Widok

Notre-Dame de Paris

Notre Dame de Paris Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Notre-Dame de Paris.
Notre-Dame de Paris

Tłumaczenie: Zbigniew Książek i Piotr Olkusz

Historia miłości Quasimodo - Dzwonnika z Notre-Dame do pięknej cyganki Esmeraldy, która staje się przedmiotem pożądania kapłana Frollo i żołnierza Phoebusa... już niebawem złamie Ci serce w Gdyni!

Po siedemnastu latach od głośnej paryskiej premiery musicalu doczekaliśmy się Dzwonnika również w Polsce!

19 czerwca 2015 roku ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niektórzy mówią, że beznadziejne, albo że się wynudzili...

jak to mawiał dr Kaleciński z katedry historii sztuki UG: żeby niektóre dzieła zrozumieć czy poczuć, trzeba mieć coś więcej niż wrażliwość betonu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

..czekam....

obym dożył to postaram się przejechac Polskę żeby być na tym wydarzeniu
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekałam na nią!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cudownie, na pewno będę!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może w końcu

Może w końcu muzyczny w Gdyni odżyje.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13

Dlaczego "odżyje"? Żyje cały czas, i to mocno - na wszystkicj trzech scenach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widziałam wersje włoska ,trzymam kciuki za polska!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę, nie popsujcie tłumaczenia...

To jeden z najpiękniejszych (i najsmutniejszych) musicali, jakie znam - takiej gry na emocjach nie spotyka się na co dzień i mam nadzieję, że polskie tłumaczenie tego nie zabije.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

przykro mi...ale tłumaczenie jest tragiczne...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niestety...

Państwa prośba została załatwiona odmownie :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bilety

Można gdzieś rezerwować/kupić bilety?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

nie

nie można kupowac biletów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja czekam na "The Last Ship" Stinga ;-)

Ale wątpię, żeby Sting wyraził zgodę na realizację tego w Gdyni. Może za 17 lat...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jednak...

Na stronie Stinga jest napisane, że obecnie planują przedstawienia w Skandynawii, ale w przyszłości również w Europie Wschodniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obsada?

Nie odnajduje obsady....:--( kto bedzie wystepowal?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeszcze trwają castingi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie obsada np tancerzy jest taka że na liście są tancerze co nie przeszli nawet do drugiego etapu gdzie ta sprawiedliwość. Oby śpiewacy dali radę życzę im tego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to prawda co do obsady tancerzy ale powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napewno będzie super tylko czemu tak drogo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co do obsady popieram ze tak jest jak powyżej napisał ktos
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

bileciki kupione :)

teraz tylko poczekać na wrzesień :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

INNE CENY ??!!

Jak to się dzieje, że ceny biletów są już od 85zł (bilet normalny), natomiast gdy chce się je kupić i wybrać dogodne miejsce do siedzenia ceny wzrastają z 85 na 107zł... ???? Skąd ta rozbieżność?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jestesmy o trzeciej probie wspaniale przedstawienie warto sie wybrac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po 3 próbie generalnej

Wspaniałe !!! świetna choreografia, glosy aktorów, naprawdę świetny spektakl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

byłam...

polecam wszystkim ten piękny musical! naprawdę warto iść....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Totalna klapa, Polskie tlumaczenie zniszczylo

to cudowne muzyczne wydarzenie.
Siedzisz 2.5 godziny i konca nie mozna doczekac.
Tyle cudownych przedstawien w orginalnej wersji widzialem
Mozna przeczytac skrot tekstu i zachowac atmosfere:-(((((
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sobota10/09/19godz.

Spektakl robi wrażenie.Warto było być.Świtnie zagrany Clopin,Frollo i Esmeralda.Oczywiście wspaniali tancerze i akrobaci.Polecam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

wart każdej złotówki!!

cudowny spektakl, fantastyczni akrobaci, cudowna obsada, polecam z całego serca...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

opinia

Właśnie wróciłem z teatru. Jako całość - bardzo dobrze przygotowane - strona wizualna, tancerze, akrobaci. Mimo to nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia jak to przedstawienie francuskie z udziałem Garou. Jednak u nas ciągle jest trudno wybrać odpowiednich solistów na miarę takiego musicalu. Esmeralda jest wyjątkowo przeciętna, śpiewa jak na przedstawieniu szkolnym, aczkolwiek poprawnie. Panowie też, mimo że śpiewają czysto, nie mają tej klasy co wykonawcy fancuscy, poza kapłanem, który ma świetny głos. Michał Grobleny wypadł średnio, mimo że go bardzo lubię w innych programach. Ale ciesze się że wreszcie udało mi sie spełnić moje marzenie o obejrzeniu na żywo tego spektaklu, bo całość przygotowana jest bardzo dobrze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

wspaniałe widowisko !

Jestem zachwycona całym przedstawieniem, tańcem, muzyką, śpiewem ogólnie wszystkim od początku do końca. Ludzie nie porównujcie oryginału francuskiego do polskiej wersji, Garou nie da się zastąpić, ale nasi artyści poradzili sobie doskonale, bardzo polecam, niezapomniane chwile !!!! :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

D Z I Ę K U J Ę

Miałam napisać coś wczoraj zaraz po spektaklu (17.09. g. 15), ale musiałam najpierw ochłonąć... ;)))
To było niesamowite, niezapomniane, poruszające do głębi przeżycie. Sceny z dzwonami i ostatnia z zawieszonymi w górze tancerkami, podczas śpiewu p. MICHAŁA GROBELNEGO - CIARKI NA CAŁYM CIELE, w dodatku łzy wzruszenia nie do powstrzymania. Może wyjdę na nowicjuszkę, albo niewrażliwą osobę, ale pierwszy raz w życiu wzruszyłam się oglądając spektakl na żywo z powodu wrażeń artystycznych. Nie z powodu fabuły, wzruszającej historii itp. To było czyste przeżycie artystyczne. :) To co zrobił z nami p. MACIEJ PODGÓRZAK jest wprost nie do opisania :) Do tego swoje dołożyła piękna wokalnie i wizualnie p. EWA KŁOSOWICZ. KRZYSZTOF WOJCIECHOWSKI przy "akompaniamencie" dynamicznego występu akrobatów i tancerzy sprawiał, że nie mogłam uszu i oczu oderwać! :) DZIĘKUJĘ na pewno wybierzemy się jeszcze raz!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Notre Dame de Paris

Cudowny spektakl,wyzwala niesamowite emocje,świetna gra aktorska i piękna oprawa muzyczna.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

to trzeba przeżyć

byłam ogólnie super tylko tłumaczenia mnie rozczarowały, belle zmasakrowana całkiem,akrobaci mistrzostwo świata,szczególnie scena z dzwonami,podobał mi się pan Jacek-nie udawał Garou na ostatniej piosence ryczałam jak bóbr ,dziękuję warto było jechać te 600km -chętnie przeżyłabym to jeszcze raz ,gdyż pomimo różnych ale jest to spektakl na światowym poziomie -gratulacje dla całej ekipy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

super

zakochany w Notre Dame de Paris.Całość cudowna,artyści spiewajacy i tancerze.Brawo dla Teatru Muzycznego w Gdyni.Pan Gruza cudowny,piekny ,mocny głos,Pan Zubowicz autentyczny, intrygujacygłos, prawdziwy.Pani Maja Gadzinska-słaba z niej cyganka,ale piekny głos. Polecam .Warto być.A tancerze rewelacja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cieszę się, że mamy polską wersję

Nie przepadam za musicalami scenicznymi, ale od oryginalnej wersji NDdP uzależniłam się na dobre. W ramach 'studiów porównawczych' przeczytałam powieść, obejrzałam pełne przedstawienie włoskie, duże fragmenty wersji rosyjskiej i większość udostępnionych w Internecie fragmentów produkcji europejskich. Udało mi się nawet znaleźć fragmenty wersji azjatyckich. Cóż, obsesja nie zna granic. I zobowiązuje :-).
Polski spektakl obejrzałam 10 września (godz. 15), docierając na niego z drugiego końca Polski, no, prawie. Po dwóch tygodniach, już bez emocji - kilka słów o naszym przedstawieniu (z góry przepraszam za odniesienia do innych wersji). Dobrze jest zobaczyć go na żywo, bo żaden zapis na DVD, czy wrzutka internetowa nie oddadzą skali i atmosfery. Chylę głowę przed naszymi tancerzami i akrobatami. Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich scen zbiorowych. Wymieniane w innych opiniach "Les Cloches" porównałabym ze świetnym wykonaniem z wersji włoskiej (znacznie bardziej brawurowym niż w wersji oryginalnej). Oglądałam z zapartym tchem. Brawo! Natomiast "Le Val d'amour" wydało mi się bardziej stonowane niż w wersji oryginalnej i zdecydowanie grzeczniejsze niż w wersji włoskiej. Szkoda! "Les Sans-papiers", "La Fete des fous", "Liberes", "L'attaque de Notre Dame" były bardzo, bardzo dobre. W "Dechire", niezmiennie, umiejętności tancerzy poruszają zmysły. Pięknie! Partie solowe - profesjonalne, świetne głosy. Najbardziej podobali mi się: Quasimodo (p. Kruciński), Frollo (p. Guza) i Esmeralda (p. Gadzińska). Doceniam oczywisty, bardzo dobry warsztat wszystkich solistów z przedstawienia, ale role męskie w ich wykonaniu porównywałabym raczej z głosami męskimi z wersji włoskiej i rosyjskiej, w których brakowało mi zróżnicowania, od pierwszych dźwięków słyszanego w wersji oryginalnej (B. Pelletier, Garou, D. Lavoie, P. Fiori, L. Mervil). Może jednak niesłusznie podświadomie oczekiwałam diametralnie różnych głosów. Przecież to nie jest główne założenie w doborze obsady. Ot, takie mam 'skażenie pierwowzorem' ;-). Uznanie dla p. Gadzińskiej za wdzięk, dziewczęcość i ruch, których brakowało mi w dostojnej, statecznej interpretacji H. Segary. I fantastycznie zabrzmiał duet "Beau comme le soleil"!
A teraz łyżka dziegciu. Zdaję sobie sprawę, jak trudno jest tłumaczyć tekst mniej, czy bardziej poetycki, przekazując treść, budując rytm i rymy, uwzględniając przy tym wszystkim różnice w prozodii danego języka, ale trudno mi uznać songi p. Książka za szczególnie udane (przepraszam za brutalność tego stwierdzenia). Zakładam, że jednym z warunków kontraktu z twórcami było stworzenie absolutnie nowej wersji, co wykluczyło możliwość wykorzystania istniejących już tłumaczeń niektórych utworów. Szkoda, gdyż niektóre z nich wydają mi się znacznie lepsze. Cóż, powtarzam, tłumaczenie do trudny proces i prawdopodobnie wiele można również zarzucić wersji angielskiej, rosyjskiej, włoskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, itd. A i do samego oryginału też pewnie można by się tu i tam przyczepić ;-).
Podsumowując, cieszę się ogromnie, że tym razem udało się stworzyć i zrealizować polską wersję NDdP. Nie było i nie będzie mi dane zobaczyć wersji oryginalnej na żywo, więc obejrzenie i usłyszenie mojej 'passion et obsesion' po polsku przeniosło mnie choć na chwilę w inny wymiar. Mimo pewnych zastrzeżeń, biję brawo i mam nadzieję zrealizować jeszcze jeden wypad do Gdyni, aby zobaczyć przedstawienie ponownie, tym razem w styczniu. Gratuluję doskonałego pomysłu z orkiestrą i chórem na żywo! Też powinni wychodzić na scenę, bo należą im się równie gorące oklaski. Z dreszczem emocji i ściśniętą ze wzruszenia krtanią obejrzałam spektakl. I za to wszystkim twórcom i wykonawcom z całego serca dziękuję.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podsumowanie mówiąc eufemistycznie:

..."trudno mi uznać songi p. Książka za szczególnie udane".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super

Coś wspaniałego,uczta!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spodziewałam się więcej

Długo czekałam na ten spektakl i niestety tłumaczenie piosenek zepsuło totalnie cały odbiór - pomimo wspaniałej choreografii, przekonującej gry aktorów słuchanie piosenek z na siłę i niestety momentami infantylnie dobieranymi rymami nie było przyjemne, a szkoda :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bilety

Witam, jeśli ktoś posiada na sprzedaż 2 bilety na 29 lub 30 października to chętnie bym je odkupił!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam do sprzedania 2 bilety na 29 wrzesnia, rzad 5, prosze o kontakt 693 960 078

PILNE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

PILNE sprzedam dwa bilety 29/09 godz 19

rzad 5, wydruk z ebilet, tel 693 960 078
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Byłam na tym musicalu wczoraj...

Wspaniałe widowisko - dynamiczne akcje, wspaniała muzyka, przepiękne arie w wykonaniu wybitnych artystów. Moim zdaniem Sztuka z najwyższej półki i warta jest tej ceny biletów. Po prostu słowami nie do opisania. Trzeba tam po prostu być i przeżyć tę najwspanialszą, która niestety kończy się smutnie, historię miłości. Jestem pod takim mocnym wrażeniem, że chętnie poszłabym drugi raz. Naprawdę polecam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szkoda

A ja jestem rozczarowany. Mało w spektaklu jest średniowiecznego klimatu, na który czekałem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

To jest najlepszy musical jaki kiedykolwiek widziałam. Cudowne widowisko, warte tych pieniędzy. Muzyka, choreografia. ...Tancerze przeszli samych siebie. Brawo nasi. Gratulacje dla całego zespołu.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

FAN

To jest spełnienie jednego z moich marzeń, dwa lata temu byłam na kameralnym koncercie Łukasza Zagrobelnego, podczas tego występu zaśpiewał Czas katedr, i to wywarło na mnie takie wrażenie, że obejrzałam cały spektakl następnego dnia, potem nawet kilkakrotnie i zakochałam się w tym spektaklu. Dołożę wszelkich starań żeby przejechać te prawie 600 km i obejrzeć go na żywo :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

widz

Ja tez jestem troche rozczarowana, pierwsza czesc nudna, ciezko zrozumiec co spiewaja aktorzy- moze kwestia slabego naglosnienia, zbyt duzo tanca, malo fabuly. Druga czesc zdecdowanie lepsza. Najlepszy Janek Traczyk. Ogolnie ocena 4 na 6. Nie zakochalam sie. Czytajac tyle pozytywnych komentarzy liczylam na cos wiecej, jak dla mnie abraklo klimatu. Ogladajac wiele musicali za granica ten wypada srednio.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

notre dame de paris

byłam widzialam jestem pod wielkim wrazeniem polecam wszystkim
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

tłumaczenie

Widowsko przepiękne, ale kiepsko przetłumaczone teksty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Katedry !!

Przepiękne i wzruszające widowisko a Jan Traczyk i jego głos.. dreszcze i chcę jeszcze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Udany

Byłam 13 grudnia i uważam spektakl za bardzo udany:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

spektakl przyjemny dla oka ale nie dla ucha

Piękna scenografia z wykorzystaniem światłocieni. Piękne sceny zbiorowe z udziałem akrobatów. Duże brawa dla nich. Według mnie uratowali przedstawienie. Bardzo słabe wykonanie piosenek przez solistów. Na wysokich totalnie polecieli. Esmeralda zupełnie nieudana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Byłem na wielu spektaklach w Muzycznym

w tym roku na sześciu ;
Czas Katedr jest piękny i wzruszający , może trafiłem na lepszą obsadę bo poza
Quasimodo wszyscy perfekcyjnie zaśpiewali a w głosie ''poety'' można się zakochać. Byłem 13 grudnia;
serdecznie wszystkim polecam !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fantastyczny!

Byłam dwa razy. Rewelacja. P. Maja Gadzińska - wspaniały wokal, gra aktorska, piękny, zmysłowy taniec, w czasie ostatniej solowej piosenki o miłości - popłakałam się normalnie. P. Jan Traczyk - jest tak dobry jak Bruno Pelletier, a może lepszy, katedry na bis - fantastycznie!!! Ciary, wzruszenie, nawyższy poziom wokalny. Pewnie pójdę jeszcze raz :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polecam!!!

Na spektaklu byłam 13 grudnia i już wiem że pójdę jeszcze raz. Dziękuję za wspaniały wieczór :)Mam nadzieję że trafię na ten sam skład bo całość była fantastyczna soliści, tancerze i przepiękna muzyka. Jeszcze raz dziękuję całej ekipie z tego dnia za piękne wrażenia ,mam nadzieję że w przyszłym roku trafię na ten sam skład solistów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Byłem na wszystkich spektaklach w Muzycznym poczynając od Arbuzowego Smoka

Scenografia - beznadziejna, a mieli pole do popisu - Paryż
Stroje - beznadziejne, cyganie w szmatach i dżinsach
Muzyka - monotonna i głośna
Aktorzy - młode pokolenie, śpiewają niewyraźnie i mają słabe głosy, brak wyrazistości w rolach pierwszoplanowych
Taniec - niezły
Akrobacje - dobre, ale breakdance niezbyt tu pasował
Fabuła - nuda, zero wprowadzenia, zero emocji
Bisy - śmieszne 20 sekund, ale nie ma czego bisować

Teatr Muzyczny się stacza. Nie idźcie drogą Opery Bałtyckiej. Gdzie stroje, gdzie scenografia, gdzie zapadnie i obrotnice? Od momentu jak wprowadzili te zasłony i projektory to spektakle są w mroku, ciemne i ponure. Sama gra świateł i tańce na głowie nie wystarczą. Przy biletach za 85 zł można zrobić coś z rozmachem. Życzę powodzenia przy Wiedźminie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

hmm

Może nie wiesz, ale taka sama scenografia jest w Paryżu, Weronie, Londynie, bardzo podobne stroje, charakteryzacja itd. Zobacz na Youtube, to zrozumiesz że wszędzie na świecie ten musical ma wyglądać tak samo. Soliści w Gdyni zaśpiewali bardzo dobrze - też łatwo porównać ich występy z solistami za granicą, Niektórzy zaśpiewali genialnie, inni po prostu dobrze. Tancerze w Gdyni byli niewątpliwie lepsi niż ci w Paryżu. A jeśli nie podobała ci się muzyka - cóż,jedni lubią disco polo, inni operę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zapomniałem jeszcze o beznadziejnym tłumaczeniu piosenek.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te owacje na stojąco to jakaś plaga dzisiejszych czasów. Słoiki zachwycone bo pierwszy raz w teatrze byli. Proponuję jeszcze owacje na stojąco po seansach filmowych w kinie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ghost, Zły, N de P to nie sa dobre spektakle. Ma to odzwierciedlenie w ocenach na tym portalu. Wczesniej oceny to 4,2-4,3 a obecnie 3,1-3,2.

Owacje na stojąco niezasluzone i niemiarodajne. Obok mnie siedziala grupa licealistow. W czasie spektaklu przysypiali, a gdy tylko sie skonczyl podskoczyli z miejsc wydajac okrzyki radosci. Radosc ta nie plynela jednak z doznań artystycznych, a z tego ze wreszcie mogli uruchomic smartfony, zrobic selfie ze scena i podzielic sie tym ze "znajomymi".
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szału nie było...

Teatr Muzyczny zdecydowanie stać na więcej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

co z sierpniem

Chcialam zakupic bilety na sierpien i co??? Nie mozna.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niesamowite!

Akrobaci i tancerze są niesamowici! Jan Traczyk w roli Gringoire jest świetny! Tak samo Piotr Płuska w roli Frollo. Kruciński jako Quasimodo nie był jakiś super, ale zasługuje na pochwałę. Zagrobelny dobrze wypadł. Jednak Ewa Kłosowicz i Maciej Podgórzak to troszkę niewypał. Mimo, że Ewa Kłosowicz w drugim akcie nie co lepiej wypadła to w pierwszym wszystko zawaliła. Choreografia była na najwyższym poziomie. Scenografia była specyficzna i właśnie to mi się podobało.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rewelacja (z niedosytem)

Bylem na wiekszosci przedstawien Muzycznego w ciagu ostatnich 20 lat. Notre Dame jest napewno w pierwszej 5-tce. Polecam gorąco.
Mam jednak maly niedosyt, nie wiem czy wynika on z moich "mlodzienczych" doświadczeń, czy mojego już dorosłego wieku, ale jakoś nie moge się już od wielu lat zachwycić tak, jak zachwycałem się na Les Miserables i West Side Story. To jest zdecydowanie nie do pobicia. Mimo to gorąco polecam Notre Dame, naprawde warto. Pozdrawiam fanów Muzycznego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozczarowanie

Muzyka strasznie monotonna , na sile wpisane watki polityczne czy teza światopoglądowe , scenografia słaba , nudny spektakl po prostu , a na koniec wymuszona owacja na stojąco , trochę żenująca . Występ grupy akrobatów robi wrażenie , kiedyś oglądało się to w cyrku , niestety czasy się zmieniają .

Prośba do dyrekcji Teatru , wracajcie do korzeni - im szybciej tym lepiej dla Teatru i widzów .

Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Imponujący rozmachem, nowoczesny spektakl, szkoda że czasami brakowało starej, dobrej dykcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wspaniale

Piękne widowisko zakończone gromkimi, zasłużonymi brawami na stojąco. Wszystkie grupy występujących: aktorzy, grupa taneczna i akrobatyczna - SUPER! Zdecydowanie polecam ten spektakl. Świetna zabawa i wrażenia, które pozostaną na długo w pamięci. Gratuluję wszystkim "zamieszanym" w to wydarzenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najgorsze przedstawienie w teatrze muzycznym!,,,,

Niestety wsystko było lepsze !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cudowna uczta dla duszy i ciała.

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem po czwartkowym przedstawieniu. Dziękujemy!!! Maja Gadzińska - ZJAWISKOWA, głos-marzenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wspaniała uczta dla oka i ucha,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niesamowite widowisko!

Spektakl o najwyższym poziomie wokalnym, tanecznym i realizacyjnym od wielu lat. Niesamowite wokale, choreografia , bardzo dobre oświetlenie i scenografia. Widowisko robi naprawdę dobre wrażenie. Jedyne zastrzeżenia odnośnie tłumaczenia, które jest tragiczne. Wielokrotnie tłumaczone piosenki z musicalu wcześniej miały znacznie lepsze tłumaczenia, niż to obecne spektaklowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Baaardzo mi się podobało

Jak w tytule. Nie pretenduję do bycia krytykiem muzycznych spektakli. Jestem widzem i słuchaczem. Spektakl obejrzałam 2 razy i pewnie za jakiś czas wybiorę się znowu. Zachwycił mnie dynamizm spektaklu, scenografia, oświetlenie, stroje. No i muzyka. Oglądałam Esmeraldę w wersji francuskiej - nasza jest bardziej dziewczęca. Duża 5 dla spektaklu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto mi zwróci pieniądze?

Nie jestem wielką fanką musicali, ale kilka w życiu widziałam i chciałam zobaczyć ten klasyk. Fatalne piosenki z miałkim tekstem, słaba scenografia, sporo piosenek odśpiewanych było przed zasłoną. Jak dla mnie przedstawieniu uratowali tancerze i akrobaci. Dodali trochę dynamizmu, szkoda, ze nie byli na scenie przy wszystkich utworach. Drugiego aktu nie widziałam, uciekłam jak tylko opadła kurtyna.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Największe rozczarowanie...

Przed chwilą wróciłam z teatru. Nigdy nie przeżyłam takiego rozczarowania w Muzycznym...Warstwa tekstowa sięgnęła dna, wieje Częstochową na kilometr. Partie wokalne wyśpiewane na jedno kopyto. Całość jest miałka, nudna i kiczowata, ale owacja na stojąco potwierdza, że jestem w swoich odczuciach odosobniona...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najlepszy...

Swietny wystep aktorzy wspaniali tancerze rewelacja chce to oglądac raz w tygodniu. Odbiera dech w piesi!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fantastyczne wydarzenie polecam spiew i gra artystow wspaniała super oswietlenie i sceneria Sukces tego wydarzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najgorszy spektakl w muzycznym!

To moja pierwsza recenzja w życiu. Może ja się nie znam ale średnio raz do roku do muzycznego chodzę. Definitywnie NAJGORSZY spektakl jaki widziałem. Do tego stopnia słaby, że skłoniło mnie to do wyrażenia opinii. Biedna scenografia, monotematyczne śpiewy, zresztą przydługawe i o bezsensownym tekście. Generalnie żałuję, że nie wyszedłem w czasie przerwy bo cały ten spektakl to tylko stracony czas i pieniądze.
P.S Zmieńcie tłumacza albo nie tłumaczcie tekstów na angielski w cale, bo tłumaczenie nijak miało się do tekstów wyśpiewywanych przez aktorów.

ODRADZAM!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 15

Wszystko się zgadza

Zdecydowanie najtrafniejszy komentarz zgadza się wszystko nuda nuda nuda wszystko na jedno kopyto gra żadna tancerze i akrobaci mistrzostwo tłumaczenie tragedia oczywiście 90 procent będzie się podniecać bo to przecież wielka sztuka ale polskim wydaniu slabizna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zafascynowana....

Nie zgadzam sie z twoją opinią!!! Ja tez by£am pierwszy raz i jestem pod ogromnym wrażeniem, nie ma sie do czego przyczepić. Niesamowite przeżycie a ry widocznie jestes zbyt wymagający. Może bys docenił ich ciężką pracę jaką włożyli w ten spektakl a nie krytykować. Ja bym jeszcze raz poszła tylko żałuje ze daleko mieszkam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

bilety

mam dwa bilety po 100 zl na dzisiaj na 19 30 ktoś chętny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Notre Dame

Dobrze ze mamy Teatr Muzyczny w Gdyni.Bylam w styczniu.Wspaniale widowisko.Wspaniali artysci.Owacje i lzy szczescia.Polecam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeszło oczekiwania

Obejrzałem przedwczoraj (29.05.18), przyjeżdżając w tym celu aż z Wrocławia. Nie zawiodłem się. Widowisko przednie!! Pełny profesjonalizm i zaangażowanie wykonawców. Świetna reżyseria (widać francuską "rękę" w tej mierze). Oprawa muzyczna - bez zarzutu. Takie rzeczy CHCE SIĘ OGLĄDAĆ!!
Budynek Teatru - rewelacyjny; porównywalny w Polsce jedynie do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Brawo Gdynia! Czekam na następne premiery!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam siedzibę NOSPR w Katowicach - powalająca i zniewalająca, zaczynając od otoczenia, przez strefę wejścia, na sali kończąc - to po prostu majstersztyk, także akustyka, światła, po prostu wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za długo

Zgadzam się że świetny śpiew aktorów, taniec, muzyka - tylko ten monotematyczny śpiew, po 10 razy ten sam wers. Odebrało mi to całą radość oglądania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zachwycające!!!

Od pierwszych dźwięków miałam poczucie, że to dzieło - 3 godzinne spektakl przemknął jak 15 minut. Doskonałe sceny zbiorowe - wspaniały taniec, śpiew i niezwykła zaskakująca więc aktualność przedstawianych treści. Polska wersja ma ponadto więcej piosnek niż francuska, a kreacja aktorska Quasimodo niczym nie ustępuję Garrou. Jedyne czego żałuję, to to, że nie wydali płyty...Doskonałe dzieło pójdzie w niepamięć a warto byłoby wracać do niego częściej. Podobno nie było zezwolenia na płytę - śmiem twierdzić, że polska wersja przebiłaby francuską. Szkoda, szkoda..
Wykonanie na poziomie Londynu lub Broadway'u - brawo Gdynia! Warto było przylecieć z Krakowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne przedstawienie i praca aktorów oraz tancerzy. Faktycznie to powinno być uwiecznione

Byłem dwukrotnie i doprawdy jest na co popatrzeć, posłuchać, ogromny przekaz emocjonalny ale "głuchy" go nie odbierze, piękna muzyka i śpiew - bardzo płynne teksty bez adaptacji "za wszelką cenę" co się nierzadko trafia i wychodzi coś zbliżonego do przycinającej się maszyny. Tu piękne i płynne połączenie muzyki, śpiewu i tańca. Z pewnością nie każdy może docenić w społeczeństwie wychowanym na holywodzkich produkcjach, gdzie emocje głównie wyraża się przez rozwalenie komuś łba granatem i flakami latającymi na wszystkie strony., a bynajmniej to nie jest ciężka sztuka ze stylu. Teatr muzyczny w Gdyni bez wątpienia zasługuje na wielkie brawo - jestem przyjezdny i mam za sobą 3 ich spektakle. Świetne !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto poswiecic czas

To było jedno z przedstawień które warto zobaczyć. Moje 18latki nie chcą już oglądać telewizji ,szukają widowisk na żywo teatrach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odsprzedam 2 bilety

Mam do sprzedania 2 bilety na dziś na 19. Kontakt 790304000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bilety w 1 rzedzie 02-11-2019

Sprzedam dwa bilety w pierwszym rzędzie,.02-11-2019, info na priv;667951010
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja miałem jechać ale niestety za pużno się zaangażowałem i nic z pk
lanów nie wyszło.Mam nadzieje ,że jeszcze do niego wrócą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Piraci. Musical niesuchy (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Piraci. Musical niesuchy . "Piraci. Musical niesuchy" - czyli kolejne...

Kopenhaga (5 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kopenhaga . Michael Frayn KOPENHAGA Reżyseria Krzysztof Babicki...

Zdrada Pablo Amadora (13 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Zdrada Pablo Amadora . Zdrada Pablo Amadora Romain Włodkowski Spektakl...

do góry