Widok

Marzymy o trójmiejskich estakadach!

Na drogach Trójmiasta Temat dostępny też na forum:
Wiecie co ostatnio, gdy jeździłem po mieście zauważyłem wiele zakończeń ulic, które kiedyś będą początkiem estakad.

Fajnie byłoby, gdyby je w wybudowali.A tak?KORKI!

Na przykład na moście wantowym będzie estakada nad ulicą Wosia Budzysza. Kolejnym przykładem jest Armii Krajowej, estakada widmo nad Łostowicką.

Budyń, Karny i Mysz do łopaty!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj chłopie to mało jeździsz, najbardziej mnie draźni bulońska taka ładna po dwa pasy w każdą stronę a na nagłym końcu drogi kościół, a by wystarczyło wybudować z 1 do 1,5 km drogi i było elegancka droga i połączyłaby się z kartuską i znacząco odciązyła sporą część miasta, brak estakady nad podwalem przedmiejskim w stronę armi krajowej i wiele innych dróg mostów i lini tramwajowych.... a budyń praktycznie poza mostem do nikąd pomnikami a teraz ECS to nic nie zrobił przez tyle lat, gdyby ten Gierek porządził jeszcze pare lat to byśmy mieli super drogi i linie tramwajowe a tak mamy to co mamy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z końca Bulońskiej ma polecieć kiedyś (za trzydzieści lat! Przebiegnie być może ! Jasna, długa, prosta ! Szeroka jak morze !) Nowa Politechniczna, która połączy się z Kartuską.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem z estakadami jest taki, że za wszelką cenę projektanci chcą komplikować życie:

1. Estakady na skrzyżowaniu AK, Łostowicka, Wita Stwosza - tutaj mają powstać estakady do lewoskrętów, cóż - to jest prośba o kłopoty, gdyż nie lepiej byłoby stworzyć estakady dla jadących na wprost przez AK (zarówno w stronę miasta jak i obwodnicy), dla jadących z Łostowickiej, Wita Stwosza oraz skręcających pod estakadami duże rondo (min 2 pasy, najlepiej 3 pasy).

2. Estakada lewoskrętna dla jadących z Wałów Jagiellońskich w Podwale - zburzyć, wybudować estakadę dla jadących na wprost z Podwala do AK (i z AK na Podwale). Dla chcących skręcać z Okopowej, Podwala i AK rondo (2, 3 pasy) oraz podobne: estakada dla jadących na wprost i rondo dla skręcających na skrzyżowaniu AK, 3 Maja, Biskupia.

3. Bulońska - Rakoczego: rozwiązanie banalne: duże rondo 3 pasy ruchu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Pomoc przy zakupie używanego samochodu (12 odpowiedzi)

Dzień dobry.Jestem świeżo upieczonym kierowcą - pierwszym w domu.Mamy odłożoną pewną kwotę...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

do góry