Widok

Mierzenie temperatury - Pomocy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Moja kruszyna w nocy dostała temperatury 37,9 nie zbijałam niczym stwierdziłam, że poczekam do rana.

Posiadam termometr bezdotykowy Thermoflash niby najlepszy z dostępnych ale....

Mierząc małej temperaturę na środku czoła wychodzi 36,9 jak zjadę trochę w bok to wychodzi 37,4 a jak przystawie do skroni to 38 no i pytanie gdzie jest prawidłowa temperatura ?

Rano mierzyłam też w pupie ale jako nie doświadczona mama słabo mi to wychodziło gdyz córa strasznie wierzgała :/

Przy takim stanie podgorączkowym co można podać jakaś wit. c, wapno coś jeszcze ?

Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam dodać że moja mała ma 8 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile dziecko ma?
Pamietaj, ze mierzac temp. w pupie trzeba odjac 5 kresek(0,5 stopnia).
Ja tez nie ufam temu termometrowi na podczerwien, bo bywaly nawet DWA stopnie roznicy w stosunku do temperatury mierzonej najzwyklejszym termometrem elektronicznym ale w pupie.
Jednak taki sposob jest najbardziej dokladny.

Ja kladlam Mlodego na przewijaku, koncowke termometru smarowalam oliwka lub wazelina, nozki unosilam w gore i opieralam sobie na brzuchu. Problem byl tylko jak pupa byla podrazniona. A tak luzik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja podaje synkowi wit c jak cos zaczyna sie dziac. Jak temp dzis wieczorem znowu bedzie podw. To bym poszla jutro do lekarza. Lepiej niech sprawdzi czy wszystko jest ok i Ty nie bedziesz sie martwila. Ja zawsze mierze tem 3 razy i biore ten ostatni wynik. Tylko ze moj tem nie ma tak sporej roznicy w pomiarach..najwyzej 1,2 kreski...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast ostatni mialo byc najwyzszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My niedawno kupilismy taki termometr na podczerwien i nie jestem zadowolona, wyniki bardzo sie roznia.
Jak dla mnie to najlepiej w pupie zmierzyc i tak jak Agusia pisze minus 0,5 stopnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wierzę żadnym cudom i cudeńkom- zawsze używam rtęciowego , do pupy i zawsze jest miarodajnie.
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepsze termometry są takie jak w szpitalach - do ucha, są najczulsze - ale drogie niestety.
ja mam elektryczny i od małego mierzyłam pod paszką - przytrzymując rączkę dziecku, pare sekund trwa mierzenie temperatury więc skomplikowane to nie jest. a też dobrze mierzy.
co do różnic w temperaturze - w przypadku termometrów do ucha jest tak, że jak dziecko śpi na lewym boku to mierzy się temperature w prawym uchu i nie zaraz po przebudzeniu - bo wtedy siłą rzeczy, pod przykryciem organizm bardziej sie nagrzewa - może taka sama zasada jest w przypadku termometrów na podczerwień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Termometr który mam też używali w szpitalu wojewódzkim na oddzialne dziecięcym. W zasadzie mierzył temp. dobrze jak nie było temperatury. Przyszła temperatura i oszalał ;/ Próbowałam w pupie ale mała się po prostu wyrywa a ja boje się że zrobie jej krzywdę :( No nic spróbuje pod paszką.

Czy jak się mierzy pod paszką to trzeba odjąć lub dodać jakieś wartości ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam termometr bezdotykowy, jak dla mnie dokładny.
Zawsze mierzę dziecku na środku czoła w odległości 5cm.
Przeczytaj sobie może dokładnie instrukcję, bo np w moim jest tak, że pomiaru temp. dokonuje się w pomieszczeniu, w którym dziecko przebywa min. pół godz. i nie podczas karmienia.
A więc 5 cm, środek czoła i jest dokładny pomiar.
Nigdy nie mierzyłam z boku tak jak pisałaś.
Ostatnio córeczka była chora i miała ponad 40st gorączki, więc mierzyłam co godzinę, nie wyobrażam sobie mierzyć co godz. dziecku w pupie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym nie podawała nic przeciwgorączkowego, ale to Twoje dziecko i Ty decydujesz.
Ja dopiero zbijałam jak miała powyżej 37,5 i widziałam, że temperatura rośnie w ciągu 15min.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej sprawdz na sobie czy termometr ktory masz jest dobry...zmierz sobie temp zwyklym termometrem pod pacha a pozniej tym drugim przestrz.dokladnie instrukcji i bedziesz wiedziala ze dokonuje wlasciwego pomiaru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mierząc na sobie pokazuje idealnie temperaturę 36,6 taką samą mam mierząc rtęciowym.

Przeczytałam ulotkę n a której jest napisane że z boku jest prawidłowa temperatura, mierząc rtęciowym wyszła mi taka sama temp. ale i tak bzdura bo przesunę w bok jest niższa przesunę na skroń jest wyższa - badziewie.

Jak by ktoś chciał sobie zakupić ten termometr to nie polecam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak ja czytam o tym waszym mierzeniu temp. w pupie to mnie krew zalewa czy to naprawde dla was taka roznica jak dziecko ma 0,5 stopnia w ta czy w ta? i sie dziwicie czemu dzieci wierzgaja wezcie sobie kij i wsadzcie w odbyt i zobaczymy czy nie bedziecie wierzgac (efekty opiszcie na forum koniecznie!!!!!)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pani doktor pediatra, do której chodzi mój synek poleciła mi termometr 5w1 MultiTemp SANITY. Ma tak jakby 5 funkcji, bo mierzy bezdotykowo przy skroni, dotykowo, w uchu, temp otoczenia i płynu w butelce. Także jak ktoś ma w domu dzieci to rzeczywiście się sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ciężko mi się było na jakiś konkretny model bezdotykowy zdecydować ale ostatecznie wybór padł na aparat NonContact. Jest okej, mierzy precyzyjnie bez jakiegoś przekłamywania co któryś pomiar. Wyświetlacz z efektem lupy, pamięć max 30 wyników, łatwe przełączanie z mierzenia gorączki na mierzenie na przykład temperatury otoczenia z czego często korzystam akurat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szybki i dokładny jest nasz domowy nonContact. Na tle innych termometrów to na pewno na plus bym wymieniła czas pomiaru – express i też wszechstronne zastosowanie bo zmierzy temp praktycznie wszystkiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobrze że wymieniłam w końcu rtęciówkę na coś nowocześniejszego i że padło akurat na MultiTemp. Jednak w XXI wieku korzystanie z rtęciówki to trochę wstyd...ale jakoś wcześniej nie mogłam się przekonać do cyfrówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale nahalna reklama, niestety rteciowce nic nie dorówna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak wypada cenowo na tle innych ten MultiTemp? Często go używacie? Nie psuje się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Około 90 zł zapłacisz za niego. Mamy go pół roku i jest niezawodny przy naszej dzidzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetną inwestycją był termometr Non Contact w moim wypadku. Jedno nieduże urządzenie a zastosowanie bardzo szerokie. Poza sprawdzeniem gorączki bardzo dobrze sobie też radzi podczas robienia kąpieli maluszkowi, podgrzewania mleka czy żeby po prostu przed snem sprawdzić czy w pokoju nie jest zbyt ciepło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam mierzenie temperatury bezdotykowo - https://www.label.pl/po/terminal-pomiaru-temperatury-m882.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry