Widok

Niezadowolona - ocena

Niestety pomimo pozytywnych opinii, moje doświadczenie na sesji u Rafała jest raczej negatywne. Pierwsza sesja z założenia jest sesją zapoznawczą, wiec byłam zaskoczona ilością uproszczeń i ocen, które wyciągnął Coach na mój temat podczas pierwszych minut rozmowy. Szybko trafiłam do szufladki wg. testu, który nie jest testem funkcjonującym w świecie psychologicznym. W gruncie rzeczy sesja miała na mnie negatywny wpływ, choć sądząc po odpowiedzi Rafała po prostu nie potrafiłam przyjąć feedbacku, a z tym się nie zgadzam. Jego odpowiedź widzę jako przerzucenie odpowiedzialności na mnie i to utwierdziło mnie w przekonaniu, że potrzebuję do pracy osoby, która rozumie swoją rolę w procesie coachingowym. Rafał w mocniej niż w coachingu chyba odnajduje się w mentoringu, więc na to bym zważała przy wyborze Coacha.
Część spostrzeżeń miał naprawdę trafnych, więc nie mogę ocenić pracy z nim jedynie negatywnie. Jednak po sesji na długo pozostałam z niesmakiem i gorszą samooceną. Ciekawa jestem czy superwizuje swoją pracę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu:

Niezadowolona dzięki za opinię, choć muszę przyznać, że w moim odbiorze jest w niej dużo niedoprecyzowań. Na wstępie warto dodać, że rozmawialiśmy o coachingu kariery i w tym kontekście pomysłu na prowadzenie kolejnej już działalności. W pierwszych minutach naszej rozmowy rozmawialiśmy nie o Tobie (bo Cię jeszcze nie znałem), a o wizerunku jaki można wyczytać z Twoich social mediów. Nie rozbiliśmy żadnego testu, zadałem jedynie pytanie czy może robiłaś określony test i chciałabyś się podzielić jego wynikami, bo może on ewentualnie potwierdzić nam pewne wnioski jakie wypływały z informacji zamieszczanych w Twoich social mediach, które omawialiśmy. Moja odpowiedź nic nie mówiła o braku umiejętności przyjęcia feedbacku, a o fazach przez jakie przechodzimy, gdy pozyskujemy informacje o nas, czy naszych działaniach, która nie jest zgodna z naszymi oczekiwaniami.

W coachingu korzystamy z modelu GROW:
Goal – cel,
Reality – rzeczywistość,
Obstacles/Option – Przeszkody i opcje,
Way forward/What’s next – Naprzód/co następne.

Reality – jest etapem określenia punktu wyjścia, czyli rzeczywistości i otoczenia w jakim będziemy realizować nakreślone cele. Jeżeli jawi się ona inaczej niż to sobie wyobrażaliśmy to nie jest to winna ani rzeczywistość, ani coacha. Choć z pewnością możemy odczuwać dyskomfort wypływający ze zderzenia naszych wyobrażeń z faktami.

Wierzę, że dobrze wykorzystasz te trafne spostrzeżenia z sesji o jakich wspominasz i życzę powodzenia w dalszej drodze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry