Widok

Merano Park

Mały Kack Temat dostępny też na forum:
Merano Park to kameralne osiedle w Gdyni, w dzielnicy Mały Kack. W pierwszym, ukończonym do II kw. 2017 roku, etapie inwestycji przy ul. Parkowej powstało osiem dwu- i trzykondygnacyjnych budynków. W każdym z nich znajduje się od czterech do siedmiu segmentów o powierzchni od 115 do 150 metrów kwadratowych. Drugi etap obejmuje kolejnych siedem budynków, łącznie 42 segmenty. Docelowo, do 2020 roku, w ramach osiedla oddano 88 segmentów. Na parterze zaplanowano salon z kominkiem oraz ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

osiedle obok cmentarza

Gratuluję firmie Ekolan zdewastowania pięknej zalesionej kiedyś okolicy.Ciekawe który z włodarzy miasta pozwolił na wycięcie takiej ilości drzew.Budynki pobudowane jeden na drugim,sąsiedzi naprzeciwko siebie będą mogli podawać sobie kawę zaś dzwony kościelne podczas ceremonii pogrzebowych pobliskiego cmentarza na spokojnej będą od rana przygrywać przyszłym lokatorom.Ale wiadomo ekolan buduje masówkę więc jest do oferta zdecydowanie dla mas.Tanio,szybko i gdzie się da.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 25

Zasikana chyba a nie zalesiona

Bez przesady, chyba komentujący wyżej nigdy nie był tam wcześniej. O ile pamiętam było tam trochę drzew ale to raczej były krzaki a nie las. Zamiast lasu natomiast były tam rudery z bezdomnymi albo jakąś patologią. Jeżeli chodzi o sąsiedztwo cmentarza - no cóż chociaż będzie ciszej z tamtej strony.
Co do samej inwestycji, pozwoliłem sobie nawet na wizytę w Sopocie (ich biuro) celem zapoznania się ze szczegółami. Niestety choć lokalizacja OK, to sama inwestycja trochę mnie rozczarowała a już mocno panienka, która ją przedstawiała - nie potrafiła odpowiedzieć na połowę moich pytań. Mnie najbardziej zniechęcił gaz (brak podłączenia do miejskiego CO) oraz duże prawdopodobieństwo, ze w następnym etapie obok (w stronę cmentarza) Ekolan wybuduje już budynki wielorodzinne a nie segmenty. Do tego jeszcze blokowisko na przeciwko: Bernardowo Park - jak to wszystko oddadzą to bedą tam tabuny ludzi i samochodów.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 14

akurat o ilosc samochodow to bym sie nie martwil, w koncu na strzelcow na przeciwko sa juz 3 osiedla i to duuuzo bardziej ludne i nie slychac narzekan,
a do tych osiedli bedzie mozna dojechac z 2 stron ( parkowa i spokojna)

co do merano- wyglad blokow socjalnych za niebotyczna kase
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Kamaro

Komentujący wyżej czyli Ja mieszka w okolicy, dokładnie obok tych powstających "czworaków".Powiadasz Kamaro że były tam tylko krzaki i rudery?Trzeba było wyjść na spacer trochę dalej niż do końca ulicy Parkowej.Jeśli jest tak jak piszesz to ciekawe dlaczego za wycięcie tych "krzaków" firma Ekolan musiała zapłacić właściwym organom ponad milion złotych??? To były grube stare drzewa,akurat od strony Parkowej tworzące piękny naturalny krajobraz.A teraz powstaje tam miasteczko przypominające lokale zastępcze dla rodzin eksmitowanych.A tabuny ludzi i samochodów już tutaj są więc niedługo nastąpi całkowity paraliż komunikacyjny.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7

Do experta

Czy w tej sytuacji expert może doradzić które osiedle jest do zaakceptowania, bo jak mniemam na bazie swego doświadczenia wyraża się tak krytycznie. Ja osobiście znam gorsze miejsca. Podobno wystarczy zgadnąć 3 razy aby zostać expertem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do umiarkowany zainteresowany

W tej okolicy żadne
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tym bardziej ciekawe

Skąd tam takie ceny metra kwadratowego? Za samą nazwę dzielnicy "Mały Kack" na mapie od razu 30% plus? Nie zauważyłem, żeby ludzie bili się tam o mieszkania. Do obwodnicy trzeba odstać na światłach nawet na 5-6 skrzyżowaniach, w drugą stronę podobnie. A jeszcze wcześniej trzeba się wbić na Wielkopolską co wcale nie jest takie proste. No ale na wizualizacji królują rowery i to jest chyba główny target... Pokolenie drwali w obcisłych galotach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tyfus

No cóż .. moda na tanio i szybko trwa tylko ze teraz zamiast kwadratu wciska sie pokoleniu ikea szereg ... Marka Ekolan mówi sama za siebie ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Podmokły teren po powodzi

Potencjalnym kupcom proponuję dokonanie inspekcji osiedla merano park chwilę po ulewie która miała miejsce 17.07.2016.Skarpa nawieziona przez Ekolan i utwardzana na siłę zamieniła się w pole pocięte kanionami,wszędzie stoi woda,to cud że nie osunął się budynek posadowiony pod liniami wysokiego napięcia!! Co będzie się działo w przyszłości ze ścianami - strach myśleć.Ten teren od samego początku jest podmokły...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 12
Cud ze na tym samym terenie od lat stoi osiedle Cadena... I nie odplynelo jeszcze :P
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Gdzie byla ta skarpa (na ktorej czesci dzialki Ekolanu)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak bungalow dla uchodźców

Mieszkam na osiedlu ekolanu, ale to szczerze wygląda jak osiedle bungalowów dla uchodźców. ..
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 19

Baraki ....totalna komercja ...bez kreatywnosci,...brzydkie,...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dokładnie to samo sobie pomyślałem jak dziś oglądałem osiedle. Skojarzyło mi się jeszcze z blokami więziennymi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale d*pa trochę z zazdrości boli ?

...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry