Spokojny początek roku czekał planujących zakup mieszkania. Zarówno deweloperzy, jak i właściciele mieszkań z rynku wtórnego, nie podnieśli stawek w ofertach sprzedaży w analizowanych miastach....
rozwiń
Spokojny początek roku czekał planujących zakup mieszkania. Zarówno deweloperzy, jak i właściciele mieszkań z rynku wtórnego, nie podnieśli stawek w ofertach sprzedaży w analizowanych miastach. Wyjątkiem jest jednak Gdańsk, w którym na sprzedaż zostały najdroższe mieszkania o niewielkiej powierzchni.
Średnia cena ofertowa za mieszkanie w Warszawie to w lutym 7754 zł/mkw. u dewelopera i 9168 zł/mkw. na rynku wtórnym. Stawki w Warszawie od roku są względnie stabilne. Do poziomu cenowego stolicy coraz śmielej zbliża się jednak Gdańsk.
Ceny mieszkań na rynku pierwotnym
Poza Warszawą, która niezmiennie nosi miano najdroższego miasta pod względem cen nieruchomości w Polsce, o miano wicelidera skutecznie walczy Gdańsk. Lokale mieszkalne w nadmorskim mieście były wystawiane przez deweloperów w lutym średnio za 6926 zł/mkw. To niewiele ponad 800 zł/mkw. mniej niż w Warszawie. Potem jest dopiero Poznań i Wrocław ze stawkami rzędu 6500 zł/mkw.
Ceny mieszkań na rynku wtórnym
Sprzedający używane mieszkania również nie pokusili się na zmiany cen w lutym. Po najdroższej Warszawie i na tym rynku drugi pod względem stawek jest Gdańsk. Używane lokale mieszkalne były wyceniane przez nabywców na 8286 zł/mkw. W Krakowie było niewiele taniej – 8032 zł/mkw
zobacz wątek
7 lat temu
~naciagacz, corka dewelopera hahahaha