Widok

Nauka języka angielskiego

Czy polecacie samodzielną naukę języka angielskiego w domu? Jakie są najlepsze sposoby. Za mną 9 lat nauki angielskiego w szkole, a potem 8 lat sporadycznego uzywania tego języka. Czy lepiej zapisać się na kurs? Jezeli tak, jakie szkoly polecacie w Gdansku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak polecam przez internet lub z płyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o gramatykę to fajne wydania znalazłam w bibliotece
Druga sprawa, dużo rozmawiam przez Skype
jest taka strona jak www polishforum i tam jest zakładka language exchange
ty uczysz kogoś polskiego w zamian ktoś ciebie angielskiego
takich stron jest w necie kilka, płatnych lub nie
jeśli chodzi o profesjonalny kurs to rozeta stone ma profesjonalne kursy ale kilka stówek kosztują
na Youtube też są kursy dla dzieci, krótkie piosenki ale to zależy czego chcesz się uczyć
no i nie bać się rozmawiać nawet jak mówi się łamanym angielskim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może warto umówić się na jakieś indywidualne lekcje i wtedy ocenisz nad czym musisz popracować. Warto również oglądać seriale bez napisów, by zdobywać na bieżąco ciekawe słownictwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście sprawdzam opinie o szkole i to jak prowadzi zajęcia np. przez ich profil na Facebooku. Czy tylko uczą bezsensu słówek, czy może coś bardziej kreatywnego. Córka chodzi do https://www.szkoladot.pl/ i znacznie lepiej się rozwija z rówieśnikami, są zajęcia na powietrzu, różne święta czy zajęcia z robotyki po angielsku. Jednak dla starszej osoby polecam udać się na indywidualne zajęcia z native speakerem, aby przede wszystkim nauczyć się rozmawiać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój mąż jest anglista i raczej polecam Ci prywatne jednoosobowe korepwtycjw z osobą która jest native speaker, albo która długo mieszkała za granicą. I rada chcesz nauczyć się mówić to mów, chcesz nauczyć się pisać to pisz jak to mawia mój mąż. Tylko przełamanie własnego strachu i olanie tego że prawdopodobnie będziesz na początku mówić źle i z błędami pozwoli Ci nauczyć się języka. Zapomnij o empikach itd to nic nie daje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda, najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nauka w domu nie jest taka straszna jak nam się wydaje. Tzn niektórzy się zrażają, bo trudno jest im się zmotywować do nauki języka. https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/gdzie-kurs-angielskiego-w-gdansku/ kiedyś szukałam kursu stacjonarnego właśnie w Gdańsku, ale dużo osób poleca naukę języka online. Ja testuje taką naukę od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. :)

Kursy stacjonarne nie zawsze są lepsze od kursów online. Moim zdaniem kursy online mają bardzo dużo plusów. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli ktoś uczył się języka tak długo formalnie, to nie widzę potrzeby żeby "dokuwać" go w takiej samej formie. Lepiej spróbować szlifować umiejętności w domu. Jest mnóstwo darmowych kursów, filmików na YT, forów o tej tematyce.

Natomiast jeżeli ktoś umie język obcy w dobrym stopniu i czuje się na siłach, może spróbować pracy jako tłumacz freelancer.
Na pewno jest to jedna z ciekawszych prac zdalnych. Więcej szczegółów o tym zajęciu można przeczytać w artykule https://goldeneurope.pl/tlumacz-freelancer/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inne

CDN Hosting (4 odpowiedzi)

Czy ktoś z was korzystał z tego rodzaju hostingu? Jakie są główne korzyści płynące z użycia CDN...

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

Ochrona telefonu (15 odpowiedzi)

Hej, Ostatnio kupiłam pancerne etui na telefon, widziałam też na stronie tej firmy, że mają tzw....

do góry