Widok

Mam 21 lat i podejrzewam że jestem aseksualna

Czy są tutaj jakieś aseksualne kobiety i mogłyby mi napisać jak to u was wyglądało
Mnie nigdy w życiu nie interesował seks chłopaki byli mi tak samo obojętni jak dziewczyny zaczełam się nad tym zastanawiać nie dawno gdy zauważy) am że moje 9,10 letnie kuzynki i kuzyni interesują się płcią przeciwną i seksem.
I jak wytłumaczyć rodzinie że aseksualizm nie jest chorobom psychiczną ani nie przemija po seksie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po prostu, gdyby rodzina za bardzo dopytywała, zakup jakąś książkę związaną z tym zagadnieniem, i wykaż czarno na białym, że "mądre głowy" zajęły się już takim problemem, że nie jest to żadne uleczalne zaburzenie, tylko właściwie kolejny rodzaj orientacji seksualnej.
Jesteś normalna. Po prostu nie potrzebujesz seksu. Da się całkiem spokojnie żyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie, nie, ja myślę inaczej.
Myślę, że widzisz się w lustrze i stwierdzasz, że nie potrzebujesz, wręcz wypierasz tę potrzebę, bo może sama siebie oceniasz jako nieatrakcyjną, stąd przez brak akceptacji swojej osoby, być może i fizyczności zatracasz popęd który możliwe, ze nie jest wielki zaś w styczności z samooceną zwyczajnie zanika?
Poza tym jesteś młoda, 21 lat? Kobiety dojrzewają z wiekiem, udany seks może być w późniejszym wieku, nie ma się czym przejmować...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczę może być po prostu chore, z zaburzoną gospodarką hormonalną. Warto to wykluczyć, zanim się uzna ją za aseksualną.
Instynkt seksualny jest pierwotny, podobnie wbudowany w nasze organizmy, jak instynkt głodu czy samozachowawczy.
Można nad nim panować, można go odczuwać w różnym natężeniu, ale jego zupełny brak jest zaburzeniem a nie normą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

male piersi (79 odpowiedzi)

ehh dreczy mnie to bo mam bardzo male piersi owszem mam meza ktory mowi ze mnie kocha taka ale ja...

brak seksu... (179 odpowiedzi)

witam powiedzcie mi czy któraś z WAS ma bardzo długi okres bez seksu mimo partnera? jak czesto...

Upokorzony przez żone (3 odpowiedzi)

Żona zaprosiła mnie na bal karnawałowy do swojej firmy. Zgodziłem się, żeby zrobić jej...

do góry