Widok

Maseczki

Dlaczego od 5lata wymaga się noszenia maseczki w miejscu publicznym np na spacerze a w przedszkolu w zamkniętym pomieszczeniu mogą byc bez maseczki jaki jest w tym sens
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kompromis. Sytuacja jest bez precedensu, wszyscy uczymy się jak z tym postępować. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na nie jednoznaczną sytuację.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niestety obecne przepisy wydają się być pisane na kolanie. Absurd goni absurd. Choć idea słuszna moim zdaniem, to jej realizacja tragiczna.

Odnosząc się do pytania, myślę, że poza bałaganem myślenie mogło być następujące. Ciężko wytrzymać w maseczce 8 godzin w przedszkolu, a dwa kto upilnuje kilkanaście dzieciaków, by ich nie zdejmowały. Dodatkowo dzieci mając kontakt tylko w swojej grupie, a nie poza nią mogą zarazić tylko inne osoby z grupy, więc w razie choroby wiadomo na kogo mieć oko, komu wykonać testy itd. (przynajmniej teoretycznie).
Zaś na spacerze mamy sytuację, gdy czas przebywania jest zwykle krótki, powiedzmy godzinny spacer, więc łatwiej wytrzymać w maseczce. Do tego po pierwsze jeśli się rozchorujemy, to ciężko ustalić kogo mogliśmy zarazić (są pomysły na aplikacje smartfonowe ale póki co to nie jest powszechne i oby tak zostało :P), a dwa teoretycznie podczas każdego spaceruy mijamy kilkadziesiąt osób, więc niby teoretycznie możemy zarazić więcej osób (w praktyce pewnie krótki kontakt z wirusem nie da zarażenia).

Natomiast zgadzam się, że przepisy są nieprzemyślane. Zresztą inny przykład, jeszcze do niedawna karano za jazdę na rowerze, który to sposób wydawał się dużo mniej ryzykowny jako dojazd do pracy (o ile ktoś może tak dojeżdżać) niż jazda w autobusie wypełnionym do połowy (a często w praktyce mocniej), gdzie do najbliższej osoby masz powiedzmy metr i spędzasz z nią kilkanaście/kilkadziesiąt minut. Czy to nie absurd? Albo inna sytuacja, karano jak małżeństwo szło ulicą obok siebie, a przecież takie osoby w domu spędzają ze sobą wiele czasu. Inny przykład pozostawiono możliwość pracy w biurach, gdzie w przeciętnym biurowcu mamy często nawet ponad tysiąc osób i zamknięty obieg powietrza (ok. niektóre firmy same wysłały pracowników do domu, ale obowiązku prawnego nie miały), a karano osoby idące na spacer do lasu, gdzie raz masz świeże powietrze, a dwa odległości między ludźmi są dużo większe niż w przeciętnym biurowcu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego, bo 5latek zaraża tak samo jak 75latek i ma nosić bez dyskusji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dzieci mają być chore i tym samym dawać pretekst do obowiązkowych szczepień.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mama zapewne nie okazywała Ci miłości w dzieciństwie. Teraz masz uraz psychiczny i wypisujesz głupoty. Dzieci niekochane nie potrafią w życiu dorosłym kochać innych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie ma pandemii , to ściema a ta maskarada to kompletny thebilizm
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jest. W 2009r WHO zmieniła definicję pandemii i wysoka śmiertelność nie jest już warunkiem koniecznym ogłoszenia stanu pandemii.
Obecnie pandemią może być nawet zupełnie niegroźny katar, byle się szybko rozprzestrzeniał ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ta, a ziemia jest płaska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oglądaj dalej propagandę w TV, a potem nastaw d*psko na szczepionkę. Na pewno długo pożyjesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jednak noszę maseczkę. Maseczki bywają rózne, nie wszystkie są niekomfortowe. Na początku nosiłam maseczki typowo chirugiczne, jednorazowe. Maseczki nie sa wygodne, trudno się w nich oddycha oraz nie przepuszczaja tak dobrze powietrza. Poza tym noszenie ich więcej niż jeden raz nie jest dla mnie higieniczne (szczególnie, ze takich maseczek nie można wyprać).
Tego typu maska daje znacznie większy komfort oraz można ją prać:
image
Aktualnie przeceny na maski mają w Ombre: https://ombre.pl/pol_m_Dla-niego_Akcesoria_Maseczki-3078.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już nigdy nie zdejmuj tej maski , przybij na gwoździe .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Koronawirus

Ok..czas na jakąś... (13 odpowiedzi)

Rewolucję.

Juz nie "zostan w domu" ? (3 odpowiedzi)

Tak nagle? Juz nie ma komunikatów z aut policji i sm? Co się zmienilo? Nic

Koronawirus a wyjazd do sanatorium (42 odpowiedzi)

Witam. Chciałbym poznać opinie ludzi wyjeżdżających do sanatorium w trakcie rozprzestrzeniającej...

do góry