Widok

Mały pokój dla dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, proszę o porady, podzielenie się opiniami na temat czy 8-metrowy pokój dla dziecka jest wystarczający? Wlasnie stoimi przed dylematem jak zaaranżować i przebudować mieszkanie by nasi chłopcy mieli osobne pokoje. Jedno rozwiązanie to takie, że jeden pokoik ma 8 metrów, drugi 9. Drugie rozwiązanie to jeden pokoj ma 15m drugi 9. Doradzcie, ktore rozwiazanie lepsze. Czy pierwsze- bo sprawiedliwe :) czy moze to drugie. Teraz chlopcy mają 2,5 roku oraz 7 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym chyba zrobila sprawiedliwie :) pamietaj, ze dzieci szybko rosna. Poza tym bedziesz miala pozniej z glowy sprawiedliwe dzielenie. My mamy 9 m sypialnie, w ktorej tez stoi lozeczko Synka, wiec spimy we 3 i nie narzekamy :) Dodam, ze pozniej ten pokoj bedzie tylko do dyspozycji Synka a my przeniesiemy sie do wiekszego.Chyba, ze z 9 m zrobisz wspolna sypialnie a z 15 m pokoj zabaw itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja niestety ma pokój dla córki 2,6m na 2,6 metra i też musi wystarczyć mieszkanie w bloku
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym zrobiła po równo :)
a jakby "nadwyżka" metrów z drugiego pokoju dała się zagospodarować na szafy bądź garderobę dla chłopców to było by już cudownie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym ich zostawiła w jednym wspólnym :) przynajmniej na kilka ładnych najbliższych lat. Różnica wieku jest między nimi mała i tak będą się razem bawić w jednym z pokoi to może lepiej zostawić jeden większy, zabawki część i tak będzie wspólna....no chyba, że przewidujesz po 2 kolejki itp ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dziekuje za Wasze opinie :) i czekam na nastepne
Póki co nie separowałabym pokoi od siebie. Rodzeństwo gdy jest małe lepiej żeby pozostało w jednym pokoju, zaś rozdzielić je(remont) za około 6,7 lat :)

Kiedyś poznałam jedynaka który za wszelką cenę chciał mieć rodzeństwo z którym będzie dzielił pokój- niestety marzenie nie spełniło się, zaś Wasza sytuacja jest idealna, żeby maluchy mieszkały w pokoju razem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
tez bym zostawila ich razem w jednym duzym pokoju albo podzielila na 2mniejsze w jednym sypialnia dla dwojki a w drugim bawialnia. W razie choroby mozna ich rozdzielic na noc itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja zrobiłabym dwa pokoje równe, teraz gdy chłopcy są jeszcze mali to jeden sypialnia, drugi bawialnia. w razie choroby jednego drugi może spać osobno.
A czas szybko leci i ani sie obejrzysz dzieciaki pojdą do szkoly i wtedy już osobne pokoiki dla każdego to podstawa.

A gdyby dało sie jeszcze wygospodarować jakies miejsce na szafe garderobiana to już była by bajka.......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
no wlasnie, jesli zrobimy dwa male pokoje osobne to zostanie nam jeszcze jedno male pomieszczenie ok 6m na garderobe dla naszejj czworki :) ojoj mętlik w glowie. Jeszcze jak te pokoiki urzadzic, zeby bylo funkcjonalnie ;/
łozeczko, jakis stolik do zabawy, polki na ksiazki. Zabawki trzymalabym pewnie w pojemnikach, co by szybciej kurze wycierac ;p i to wszystko. Im mniej mebli, tym wiecej miejsca do zabaw dla brzdacow i mniej sprzatania dla Ciebie :)Skoro macie mozliwosc zrobienia garderoby to tylko pozazdroscic :)
moja córka ma pokój 6-metrowy, Wymyśliłam takie umeblowanie, że pokój sprawia wrażenie naprawdę dużego, a miejsca do zabawy że hoho
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Asia, a podzielisz sie z nami, jak to urzadzilas?
Pewnie przydalaby sie ta wiedza niejednej z nas :)
Ja bym ich przez najbliższe 4 lata nie rozdzielała ,zrobiłabym im jeden ,duży ,fajny pokój.Przed zarażaniem sie chorobami osobne pokoje i tak nie pomogą,ewentualnie rozważyłabym taką kwestie jak jeden pokój na wspólną sypialnię a drugi tylko do zabawy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Świetny pomysł z tymi dwoma równymi pokojami, w jedym póki co wspólna sypialnia, w drugim pokój zabaw.
Wspólne spania na pewno zbliży braci, wieczorne rozmowy jak będą starsi itd. W takim metrażu bez problemu wejdą dwa pojedyncze łóżka i jakiś stolik nocny. W drugim dużo miejsca na zabawki, stoliki do rysowania z krzesełkami i dużo miejsca na podłodze - możesz położyć tak wykładzinę "ulice" do jeżdżenia autkami.
A jak chłopaki podrosną i będą sami chcieli prywatności, bez problemu przeniesiesz jedno łóżko do drugiego pokoju i podzielisz zabawki na dwa pokoje. Fajnie, że macie taką możliwość. Zwłaszcza, ze będzie osobna garderoba i problem szaf z ubraniami w pokoju chłopców wam zniknie. Według mnie b. fajne rozwiązanie i dużo miejsca dla dzieci.
Moja córeczka ma pokój 7 m i bez problemu mieści się tam łóżko, szafa, stolik i pełno dziewczęcych gratów typu wózek dla lal itd. I daje radę ;-). Jak wyjścia nie ma to musi ;-)
No wlasnie Asia podziel sie, jak urządzilas pokoik :) Chyba wlasnie tak musimy zrobic, ze dwa mniejsze osobne pokoje, na kilka lat jeden to sypialnia, drugi bawialnia. Pewnie jak razem beda spali to mniej sie beda bali, a to wiecej przespanych nocy dla nas :)
synek ma pokój 8 metrów i bez problemu się mieści :) ma łóżeczko, komodę, fotel dla mnie, regał i szafę:)
To by chyba bylo najlepsze rozwiazanie. Tym bardziej, ze odejda Ci szafy, jesli faktycznie zdecydujecie sie na garderobe, wiec wcale tak malo miejsca nie bedzie.
Ja mam dwójkę w 9m pokoju i styka :) jeszcze są tam 2 szafy :PP
A za półtora roku, jak najstarszy będzie szedł do szkoły to planuję zrobić w tym 9m pokoju sypialnię plus bawialnię dla trójki (sami chłopacy) a w drugim pokoju 6m zrobić pokój do nauki :)
Ja mam trójkę dzieci w pokoiku 9 metrowym, dzieci w wieku 7 lat, 6 i 2,5. I jakoś dają radę. Cóż, innej możliwości nie mają i pewnie szybko nie będą mieć, bo mamy małe mieszkanie.

Ale tak jak poprzednicy, powiem że można zostawić w jednym pokoju na razie, niech mają sypialnie, a drugi pokój do zabawy. Fajny pomysł. A jak podrosną to wtedy ich rozdzielić. Pewnie jeszcze przez parę lat i tak będą wspólnie się bawić, i wtedy w dwóch pokojach by były wszędzie zabawki itp, a tak tylko w jednym :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja uważam że powinni mieć osobne pokoje docelowo. Teraz są mali więc to nie jest może takie ważne, ale kiedyś napewno będzie. Moje dzieci z różnicą wieku 2i pół roku (synek 4l i córcia półtora) mieszkają we wspólnym pokoju 10,5m. Pokój jasny i ustawny, nie ma problemu są od początku razem,ale przewiduję zmianę jak synek pójdzie do szkoły, wtedy moim zdaniem jest ostateczny moment na osobne pokoje.
fiolka, ale my wszystkie tu piszemy właśnie o tym, żeby docelowo mieli osobne pokoje. Ale póki są mali i im to nie przeszkadza np. w nauce, to żeby byli razem. Podział póki co na pokój do spania i do zabawy - genialny. I dzięki temu garderoba - to juz w ogóle super ;-). Zazdroszczę takich możliwości metrażowych.
Też wiadomo jest łatwiej kiedy dzieci są tej samej płci. Mogą wtedy cały czas nawet mieszkać razem w jedym pokoju. Ale jak juz rodzeństwo jest mieszane i zaczyna się okres dojrzewania - może być ciężko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj dziewczyny fajnie, ze tak rozgorzała dyskusja ;) To nasze mieszkanie to tez mieszkanie w bloku. Do tej pory mielismy dwupokojowe, ale ostatnio udalo sie dokupic sąsiadującą z naszym mieszkaniem kawalerke- 33m. i wlasnie w związku ztym zakupem planujemy reorganizacje mieszkania. W naszej czesci dwupokojowej chcemy zrobic czesc sypialną- pokoje dla chlopcow, pokoik dla nas, z kuchni powstanie wlasnie ta garderoba, toaleta zostaje nie ruszona. Natomiast w tej dokupionej kawalerce ma byc duzy pokoj- taki jakby salon :) z zestawem wypoczynkowym i duzym stolem, kuchnia- bo jest tam spora kuchnia z duzym oknem oraz lazienka. Oba te mieszkania są polaczone wspolnym korytarzem- 6metrow wiec wszystko powinno ulozyc sie w jedną calosc. Teraz tylko potrzeba sporo gotowki, czasu i cierpliwosci :)
Wow, to ja juz wiem, gdzie Twoje dzieci beda jezdzily na rowerze hihihi ;) Powodzonka przy remoncie :)

u nas też jest 8 metrów i jest ok jak nie masz innego wyjścia. Sztuką jest tylko odpowiednia aranżacja żeby było miło i funkcjonalnie. My nawet dużą mapę z eduart zmieściliśmy na ścianie, żeby było "edukacyjnie". :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możecie fachowe porady dotyczące odpowiedniego urządzenia dziecięcego pokoju możecie znaleźć łatwo w internecie. Znajdziecie na pewno wskazówki odnośnie samej aranżacji pokoju, co dowiecie się też jak wybierać mebelki i czym się przy tym kierować. Tak na szybko znalazłam fajny artykuł o przygotowaniu pokoju dla dziecka, jaki znalazłam na stronie cafe-mama.pl/meble-dzieciece-bezposrednio-od-producenta-czyli-nie-przeplacaj/. Może tam znajdziecie przydatne dla Was informacje i pomoże Wam to w urządzeniu pokoju dla malucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Patrzcie tutaj - https://tapetuj.pl/blog/jak-zaaranzowac-pokoj-chlopca/
Zdecydowanie warto stawiać na aranżacje ponadczasowe ;-)
W sensie - nie bajka, którą dziecko interesuje się od miesiąca, tylko klimat, który powinien być odpowiedni również za rok ;)

Sprawdzone pomysły dotyczące aranżacji pokoju dziecięcego w bloku znajdziesz na http://gotme.pl/jak-urzadzic-pokoj-dziecka-w-mieszkaniu-w-bloku/ . Warto się nimi zainspirować, szczególnie jeśli w ogóle nie wiesz, jak się do tego zabrać.

Ja mam problem jak urządzić dwa duże pokoje 18m2 i 22m2 .jeden dla chłopca 10lat drugi dla córki4lata. A chciałabym mieć mniejsze pokoje a z dużymi pokojami tylko problemy

U nas chłopaki mają 10 m2 i 15 m2 i faktycznie w tym większym jest już gdzie zaszaleć jeśli chodzi o urządzanie i umeblowanie. Ale z drugiej strony jest gdzie wszystko upchnąć, tylko trzeba pamiętać żeby się graciarnia nie zrobiła.

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie na usg prenatalne (3 odpowiedzi)

Gdzie w Rumi, Redzie, Wejherowie najlepiej sie udac na usg prenatalne 11-13 tc ?

Do wszystkich kobiet które nie nawidzą lub się boją owadów - Chrabąszcze majowe (26 odpowiedzi)

Dziewczyny czy któraś tak samo jak ja nienawidzi tych cholernych robaków? Jest tego od cholery...

Ktore przedszkole wybrać? (32 odpowiedzi)

Mamy przedszkolaków piszcie jakie przedszkole polecacie w Gdańsku, wrzeszcz,zaspa przymorze i nie...

do góry