Widok

Młoda Morena

Młoda Morena Morena Temat dostępny też na forum:
Inwestycja powstaje w dobrze skomunikowanej z całym Trójmiastem lokalizacji, a jednocześnie w zacisznym zakątku Moreny. Niedaleko od inwestycji znajdzie się przystanek PKM. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola i żłobki oraz sieć sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.

Architektura Młodej Moreny została tak zaplanowana, aby współgrać mogła z malowniczymi pagórkami porośniętymi ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

az trudno uwierzyć - prezentacja na zdjęciu nie pokazuje ze to jest w dolinie !

Chyba każdy zainteresowany powinien poświęcić trochę czasu na spacer w tej okolicy - i wtedy wszystko będzie jasne , bez wątpliwości

nie jest to dobry pomysł aby budować w dolinie sąsiadującej z jednej strony ze skarpą wymagającą zabezpieczenia aby nie groziło budynkom posadowionym na wzgórzu a z drugiej lasem również na wzgórzu (część Trojmiejskiego Parku Krajobrazowego).

Szkoda lasu i o co tak naprawdę chodzi z budową w tym właśnie miejscu trzech poziomów podziemnych i sześciu kondygnacji ??? o krótkotrwały i niepewny zysk ? - jak można uzasadnić taką ingerencję w środowisko ????

jakie są merytoryczne argumenty urzędników akceptujących takie działania - czy były przeprowadzone wszechstronne profesjonalne badania skutków takiej ingerencji w środowisko ???? nic na ten temat nie słyszałam niestety ale może jestem niedoinformowana ???
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 7

gratuluje

Krótko: Osiedle bez dojazdu no chyba ze ulica dolne migowo której przepustowość zna każdy kto choc raz nią jechał. O lokalizacji nie wspomnę bo zrobili to moi poprzednicy. Ceny zbyt wygórowane jesli weźmiemy pod uwagę powyższe czynniki stad cztery jedynki. Odradzam.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 11

Proponuję wybrać się na spacer w to miejsce i samemu sprawdzić ile jest tam słońca. Mi dolinkę zasłaniają drzewa, więc zdjęcie z balkonu nie odda rzeczywistości. Postaram się w listopadowy poranek jak opadną liście zrobić zdjęcie jak dolina jest skąpana we mgle. Może ktoś kto kocha góry i doliny lubi taki klimat, ale ja generalnie nie chciałabym mieszkać w takim miejscu. Blisko tej budowy kiedyś stał już budynek - nikt nie protestował- był stok narciarski i wiele osób korzystało z uroku tego miejsca. Szkoda, że inwestor nie kupił tego terenu pod bardzo modną rekreację, można było w tym miejscu zrobić parking, jakiś sklep z pamiątkami lub/i sprzętem i akcesoriami sportowymi, organizować biegi, fitness i jogę na świeżym powietrzu, szkolenie psów z torem agility, nordic walking, zimą sporty zimowe.... Ale nie, lepiej wykopać doły, wlać tony betonu i na siłę wstawić ... OSIEDLE...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

dlaczego właśnie w dolince ?

ktos pisze ze deweloper zadba aby mieszkało się komfortowo - z pewnością musi być zachęta dla kupujących ale czy rzeczywiście tak może być ???

obawiam się że jedynie wtedy jeśli zostanie wycięte więcej drzew a skarpy i wyrównane (tylko co lasem i bezpieczeństwem budynków na skarpie ??? -)

nikt nie pisze ze były w tym zakresie sporządzane jakies profesjonalne badania i opinie

Szkoda że deweloper na taką właśnie inwestycję nie znalazł bardziej odpowiedniego terenu a ten nie został przeznaczony na inwestycję nie zagrażającą środowisku - a może jeszcze coś się zmieni ???
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mają by trzy poziomy parkingowe pod ziemią ???

obawiam się o skutki takiej ingerencji w środowisko - nie rozumiem dlaczego deweloper nie wybrał na taką inwestycję innej lokalizacji ???
Znam dolinkę i jakoś nie widzę tam takiej przestrzeni jak na wizualizacji osiedfla - chyba że las naprawdę będzie w odwrocie !!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inwestor mógłby ten prywatny grunt wykorzystać inaczej , może również miałby zysk tylko może w dłuższej perspektywie a wyższą satysfakcję - proszę podaj jakiś pomysł, bo jestem ciekaw czy to pisanie dla sztuki, czy faktycznie masz racjonalne argumenty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanawiam się, w czyim interesie jest...

Zastanawiam się, w czyim interesie jest taka negatywna reklama, jak w tych wszystkich komentarzach powyżej... Bo jasnym jest, że to nie są wpisy jakże życzliwych i zatroskanych sąsiadów, chcących za wszelką cenę ustrzec biedne duszyczki przed złą inwestycją.

Wiadomo, że ktoś ma w tym interes. Konkurencja? Spółdzielnie? Zazdrośni sąsiedzi zagrzybionych spółdzielczaków? Bo wiadomo, że:
- jak komuś się nie podoba, to nie kupuje,
- jak już kupuje, to znaczy, że chce i mu odpowiada
- w każdym innym przypadku to zwykli pieniacze.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 19

wilgoć i brak słońca

na obrazku developera tam gdzie znajduje się zielona laką jest piękny las... ciekawe jakie jeszcze niespodzianki czekają na przyszłych mieszkańcow?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dlaczego takie brzydkie!!!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

nie po prostu jak sie widzi takie nietrafione inwestycje jak (inny przyklad) budynki polservice na myśliwskeij to aż chce się plakać, dewastacja przestrzeni miejskiej i brak wyobraźni
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Masakra

Mieszkam od niedawna w tej okolicy, przed zakupem mieszkania sprawdzałem co ma powstać w okolicy, ale nie przyszło mi do głowy, że ktoś może zechcieć postawić bloki w wąwozie na leśnej ścieżce!
Pomijając już fakt, że inwestycja jest mi bardzo nie na rękę - stracę trasę spacerową, to kto w ogóle kupi tam mieszkanie?
To jest głęboki wąwóz, do którego światło słoneczne prawie nie dociera, jest tam wilgotno, zwykle kilka stopni chłodniej niż na zewnątrz, często utrzymują się tam mgły, dojazd beznadziejny, wszędzie pod górkę...
Chyba jedyny plus, to że inwestycja nie zepsuje krajobrazu, te bloki po prostu nie będą wystawać z dziury, w której są budowane ;-).
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pani Mario

Dobrze że jest informacja co to za teren; budowy to nie powstrzyma, ale przynajmniej młodzi ludzie będą mogli świadomie wybrać czy chcą mieszkać w wilgoci, i mieć regularnie zalewane garaże i piwnice... bo deweloper nie powie o wadach. A po zakupie nikt nie uzna reklamacji.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

W interesie klientów - moi znajomi kupili mieszkanie które też na obrazku było piękne i bajkowe, a okazało się że drogę (która była na wizualizacji) to jak chcą mogą sobie sami zbudować. I samo mieszkanie też miało wady które wystąpiły po czasie - musieli wystąpić do sądu bo developer nie uznał reklamacji. Młodzi ludzie nie zawsze mają doświadczenie na co zwracać uwagę kupując mieszkanie, a na obrazku z komputera wszystko jest ładne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skończy się s****ie gdzie popadnie, trzeba będzie zacząć sprzątać po swoich psach!:)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 12

yyy

Młodzi nie są tacy głupi, a czasami są prawnikami i wyegzekwują swoje prawa ;]
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przejmuję się bo....

jeśli ci ludzie za kilka lat będą mieli problemy z grzybem, to będą kolejnymi niezadowolonymi mieszkańcami Gdańska, a ja tu mieszkam, póki co. Nie chce więcej niezadowolonych ludzi w Gdańsku.
Od wilgoci i grzybów można dostać, np alergii. (Sama wyprowadzam się wkrótce z mieszkania zaatakowanego przez grzyby, z powodu błędów konstrukcyjnych i złej wentylacji, nie chcę spać w pokoju, gdzie widzę, że ściana przesiąka wilgocią, to strasznie uciążliwe)

A jak ludzie są nieświadomi, że to od miejsca gdzie mieszkają, to będą jeszcze bardziej sfrustrowani. A ja wolę widzieć na ulicy ludzi zadowolonych, a przynajmniej mniej zestresowanych ;p
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

młoda morena

dojazd

1. zrobią kawałek drogi w kierunku wołkowyskiej, by można było na myśliwskiej wyjechać. (obstawiam raczej że nie, bo na pewno dołączą drogę do powstania listopadowego.
2. zostawią offroad w kierunku wrzeszcza przez dolne młyny, bo deweloper nie będzie budował tam specjalnie drogi.

lokalizacja

mało słońca, mgły. ogólnie powodzenia z grzybem i pleśnią. problem spływającej wody jakoś wyeliminuą, ale mgły? nie bardzo. dodatkowo kolej metropolitarna 100/150m obok.

standard

jedyna pozytywna rzecz jaką mogę powiedzieć o deweloperze. źle te bloki nie wyglądają, mając w pamięci bloki na potęgowskiej. nie odbiegają standardem do robygów itp.

ładny tam jest widok, ale patrząc od strony myśliwskiej. na krajobrazie okolica dużo nie straci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13
jedyny dojazd będzie przez ul. Dolne Migowo, zgodnie z pozwoleniem na budowę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie podziała sie ocena inwestycji???

Mała zmiana robi różnice. Jeszcze parę dni temu inwestycja posiadała ocenę poniżej 2. Teraz zniknęła ciekawe czemu?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odpowiedź redakcji:

4 listopada 2014 roku wdrożona została nowa wersja serwisu Dom i Nieruchomości. Ze względu na długość (etapy) i skomplikowanie procesów inwestycyjnych nie ma możliwości miarodajnej oceny inwestycji w czasie, dlatego możliwość oceniania została zablokowana. Użytkownicy nadal mają jednak możliwość opiniowania inwestycji w komentarzach pod prezentacjami.
Redakcja Serwisu Dom i Nieruchomości