Widok

Nie wszyscy wspierają narodową kwarantannę

Hydepark Temat dostępny też na forum:
Szkoda, że niektóre lokalne duże przedsiębiorstwa mimo możliwości nie wspierają narodowej kwarantanny i akcji #zostanwdomu.
Pracuję w centrali LPP, moją pracę mogłabym wykonywać zdalnie, ale musimy siedzieć w biurze.

Jestem w grupie podwyższonego ryzyka, przesiadłam się z tramwaju na samochód dla bezpieczeństwa. Ale znajomi z pracy ciągle komunikacją jeżdżą. :(

Chyba nawet nasze IT mające ponad 200 osób musi pracować z biura.

Macie kochani podobnie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stocznia. Codziennie kontakt z kilkudziesięcioma osobami. Bary zamknęli, ale w szatniach pełno ludzi. Praca pełną parą, po 10 godzin lub więcej, łącznie z weekendami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i są pierwsze osoby w kwarantannie. Zaczyna się...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie znajome firmy o ile mogą to kombinują nad ograniczeniem kontaktów, kto może pracuje zdalnie lub w domu i jest na to kładziony duży nacisk, a szefowie sami pracowników wysyłają na wolne jak jest taka możliwość i kombinują jak mogą żeby było dobrze
Widocznie LPP ma was w ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przecież LPP produkuje produkty używane do utrzymywania powierzchni w czystości.
Z racji jakości te produkty nie nadają się przecież do noszenia, wiec w obecnej chwili firma i jej pracownicy są niezwykle potrzebni.
Pewnie dlatego musicie być w pracy.

Któryś z dyrektorów tej firmy próbował kiedyś tłumaczyć, ze chodzi o tzw fast-fashion.
Kiedyś kupiłem bluzę HOUSE, jeszcze zanim marka została przejęta przez LPP, mam ja do dziś.
Teraz tam chodzę tylko gdy potrzebuje szmaty do podlogi, bo po jednorazowym użyciu tego fast-fashion do niczego więcej się to nie nadaje.

Poza tym firma kombinowała w historii na podatkach, tzn. udawała ze jest z Cypru, aby nie płacić podatków w Polsce.
W tym czasie pan prezes jeździł na rowerze po ścieżkach rowerowych wybudowanych z podatków tych, którzy tak nie robili.

Dziwię się, ze ktoś tam jeszcze chce pracować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszystko co napisał @Skydiver to prawda
Od siebie dodam że kombinacja na podatkach to zabieranie wpływów do budżetu państwa i wtedy wszyscy mamy mniej pieniędzy na budowę dróg czy właśnie na leczenie
Pośrednio firma ta przyczyniła się do upadku polskiego przemysłu szwalniczego... najpierw zdominowała rynki tekstylne i szwalnie, potem uciekła z produkcją do taniej Azji. Za tym poszło wiele bankructw dużych zakładów produkcyjnych a ubranka od tej pory szyly kraje w ktorych nie obowiązuje kodeks pracy...Aż pewnego razu jedna z fabryk w Bangladeszu się zawaliła a firma udawała że to nie ich sprawa. Jednak znaleziono ich metki wśród zakurzonych ciał wydobywanych spod guzów...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

A skad masz tyle informacji?
Czyzby krawcowa?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

O czym ty piszesz, mnóstwo firm uciekało z podatkami zagranice, bo niestety ale system podatkowy w Polsce kulej i to mocno. Teraz LPP wróciło i płaci podatki tutaj, zatrudnię setki pracowników, jak jesteś taki cwaniak to otwórz firmę i osiągnij to co Piechocki, wtedy pogadamy. Nie masz pojęcia jak ciężko prowadzić biznes w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

@quba, dokładnie wiem o czym piszę. Od jakiegoś czasu mam tutaj firmę i wybór kraju był bardzo świadomy, tu płace podatki, uważam że nie wszystkie są dla mnie korzystne ale nie uciekam z podatkami do innych krajów. Twoje tłumaczenie to jak tłumaczenie złodzieja na pytanie dlaczego kradnie - bo wszyscy kradną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pewnie firmę masz od 3 miesięcy i płacisz jeszcze obniżony ZUS. Tak wielka firma jak LPP aby mierzyć się z największymi musiała mieć równe szanse, wszystkie inne sieciówki płaciły niskie podatki tylko LPP nie, to jest walka z wiatrakami. Najważniejsze ze teraz już od dłuższego czasu płaca podatki w Polsce i jakoś dają sobie radę. Nie masz pojęcia jak prowadzić tak ogromny biznes wiec się nie wypowiadaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zobacz sobie ile płacą podatku, firma ma ponad prawie 30 lat działalności z czego jakaś tam legalna optymalizacja części podatku trwała z niecały rok. Przedsiębiorcy lepiej wiedzą jak wydać pieniądze niż rząd, który ten budżet rozkrada. I nie pomyślisz, że taka optymalizacja może spowodowało, że firma zaoszczędziła i się szybciej rozwinęła dzięki czemu teraz płaci większe podatki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trochę się dziwię, bo u nas kierownik wysłał do domu i pracujemy zdalnie i wydaje mi się, że inne działy tak samo miały pracować z domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze trochę a ludzie zaczną robić akcje w stylu "kto nakaszle na kierownika" albo "serdeczne uściski co rano i obowiązkowe buzi na do widzenia, tak dla pewności ukochanemu szefowi :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Koronawirus

Wiersz kowidianina (4 odpowiedzi)

Jestem sobie covidianin Jak ostatni mohikanin Biegam w masce do lekarza Krawca, szewca i...

Niedouczeni kierowcy komunikacji miejskiej i krewcy seniorzy (7 odpowiedzi)

Maseczki, a osoby które nie mogą ich nosić - czyli ostracyzm społeczny i nierzadko uszczypliwe...

Jak prywatna firma terroryzuje rządy na świecie (4 odpowiedzi)

W głowie się nie mieści jak to jest możliwe, że prywatna firma biotechnologiczna Pfizer...

do góry