Widok

Nigdy więcej

Odpuszczę sobie czas oczekiwania na usługę - jest okres urlopowy, może mechanicy wypoczywają i dlatego czynności które normalnie trwają pół godziny u Schewe trwały dwie, jestem w stanie to zrozumieć. Ale ceny serwisu to rozbój w biały dzień, pół roku wcześniej identyczna usługa w autoryzowanym serwisie Opla w żony pojeździe była 2,5 razy tańsza, gdy otrzymałem swoją fakturę przeżyłem szok - z takimi cenami to można Bentleye serwisować a nie Fiaty. Ja już Państwu serdecznie podziękuję, była to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym serwisie, wolę zaryzykować utratę gwarancji na moje auto niż być tak bezczelnie dojonym. Zdecydowanie odradzam, wcześniejsze zachwyty tym serwisem to wyrażają chyba ci, którzy jeżdżąc służbowymi Fiatami nie muszą za ich usługi płacić własnymi pieniędzmi.
Moja ocena
obsługa: 1
 
jakość usług: 5
 
czas realizacji: 1
 
przystępność cen: -
 
ocena ogólna: 1
 
2.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu:

Czy może Pan podać kiedy i jakie czynności były wykonywane ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę uprzejmie: lipiec tego roku tylko standardowa wymiana oleju wraz z filtrem za którą zapłaciłem - uwaga! uwaga! to nie żart ani pomyłka: 550zł brutto! Z wrażenia na d*pie usiadłem gdy mi fakturę wręczono. Za 4,5 l oleju zapłaciłem u Państwa 243zł brutto, dokładnie ten sam olej w pobliskiej hurtowni (producent i typ oleju z faktury) w pięciolitrowym kanistrze bez żadnych rabatów kosztowałby mnie 118zł brutto i jeszcze pół litra na ewentualne dolewki mi zostaje. Zakładam, że będąc stałym odbiorcą dużych ilości oleju w beczkach a nie detalistą w małych opakowaniach płacicie Państwo za niego jeszcze mniej, więc marżę na olej macie konkretną. Filtry oleju do mojego Fiata mają zróżnicowane ceny, najtańszych nieznanych mi firm nie brałem nawet pod uwagę, ale ceny markowych np. naszego Filtrona, Mana czy Boscha w hurtowni tej nie przekraczają 35zł brutto, u Państwa zapłaciłem 117zł: pozłacany? Z wbudowanym telewizorem? I teraz najlepsze: koszt pracy mechanika. Z zegarkiem w ręku mechanik pracował przy moim Fiacie kwadrans i ta przyjemność kosztowała mnie 188zł brutto! Za kwadrans pracy prawie dwie stówy! I to po rabacie! Prosta wymiana oleju którą wykonuje zwykle uczeń technikum samochodowego na stażu! Bo przez pozostałe 1,5 godziny mój samochód po prostu stał bezczynnie na podnośniku, nikt przy nim w tym czasie nie pracował, więc zakładam, że czas ten nie został mi policzony. To stawka godzinowa godna samego Billa Gatesa. I proszę nie mówić że są to ceny normalne dla serwisów autoryzowanych, gdyż może pół roku wcześniej w serwisie Opla w Osowie żona zapłaciła za wymianę oleju wraz z filtrem 220zł brutto - ilość oleju podobna, zarówno olej jak i filtr także zakupione na miejscu w serwisie. Da się? Da się! Przy takim cenniku aby móc zrobić u Państwa okresowy przegląd mego auta musiałbym chyba kredyt brać pod hipotekę, zatem serdecznie olewam gwarancję i w przyszłości udam się do innego, niezależnego serwisu - w ostateczności przegląd Fiata zrobię u Opla, bo odnoszę wrażenie że podstawową działalnością Państwa serwisu jest bezczelne dojenie klientów związanych z Wami umową gwarancyjną. Powodzenia zatem życzę i bogatych klientów - mnie proszę się więcej nie spodziewać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry