Widok
Jakiej prawdy wg ciebie zabrakło?
Krwi było 5% tej która się tam przelała.
Gdzie widziałaś sztuczność?
Oczywiście że to tylko film i nie życzę Ci abyś widziała to na żywca.
Film powala na kolana. Piękna gra aktorska bez słów. Super sceny.
Scenariusz klasyczny ale urzeka.
Widać dramat ludzki w wielu aspektach.
Wreszcie ukazany stosunek mieszkańców stolicy do "Obłędu '44".
Film zostaje w głowie na długo.
Polecam
Gdzie widziałaś sztuczność?
Oczywiście że to tylko film i nie życzę Ci abyś widziała to na żywca.
Film powala na kolana. Piękna gra aktorska bez słów. Super sceny.
Scenariusz klasyczny ale urzeka.
Widać dramat ludzki w wielu aspektach.
Wreszcie ukazany stosunek mieszkańców stolicy do "Obłędu '44".
Film zostaje w głowie na długo.
Polecam
Mocny film i spójny w swej wymowie
Wciąż jestem pod wrażeniem tego filmu, w którym można dopatrzyć się głębokich przesłań. Wydaje się, że wykraczają one poza miasto, młodzieńcze emocje i walkę powstańczą. Ciemnowłosa Kama stawia swój obowiązek wobec narodu i miasta ponad wszystkim, inaczej jest z jasnowłosą Biedronką. Choć początkowo jej miłość do człowieka wydaje się czymś bardziej egoistycznym, jednak ostatecznie to pomoc najsłabszym okazuje się jej drogą ku wyzwoleniu. Wybór tej ścieżki zaprowadza ją na drugi brzeg rzeki, który dla mnie jest innym światem duchowej miłości, w którym jej marzenie bycia ze Stefanem zostaje całkowicie spełnione.
KOMPLETNA KOMPROMITACJA
Zacznę od efektów specjalnych.
Czy reżyser robił film o powstaniu czy science fiction, bo za cholerę nie rozumiem np sceny, gdzie główny bohater ratuje dziewczynę i pociski między nimi latają jakby były mini rakietkami smugowymi. Chyba ktoś tu za dużo matrixa się naoglądał, bo scena pasowałaby właśnie do tego rodzaju filmu a nie do filmu WOJENNEGO!!!
Muzyka i dźwięk
Już lepiej jakby całkowicie wyłączyli dźwięk w kinie, bo muzyka dopasowana jak słonina do tortu czekoladowego. Nie dość, że wrzucona jest muzyka Czesława Niemena z końca lat 60 tych, to do tego te melodie a`la dyskoteka techno.
Fabuła
Fabuła jest tak zrobiona, jakby to dwoje bohaterów było najważniejsze w tym filmie a nie Powstanie Warszawskie. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie.
Co do zdjęć samej Warszawy i efektów batalistycznych to całkiem fajnie to wyszło. Szkoda, że tylko to :(
Czy reżyser robił film o powstaniu czy science fiction, bo za cholerę nie rozumiem np sceny, gdzie główny bohater ratuje dziewczynę i pociski między nimi latają jakby były mini rakietkami smugowymi. Chyba ktoś tu za dużo matrixa się naoglądał, bo scena pasowałaby właśnie do tego rodzaju filmu a nie do filmu WOJENNEGO!!!
Muzyka i dźwięk
Już lepiej jakby całkowicie wyłączyli dźwięk w kinie, bo muzyka dopasowana jak słonina do tortu czekoladowego. Nie dość, że wrzucona jest muzyka Czesława Niemena z końca lat 60 tych, to do tego te melodie a`la dyskoteka techno.
Fabuła
Fabuła jest tak zrobiona, jakby to dwoje bohaterów było najważniejsze w tym filmie a nie Powstanie Warszawskie. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie.
Co do zdjęć samej Warszawy i efektów batalistycznych to całkiem fajnie to wyszło. Szkoda, że tylko to :(
nie ważne jak, ważne,że o tym mówią......
Historia przedstawiona na 10
Efekty 9 za realizację, jednak 0 za zgranie się z tematyką filmu.
Film może się podobać gdyż połączenie świata fikcji z rzeczywistością głównie przez gry jest chodliwym tematem. Dla mnie to nie matrix i nie godzę się na takie połączenia. O gustach się nie rozmawia dlatego ogólna ocena filmu to 4 i tylko i wyłącznie za motyw historyczny, drugi raz nie poszłabym.
Film powinien zostać w innej kategorii, a nie jako wojenny.
Efekty 9 za realizację, jednak 0 za zgranie się z tematyką filmu.
Film może się podobać gdyż połączenie świata fikcji z rzeczywistością głównie przez gry jest chodliwym tematem. Dla mnie to nie matrix i nie godzę się na takie połączenia. O gustach się nie rozmawia dlatego ogólna ocena filmu to 4 i tylko i wyłącznie za motyw historyczny, drugi raz nie poszłabym.
Film powinien zostać w innej kategorii, a nie jako wojenny.
Kompletna kompromitacja to twoja wiedza o filmie. Reżyser zapowiadał że jest to historia 3 osób na tle Powstania Warszawskiego, a nie film historyczny. Pokazuje tylko to co bohaterowie mogli zobaczyć własnymi oczami. Nie siedzą w sztabie, nie mają informacji gdzie dokładnie są Niemcy i co się dzieje. Większość ich przeżyć generuje tylko aktualna sytuacja wokół nich.
Film w sposób znakomity pokazuje realia walki cywilów z w pełni uzbrojonym wojskiem. Polacy pomijając niewielkie sukcesy na początku cały czas się wycofują. Podejmują równorzędną walkę co najwyżej przez jakieś 3 minuty (obrona kamienicy). Potem koniec amunicji i znów ucieczka.
Film w sposób znakomity pokazuje realia walki cywilów z w pełni uzbrojonym wojskiem. Polacy pomijając niewielkie sukcesy na początku cały czas się wycofują. Podejmują równorzędną walkę co najwyżej przez jakieś 3 minuty (obrona kamienicy). Potem koniec amunicji i znów ucieczka.
KONIECZNIE ZOBACZCIE
KOCHANI, WŁĄCZCIE TROCHĘ WYOBRAŹNI I WRAŻLIWOŚCI :-) OPRÓCZ SCEN REALISTYCZNYCH SĄ RÓWNIEŻ SYMBOLICZNE. NIE BIERZCIE WSZYSTKIEGO WPROST. A FILM JEST ŚWIETNY, ODDAJĄCY GROZĘ TAMTYCH CHWIL I JEŚLI TO CZUJEMY, TO CHYBA O TO WŁAŚNIE CHODZIŁO. SPOSÓB POKAZANIA JEST RÓŻNY, WAŻNY JEST EFEKT. WALOREM JEST DLA MNIE OBSADA - ŚWIEŻA I NIEOPATRZONA. FILM WARTO ZOBACZYĆ !!!!! A JEŚLI KOMUŚ JEST MAŁO INFORMACJI O POWSTANIU JEST MNÓSTWO KSIĄŻEK I FILMÓW. PAMIĘTAJMY 'MIASTO 44' TO FILM O MIŁOŚCI W POWSTANIU, A NIE TYLKO O POWSTANIU. ŻYCZĘ WIELU WRAŻEŃ, POZDRAWIAM.;-)