Re: Mamusie lipiec - sierpień 2011 r. *12*
arisa6, z jakiej firmy korzystacie?
w jakich przypadkach Wasza pediatra wykorzystała krew pępowinową? z jakim rezlultatem?
przechowywanie kosztuje ok. 400-500 pln za rok, ale...
rozwiń
arisa6, z jakiej firmy korzystacie?
w jakich przypadkach Wasza pediatra wykorzystała krew pępowinową? z jakim rezlultatem?
przechowywanie kosztuje ok. 400-500 pln za rok, ale np przy opcji przechowania przez 18 lat to koszt 4000 pln - płatne z góry. pobranie 600 pln. 1600 pln badania kwalifikujące krew do przechowywania. w przypadku dyskwalifikacji zwracają te 1600, ale nie zwracają 600 pln. niestety 600 pln pobierają także, gdy krwi nie udało się personelowi pobrać podczas porodu, a nawet gdy zestaw do pobrania nie zdążył dojechać na czas porodu.
biorąc pod uwagę, że płaci się 400-500 pln/rok to nie wydaje mi się to dużo,jednak, niewiaodmo jak długo krew może być przechowywana. myślę, ze należy też brać pod uwagę fakt, że im dłużej będizemy przechowywać, tym trudniej będzie podjąć decyzję o czasie przerwania. jednak w większości przypadków krwi jest tyle, że starcza dla 1 osoby ważącej maks. 55 kg. plus ważne są parametry krwi, jak np. żywotność komórek.
co istotne: w polsce powstał państwowy bank krwi pępowinowej, o czym komercyjne banki niechętnie dość wspominają.
my się wciąż wahamy. oferta na 18 lat jest kusząca, ale tuż po porodzie wyskoczyc z kolejnych kilku tysięcy jest problematyczne. z drugiej storny ja miałam raka, mój tata, moja babcia takze. jednak w żadnym z tych przypadków kręw pępowinowa by się nie przydała. możliwości wykorzystania krwi są ograniczone.
zobacz wątek