem ciekawa jak personel w szpitalach podchodzi do planu porodu? Obawiam się, ze nikt tego nie weźmie pod uwagę. Czy ktoś ma doświadczenia w tej materii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobnie jak ty czekam na przyjście na świat mojejgo pierwszego dziecka. Jest mała obawa przed porodem, ale wiem, że nie mam wyjścia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poleca bardzo fajny blog. Prowadzi go ginekolorzka, w sposób rzeczowy i bardzo przystępny: https://mamaginekolog.pl/porod-naturalny-vs-cesarskie-ciecie-zalety-wady-mozliwe-powiklania/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie pisze planu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie wróciłam z izby na Zaspie. Podejrzenie sączących sie wód. Ale puścili mnie do domu. Jutro badania i w piątek wizyta. Ale ja z innej sprawie. Tam świeżo zmienił sie koordynator na położnictwie i oni przyjmują tylko z rozkręcona akcja porodowa przynajmniej co 8 minut lub krwawieniem. Oxy nie podają, cięcie w ostateczności. Maskara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

U mnie na szczęście wody się nie sacza,byłam wczoraj na wizycie z tego powodu i to po prostu obfita wydzielina. Pobrala mi wymazy na GBS. Mały waży w 33 tygodniu 2100 i ponoć nie będzie większy jak 3200.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, nowy wątek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://m.trojmiasto.pl/forum/Majowo-czerwcowe-Mamusie-2-t807694,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

Odkładanie pieniędzy dla dziecka (23 odpowiedzi)

Rozważam odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty dla dwójki moich smyków. Myślałam o 100 - 200 zł....

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

do góry