Widok

Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Mistrz i Małgorzata.
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow

Kultowa powieść rosyjska. Tajemnicza, magiczna, piękna i śmieszna zarazem. Moskwa lat trzydziestych. Miasto, w którym dekretem zlikwidowano Boga dostaje się we władanie czarnej magii. Historia miłości przeplata się z opowieścią o Szatanie.

Reżyseria, muzyka, światło: Jacek Bała
Scenografia i kostiumy: Ewa Woźniak
Ruch sceniczny: Michał Pietrzak

Asystent ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powodzenia!

Bardzo lubię "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa. Książka genialna. Mam nadzieję, że twórcy teatralni staną na wysokości zadania i inscenizacja będzie godna pierwowzoru. Ja znam tylko jedną telewizyjną przeróbkę oryginału - mam na myśli serial z Anną Dymną w roli Małgorzaty. Udana realizacja, zrobiła na mnie w swoim czasie (jestem już starszym panem) duże wrażenie. Niestety z racji wieku jak również rekonwalescencji po przeziębieniu i zabiegu chirurgicznym nie dane mi jest i przez dłuższy czas - będzie zobaczyć waszą inscenizację, tym nie mniej trzymam za was kciuki życząc wam jak i widzom wielu pozytywnych i wartościowych wrażeń, tym bardziej że moje stroskane życiem i wrażliwością serce doznało palpitacji, po tym jak moje zmęczone i spracowane oczy przeczytały, że "Mistrz i Małgorzata" (obok m.in. Schulza) nie jest już lekturą obowiązkową w liceach (szok! dobrze że nie skończyło się to u mnie apopleksją, co przy moim delikatnym ustroju jest wielce prawdopodobne...). Tak więc moi drodzy wasza inscenizacja będzie być może jedyną szansą dla całych zastępów młodych ludzi na poznanie tego arcydzieła. Pozdrawiam Was i ściskam wasze dłonie serdecznie życząc udanej realizacji "Mistrza i Małgorzaty"!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Małgorzatkę i Mistrzunia

No i jak tu nie iść :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bilety ?

Czy ktoś kupił bilety a jednak okazało sie że nie może iść?
Bardzo mi zależy na tym spektaklu :|
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powodzenia!

Trzymamy kciuki za premierę !!! Widzowie z Gdańska
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po przeczytaniu ksiazki ciezko sprostac oczekiwaniom wzgledem inscenizacji... Dobor aktorow, kostiumy i dialogi na najwyzszym poziomie iscie mistrzowska kreacja! Gratuluje!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ani Mistrz, ani Małgorzata

Jeśli reżyser przeczyta powieść za 20 lat, (dobrze by było, aby przeczytał także Dzienniki Mistrza i Małgorzaty - pozwoliło by to, mam nadzieję, lepiej zrozumieć kontekst powstania powieści), pojmie, że 20 lat wcześniej nic nie rozumiał.... Nie uzasadniam szerzej mojej racji, nie ma to dzisiaj sensu, za 20 lat wszystko stanie się dla Pana Bały jasne...
Jeszcze kilka spostrzeżeń:
- Jedyny aktor, który swoim warsztatem sprostałby roli Piątego Prokuratora Judei, czy Messera to Pan Krzysztof Kujawski.
- W Małgorzacie (jak i we wszystkich innych Małgorzatach w innych miastach wcześniej) płynęła królewska krew - w tej nie...
- Piłat nie był neurotykiem
- Jeszua nie był śmieszkiem heheszkiem
- Afraniusz nie miał charyzmy stójkowego z pod, (dajmy na to), Grójca
- Specjalna (moja) nagroda za kompletne położenie sceny rozmowy Kajfy z Piłatem, ale jest to prosta konsekwencja, jak pisałem wcześniej, wieku reżysera.

Bardzo proszę aby Pan Bała nie miał do mnie żalu, wyraziłem tylko swoją opinię. Wynika ona z wieku, doświadczenia, lat przeżytych w realiach Łastoczkiny...

Bardzo proszę, aby Pan Krzysztof Kujawski zechciał przyjąć moje szczere gratulacje, szkoda, że nie jako Messer...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby tylko Małgorztę zagrała jakaś piękna aktorka emanująca kobiecością , spokojem i inteligencją, a nie mała, chuda, piskliwa histeryczka nie miałbym żadnych co do sztuki zastrzeżeń. Wielkim miłośnikiem sztuki jestem a i w pamięci Anna Dymna jako piękna Małgorzata pozostała.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale o co chodzi z Małgorzatą

Spektakl bardzo dobry wszystko na nawyższym poziomie ale o co chodzi z Małgorzatą? Małgorzata Bułhakowa jest piękna, kobieca, inteligenta (genialna Anna Dymna w tej roli) a tu mała, chuda, brzydka, piskliwa histeryczka biega i tupie po scenie. To nie jest prawdziwa Małgorzata.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rodzina ach rodzina

Reżyserowi wolno chyba obsadzić w głównej roli własną zonę. Nawet jak jest słabiutka aktorką. Jeżeli chodzi o talent to dobrali się jak w korcu maku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wymiana biletów

Dzien dobry, posiadam bilety na 9 listopada :
duża scena_A, miejsce: 9, rząd: XIV, bilet: bilet normalny 50 zł, cena: 50,00 PLN
duża scena_A, miejsce: 8, rząd: XIV, bilet: bilet normalny 50 zł, cena: 50,00 PLN

Zalezy mi na zamiane miejsca obk siebie by jedno bylo skrajne.
Oczekuje propozycji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę ciekawie, trochę płytko. Okropny dobór aktorów.

Spekatkl udany, ale nie wybitny. Starali się jak mogli. Dobór aktorów dziwny. Woland super, Piłat super, Iwan Bezdomny super, ale Małgorzata, Mistrz i Behemot to porażka.
Małgorzata powinna być subtelna i dopiero przeradzać się w czarownicę. Pani Agnieszka Bała jest zbyt ostra do tej roli. Nadałaby się tu bardziej Agata Moszumańska grająca Łostoczkiną. Szkoda, bo Małgorzata to tak ważna postać :( Wszystko mi popsuła. Ona i Mistrz... Ona zbyt egzaltowana, on bardziej kloszard niż geniusz. Elżbieta Mrozińska w roli listonoszki genialna! Jedna z perełek tego spektaklu. Ogólnie oceniam na 5/10/. Można iść zobaczyć z ciekawości, ale nie nastawiać się na nic świetnego, bo się człowiek tylko rozczaruje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

dwa bilety 27-014-2019

dwa bilety, zapraszam do kontaktu, 667951010
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

aktualne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam

Spektakl ciekawy godny polecenia gra aktorów bardzo dobra /z jednym wyjątkiem / temat trudny ostatecznie to Bułhakow ale sądzę że dla osoby co nie czytała i nie zna treści to jest bardzo czytelnie zrobiony dziękuję reżyserowi wydawało się że zrobić spektakl z" Mistrza i Małgorzaty " to bardzo trudno .
Dziękuję i polecam
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

MIstrz i Małgorzata

Byłam w niedzielę 19.01.2020. Początek rewelacyjny, tramwaj fantastyczny, gra świateł super... temat nie łatwy a tylko Małgorzata żadna... niestety...ani w niej kobiecości ani aktorstwa.... szkoda .. niepotrzebnie odczarowała spektakl...Dlaczego postać Piłata niebieska.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Piłat

Obejrzałam spektakl i tez mam pytanie dlaczego postać Piłata na niebiesko- pytałam ale nikt nie zna odpowiedzi... może Reżyser odpowie w ramach dialogu z publicznością... co chciał zaakcentować, podkreślić... na co zwrócić uwagę...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio był na czerwono

Może czerwona akurat w praniu była
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Romeo i Julia is not dead (10 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Romeo i Julia is not dead . ROMEO I JULIA IS NOT DEAD na motywach dramatu...

Improbaja (7 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Improbaja . "Improbaja" Bajka improwizowana pt.: "Zdarzyło się raz..."...

Kopenhaga (5 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kopenhaga . Michael Frayn KOPENHAGA Reżyseria Krzysztof Babicki...

do góry