Widok

Malowanie - w jaki sposób zrobić przejście z jaśniejszego odcienia do ciemniejszego.

Chcę pomalować pokój i szukam sposobu żeby zrobić na ścianach przejście. Miało by to wyglądać tak, że na dole jest najciemniejszy odcień i stopniowo w górę się rozjaśnia. Nie chciał bym żeby były widoczne przejścia między odcieniami.
Czy ktoś może tak malował, albo zna od strony technicznej sposób w jaki można to wykonać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Uszczelnij wszystkie otwory w pokoju.
2. Zamknij drzwi.
3. Napełnij pokój jaśniejszą farbą po sufit
4. Lekko uchyl drzwi
5. W miarę wypływania jasnej farby z pokoju, dolewaj ciemnej, jednocześnie intensywnie mieszając.
GOTOWE! :D

A poważnie:
Zapewne nie o to Ci chodziło, ale płynne przejście odcieni można zrobić tak:
https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/jak-uzyskac-efekt-ombre-na-scianie
Jednak raczej nie uda Ci się uzyskać tego efektu na całej wysokości ściany.
Możliwe, że dałoby się to zrobić, przy malowaniu natryskowym, dolewając ciemnej farby do pistoletu napełnionego początkowo jasną (lub odwrotnie) ale fachowiec, który by to zrobił dobrze, zasługiwałby na miano MISTRZA!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze... wymyśliłem jeszcze jedną technikę. Zupełny eksperyment myślowy ;)
Musiałbyś w jakimś zakładzie graficznym zamówić sito na wysokość ściany i maksymalnie szerokie, jakie dadzą radę zrobić, z płynnym "zaciemnieniem".
Malujesz na jasno, czekasz aż wyschnie, malujesz przez sito na ciemno.
Potem, póki farba mokra, delikatnie to rozmazujesz w poziomie, żeby pozbyć się struktury rastrowej.
Pewnie po wielu próbach w końcu by się udało.
I mógłbyś, mając już wprawę, być jedynym fachowcem na rynku, który robi taki bajer :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak na razie jestem w fazie eksperymentów i już wiem jak tego nie robić:)

Podoba mi się sposób z uchylaniem drzwi , ale wiadra są 10 lytrowe i trzymając oboma ręcyma nie dam rady mieszać.

A poważnie rzecz biorąc, kolor jest jeden (nie waniliowy) i okazuje się że jak mieszalnik dobrze to dobierze, to nie jest to takie trudne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam malowanie natryskowe i firmę http://www.remonteam.pl :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

do góry