Widok

NOWE OSIEDLA / DOMY / MIESZKANIA / BANINO

Hej,
Przymierzam się do kredytu=domu, a za tym idzie MDM, a za tym idą kuszące ceny w Baninie, jednakże szukając opinii o nowych osiedlach, to każde jest wadliwe, grubymi nićmi szyte.

KAMERALNE BANINO: za duzo kostki brukowej = zalane piwnice / ciasno

osiedla Królewskie, Słoneczne itd: drogi do d*py, przeciekające dachy = grzyb

NOWE BANINO = 7 niebo, moje marzenie: ciasne mieszkania, grzyb, wilgoć

CZY JEST JAKAŚ GRUPA DEWELOPERSKA, która nie odpier.... fuszery?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na Kameralnym są piwnice? Chciałabym miec taka,nawet zalana:D mieszkam tu juz rok a piwnicy w swoim domu nie odkryłam :D
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego napisałam ten wątek, bo ludzie to wiecznie kłamią :D a jak Ci się żyje na Kameralnym? Ocieplenie nie jest zawyżone? Rachunki w porządku? (zależy ile osób itd) Nie ciasno Wam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odebrałem w tamtym roku juniora od Siódmego Nieba. Zarówno u mnie jak i u sąsiadów nie wystąpił nigdzie grzyb. Przy odbiorze skorzystałem z osoby trudniącej się w tym fachu i były oczywiście poprawki, ale wszystkie zostały usunięte. Nie to żebym słodził deweloperowi, bo sam zamierzając się do zakupu lokum tutaj widziałem na forum i słyszałem różne opinie, ale wydaje mi się, że trochę standard oddania nieruchomości klientowi się poprawił. Nie wiem jak jest teraz.
Podejrzewam, że sporo opinii o grzybie było od osób, którzy przez pierwszą zimę chcieli od razu mieć mega oszczędności na ogrzewaniu, do tego pozamykane okna i grzyb szaleje.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

ciekawe, ja odebrałam w kwietniu br. i z całej dwustronnej listy poprawek odbiorowych została wykonana aż 1 do tej pory. Zgłaszane są kolejne usterki, reklamacje, kontaktu ze strony dewelopera brak. Nie mam już siły na użeranie się 7 niebem i nikomu na pewno nie polecam tego dewelopera.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

zimą za ogrzewanie tak z 200-250zł miesięcznie, latem 50-60 (cena zawiera podgrzanie wody). Silikat co prawda się długo nagrzewa ale i długo trzyma, więc pewnie na jedno wychodzi z innymi rodzajami pustaków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zerknij na http://mueller-dream-haus.pl/domy-w-baninie.php - drożej niż konkurencja, ale jakość dobra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaka jakość jak najtańszym materiałem budują bo zadłużeni w bankach nie maja pieniędzy a pożarnym to nie niemiecka firma tylko Hindus z Polka Wiec Hinduski-Polska deloweperka hihihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deweloper Sadecki. Polecam :) Dzialki duzo wieksze w porównaniu z Siodme niebo. Poza tym nie ma sie do czego przyczepić :) Nam sie mieszka bardzo dobrze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Newbie sam sobie odpowiadasz czy pytasz. Skoro tak żle bierz większy kredyt i kup mieszkanie w mieście. MDM to nie domy a mieszkania.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do Sadeckiego czytaj dalej SAD-OIL to jakość jest nawet zadowalająca aczkolwiek jeśli chodzi o wyegzekwowanie napraw gwarancyjnych to naprawdę trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości, olewa praktycznie na każdym możliwym kroku
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba większość deweloperów tak ma- dostaną kasę i nagle kontakt i próba wyegzekwowania czegokolwiek staje się problemem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy u mnie coś było nie tak (choc naprawdę nie dużo), na naprawę nie czekalem dlugo. Nie mogę nic zlego powiedzieć naprawdę. Chodzi o Sadeckiego oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Sad-oil wykonanie dobre, dobre materialy, poprawki i reklamacje zrobione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

U nas też było OK... Do czasu. Z kilkoma usterkami nie potrafią sobie poradzić nawet pomimo kilkukrotnych napraw, więc zaczęli nas ignorować. Szef, kierownik budowy, obsługa klienta, czy nawet sekretarki - wszyscy ignorują nasze telefony (sprawdzone z innego numeru - odbierają natychmiastowo). P.Sadecki wręcz otwarcie mi powiedział, że żadnych dalszych napraw realizować nam nie będą; po czym rzucił słuchawką :) Okres 5-letniej rękojmi jeszcze nam nie minął, zresztą wszystkie usterki były zgłaszane już w pierwszym roku od zamieszkania i ciągną się już drugi rok.
Ale potwierdzam powyższe komentarze - jakość wykonania jest zadowalająca. Tylko te reklamacje i kontakt z klientem po upływie roku są bardzo uciążliwe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Działki może i dużo większe...ale cała reszta pozostawia dużo do życzenia. Po wpłaceniu pieniędzy i podpisaniu aktu notarialnego, kontakt z deweloperem jest bardzo ciężki. Naobiecuje mnóstwo rzeczy, a później z tego się wycofuje. Doproszenie się o wykonanie poprawek, graniczy z cudem. Nie polecam!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sadeckiego nie polecam. Kupilam mieszkanie od niego w Rumi i jestem bardzo nie zadowolona. Dużo poprawek i mnóstwo rzeczy się sypie a deweloper milczy...nie oddzwania, nie odpisuje, nie naprawia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę polecić dewelopera Marsol.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co sądzicie o jego inwestycji na ul. leszczyznowej ? Wygląda, że jest małe zainteresowanie większość domów stoi wolna a zaraz będzie już koniec budowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wypowiadałem się raz już na temat dewelopera siódmego nieba, od którego odbierałem mieszkanie dokładnie 2 lata temu. Mijają 2 lata a ja naprawdę złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Wtedy pisano, ze jestem od dewelopera i że dostaję kasę za pisanie pozytywnych komentarzy. Przeglądam to forum często, czytam posty i w dalszym ciągu twierdzę, że jak będziesz co jakiś czas kontrolował postęp plac budowlanych i wykończeniowych, to nie będziesz zniesmaczony. Wszystkie poprawki, które zgłosiłem zostały poprawione. Nie wiem co to grzyb i wilgoć. Wybrałem rozwiązanie z kominkiem i jak dobrze napalisz to w całym mieszkaniu jest naprawdę ciepło i przytulnie, a opłaty za ogrzewanie gazowe znacznie maleją. Mam 64m2 czyli najmniejszy z kurników i jestem z tego powodu zadowolony. Mam gdzie zaparkować 2 auta i mam drogę po której mogę jechać, bez obawy, że będę musiał często odwiedzać mojego mechanika, którego z resztą bardzo lubię.
Wybór należy do CIebie oczywiście, ja wyrażam tylko swoje zdanie na temat zakupionego przeze mnie mieszkania. Na pewno swojej decyzji nie żałuję !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

A jak z odśnieżanie bo nienawem chyba spadnie to na mieszkańców bo deweloper tylko przez jakiś okres to robi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak się składa że również odbierałem 2 lata temu kurnik i lista powodów aby nazwać tych złodziei niecenzuralnie miałaby z 20 pozycji. Nie polecam nikomu głównie z powodu braku gwarancji i notorycznym ignorowaniem wezwań do usunięcia usterek których liczba jest zatrważająca. Jak już wcześniej pisałem nawet ścian prosto stawiać nie potrafią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

liczysz na MDM ? jak się rzucą wszyscy w styczniu to może zabraknąć, ja bym uważał.

No i pamiętaj, że wykończenie domu oraz wszelkie koszta podatkowe (dla notariusza itd.) to dobrze z kolejne 40-50 tysiecy. Jak ich nie masz, nie kupuj mieszkania.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jest ktos tutaj kto mieszka w HB Inwestycje ? Maja ta nowa oferte w centrum Banina. Tylko nie wiem czy to dobry pomysl zeby miec tylko okna dachowe na poddaszu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hb inwestycje to kameralne banino :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Developer Marsol
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
A czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o inwestycji która buduje się za firmą EL-GRAW?? widziałem tylko że powstają tam szeregi. Niestety żadnych informacji o deweloperze nie znalazłem oprócz strony ;
http://www.domywbaninie.pl/

Czy ktoś będzie tak miły i przybliży mi co to za firma i czy warto interesować się ta inwestycja ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Jestem zainteresowana zakupem domów w Baninie od develepora Ekodom strona domywbaninie.pl. Jest to nowa inwestycja i chyba nowy developer. Cena nie jest najniższa w porównaniu do konkurencji ale przynajmniej jest prawdziwy garaż, większe działki i z tego co na wstępie się dowiedziałam lepszy standard wykończenia.Czy ktoś ma jakieś informacje o developerze ? Czy ktoś był na miejscu inwestycji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Deweloper jak developer, od jakiego byś nie kupowała jedna zasada-ograniczone zaufanie i najlepiej wynajmij inspektora budowlanego i niech porządnie sprawdzi najlepiej jeszcze podczas budowy-warto w to zainwestować
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam, tez jakiś czas temu przegladalam ich stronę ( nie wiem jak bardzo budowa jest zaawansowana) ale na razie jestem na etapie "początkowym" poszukiwania domu. Czy ktoś może polecić sensownego dewelopera w okolicach Banino czy ktoś coś wie o tej inwestycji ekodomu albo o innych nowo powstających godnych polecenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poszukaj czegoś właśnie w okolicach Banina. Natomiast nie w Baninie. Z biegiem czasu mogłabyś się rozczarować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koniecznie dowiedz się kto jest właścicielem drogi, czy jest utwardzona (bo jak nie jest to może długo jeszcze nie być), czy jest kanaliza czy szambo (a dwa razy na miesiąc pewnie będziesz potrzebować wtedy), a jak deweloper obiecuje, że coś "potem" zrobi (np. właśnie drogę) to na piśmie notarialnie, bo inaczej to jest po prostu kłamstwo i mydlenie oczu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dla zobrazowania, na cywilizowana drogą dojazdową do domu (nie przed domem) czekam od ponad 20 lat. Niestety Lodowa choć skanalizowana i z deszczówką to pasmo dziur, kraterów i błota. Mieszkańcy nie mogą doprosić się o położenia choćby 50 metrów płyt od strony Algidy przy zjeździe z afaltu, gdzie jest najgorzej. Ale co tam, Burmistrz w tej kadencji dostał tyle wyróżnień i tytułów dżentelmeńskich, że poszybował w górę a właściwie odleciał od wyborców. Dziękujemy i zapamiętamy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem z tzw. kołchozów ;) - na drogę przed swoim domem nie czekałam jęcząc 20 lat, a zrzuciliśmy się z mieszkańcami i sami zakupiliśmy płyty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super ale do tych położonych przez siebie jedzie pan po tych na które zrzuca!i się ci co tu od 20 lat mieszkają
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

No cóż, szlabanu nie wybuduję - niech ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to brawo. Gmina tylko na to liczy, ponieważ gdybyśmy sami za własną kasę nie zbudowali wodociągu i elektryki, które wspaniałomyślnie przejęła gmina na własność pokazując nam w zamian figę, to pewnie też musielibyśmy w kołchozach mieszkać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

gmina buduje tam gdzie dużo ludzi mieszka niestety, a jak jest przy ulicy 10 domów to jesteś zadu*iem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam. Byłam na budowie inwestycji Ekodom strona http://www.domywbaninie.pl Coś tam się dzieje - widać że część segmentów jest gotowych do przykrycia dachówką, dzisiaj chyba murują strop w jednym z segmentów. Odnośnie drogi to developer zapewnił że droga prowadząca do tego segmentu na wysokości tego segmentu będzie utwardzona płytami(tak jak ktoś poradził powyżej zapytałam się czy to będzie zawarte w umowie - sprzedający zapewnił że tak) a wcześniejsze 100 m to jest chyba wysypany tłuczeń na razie.Domy są przestronne nie ma problemu z kontaktem z developerem. Wiem że są jakieś rezerwacje już na te segmenty. Czy może jest ktoś na forum kto dokonał rezerwacji i mógłby się podzielić informacjami jakie ma temat inwestycji?Czy ktoś zna okolicę i mógłby zasugerować na co trzeba zwrócić uwagę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tent tłuczeń to pewnie nie "na razie " tylko "na zawsze" uwierz wystarczy nawet 20 metrów nieutwardzonych żeby zrobiło sie pole minowe.A jak bedzie jeździć duuużo aut to non stop masakra a nie droga.A jeszcze cięzki sprzęt bo przecież na tych polach budowa bedzie trwała z 15 lat.....i efekt taki ze non stop kratery w drodze i samochód ubłocony po dach.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Chmara Developer mieszkam ok.pół roku narazie problemów nie ma większych ogrzewanie gazowe rachunki na miesiąc u nas ok 270 zł (ale jest zima) niema grzyba (mieszkanie się wietrzy) zalań też nie ma kontakt jest cały czas polecam dostać coś od strony tuchomskiej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13

A czy ktoś z Was ma jakieś opinie na temat Dewelopera HUMBAKA - budował domy na Szafirowej i Rubinowej? Bardzo ciężko znaleźć jakieś opinie na ich temat. Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zdecydowanie odradzam Humbaka!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie macie informacje na temat dewelopera sgj? Zainteresował mnie bliźniak W Pępowie. Co do Chmary to nie chce z nimi już mieć nic do czynienia - naobiecywali na spotkaniach nie wiadomo jaką bajkę, przekonali żeby szybko wpłacać zaliczkę a za chwile okazało się ze nie mają nawet pozwolenia na budowę. Kpina. Wstępne umowy były już podpisane. Wczoraj dzwonili żeby po miesiącu oczekiwania poinformować (Pani była pewna ze potrwa to 2 tyg) o braku zgody i odebraniu zaliczki za osiedle Zielona Polana w Nowych Tokarach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nowe Tokary??? Co to za wytwór?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla mnie dobry deweloper są gorsi napewno wszystko było tak jak powinno być i tak jest
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deweloper lokum w Nowych Tokarach. Polecam. Właśnie kupiliśmy jeden z ostatnich bliźniaków. Jak do tej pory współpracuje nam się dobrze. Dom dopiero się buduje a już jest droga z kostki brukowej ( widziałam, że przy wiekszych domkach typu F nie ma drogi) . Narazie jesteśmy zadowoleni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Właśnie... Na razie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie macie zastrzeżenia do lokum? Jakieś rady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie odradzam Developera Chmara.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

a co nie tak z nim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jest nie tak z chmara? Ja nie miałem żadnych problemów przy odbiorze coś mi się nie spodobało to odrazu naprawili lub zmienili
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry