Widok

Mały pokój dla dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, proszę o porady, podzielenie się opiniami na temat czy 8-metrowy pokój dla dziecka jest wystarczający? Wlasnie stoimi przed dylematem jak zaaranżować i przebudować mieszkanie by nasi chłopcy mieli osobne pokoje. Jedno rozwiązanie to takie, że jeden pokoik ma 8 metrów, drugi 9. Drugie rozwiązanie to jeden pokoj ma 15m drugi 9. Doradzcie, ktore rozwiazanie lepsze. Czy pierwsze- bo sprawiedliwe :) czy moze to drugie. Teraz chlopcy mają 2,5 roku oraz 7 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym chyba zrobila sprawiedliwie :) pamietaj, ze dzieci szybko rosna. Poza tym bedziesz miala pozniej z glowy sprawiedliwe dzielenie. My mamy 9 m sypialnie, w ktorej tez stoi lozeczko Synka, wiec spimy we 3 i nie narzekamy :) Dodam, ze pozniej ten pokoj bedzie tylko do dyspozycji Synka a my przeniesiemy sie do wiekszego.Chyba, ze z 9 m zrobisz wspolna sypialnie a z 15 m pokoj zabaw itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja niestety ma pokój dla córki 2,6m na 2,6 metra i też musi wystarczyć mieszkanie w bloku
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym zrobiła po równo :)
a jakby "nadwyżka" metrów z drugiego pokoju dała się zagospodarować na szafy bądź garderobę dla chłopców to było by już cudownie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym ich zostawiła w jednym wspólnym :) przynajmniej na kilka ładnych najbliższych lat. Różnica wieku jest między nimi mała i tak będą się razem bawić w jednym z pokoi to może lepiej zostawić jeden większy, zabawki część i tak będzie wspólna....no chyba, że przewidujesz po 2 kolejki itp ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dziekuje za Wasze opinie :) i czekam na nastepne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Póki co nie separowałabym pokoi od siebie. Rodzeństwo gdy jest małe lepiej żeby pozostało w jednym pokoju, zaś rozdzielić je(remont) za około 6,7 lat :)

Kiedyś poznałam jedynaka który za wszelką cenę chciał mieć rodzeństwo z którym będzie dzielił pokój- niestety marzenie nie spełniło się, zaś Wasza sytuacja jest idealna, żeby maluchy mieszkały w pokoju razem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
tez bym zostawila ich razem w jednym duzym pokoju albo podzielila na 2mniejsze w jednym sypialnia dla dwojki a w drugim bawialnia. W razie choroby mozna ich rozdzielic na noc itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja zrobiłabym dwa pokoje równe, teraz gdy chłopcy są jeszcze mali to jeden sypialnia, drugi bawialnia. w razie choroby jednego drugi może spać osobno.
A czas szybko leci i ani sie obejrzysz dzieciaki pojdą do szkoly i wtedy już osobne pokoiki dla każdego to podstawa.

A gdyby dało sie jeszcze wygospodarować jakies miejsce na szafe garderobiana to już była by bajka.......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
no wlasnie, jesli zrobimy dwa male pokoje osobne to zostanie nam jeszcze jedno male pomieszczenie ok 6m na garderobe dla naszejj czworki :) ojoj mętlik w glowie. Jeszcze jak te pokoiki urzadzic, zeby bylo funkcjonalnie ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łozeczko, jakis stolik do zabawy, polki na ksiazki. Zabawki trzymalabym pewnie w pojemnikach, co by szybciej kurze wycierac ;p i to wszystko. Im mniej mebli, tym wiecej miejsca do zabaw dla brzdacow i mniej sprzatania dla Ciebie :)Skoro macie mozliwosc zrobienia garderoby to tylko pozazdroscic :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka ma pokój 6-metrowy, Wymyśliłam takie umeblowanie, że pokój sprawia wrażenie naprawdę dużego, a miejsca do zabawy że hoho
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Asia, a podzielisz sie z nami, jak to urzadzilas?
Pewnie przydalaby sie ta wiedza niejednej z nas :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym ich przez najbliższe 4 lata nie rozdzielała ,zrobiłabym im jeden ,duży ,fajny pokój.Przed zarażaniem sie chorobami osobne pokoje i tak nie pomogą,ewentualnie rozważyłabym taką kwestie jak jeden pokój na wspólną sypialnię a drugi tylko do zabawy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Świetny pomysł z tymi dwoma równymi pokojami, w jedym póki co wspólna sypialnia, w drugim pokój zabaw.
Wspólne spania na pewno zbliży braci, wieczorne rozmowy jak będą starsi itd. W takim metrażu bez problemu wejdą dwa pojedyncze łóżka i jakiś stolik nocny. W drugim dużo miejsca na zabawki, stoliki do rysowania z krzesełkami i dużo miejsca na podłodze - możesz położyć tak wykładzinę "ulice" do jeżdżenia autkami.
A jak chłopaki podrosną i będą sami chcieli prywatności, bez problemu przeniesiesz jedno łóżko do drugiego pokoju i podzielisz zabawki na dwa pokoje. Fajnie, że macie taką możliwość. Zwłaszcza, ze będzie osobna garderoba i problem szaf z ubraniami w pokoju chłopców wam zniknie. Według mnie b. fajne rozwiązanie i dużo miejsca dla dzieci.
Moja córeczka ma pokój 7 m i bez problemu mieści się tam łóżko, szafa, stolik i pełno dziewczęcych gratów typu wózek dla lal itd. I daje radę ;-). Jak wyjścia nie ma to musi ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie Asia podziel sie, jak urządzilas pokoik :) Chyba wlasnie tak musimy zrobic, ze dwa mniejsze osobne pokoje, na kilka lat jeden to sypialnia, drugi bawialnia. Pewnie jak razem beda spali to mniej sie beda bali, a to wiecej przespanych nocy dla nas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
synek ma pokój 8 metrów i bez problemu się mieści :) ma łóżeczko, komodę, fotel dla mnie, regał i szafę:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To by chyba bylo najlepsze rozwiazanie. Tym bardziej, ze odejda Ci szafy, jesli faktycznie zdecydujecie sie na garderobe, wiec wcale tak malo miejsca nie bedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dwójkę w 9m pokoju i styka :) jeszcze są tam 2 szafy :PP
A za półtora roku, jak najstarszy będzie szedł do szkoły to planuję zrobić w tym 9m pokoju sypialnię plus bawialnię dla trójki (sami chłopacy) a w drugim pokoju 6m zrobić pokój do nauki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam trójkę dzieci w pokoiku 9 metrowym, dzieci w wieku 7 lat, 6 i 2,5. I jakoś dają radę. Cóż, innej możliwości nie mają i pewnie szybko nie będą mieć, bo mamy małe mieszkanie.

Ale tak jak poprzednicy, powiem że można zostawić w jednym pokoju na razie, niech mają sypialnie, a drugi pokój do zabawy. Fajny pomysł. A jak podrosną to wtedy ich rozdzielić. Pewnie jeszcze przez parę lat i tak będą wspólnie się bawić, i wtedy w dwóch pokojach by były wszędzie zabawki itp, a tak tylko w jednym :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja uważam że powinni mieć osobne pokoje docelowo. Teraz są mali więc to nie jest może takie ważne, ale kiedyś napewno będzie. Moje dzieci z różnicą wieku 2i pół roku (synek 4l i córcia półtora) mieszkają we wspólnym pokoju 10,5m. Pokój jasny i ustawny, nie ma problemu są od początku razem,ale przewiduję zmianę jak synek pójdzie do szkoły, wtedy moim zdaniem jest ostateczny moment na osobne pokoje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
fiolka, ale my wszystkie tu piszemy właśnie o tym, żeby docelowo mieli osobne pokoje. Ale póki są mali i im to nie przeszkadza np. w nauce, to żeby byli razem. Podział póki co na pokój do spania i do zabawy - genialny. I dzięki temu garderoba - to juz w ogóle super ;-). Zazdroszczę takich możliwości metrażowych.
Też wiadomo jest łatwiej kiedy dzieci są tej samej płci. Mogą wtedy cały czas nawet mieszkać razem w jedym pokoju. Ale jak juz rodzeństwo jest mieszane i zaczyna się okres dojrzewania - może być ciężko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj dziewczyny fajnie, ze tak rozgorzała dyskusja ;) To nasze mieszkanie to tez mieszkanie w bloku. Do tej pory mielismy dwupokojowe, ale ostatnio udalo sie dokupic sąsiadującą z naszym mieszkaniem kawalerke- 33m. i wlasnie w związku ztym zakupem planujemy reorganizacje mieszkania. W naszej czesci dwupokojowej chcemy zrobic czesc sypialną- pokoje dla chlopcow, pokoik dla nas, z kuchni powstanie wlasnie ta garderoba, toaleta zostaje nie ruszona. Natomiast w tej dokupionej kawalerce ma byc duzy pokoj- taki jakby salon :) z zestawem wypoczynkowym i duzym stolem, kuchnia- bo jest tam spora kuchnia z duzym oknem oraz lazienka. Oba te mieszkania są polaczone wspolnym korytarzem- 6metrow wiec wszystko powinno ulozyc sie w jedną calosc. Teraz tylko potrzeba sporo gotowki, czasu i cierpliwosci :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow, to ja juz wiem, gdzie Twoje dzieci beda jezdzily na rowerze hihihi ;) Powodzonka przy remoncie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas też jest 8 metrów i jest ok jak nie masz innego wyjścia. Sztuką jest tylko odpowiednia aranżacja żeby było miło i funkcjonalnie. My nawet dużą mapę z eduart zmieściliśmy na ścianie, żeby było "edukacyjnie". :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możecie fachowe porady dotyczące odpowiedniego urządzenia dziecięcego pokoju możecie znaleźć łatwo w internecie. Znajdziecie na pewno wskazówki odnośnie samej aranżacji pokoju, co dowiecie się też jak wybierać mebelki i czym się przy tym kierować. Tak na szybko znalazłam fajny artykuł o przygotowaniu pokoju dla dziecka, jaki znalazłam na stronie cafe-mama.pl/meble-dzieciece-bezposrednio-od-producenta-czyli-nie-przeplacaj/. Może tam znajdziecie przydatne dla Was informacje i pomoże Wam to w urządzeniu pokoju dla malucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Patrzcie tutaj - https://tapetuj.pl/blog/jak-zaaranzowac-pokoj-chlopca/
Zdecydowanie warto stawiać na aranżacje ponadczasowe ;-)
W sensie - nie bajka, którą dziecko interesuje się od miesiąca, tylko klimat, który powinien być odpowiedni również za rok ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzone pomysły dotyczące aranżacji pokoju dziecięcego w bloku znajdziesz na http://gotme.pl/jak-urzadzic-pokoj-dziecka-w-mieszkaniu-w-bloku/ . Warto się nimi zainspirować, szczególnie jeśli w ogóle nie wiesz, jak się do tego zabrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam problem jak urządzić dwa duże pokoje 18m2 i 22m2 .jeden dla chłopca 10lat drugi dla córki4lata. A chciałabym mieć mniejsze pokoje a z dużymi pokojami tylko problemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas chłopaki mają 10 m2 i 15 m2 i faktycznie w tym większym jest już gdzie zaszaleć jeśli chodzi o urządzanie i umeblowanie. Ale z drugiej strony jest gdzie wszystko upchnąć, tylko trzeba pamiętać żeby się graciarnia nie zrobiła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chcecie remont to trzeba pomyśleć o meblach oraz o łóżku dla malca. Jeśli myślicie o solidnym łóżku który ma być w pokoju dziecka kilka lat to zobaczcie tu https://www.anpol-meble.pl/lozka-dzieciece-i-modziezowe. Dobre ceny, dobra jakość. Nic dodać nic ująć. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też rozdzieliłabym po równo, pokoje dziecięce nawet małe można bardzo sprytnie urządzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakbyscie szukali dobrych materacy dla dzieci polecam fiki miki, u nas i jak malusia była córka i teraz jest materac tej matki. Tym razem już Odeo + z tych wiekszych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam zajrzeć na bloga. Można tam znaleźć fajne porady na temat wnętrz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rónież kupiłem dzieciom łóżko z tego sklepu tutaj wybrałem łóżko piętrowe które jest naprawde dobre dla dwójki dzieci https://www.anpol-meble.pl/lozka-dzieciece-i-modziezowe polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie również kupiłeś tam łóżko, tylko również wyżej jako Marta wrzuciłeś tu reklamę i tyle. Po co kłamiesz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dobrze zaaranżujecie pokój to będzie wystarczający! Stwórz dzieciakom przytulne miejsce, a wielkość nie będzie miała znaczenia. Ostatnio widziałam fajny artykuł dotyczący, tematu urządzania pokoju artykuł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam chłopaków 3 lata i 4 miesiące. Na ten moment mieszkamy w jednoprzestrzennej kawalerce. Pod koniec roku wprowadzamy się do czteropokojowego mieszkania i chłopcy dostaną największą sypialnię. Chcemy, żeby byli razem. Jak starszy pójdzie do szkoły, to się zastanowimy, czy ich rozdzielać.

Ostatnio rownież przeglądałam sobie meble dla dzieciaków, wpadły mi w oko meble dla dzieci na tej stronie:
https://www.luxuryproducts.pl/wloskie-meble-dla-dzieci.html

W sklepie maja włoskie komplety mebli dla dzieci.
Świetne są zestawy dla dziewczynek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sama również zmagałam się z niewielkim pokojem dziecięcym. Teraz corka jest starsza, ale jak byla przedszkolakiem to kwestie przechowywania rozwiazal PAX ikeowski (szafa 1.5m), miala swoje biurko, ale glownie sluzylo jako rupieciarnia nad/pod, rysowala najczesciej lezac na podlodze. Na zabawki, ktorymi bawila sie na codzien miala skrzynie, ktora sama ogarniala. Pod lozkiem dwa duze pojemniki na zabawki, ktorymi sie nie bawila, a ktorych nie chciala sie pozbyc. Dekoracje ograniczyłam tak aby nie robić w pomieszczeniu bałaganu.

Jesli chcecie kupić jakies dekoracje do pokoju malucha, polecam po prostu plakaty na ściany :)
https://www.galeriaplakatu.com/bajki-disneya-ktore-zna-kazdy.html

W galerii plakatu mają sporo plakatów z bajkami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie podzielić pokój po równo :) Znam dzieci, które mają jeszcze mniejsze pokoje (w bloku) i są szczęśliwe. A jak już sobie podzielicie pokoje, to polecam dywany: https://dywanik24.pl/pl/c/dzieciece/14. Dzieci dużo czasu spędzają na podłodze wiec musi być ciepło w pupę :) Ni i pokój od razu robi się przytulniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taki pokój spokojnie wystarczy. Zmieści się tam nawet dwoje dzieci. Wystarczy postawić na funkcjonalne i praktyczne rozwiązania. Tu na przykład https://martimeble.pl/16-lozka-pietrowe-dla-dzieci masz łóżka piętrowe - wygodne, atrakcyjne wizualnie, a przy okazji pozwalają oszczędzić sporo miejsca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym sprawiedliwie podzielił pokoje, jednak szybko dzieci rosną. Bądź można zrobić łóżeczka z szufladą, które można kupić https://sklep-julia.pl/kategoria-produktu/lozeczka/lozeczka-120x60-z-szuflada/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Organizer na spinki (np buzia ze sklejki z doczepionymi "wlosami" ze sznurka lub wełny), girlanda ze światełek (Cotton balls), wszelkiego rodzaju akcesoria plastyczne, lusterko naklejki na szybę, lampka na biurko ze zmieniającym kolor światełkiem, fajne pudełka typu organizery na kredki lub drobne zabawki, fajna podusia do łóżka, puchaty dywanik, wieszak na torebki...

Można byłoby zastanowić się również nad dekoracjami świątecznymi. Wbrew pozorom obecnie jest najlepszy czas na takie zakupy bo w sklepach jest szeroki asortyment, wszystko jest dostępne a i ceny są korzystniejsze niż w sezonie:
https://admix.pl/skrzaty-swiateczne

Bardzo duży wybór ma to miejsce :)
image

Może być to taki skrzacik :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że w takiej sytuacji warto sobie zerknąć tutaj https://piekneprzydatne.pl/dzielenie-pokoju-jak-podzielic-go-na-dwa-mniejsze-pomysly-na-podzielenie-pokoju/ . Macie tam bowiem namiar na ciekawy artykuł na temat dzielenia pokoju. Dowiecie się w jaki sposób to zrobić. Jest tam bowiem mnóstwo przydatnych informacji, które mogą okazać się pomoce i pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pokój ten będzie moja sypialnia + pokojem dziecka (sypialnią) 5 latka. Mieszkanie 2 pokojowe. Syn na stałe mieszka z matką.
Na jakie kolory przemalować pokój?
Kącik syna chciałbym zrobić przy wnęce zaraz za drzwiami gdzie są otwory na liczniki które muszę jakoś zakryć ale nie mogę zabudować bo musi być do nich dostęp (łóżko + kosz z zabawkami itd) - ale nie mam pomysłu jak to przemalować-połączyć z resztą sypialni.
Wszelkie pomysły mile widziane
https://zwierciadlo.pl/material-partnera/532396,1,aranzacja-pokoju-dziecka--inspiracje-i-pomysly.read
Szukam inspiracji w tym stylu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pokoju dziecięcym na podłodze najlepiej sprawdzi się wykładzina dywanowa. Świetnej jakości produkty tego rodzaju oferuje firma faktor. polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

do góry