Widok

Najem długoterminowy samochodu. Czy ktoś korzysta?

Temat jak powyżej. Czy któraś z Was korzysta? Teoretycznie plusy i minusy to mniej więcej znam, ale interesują mnie opinie użytkowniczek, nie znam nikogo kto do tej pory wynajmował samochodód na firmę i ciekawi mnie opinia na temat tej możliwości. Może jest tutaj dziewczyhna, która się tym zajmuje i też może coś podpowiedzieć. Wszystkie informacje mile widziane :)
Na początku brałam pod uwage leasing, ale przepisy od początku tego roku znacznie go skomplikowaly i ogólnie z tego co czytam, nie jest już tak opłacalny, jak kiedyś....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Moim zdaniem wynajem długoterminowy ma sporo zalet i dlatego też sporo osób decyduje się na najem w firmie. Wad również kilka jest, ale często zalety przeważają. Przede wszystkim nie ma tutaj konieczności wykupu po zakończeniu leasingu jak również konieczności odsprzedaży auta. Wydatki wpisuje się w koszty uzyskania przychodu (oczywiście jeśli prowadzisz działalność). Dobrze jest na pewno porównać sobie poszczególne oferty, bo cenowo różnie z tym bywa. Szczególnie jeśli zależy Ci na nowym dobrym aucie. Mozesz zerknać sobie na oferty Masterlease https://masterlease.pl/oferta/ Ale najlepiej zobacz sobie sama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem aktualnie wynajem w stosunku do leasingu wychodzi dużo bardziej korzystnie. Tyle że na koniec okresu wynajmu nie wykupujesz samochodu a zamieniasz go na inny. Idealne rozwiązanie dla tych co chcą mieć czym jeździć a nie czują potrzeby posiadania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyatko zależy podatkowo i kosztowo. Ja akurat jestem zwolennikiem kredytu. Kupuje auto i mam w srodlach trwałych, jednorazowo rozliczam vat. Auto wchodzi w skład majątku. I są niższe ubezpieczenia.
Leasing ma dość drogie ubezpieczenia. Rata wchodzi w całość w koszty.
Wynajem - zależy od umowy, jesli jednak nie chcesz kupować samochodu na kredyt, będzie to druga pod katem opłacalności polecana opcja, szczególnie po zmianach jakie zaszły w stosunku do leasingu. Najlepiej dopytaj się w Masterlease.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W najmie znajdiesz samochody od focusa poprzez C5 czy inne. Polecam jednak brać w sprawdzonym miejscu, gdzie nie ukrywają historii pojazdu (jak Master1).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co przeważa w przypadku najmu: mniej wydaje się na opłaty administracyjne, ma się więcej swobody i jasne pewne zasady, poza tym nie masz tutaj żadnych dodatkowych opłat takich jak ubezpieczenie auta bo wszystko jest zawarte w umowie najmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wynajem to moim zdaniem najlepsza opcja dla osób, które zmieniają auta czesto, chcą jeździć fajnym nowym samochodem, a nie chcą angażować dodatkowej gotówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie, a jeśli dopiero otwieram działalność (pracuje też na etacie i na razie nie będę rezygnować) to z jakiej opcji mogłabym skorzystać? Która najbardziej by się kalkulowała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz mieć problemy z uzyskaniem kredytu, często również leasingu (dużo tutaj zależy od tego jakie masz tak naprawdę zarobki). Jednak z samym wynajmem długoterminowym nie powinno być tak źle. Nie jestem ekspertką, polecam skontaktować się ze wspomnianym tutaj masterlease, powinni przedstawić Ci auta, kilka propozycji wynajmu - cena miesięczna zależy od tego jaki to samochód jak i równiez czy jest to umowa na rok, na dwa lata czy na trzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leasing jest trudniejszy w uzyskaniu niż wynajem długoterminowy, co wiem z własnego doświadczenia. Zakładając firmę dopytałam się o leasing, nie chcieli udzielic z uwagi na to, że działalność była nowa i nie mogłam udokumentować im swoich dochodów. Z wynajmem takich problemów nie miałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od siebie dodam również, że najem ma jeszcze jedna ważna zalete. Procedura uzyskania samochodu. Zwykle 2-3 dni max i ma sie już auto do dyspozycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inne

jakie konto bankowe wybrać? (153 odpowiedzi)

witam jakie konta bankowe polecacie? gdzie koszty utrzymania nie są duże, bezpłatne przelewy...

Ochrona telefonu (15 odpowiedzi)

Hej, Ostatnio kupiłam pancerne etui na telefon, widziałam też na stronie tej firmy, że mają tzw....

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych. (13 odpowiedzi)

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych , który skutecznie działa .Z góry dziękuje za namiary .

do góry